Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά , έχω στην κατοχή μου ένα huawei watch gt3 pro και ψάχνω για γυαλί που να καλύπτει όλη την οθόνη. Τώρα του έχω βάλει ένα περίσσευμα που είχα από το gt2 αλλά δεν καλύπτει ολη την οθόνη. Αν έχει κανείς να προτείνει κάτι από κανένα Σκρουτζομαγαζο θα του ήμουν ευγνώμων. Επίσης αν είναι εύκολο να ανεβάσει και καμία φωτο για το πως είναι φορεμένο το γυαλί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μια διευκρινηση λιγακι.οσα smartwatch εχουν NFC αυτο σημαινει οτι δουλευει το google pay σε ολα η οχι;θελω να καταληξω στο γεγονος ,παρολο που εχουν NFC ισως μονο στα δικα τους πορτοφολια δουλευει;

Link to comment
Share on other sites

μια διευκρινηση λιγακι.οσα smartwatch εχουν NFC αυτο σημαινει οτι δουλευει το google pay σε ολα η οχι;θελω να καταληξω στο γεγονος ,παρολο που εχουν NFC ισως μονο στα δικα τους πορτοφολια δουλευει;
Μπορεί να έχουν nfc αλλά το πορτοφόλι είναι ξεχωριστή εφαρμογή. Όπως ακριβώς στο τηλέφωνο. Είναι η ίδια και στο τηλέφωνο και στο ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Hliasat said:

μια διευκρινηση λιγακι.οσα smartwatch εχουν NFC αυτο σημαινει οτι δουλευει το google pay σε ολα η οχι;θελω να καταληξω στο γεγονος ,παρολο που εχουν NFC ισως μονο στα δικα τους πορτοφολια δουλευει;

Αν έχεις ρολόι με WearsOS + NFC, μια χαρά εκτελείς συναλλαγές με το google pay, τα υπόλοιπα έχουν κινεζικές εφαρμογές που εδώ δυστυχώς δεν υποστηρίζονται (p.x huawei smartwatches)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λίστα ρολογιών με wear os η όχι;Από ότι ξέρω πανάκριβα είναι αυτά.Πχ samsung Μέχρι ένα 150αρι διαθετω.Επισης στην περιγραφή ενώ πχ λέει android ότι είναι,δεν λέει αν είναι wear os

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά την πλήρη απογοήτευση που προσφέρει η ελληνική αγορά στο κομμάτι των esims, σκέφτομαι για αγορά από το εξωτερικό ρολογιού που να παίρνει κανονική sim.

Τι έχετε να προτείνετε παιδιά;

Να υποθέσω ότι ο τύπος κάνει λάθος ή όντως το apple δέχεται κανονική sim?

https://www.electronicshub.org/best-smartwatches-with-sim-card/

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2023 at 10:36 ΜΜ, Hd1980 said:

Καλησπέρα παιδιά , έχω στην κατοχή μου ένα huawei watch gt3 pro και ψάχνω για γυαλί που να καλύπτει όλη την οθόνη. Τώρα του έχω βάλει ένα περίσσευμα που είχα από το gt2 αλλά δεν καλύπτει ολη την οθόνη. Αν έχει κανείς να προτείνει κάτι από κανένα Σκρουτζομαγαζο θα του ήμουν ευγνώμων. Επίσης αν είναι εύκολο να ανεβάσει και καμία φωτο για το πως είναι φορεμένο το γυαλί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Βρήκες; Γιατί και εγώ ένα που πήρα από ebay πιάνει τη μισή οθόνη 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ δεν έχω smartwatch.Θελω να βρω με πορτοφόλι google .Υπάρχει έστω και 1% πιθανότητα,κάποια στιγμή όλα τα ρολόγια να πάρουν wea ros λογισμικό;Ξέρω ότι υπάρχουν κάποια ,αλλά είναι ακριβα.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Hliasat said:

Εγώ δεν έχω smartwatch.Θελω να βρω με πορτοφόλι google .Υπάρχει έστω και 1% πιθανότητα,κάποια στιγμή όλα τα ρολόγια να πάρουν wea ros λογισμικό;Ξέρω ότι υπάρχουν κάποια ,αλλά είναι ακριβα.

Όλα τα ρολόγια, όχι.

