Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ το καθένα έχει συν και πλην.

Αλλά όποιος έχει Android τα ξέρει αυτά και έτσι δουλεύει το σύστημα.

Δεν τα λες χαζά ή πρόβλημα λοιπόν κάτι που έτσι έχει φτιαχτεί να δουλεύει.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν ειναι τυχαιο που πολλες εταιρειες εγκαταλειπουν για χαρη της αυτονομιας το wearOS. Δεν πρεπει να λειτουργει ετσι ενα smartwatch με activity δυνατοτητες. Δεν το εσωσε ουτε το νεο wearOS ουτε ο 3100.

 

Σε λιγο το wearOS θα εχει μικροτερο ποσοστο και απο το tizen ετσι πως παει.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλήσπερα! Ήθελα να αγοράσω το Xiaomi Mi Band 3 αλλά έπεσα επάνω σε αυτό. Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να βρω πληροφορίες στο internet ούτε στο YouTube για το international version. Αν γνωρίζει κάποιος ας δώσει τα φώτα του.

 

https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Hey-B1800-0_95-Inch-AMOLED-Smart-Watch-NFC-Long-Standby-Watch-International-Version-p-1335363.html

Οι απορίες μου είναι¨

-Το NFC θα λειτούργει με android pay?

-Θα έχει αγγλικά το International version?

-Tο chinese version θέλει πολύ κόπο για να το κάνεις pair και connect ισχύει το ίδιο και για το αγγλίκο?

-Κανένα hands-on?

Link to comment
Share on other sites

GARMIN VIVOACTIVE 3 BLACK

Garmin vivoactive 3 gunpowder

Garmin Vivoactive 3 Black Slate

 

Αν ξερει κανενας υπευθυνα ειναι το ιδιο μοντελο αυτες οι ανω 3 περιπτωσεις??

(σε ολους τους ανω κωδικους εχουν την ιδια φωτο μοντελου)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο είναι το είχα είναι πολύ καλό για την τιμή του. Μπαταρία 4 5 μέρες ανάλογα τη χρήση και οι μετρήσεις του συνήθως πολύ καλες.
Link to comment
Share on other sites

Στο gear s2 γίνεται με κάποιο τρόπο φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Θέλω να πάρω ένα smartwatch που να δέχεται κάρτα sim.

Αυτό που θέλω να πετύχω είναι να απαντάω και να κάνω κλήσεις από το ρολόι και να μην βγάζω από το τσαντάκι κάθε τρεις και λίγο το τηλέφωνο. Το ίδιο θέλω να κάνω και όταν οδηγώ.

Για να γίνει αυτό πρέπει να πάρω μια κάρτα sim με τον ίδιο αριθμό του τηλεφώνου ή μπορεί να γίνει και χωρίς να έχει κάρτα το ρολόι αρκεί να είναι συνδεδεμένα με το bluetooth?

το smartwatch που κοιτάω είναι το

 

https://www.banggood.com/ALLCALL-W2-3G-IP68-Waterproof-Weather-Heart-Rate-2G16G-WIFI-GPS-Android7_0-Smart-Watch-Phone-p-1361177.html?rmmds=buy&ID=224&cur_warehouse=CN

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Edited by athl1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο διαβάζω ,τόσο μπερδεύομαι.

Με μπατζετ μέχρι 150 ευρώ

είδα οτι έχει καλές κριτικές και αυτό

 

https://www.banggood.com/Zeblaze-THOR-4-1_39-inch-Amoled-4G-LTE-1GB16GB-GPS-WIFI-Android-7_0-5_0MP-Camera-Smart-Watch-Phone-p-1288336.html?rmmds=search&ID=49928&cur_warehouse=CN

 

Το θέμα είναι ότι κάποιοι μου είπαν ότι τα κινέζικα όσο πιο πολλά υπόσχονται τόσο πιο μάπα είναι.

Το συγκεκριμένο είναι γεγονός ότι εκτός από αδιάβροχο έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και καλές κριτικές .

 

