Jump to content

LG G2 mini (D620)


adipl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Έχεις δίκιο, η εμπειρία χρήσης είναι κάτι το οποίο ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Οπότε μάλλον θα περιμένω να διαβάσω και άλλες εντυπώσεις και μετά θα δω αν θα αναβαθμιστώ.

 

Για να flashαρω οτιδήποτε δεν πρέπει να είμαι root? Δεν νομίζω η συσκευή να έχει ξεκλείδωτο bootloader! Πως θα μπω σε recovery menu για να flashαρω το αρχείο με την kk?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 797
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Έχεις δίκιο, η εμπειρία χρήσης είναι κάτι το οποίο ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Οπότε μάλλον θα περιμένω να διαβάσω και άλλες εντυπώσεις και μετά θα δω αν θα αναβαθμιστώ.

 

Για να flashαρω οτιδήποτε δεν πρέπει να είμαι root? Δεν νομίζω η συσκευή να έχει ξεκλείδωτο bootloader! Πως θα μπω σε recovery menu για να flashαρω το αρχείο με την kk?

 

για να flashάρεις την kit kat δεν χρειάζεται να έχεις custom recovery, το κινητό θα πρέπει να το βάλεις σε download mode και στη συνέχεια, το πρόγραμμα της lg θα κάνει όλη τη δουλειά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες... Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για το πως γίνεται αυτό? Πως δηλαδή βάζουμε το κινητό μας σε download Mode και που βρίσκω το official g2 mini kitkat αρχείο της LG για να το περάσω!!!

 

Υπάρχει η δυνατότητα να κρατήσω full back up την rom τώρα όπως είναι αντί να ψάχνω να την κατεβάσω μετά?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες... Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για το πως γίνεται αυτό? Πως δηλαδή βάζουμε το κινητό μας σε download Mode και που βρίσκω το official g2 mini kitkat αρχείο της LG για να το περάσω!!!

 

Υπάρχει η δυνατότητα να κρατήσω full back up την rom τώρα όπως είναι αντί να ψάχνω να την κατεβάσω μετά?

Official firmware θα κατεβάσεις από 'δω, σύμφωνα τη χώρα του κινητού σου:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=57

Η διαδικασία φλασαρίσματος είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Σε download mode το κινητό μπαίνει ως εξής:

Σβήνεις το κινητό

Κρατάς πατημένο το volume up

Κουμπώνεις το micro usb στο κινητο

Στο pc έχεις εννοείται περασμένους τους driver's.

Κατεβάζεις τη rom (kdz), τη βάζεις στο φάκελο του flash tool (που έχεις κάνει αποσυμπίεση), τρέχεις το flash tool ακολουθώντας τις οδηγίες του 2ου link.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Έχεις δίκιο, η εμπειρία χρήσης είναι κάτι το οποίο ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Οπότε μάλλον θα περιμένω να διαβάσω και άλλες εντυπώσεις και μετά θα δω αν θα αναβαθμιστώ.

 

Για να flashαρω οτιδήποτε δεν πρέπει να είμαι root? Δεν νομίζω η συσκευή να έχει ξεκλείδωτο bootloader! Πως θα μπω σε recovery menu για να flashαρω το αρχείο με την kk?

 

Αυτό που λες γίνεται σε περίπτωση που περάσεις μια rom που είναι σε μορφή zip.Τότε χρειάζεσαι recovery (όπως CWM, TWRP).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Περασαμε την αναβαθμιση

Ολα καλα so far

Στην οθονη κλειδωματος ηρθε και κατσικωθηκε κατι απο το lux lite

Και δεν φευγει με τιποτα

Και απο κατω καθε μισο λεπτο ,οσο ειναι ανοικτη

Αναβοσβηνει μια ενδειξη που και καλα λεει εξυπνη οθονη

Ανιχνευση προσωπου

 

Πως το βγαζουμε αυτο το πραμα;;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Περασαμε την αναβαθμιση