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2023 at 10:36 ΜΜ, Hd1980 said:

Καλησπέρα παιδιά , έχω στην κατοχή μου ένα huawei watch gt3 pro και ψάχνω για γυαλί που να καλύπτει όλη την οθόνη. Τώρα του έχω βάλει ένα περίσσευμα που είχα από το gt2 αλλά δεν καλύπτει ολη την οθόνη. Αν έχει κανείς να προτείνει κάτι από κανένα Σκρουτζομαγαζο θα του ήμουν ευγνώμων. Επίσης αν είναι εύκολο να ανεβάσει και καμία φωτο για το πως είναι φορεμένο το γυαλί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://m.aliexpress.com/item/1005004233606876.html?spm=a2g0n.order_detail.order_detail_item.3.48eff19c2xidYs

Το παρήγγειλα, εν αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε ότι αγοράζω από κινεζομαγαζο ένα smartwatch ,για να παραγγείλω και ένα λουράκι σε περίπτωση που θα μου κοπεί ,πως θα γνωρίζω εγώ τι λουράκι να παραγγείλω;πχ όσα mm πάχος είναι αυτό το γνήσιο λουράκι,τόσα mm θα είναι και το εναλλακτικό;

Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε ότι αγοράζω από κινεζομαγαζο ένα smartwatch ,για να παραγγείλω και ένα λουράκι σε περίπτωση που θα μου κοπεί ,πως θα γνωρίζω εγώ τι λουράκι να παραγγείλω;πχ όσα mm πάχος είναι αυτό το γνήσιο λουράκι,τόσα mm θα είναι και το εναλλακτικό;
Για τις διαστασεις στα λουρακια στα ρολόγια, μετράμε, το άνοιγμα της κασας του ρολογιού.
Την απόσταση των μετάλλων που προεξέχουν, που εκεί μπαίνει το λουράκι.


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2023 at 7:14 ΜΜ, Hliasat said:

Εγώ δεν έχω smartwatch.Θελω να βρω με πορτοφόλι google .Υπάρχει έστω και 1% πιθανότητα,κάποια στιγμή όλα τα ρολόγια να πάρουν wea ros λογισμικό;Ξέρω ότι υπάρχουν κάποια ,αλλά είναι ακριβα.

Δεν είναι απλά ένα software update και παίρνουν όλα Wear OS ή Tizen ή κάτι άλλο.

Βγαίνουν με αυτό από το εργοστάσιο και ναι τα καλά ρολόγια με Wear OS κοστίζουν γιατί έχουν τόσες δυνατότητες, σχεδόν παρόμοια με κινητό.

Τώρα αν τα 200-250ευρώ είναι πολλά για κάποιον, οκ δεν το αλλάζεις όμως και κάθε χρόνο.

Εγώ έχω το Fossil Gen6 και μετά από 1.5 χρόνο ακόμα παίρνει αναβαθμίσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, junglist said:

Δεν είναι απλά ένα software update και παίρνουν όλα Wear OS ή Tizen ή κάτι άλλο.

Βγαίνουν με αυτό από το εργοστάσιο και ναι τα καλά ρολόγια με Wear OS κοστίζουν γιατί έχουν τόσες δυνατότητες, σχεδόν παρόμοια με κινητό.

Τώρα αν τα 200-250ευρώ είναι πολλά για κάποιον, οκ δεν το αλλάζεις όμως και κάθε χρόνο.

Εγώ έχω το Fossil Gen6 και μετά από 1.5 χρόνο ακόμα παίρνει αναβαθμίσεις.

Επίσης, μπορείς να βρεις ωραιότατο Galaxy Watch 5 44mm πλέον στα 150 ευρώ σε αγγελίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εφόσον η huawei συνεργάζεται με το πορτοφόλι curve , γιατί στα smartwatch δεν το έχει ακόμη; Δεν ξέρω αν υπάρχουν ρολόγια άλλα που δουλεύουν με curve.Μια λίστα με μοντέλα που δουλεύει η curve θα με διευκολύνει πολυ.Επί ευκαιρίας η διαμάχη με την αμερικανική κυβέρνηση, πιστεύετε ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει,και θα έχουμε επιστροφή στο android;

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Hliasat said:

Εφόσον η huawei συνεργάζεται με το πορτοφόλι curve , γιατί στα smartwatch δεν το έχει ακόμη; Δεν ξέρω αν υπάρχουν ρολόγια άλλα που δουλεύουν με curve.Μια λίστα με μοντέλα που δουλεύει η curve θα με διευκολύνει πολυ.Επί ευκαιρίας η διαμάχη με την αμερικανική κυβέρνηση, πιστεύετε ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει,και θα έχουμε επιστροφή στο android;

