Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, ilka71 said:
18 ώρες πριν, karajim80 said:
Δεν το λες και σμαρτ αλλά έχει κάποιες λειτουργίες και μπαταρία που κρατάει..Γκαρμιν και συνεργάζεται μια χαρά με σαμσουνγκ κινητό.

Same Sh1t...Different Day.
 

κάποιο πιο κλασσική μάρκα ;όχι Garmin

Σε αναμονή και άλλης απάντησης, να επισημάνω ότι η Garmin είναι από τις πιο κλασικές μάρκες.
Μπορεί να μην σου είναι ιδιαίτερα γνωστή για "ηλεκτρονικά", αλλά στο χώρο της γυμναστικής, παρακολούθησης θέσης, κλπ έχει ιστορία μεγαλύτερη από τους περισσότερους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε αναμονή και άλλης απάντησης, να επισημάνω ότι η Garmin είναι από τις πιο κλασικές μάρκες.
Μπορεί να μην σου είναι ιδιαίτερα γνωστή για "ηλεκτρονικά", αλλά στο χώρο της γυμναστικής, παρακολούθησης θέσης, κλπ έχει ιστορία μεγαλύτερη από τους περισσότερους...
οκ απλά δεν χρησιμοποιω καθόλου τις smart λειτουργιες ούτε τις tracking .για να μην χάνω κλήσεις το θέλω και να βλέπω ειδοποιήσεις χωρίς να ανοίξω κινητό. απλά με το gt2 είμαι ικανοποιημένος εκτός από την διαχείριση κλήσεων μόνο όταν είναι και το bt ακουστικό συνδεδεμένο .κανένα xiaomi ίσως;τηλέφωνο Samsung έχω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Θέλω να ρωτήσω προσπαθώ μέσω viber και του ρολογιού (samsung watch 4) να στέλνω μηνύματα. Όχι απλά να απαντάω στο μήνυμα που μου στέλνει κάποιος αλλά να ξεκινάω μία συζήτηση από το ρολόι. Από ότι βλέπω δεν υπάρχει εφαρμογή του viber μέσα στο play store για το ρολόι. Έκανα εγκατάσταση του viber σε συμβατή έκδοση για wear os με sideload αλλά δεν λειτουργεί σωστά. Επίσης θα ήθελα εάν με πάρει κάποιος στο viber κλήση να μπορώ να του απαντήσω από το ρολόι, όπως και να κάνω κλήσεις από το ρολόι μέσω viber. 

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

To ticWatch 3 pro με 50% εκπτωση και κατι εξτρα κωδικους,κατω απο 130 ευρω. Στο επισημο site 

 https://www.mobvoi.com/eu/products/ticwatchpro3gps

Link to comment
Share on other sites

Αν θες wear os(=google) ειναι τουμπανο. Ξεχνας αυτονομιες και υλικα huawei/amazfit αλλα εχεις ενα πραγματικα εξυπνο ρολοι.

Στην σελιδα lagonika αναφερεται το εκπτωτικο κουπονι και η εγγραφη που στο κανει τελικη τιμη 128 ευρω. Και γραφουν και καλα σχολια ολοι.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα.Εχω το xiaomi redmi watch 2 lite και οταν παω να το συνδεσω με το bluetooth του κιν δεν το εμφανιζει στη λιστα.Ενω συνδεεται κανονικα.Οταν κλεινω το bluetooth δειχνει στο ρολοι οτι αποσυνδεθηκε.Πως γινεται αυτο?Ξερει καποιος?Αν ναι ας μου πει.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή είναι ανενεργό το ανάλογο θέμα, θέλησα να ρωτήσω εδώ αν κάποιος έχει ή γνωρίζει κάποιο αξιόπιστο smartwatch που παίρνει sim  για να κάνει κλήση σε περίπτωση ανάγκης η ανιψιά μου ( μαθήτρια δημοτικού) στη μαμά της ή το αντίστροφο.  Και δεν εννοώ κάποιο με 300 euro.... Κάτι πιο οικονομικό..... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/smartwatch-kids-forever-call-me-2-kw-60-pink-p-TEL.085938 κάτι τέτοιο;δεν έχω γνώμη για το συγκεκριμένο απλά το βρήκα τυχαία.δεν γνωρίζω αν είναι καλό και αξίζει.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, spy14 said:

https://www.e-shop.gr/smartwatch-kids-forever-call-me-2-kw-60-pink-p-TEL.085938 κάτι τέτοιο;δεν έχω γνώμη για το συγκεκριμένο απλά το βρήκα τυχαία.δεν γνωρίζω αν είναι καλό και αξίζει.