Ολα καλα so far

Στην οθονη κλειδωματος ηρθε και κατσικωθηκε κατι απο το lux lite

Και δεν φευγει με τιποτα

Και απο κατω καθε μισο λεπτο ,οσο ειναι ανοικτη

Αναβοσβηνει μια ενδειξη που και καλα λεει εξυπνη οθονη

Ανιχνευση προσωπου

 

Πως το βγαζουμε αυτο το πραμα;;

 

Σαν πρώην κάτοχος της συσκευής με kitkat θα σου απαντήσω με την εμπειρία μου σε lollipop με G3.Για να βγάλεις ειδοποιήσεις στην περίπτωση σου το lux μπορείς να πας στις ρυθμίσεις και από εκεί Ήχος->Ειδοποιήσεις->Εφαρμογές και στην εφαρμογή Lux να βγάλεις τις ειδοποιήσεις.Στο G3 μου είναι έτσι και πιστεύω και στο G2 mini θα είναι έτσι.Και για την έξυπνη οθόνη η ειδοποιήση βγαίνει και σε εμένα.Είναι της lollipop feature.Είναι το αντίστοιχο που θα έβγαινε στην μπάρα πάνω αν το είχες στην κατάσταση ξεκλειδώματος σε kitkat.Απλά τώρα οι ειδοποιήσεις βγαίνουν μπροστά.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώην κάτοχος της συσκευής με kitkat θα σου απαντήσω με την εμπειρία μου σε lollipop με G3.Για να βγάλεις ειδοποιήσεις στην περίπτωση σου το lux μπορείς να πας στις ρυθμίσεις και από εκεί Ήχος->Ειδοποιήσεις->Εφαρμογές και στην εφαρμογή Lux να βγάλεις τις ειδοποιήσεις.Στο G3 μου είναι έτσι και πιστεύω και στο G2 mini θα είναι έτσι.Και για την έξυπνη οθόνη η ειδοποιήση βγαίνει και σε εμένα.Είναι της lollipop feature.Είναι το αντίστοιχο που θα έβγαινε στην μπάρα πάνω αν το είχες στην κατάσταση ξεκλειδώματος σε kitkat.Απλά τώρα οι ειδοποιήσεις βγαίνουν μπροστά.

 

αυτο το εκανα αλλα εκει επιμενει

ευχαριστω παντως

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

αυτο το εκανα αλλα εκει επιμενει

ευχαριστω παντως

 

Αν αναφέρεσε στο Lux νομίζω ότι είχε κάποια ρύθμιση στο μενού του..Εκτός αν αναφέρεσαι στην έξυπνη οθόνη που αυτό δεν βγαίνει.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

εχω 9 μηνες το κινητο και ημουν ευχαριστημενος αλλα αφου πηγα σε lollipop μου εχει κανει 2 χαζομαρες που μου την σπανε....

(εκανα μεχρι και restore factory settings)

 

1) Αφου σηκωσω το τηλεφωνο εχει μια καθυστερηση 1 δευτερολεπτο μεχρι να με ακουσει ο αλλος. Δηλαδη το σηκωνω... περιμενω ενα δευτερολεπτο και μετα μιλαω

 

2) Εχω μια εφαρμογη που απενεργοποιω τα notification και παλι ενεργοποιουντε

 

καμμια λυση ρε παιδια για αυτα? μου εχουν σπασει τα νευρα

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μου ήρθε νέα ενημέρωση στο κινητό (μετά την lollipop)

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα πως έχω περισσότερο αποθηκευτικό χώρο σε σχέση με πριν.

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε νέα ενημέρωση στο κινητό (μετά την lollipop)

Μόλις το τσέκαρα αλλά δεν μου έβγαλε κάτι εμένα.. :(

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σου ρθει και σενα. Εγώ δεν το αγόρασα από αλυσίδα καταστήματος αλλά από το smarties.gr και λογικά θα το χει κάνει εισαγωγή από άλλη χώρα.