Μην εύχεσαι η huawei να βάλει android... Το WearOs τρέχει τόσα πολλά processes που θα δεις την μπαταρία να κρατάει κανένα 2ήμερο όπως το Galaxy watch 5 pro 🙂

Αυτή την στιγμή, έχει τους καλύτερους sensors και algorithms μετά το Apple watch. Ας μείνει ως έχει! 🥰

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Hliasat said:

Εφόσον η huawei συνεργάζεται με το πορτοφόλι curve , γιατί στα smartwatch δεν το έχει ακόμη; Δεν ξέρω αν υπάρχουν ρολόγια άλλα που δουλεύουν με curve.Μια λίστα με μοντέλα που δουλεύει η curve θα με διευκολύνει πολυ.Επί ευκαιρίας η διαμάχη με την αμερικανική κυβέρνηση, πιστεύετε ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει,και θα έχουμε επιστροφή στο android;

Ρώτησα χθες εργαζόμενο στην Huawei και μου είπε οτί δεν υπαρχει περίπτωση να εχει ξανά google services ( με τα μέχρι στιγμής δεδομένα ). 

 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα.

Εκτος πολλών άλλων, έχουμε τεράστιο κέρδος και στη διαχείριση της μπαταρίας, που τα gms την ξεσκίζουν. 

Όσοι δουλεύουν Huawei κινητά χωρίς Google services, με αντιλαμβάνονται. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2023 at 10:21 ΜΜ, p_k said:

Καλύτερα.

Εκτος πολλών άλλων, έχουμε τεράστιο κέρδος και στη διαχείριση της μπαταρίας, που τα gms την ξεσκίζουν. 

Όσοι δουλεύουν Huawei κινητά χωρίς Google services, με αντιλαμβάνονται. 

Τι αντιλαμβάνονται;

Ότι κερδίζεις μια λιγότερη φόρτιση ανά 2 μέρες;

Και ταυτόχρονα έχεις πολυ λιγότερες εφαρμογές και υπηρεσίες να τρέχουν στο κινητό σου, αφού δεν έχεις Google.

Και γιατί τόση περηφάνια; Τι νομίζεις ότι κερδίζεις δηλαδή;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ τι παίζει; Είναι απομίμηση του samsung galaxy να υποθέσω; δυστυχώς δεν γνωρίζω Αγγλική γλώσσα,και δεν πολυκαταλαβαινω.

https://www.aliexpress.com/premium/galaxy-watch-5.html?catId=0&initiative_id=SB_20230719123752&SearchText=galaxy+watch+5+&spm=a2g0o.productlist.1000002.0

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση 

εχει πάρει κανεις το Τ800 smartwatch ?

Είναι πιστό αντίγραφο το Apple Watch Ultra 

Έχει καλή ευκρίνεια οθονησ ; Κολάει ; Γενικά αξίζει ;

ψήνομε να το παρω αλλά με φοβίζει μην είναι χοντρή πατάτα 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Hliasat said:

Παιδιά εδώ τι παίζει; Είναι απομίμηση του samsung galaxy να υποθέσω; δυστυχώς δεν γνωρίζω Αγγλική γλώσσα,και δεν πολυκαταλαβαινω.

https://www.aliexpress.com/premium/galaxy-watch-5.html?catId=0&initiative_id=SB_20230719123752&SearchText=galaxy+watch+5+&spm=a2g0o.productlist.1000002.0

Σε ποιο αναφέρεσαι;

Στο λινκ που έβαλες έχει πολλές διαφορετικές αγγελίες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, junglist said:

Σε ποιο αναφέρεσαι;

Στο λινκ που έβαλες έχει πολλές διαφορετικές αγγελίες

Στο galaxy watch 5pro,στην 2η και 4η εικόνα,αυτό με 27 ευρώ κι ένα με 18

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Hliasat said:

Στο galaxy watch 5pro,στην 2η και 4η εικόνα,αυτό με 27 ευρώ κι ένα με 18

Ε τότε δεν χρειάζεται καν να δούμε τις λεπτομέρειες.

Τι πιστέυεις εσύ δηλαδή ότι μπορεί να είναι κάτι που κοστίζει σε τόσο χαμηλή αξία;

Είναι δυνατόν να μπορεί να συγκριθεί με το ορίτζιναλ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...