Εχει κανείς άποψη?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου την εχω ψαξει πολυ καιρο μ αυτα τα κινεζικα Android και το μεγαλο τους μειονεκτημα ειναι οτι τα περισσοτερα δεν βγαζουν ουτε 24ωρο με μετρια χρηση. Επειδη κι εγω για τον ιδιο λογο το ηθελα, να κανω δηλαδη και να δεχομαι κλησεις απο το ρολοι κατεληξα στο Samsung Gear S3 frontier που ναι μεν δεν παιρνει σιμ αλλα μπορεις συνδεοντας το μεσω bluetooth να μιλας απο το ρολοι. Εκλεισα και ολα αυτα τα fitness που εχει (μετρηση βηματων, υπνου κλπ) και μου βγαζει ανετα 48ωρο. Βεβαια το πηρα την black Friday και μου βγηκε 160 ευρω ενω τωρα πηγε 190+ αλλα αν θελεις τη γνωμη μου αξιζει να δωσεις κατι παραπανω και να εχεις ενα επωνυμο ρολοι με οτι αυτο συνεπαγεται (εγγυηση, αναβαθμισεις κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Huawei Band 3 Pro. Αδιάβροχο, με οθόνη αφής AMOLED multi-color και βελτιωμένες δυνατότητες tracking. Ας μιλήσουμε για το νέο fitness Band της Huawei. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=471894 Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου την εχω ψαξει πολυ καιρο μ αυτα τα κινεζικα Android και το μεγαλο τους μειονεκτημα ειναι οτι τα περισσοτερα δεν βγαζουν ουτε 24ωρο με μετρια χρηση. Επειδη κι εγω για τον ιδιο λογο το ηθελα, να κανω δηλαδη και να δεχομαι κλησεις απο το ρολοι κατεληξα στο Samsung Gear S3 frontier που ναι μεν δεν παιρνει σιμ αλλα μπορεις συνδεοντας το μεσω bluetooth να μιλας απο το ρολοι. Εκλεισα και ολα αυτα τα fitness που εχει (μετρηση βηματων, υπνου κλπ) και μου βγαζει ανετα 48ωρο. Βεβαια το πηρα την black Friday και μου βγηκε 160 ευρω ενω τωρα πηγε 190+ αλλα αν θελεις τη γνωμη μου αξιζει να δωσεις κατι παραπανω και να εχεις ενα επωνυμο ρολοι με οτι αυτο συνεπαγεται (εγγυηση, αναβαθμισεις κλπ)

Πώς έκλεισες τα βήματα;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πώς έκλεισες τα βήματα;

 

Στην ουσια απενεργοποιω τις ειδοποιησεις

Samsung Health<Ρυθμισεις<Εντοπισμος Ασκησης<Ειδοποιησεις απενεργοποιηση

επισης στην αρχικη οθονη του Samsung Heath παταω εκει που μετραει τα βηματα, μετα δεξια στις τρεις τελιτσες και μετα το κουμπι ρυθμισεις και απενεργοποιω και απο κει τις ειδοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια απενεργοποιω τις ειδοποιησεις

Samsung Health<Ρυθμισεις<Εντοπισμος Ασκησης<Ειδοποιησεις απενεργοποιηση

επισης στην αρχικη οθονη του Samsung Heath παταω εκει που μετραει τα βηματα, μετα δεξια στις τρεις τελιτσες και μετα το κουμπι ρυθμισεις και απενεργοποιω και απο κει τις ειδοποιησεις.

Εννοείς από το κινητό ή από το ρολόι. Γιατί εγώ σήμερα λίγο ασχολήθηκα με το S Health στο κινητό (γιατί δεν μπορούσα να συνδεθώ με το λογαριασμό μου στη Samsung) και είδα ότι εκεί τα βήματα δεν απενεργοποιούνται.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς από το κινητό ή από το ρολόι. Γιατί εγώ σήμερα λίγο ασχολήθηκα με το S Health στο κινητό (γιατί δεν μπορούσα να συνδεθώ με το λογαριασμό μου στη Samsung) και είδα ότι εκεί τα βήματα δεν απενεργοποιούνται.

 

Για το ρολοι εννοουσα, δεν εχω κινητο samsung και δεν εχω s health εγκατεστημενο στο κινητο. Αν θελεις να το απενεργοποιησεις στο κινητο ριξε μια ματια εδω (στα δυο λινκς με τις φωτογραφιες) https://www.reddit.com/r/GearS3/comments/9vag51/psa_disable_samsung_healths_count_steps_on_mobile/

Link to comment
Share on other sites

Πώς έκλεισες τα βήματα;
Στο ρολοι

Ρυθμισεις -> Εφαρμογες-> Δικαιωματα -> S Health και απενεργοποιεις την προσβαση σε αισθητηρες και θέση.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Για το ρολοι εννοουσα, δεν εχω κινητο samsung και δεν εχω s health εγκατεστημενο στο κινητο. Αν θελεις να το απενεργοποιησεις στο κινητο ριξε μια ματια εδω (στα δυο λινκς με τις φωτογραφιες) https://www.reddit.com/r/GearS3/comments/9vag51/psa_disable_samsung_healths_count_steps_on_mobile/

Και εγώ δεν έχω κινητό της Samsung (το OnePlus 5T έχω), αλλά μπορείς να το κατεβάσεις το s health κανονικά. Θα το κοιτάξω, αν και δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να τα κλείσω τα βήματα.