Σε ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να ψάξεις, το είδα και εγώ αυτό. Απλά επειδή και εγώ δεν γνωρίζω περισσότερα γιαυτό ρώτησα εδώ μήπως πετύχω κάποιον που έχει δοκιμάσει κάποιο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ των 2. 

Με τραβάει στο Samsung το ότι είναι πραγματικό smartwatch και θα έχω σωστή υποστήριξη και NFC για πληρωμές. Με αποθαρρύνει η αναμενόμενη χαμηλή αυτονομία.

Το Huawei έχει φοβερή ποιότητα και κάνει αρκετά απλά του λείπουν αυτά τα αλίγα που είναι σημαντικά όμως. Εχει καλύτερη αυτονομία και μεγαλύτερη τιμή βέβαια.

Τι θα παίρνατε εσείς?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τα είπες μόνος σου. Ή θα πάρεις κάτι που... μοιάζει με smart watch ή θα πάρεις ένα πραγματικό . Τι να την κάνεις την μπαταρία όταν δεν κάνει αυτό για το οποίο δημιουργήθηκε; Καλύτερα πάρε ένα άλλο των 30 ευρώ θα είναι το ίδιο με το Huawei.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Τα είπες μόνος σου. Ή θα πάρεις κάτι που... μοιάζει με smart watch ή θα πάρεις ένα πραγματικό . Τι να την κάνεις την μπαταρία όταν δεν κάνει αυτό για το οποίο δημιουργήθηκε; Καλύτερα πάρε ένα άλλο των 30 ευρώ θα είναι το ίδιο με το Huawei.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ακριβώς αυτό!Πολλά λεφτά για κάτι που δεν είναι ολοκληρωμένο smartwatch 

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχω καλομαθει με την αυτονομία των μίνιμουμ 7 ημερών (έχω Garmin & Huawei GT2) και φοβάμαι μην δεν την παλέψω.

Θα πάω στο GW4 τελικά που είναι πραγματικό smartwatch.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύονται κινητά και ρολόγια στο σχολείο. Μήπως το πάρεις τζάμπα. Άλλωστε ένα παιδί δημοτικού δε χρειάζεται ηλεκτρονική συσκευή. Κάλλιστα οι γονείς του μπορούν να επικοινωνούν με το σχολείο για το οτιδήποτε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2022 at 7:17 ΠΜ, costsa41 said:

Απαγορεύονται κινητά και ρολόγια στο σχολείο. Μήπως το πάρεις τζάμπα. Άλλωστε ένα παιδί δημοτικού δε χρειάζεται ηλεκτρονική συσκευή. Κάλλιστα οι γονείς του μπορούν να επικοινωνούν με το σχολείο για το οτιδήποτε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι γιαυτό τα live από τα σχολεία πάνε σύννεφο... 

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιαυτό τα live από τα σχολεία πάνε σύννεφο... 
Μιλάμε για Δημοτικό όχι για Γυμνάσιο ή λύκειο.... Και συμφωνώ για αυτό έχουν πολλαπλασιαστεί οι περιπτώσεις απεξάρτησης από το internet γιατί υπάρχουν ανεύθυνοι γονείς που θέλουν το παιδί τους να έχει κινητό από το δημοτικό σχολείο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Μιλάμε για Δημοτικό όχι για Γυμνάσιο ή λύκειο.... Και συμφωνώ για αυτό έχουν πολλαπλασιαστεί οι περιπτώσεις απεξάρτησης από το internet γιατί υπάρχουν ανεύθυνοι γονείς που θέλουν το παιδί τους να έχει κινητό από το δημοτικό σχολείο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είστε γονέας;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είστε γονέας;
Φυσικά και ναι. Και γνώστης της κατάστασης λόγω δουλειάς.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, costsa41 said:

Μιλάμε για Δημοτικό όχι για Γυμνάσιο ή λύκειο.... Και συμφωνώ για αυτό έχουν πολλαπλασιαστεί οι περιπτώσεις απεξάρτησης από το internet γιατί υπάρχουν ανεύθυνοι γονείς που θέλουν το παιδί τους να έχει κινητό από το δημοτικό σχολείο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για ρολοι που εχει την δυνατοτητα να δεχτει κληση μιλαω, οχι για κινητο να μπαινει στο ιντερνετ.  Και μονο για περιπτωση αναγκης .  