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μια φωτογραφία από τις "πληροφορίες λογισμικού"

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Αν βρω θα σας ενημερώσω

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Βλεπω δεν εχει αναφερθει κατι εδω (φανταζομαι οι ψαγμενοι θα το ξερουν) εχω βγαλει στο xda μια δικια μου εκδοση CM 11 .

 

Εαν θελετε δοκιμαστε την και εσεις και πειτε μου την γνωμη σας.

 

Υ.Γ.: Αν καποιος ειναι σε 5.0 και θελει να την δοκιμασει καλο ειναι να φλασαρει πρωτα τo zip της stock KK.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Βλεπω δεν εχει αναφερθει κατι εδω (φανταζομαι οι ψαγμενοι θα το ξερουν) εχω βγαλει στο xda μια δικια μου εκδοση CM 11 .

 

Εαν θελετε δοκιμαστε την και εσεις και πειτε μου την γνωμη σας.

 

Υ.Γ.: Αν καποιος ειναι σε 5.0 και θελει να την δοκιμασει καλο ειναι να φλασαρει πρωτα τo zip της stock KK.

 

Εγώ σου είχα στείλει pm στα Xda για την rom :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Βλεπω δεν εχει αναφερθει κατι εδω (φανταζομαι οι ψαγμενοι θα το ξερουν) εχω βγαλει στο xda μια δικια μου εκδοση CM 11 .

 

Εαν θελετε δοκιμαστε την και εσεις και πειτε μου την γνωμη σας.

 

Υ.Γ.: Αν καποιος ειναι σε 5.0 και θελει να την δοκιμασει καλο ειναι να φλασαρει πρωτα τo zip της stock KK.

 

Θα ήθελα να τη δοκιμάσω αλλά δεν έχω καταφέρει να περάσω το Recovery σε Lollipop. Έχει τον οδηγό στο XDA αλλά πολλοί λένε ότι έχει θέματα και δεν έχω βρει ασφαλή τρόπο να το κάνω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω μια ερωτηση και νομιζω ειμαι στο σωστο θεμα!

 

Εχω το g2 mini και ακολουθησα εναν οδηγο για root με το kingroot...

πετυχε μια χαρα αλλα οπως εσβηνα τα εξτρα του google (google music,books,g+ etc) που δεν χρησιμοποιω,μαλλον εσβησα καταλαθως και το kinguser ...

 

Με αποτελεσμα τωρα να μην μπορω να χρησιμοποιησω το ροοτ ή να κανω ξαναροοτ....

 

καμια ιδεα τι να κανω;;; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου είχα στείλει pm στα Xda για την rom :p

:)

Θα ήθελα να τη δοκιμάσω αλλά δεν έχω καταφέρει να περάσω το Recovery σε Lollipop. Έχει τον οδηγό στο XDA αλλά πολλοί λένε ότι έχει θέματα και δεν έχω βρει ασφαλή τρόπο να το κάνω ακόμα.

Κανενα θεμα αν δεν κανεις λαθος. 2 εντολες ειναι http://forum.xda-developers.com/g2-mini/development/bootloader-d620-d618-t3127819

:up:

Γεια σας εχω μια ερωτηση και νομιζω ειμαι στο σωστο θεμα!

 

Εχω το g2 mini και ακολουθησα εναν οδηγο για root με το kingroot...

πετυχε μια χαρα αλλα οπως εσβηνα τα εξτρα του google (google music,books,g+ etc) που δεν χρησιμοποιω,μαλλον εσβησα καταλαθως και το kinguser ...

 

Με αποτελεσμα τωρα να μην μπορω να χρησιμοποιησω το ροοτ ή να κανω ξαναροοτ....

 

καμια ιδεα τι να κανω;;; ευχαριστω

http://forum.xda-developers.com/g2-mini/development/root-root-g2-mini-lollipop-t3123652 Με αυτον τον οδηγο ???

Δοκιμασε να κανεις τα βηματα απο το 5 και μετα. Αλλιως θα πρεπει μαλον να κανεις παλι flash την rom και ξανα root απο την αρχη.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G2 mini (D620)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...