Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα Το Δεκέμβριο που μας πέρασε το Samsung Fit 2pro και σήμερα μου κόπηκε το λουράκι. Πήρα στη Smartec τηλέφωνο και μου είπε ότι ίσως περαστεί στην εγγύηση αλλά δεν είναι σίγουροι. Να το στείλω ή να αγοράσω εγώ ένα λουράκι και τέλος; Κάποιος με παρόμοια εμπειρία;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με ενδιαφερει η μπαταρια οσο ενδιαφερει και οποιονδηποτε.Αυτο που θελω είναι να παρω ενα καλο smartwatch χωρις προβληματα.

Κοιτα το νεο honor watch magic 2 Απο τις 4/2 σε γερμανο, πλαισιο, κοτσωβολο και cosmote στα 199!!

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να παρουσιασει η sammy καινουριο ρολοι στις 11 του Μηνα??Κατι τετοιο διαβαζα σε φορουμ του εξωτερικου
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να παρουσιασει η sammy καινουριο ρολοι στις 11 του Μηνα??Κατι τετοιο διαβαζα σε φορουμ του εξωτερικου
Υπαρχει κωδικος για νεο ρολοι. Το λογικο ειναι να παρουσιασει το νεο watch μαζι με νεες ναυαρχιδες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαζι με το s20 στις 11 Φλεβαρη.Αν παρουσιασουν κατι καινουριο θα αλλαξουν και οι τιμες στα υπαρχοντα
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Ναι μαζι με το s20 στις 11 Φλεβαρη.Αν παρουσιασουν κατι καινουριο θα αλλαξουν και οι τιμες στα υπαρχοντα
Όχι απαραίτητα . Θα παγιωθουν σε τιμές που τώρα βλέπεις ως έκπτωση από τις μεγάλες αλυσίδες . Έτσι είχε γίνει πχ όταν βγήκε το watch . Το s3 έπεσε στα 230€ . Τιμή που έχει εδώ και μήνες ως έκπτωση το watch.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα στο φόρουμ,θα μπορούσατε να μου συστήσετε smartband που να μην μετράει μόνο παλμούς αλλά και πίεση...?

θα χρειαστώ τέτοιες μετρήσεις.

όσον το δυνατόν πιο οικονομική.

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,θα μπορούσατε να μου συστήσετε smartband που να μην μετράει μόνο παλμούς αλλά και πίεση...?

θα χρειαστώ τέτοιες μετρήσεις.

όσον το δυνατόν πιο οικονομική.

:)

 

υπαρχει στο φαρμακειο ενα ρολοι που μετραει την πιεση εχει 10 ευρω ! ρωτα στο φαρμακειο. Το ειχε καποιος γνωστος στην δουλεια της θειας μου και μετα το πηρε και η θεια μου και μετα και ο ανδρας της. Παντως πολυ σπαστικο να μετρας συνεχεια την πιεση σου σε ψυχοπλακωνει οταν ειναι υψηλη , πχ οταν κανεις δουλεια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,θα μπορούσατε να μου συστήσετε smartband που να μην μετράει μόνο παλμούς αλλά και πίεση...?

θα χρειαστώ τέτοιες μετρήσεις.

όσον το δυνατόν πιο οικονομική.

:)

 

με 24 ευρω απο alliexpress εχω παρει εγω μια χαρα. και τσεκαρισμενο με το πιεσομετρο μια μοναδα διαφορα.

https://www.aliexpress.com/item/33031045461.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.9e344c4dsF4AkU

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Καλημέρα, θέλω να πάρω ένα smartwatch κυρίως με ενδιαφέρει για άθληση να το έχω.

Το βασικό που με ενδιαφέρει είναι να παίρνει εφαρμογές και να λειτουργούν χωρίς τι τηλέφωνο.

Πχ Spotify και Strava. Να μπορώ να ακούω offline λίστες στο Spotify και να καταγράφεται η διαδρομή στο Strava.

Υπάρχει κάποιο τέτοιο smartwatch; pocophone έχω, οπότε πρέπει να είναι και συμβατο με το κινητό.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να πάρω ένα smartwatch κυρίως με ενδιαφέρει για άθληση να το έχω.

Το βασικό που με ενδιαφέρει είναι να παίρνει εφαρμογές και να λειτουργούν χωρίς τι τηλέφωνο.

Πχ Spotify και Strava. Να μπορώ να ακούω offline λίστες στο Spotify και να καταγράφεται η διαδρομή στο Strava.

Υπάρχει κάποιο τέτοιο smartwatch; pocophone έχω, οπότε πρέπει να είναι και συμβατο με το κινητό.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλα τα Galaxy watch της Samsung.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Galaxy watch της Samsung.
Μου πρότεινε φίλος το Fitbit Versa 2.