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει πριν αρκετό καιρό ένα ρόλοι που είχε κάρτα σιμ και κάνει κανονικά κλήσεις βέβαια δεν μπαίνει στο ίντερνετ

Η τιμή του ήταν κάπου στα 20 ευρώ

Για την περίπτωση σου είναι μια χαρα

Αν ψάξεις στο ,banggood κάτι θα βρείς

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι ανενεργό το ανάλογο θέμα, θέλησα να ρωτήσω εδώ αν κάποιος έχει ή γνωρίζει κάποιο αξιόπιστο smartwatch που παίρνει sim  για να κάνει κλήση σε περίπτωση ανάγκης η ανιψιά μου ( μαθήτρια δημοτικού) στη μαμά της ή το αντίστροφο.  Και δεν εννοώ κάποιο με 300 euro.... Κάτι πιο οικονομικό..... Ευχαριστώ


Γνωστός μου έχει πάρει στο παιδί του αυτό εδώ και κάποιους μήνες, είναι ευχαριστημένος απ'οτι μου λέει. Δέχεται, κλήσεις, μπορεί να κάνει κλήσεις σε συγκεκριμένους αριθμούς που ορίζεις, το εντοπίζεις μέσω GPS κλπ. Απ' ότι βλέπω έχει το έχει σε διάφορα χρώματα.

https://www.skroutz.gr/s/27048462/%CE%A0%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C-Smartwatch-%CE%BC%CE%B5-%CE%9A%CE%B1%CE%BF%CF%85%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%8D%CE%BA-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9B%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CE%A1%CE%BF%CE%B6-Q529.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share



The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να βρώ smartwatch,με wearos;για να κάνω ανέπαφες το θέλω,αφού το google pay μονο wearos δέχετε.μόνο τα samsung έχουν τέτοιο;
Όχι βέβαια.
Υπάρχουν και τα εξαιρετικά Fossil και τα πιο οικονομικά Ticwatch κλπ.
Όλα αυτά υποστηρίζουν φουλ το Wear Os.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειπώθηκε νωρίτερα για Samsung και Huawei, θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι. 

Δε θέλω να αγοράσω smartwatch, για αθλητικές δραστηριότητες τόσο πολύ (καλοδεχούμενες βέβαια και αυτές ειδικές όλα τα είδη των μετρήσεων) όσο για να έχω ειδοποιήσεις στο ρολόι. Το κινητό βρίσκεται πάντα σε DND mode και θέλω να έχω στις κλήσεις ειδοποίηση με ήχο και στις άλλες ειδοποιήσεις που θα επιλέξω να έχω ειδοποιήσεις με δόνηση μόνο. 

Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το Samsung gear S3 frontier που από ένα σημείο και μετά (από μια αναβάθμιση) δε χτυπάνε οι ειδοποιήσεις αν το έχεις σε DND mode το κινητό. Διάβασα ότι μπορείς να μην έχεις συγχρονισμένο το DND mode το κινητού με το ρολόι αλλά αυτό μάλλον γίνεται μόνο αν έχεις Samsung κινητό και εγώ τι έχω συνδεδεμένο με OnePlus. 

Επίσης έχω και το Huawei band 6 συνδεδεμένο με άλλο OnePlus, το οποίο δεν έχει ηχείο άρα μόνο με δόνηση και ότι θέλω από ειδοποιήσεις άσχετα αν έχω το κινητό σε DND mode. Δηλαδή θέλω λειτουργία όπως αυτόζ δηλαδή όσες ειδοποιήσεις θέλω με δόνηση και μόνο ήχο από το ρολόι στις κλήσεις. 

Θα με ενδιέφερε πρωτίστως Samsung ή Huawei αλλά δεν είναι αρνητικός σε οποιαδήποτε άλλη εταιρεία. 

Επειδή σύντομα είμαι να αγοράσω κινητό και είμαι ανάμεσα σε Samsung s22 ultra και iPhone 13 pro max. Αν πάρω το Samsung και Samsung ρολόι τι επιπλέον πλεονεκτήματα θα έχω βρισκόμενος στο οικοσύστημα της Samsung ; Από την άλλη αν αγοράσω iPhone αυτό με τις ειδοποιήσεις που γράφω τα κάνει ένα apple watch. Τέλος αν δεν πάρω apple watch ποιο άλλο ρολόι έχει πλήρη συμβατότητα με iPhone ;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Χτες μου ήρθε στο FOSSIL GEN6 μεγάλη αναβάθμιση με το WEAR OS 3.
Άλλαξε όλο το ρολόι με νέα μενού, πιο πολλά tiles και έξτρα ρυθμίσεις.
Μπράβο που η εταιρεία κρατάει την υπόσχεση για τόσο σπουδαία αναβάθμιση τόσο καιρό μετά την κυκλοφορία του ρολογιού.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...