Στο ρολοι

Ρυθμισεις -> Εφαρμογες-> Δικαιωματα -> S Health και απενεργοποιεις την προσβαση σε αισθητηρες και θέση.

Αυτό το Εφαρμογές -> Δικαιώματα δεν μπορώ να το βρω.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω κινητό της Samsung (το OnePlus 5T έχω), αλλά μπορείς να το κατεβάσεις το s health κανονικά. Θα το κοιτάξω, αν και δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να τα κλείσω τα βήματα.

 

Αυτό το Εφαρμογές -> Δικαιώματα δεν μπορώ να το βρω.

Συγνωμη φιλε μου. Θεωρησα οτι το galaxy watch ειναι ιδιο, αλλα μαλλον το tizen 4 εχει αλλη δομη στο UI.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη φιλε μου. Θεωρησα οτι το galaxy watch ειναι ιδιο, αλλα μαλλον το tizen 4 εχει αλλη δομη στο UI.

Δεν πειράζει, κανένα πρόβλημα. Βασικά δεν έχω υπερβολική κατανάλωση από το S Health οπότε σκέφτομαι να το κρατήσω. Το μοναδικό που απενεργοποίησα είναι να παίρνει μόνο του σφυγμούς και είδα διαφορά στην μπαταρία. Από προχτές 7 το απόγευμα που το έβγαλα από το φορτιστή τώρα βρίσκεται στο 42% και πιστεύω ότι είναι πολύ καλά. Στην black friday το αγόρασα και κάθε φορά που το φορτίζω έχει και μεγαλύτερη αυτονομία. Δεν έφτασε δηλαδή ακόμα να αποδίδει η μπαταρία του το μέγιστο (είχα διαβάσει από κάποιον χρήστη εδώ μέσα ότι μετά από 10 φορτίσεις "πιάνει" η μπαταρία το μέγιστό της).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Moto 360 2ης γενιάς του 2015, παρόλο που με την νέα αναβάθμιση του λογισμικού έχει υποχρεωτικά το Fit ως μέρος του αρχικού μενού, κρατάει χαλαρά 24+ ώρες.

Πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι θέλω την γνώμη σας γιατί πραγματικά έχω χαθεί.

 

Το κινητό μου είναι το Xiaomi Redmi Note 4x.

 

Η χρήση που το θέλω κυρίως είναι για χρήση όταν δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό για κάποιο λόγο και όχι τόσο για fit χρήση.

 

Θέλω να πάρω κάποιο smartwatch για πρώτη φορά με τα specs:

 

-Αυτονομία όσο γίνεται

-Nfc

-Android Wear

-Android Pay

-Δυνατότητα απάντησης σε viber email sms (messenger αλλά δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα)

 

Δεν ξέρω αν έχετε και κάποιο άλλο στοιχείο μου λέτε και ποια μοντέλα προτείνεται. Θα προτιμούσα αγορά από Ελλάδα αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πάρει το No1D5+. Προσπαθώ να συνδεθώ με app fitness στο κινητό και δεν μου το βρίσκει καν το app. Ενώ έχω κάνει σύζευξη κανονικά με το κινητό μέσο Bluetooth. Κάνω κάνει λάθος; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

GARMIN Fenix 3 HR Silver, αγορά 23/3/18 από Πλαίσιο (€349,00 με απόδειξη αγοράς) σε ΆΡΙΣΤΗ κατάσταση.

Ενδιαφέρομαι και για ανταλλαγή με Fenix 5s με πληρωμή της διαφοράς.

 

Με εκτίμηση Γιώργος-Μαρούσι

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποια εφαρμογη android οπως την face it που αλλαζει την ταπετσαρια της ωρας ??? ,,,ευχαριστω,,,,
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο ρολογάκι κάτω από 100 € ή έστω band κάτω από 80 € που να έχει αξιόπιστες μετρήσεις καρδιακων παλμών, βημάτων, ύπνου. Έχω απογοητευτεί από δύο xiaomi band 2 όπου λένε ότι τους κατέβει και στου παλμούς και στα βήματα, και θα ήθελα κάτι αξιόπιστο στις μετρήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο ρολογάκι κάτω από 100 € ή έστω band κάτω από 80 € που να έχει αξιόπιστες μετρήσεις καρδιακων παλμών, βημάτων, ύπνου. Έχω απογοητευτεί από δύο xiaomi band 2 όπου λένε ότι τους κατέβει και στου παλμούς και στα βήματα, και θα ήθελα κάτι αξιόπιστο στις μετρήσεις.
HUAWEI BAND 4

 

Έχω το 2 και 3 και φαίνεται αρκετά αξιόπιστο για ύπνο, παλμούς, βήματα κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...