Αξίζει;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Έχω αγοράσει το Vogue Smartwatch Cosmic και στο manual λέει να κατεβάσω το Fundo app, το πρόβλημα είναι ότι δεν συνδέεται με το ρολόι, δεν το αναγνωρίζει. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

Και προπάντων υπάρχει άλλο App να δοκιμάσω με το ρολόι; αλλιώς αν δεν κάνω sync είναι άχρηστο.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Εχθές έπεσε το μάτι μου σε αυτό

https://m.banggood.com/SpO2-Monitor-BlitzWolf-BW-HL3-Full-touch-Screen-Heart-Rate-Blood-Pressure-Monitor-GPS-Runing-Route-Track-bluetooth-V5_0-Smart-Watch-p-1664886.html?rmmds=search

Τι λέτε; Αξίζει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τελικά το αγόρασα και ήρθε πριν από λίγες μέρες το Blitzwolf hl3.

Πρώτες εντυπώσεις αρκετά θετικές.

Καλή απόκριση. Καλή η μπαταρία του (5η μέρα και είναι στο 30%). Οι ειδοποιήσεις φαίνονται στα Ελληνικά, εκτός από αυτές του viber που δεν φαίνονται καθόλου! Δεν βρήκα άκρη ακόμη.

Ίσως να μετράει λίγο παραπάνω στα βήματα.

Μετρητής παλμών, πίεσης και κορεσμού οξυγόνου αρκετά ικανοποιητικός.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας, χθες κοιτάω το ρολόι και γράφει 12:15 κ λέω ώρα για ύπνο ρυθμίζω ξυπνητήρι κ πάω για πλύσιμο δωντιων κτλ. Μετά από 10 λεπτά φτάνω στο κομοδίνο το βγάζω να το φορτίσω κ πριν το βάλω στο φορτιστή η οθόνη γίνετε μωβ κ αρχίζει να αναβοσβήνει μέχρι που μαύρισε εντελώς.

Δεν το χτύπησα ούτε το έχω βάλει σε νερό.

Οπότε ρωτάω τώρα, το πιο service θεωρείται καλύτερο της smartec (τηλεφωνικά με το sn το δέχονται) που τωσα χρόνια ακούω τα καλυτερα ή στην amazon.de απ όπου και αγοράστηκε;

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, χθες κοιτάω το ρολόι και γράφει 12:15 κ λέω ώρα για ύπνο ρυθμίζω ξυπνητήρι κ πάω για πλύσιμο δωντιων κτλ. Μετά από 10 λεπτά φτάνω στο κομοδίνο το βγάζω να το φορτίσω κ πριν το βάλω στο φορτιστή η οθόνη γίνετε μωβ κ αρχίζει να αναβοσβήνει μέχρι που μαύρισε εντελώς.

 

Δεν το χτύπησα ούτε το έχω βάλει σε νερό.

 

Οπότε ρωτάω τώρα, το πιο service θεωρείται καλύτερο της smartec (τηλεφωνικά με το sn το δέχονται) που τωσα χρόνια ακούω τα καλυτερα ή στην amazon.de απ όπου και αγοράστηκε;

Αν δεν ήταν η Smartec και ήταν κάποιο άλλο service εντός Ελλάδος, θα σου έλεγα Amazon ασυζητητί. Εφόσον υπάρχει όμως η Smartec πας εκεί και θα το έχεις έτοιμο σε 2 ωριτσες Μαξ, αν υπάρχουν τα ανταλλακτικά.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

tsounami 2tsounami

 

Δημοσ. χθες στις 09:10 πμ

Καλημέρα... Εχω το haylou solar ls05 σε κινεζική έκδοση. Πως αλλάζει η γλώσσα σε global version?

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα ρολόγια ή τα sports Tracker δεν μπορώ να βρω πουθενά πληροφορίες αν αντέχουν στη θάλασσα και ποια αντέχουν στη θάλασσα χωρίς πρόβλημα.

Υπάρχει κάπου τέτοιες πληροφορίες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα ρολόγια ή τα sports Tracker δεν μπορώ να βρω πουθενά πληροφορίες αν αντέχουν στη θάλασσα και ποια αντέχουν στη θάλασσα χωρίς πρόβλημα.

Υπάρχει κάπου τέτοιες πληροφορίες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν αντέχουν. Αλλα λιγο αλλα περισσότερο αλλα στη τελική θα σκάσουν καποια στιγμή. Στο λεω σαν παθον. Μονο γλυκό νερό πισίνα κτλ και ο λογος είναι το αλατι κ οχι το νερό. Μένει στις εσοχές κ με το καιρό μαζεύει υγρασία φουσκώνει στη περιοχή κ κανει ζημιες αναλογος τη περιοχή.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για το honor watch 2 λέει το σαιτ της εταιρείας και μου το είπε και με αυτόν που επικοινώνησα ότι μπαίνει και στην θάλασσα αρκεί να μην το έχεις με το δερμάτινο λουράκι και μετα καλο πλύσιμο. παρόλα αυτά φέτος δεν το έβαλα μέσα και χρησιμοποιώ ένα casio solar και ένα τρακερ κινεζικο.
Link to comment
Share on other sites

Το amazfit stratos ειδικά πέρυσι το καλοκαίρι ήταν κάθε μέρα στη θάλασσα. Απλά το έπλενα πάντα μετά στο σπίτι.
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Honor band 5 εδώ και 1 χρόνο.

25 βουτιές scuba, έχει πάει μέχρι 32μ βάθος, κανένα θέμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...