Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum. Θέλω να παραγγείλω ένα smartwatch από Ελλάδα ή εξωτερικό. Με ενδιαφέρει περισσότερο το κομμάτι fitness και λιγότερο οι ειδοποιήσεις. Από Ελλάδα βλέπω το amazit bip της xiaomi το οποίο έχει καλές κριτικές. έριξα και μια ματιά στo aliexpress και ξεχωρισα τα παρακάτω. Έχει κάποιος άποψη; το budjet στα 50-60 ευρώ περίπου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

https://www.aliexpress.com...0-6190a415f3e5

 

https://www.aliexpress.com...c-e4f94e6eb24a

 

https://www.aliexpress.com...b-f79a9378aff1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα, είμαι αναμεσα στα δυο παρακατω smart watch κ δεν ξέρω ποιο να επιλεξω,

 

V8

https://pswnia.gr/index.php?route=product/product&product_id=3094

 

X6

https://www.ithunder.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=711&ref=bestprice.gr

 

Ποιο θεωρείτε λίγο καλυτερο; τα έχει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για επιλογή κάποιου smartwatch αυτό που θα ήθελα είναι να έχει αρκετές επιλογές άθλησης να μπορώ να διαβάσω τα email μηνύματα να μπορώ να απαντάω στις κλήσεις ίσως και στα μυνήματα και να έχει σύνδεση με Bluetooth.

 

Είδα κάποια όπως τα Huawei magic, GT, Samsung s3, sport αυτά έχω στο μυαλό μου.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για επιλογή κάποιου smartwatch αυτό που θα ήθελα είναι να έχει αρκετές επιλογές άθλησης να μπορώ να διαβάσω τα email μηνύματα να μπορώ να απαντάω στις κλήσεις ίσως και στα μυνήματα και να έχει σύνδεση με Bluetooth.

 

 

 

Είδα κάποια όπως τα Huawei magic, GT, Samsung s3, sport αυτά έχω στο μυαλό μου.

Αυτά που ζητάς από ότι ξέρω μόνο Apple watch το κάνει με επιτυχία αλλά προιοοθετει να έχεις iPhone
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ζητάς από ότι ξέρω μόνο Apple watch το κάνει με επιτυχία αλλά προιοοθετει να έχεις iPhone
Αστειευεσαι;

 

Galaxy watch

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το ποιο γνωστό σίγουρα είναι το apple watch ωραίο δεν λέω αλλά είναι η τιμή λίγο ποιο υψηλή αλλά ακόμη και να πω να πάω σε apple watch θα υπάρχει σύνδεση με android έχω Samsung galaxy s8 και ενδέχεται να πάω σε note 10, mate 30 pro μπορεί και iphone xs 2 πως θα λέγεται.

 

Το Samsung galaxy watch από ότι διάβασα κριτικές λένε ότι υποστηρίζει ανάγνωση μηνυμάτων απάντηση σε αυτά κτλ δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει έχει και σε σχετικά καλή τιμή.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Τι δε ξερεις κατα ποςο ισχύει, μια μάτια να έριχνες στο τοπικ θα αρκούσε.

 

Φυσικά και απαντάς σε κλήσεις, μηνύματα, viber κλπ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα έλεγαν κάποιοι ότι υποστηρίζει αλλά πολλές φορές μερικοί αλλά λένε αλλά ισχύουν άρα μια χαρά μπορώ να κάνω την δουλειά μου
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας για τα smartwatches της zeblaze? Έχει κάποια ωραία μοντέλα με Μαξ 110€.

 

Το πιο μεγάλο αρνητικό του smartwatch αυτού είναι η μπαταρία εξαιτίας πάλι του μεγέθους του, η οποία κρατάει μία μέρα (στο περίπου) μόνο σε λειτουργία πτήσης με τη χαμηλή φωτεινότητα και με εξαιρετικά ελαφριά χρήση εφαρμογών.

 

(κάνω copy paste μια αξιολόγηση... περίπου το ιδιο λενε ολοι η άλλοι)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο μεγάλο αρνητικό του smartwatch αυτού είναι η μπαταρία εξαιτίας πάλι του μεγέθους του, η οποία κρατάει μία μέρα (στο περίπου) μόνο σε λειτουργία πτήσης με τη χαμηλή φωτεινότητα και με εξαιρετικά ελαφριά χρήση εφαρμογών.

 

(κάνω copy paste μια αξιολόγηση... περίπου το ιδιο λενε ολοι η άλλοι)

 

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση ναι ξέρω οτι απο θέμα μπαταρίας δεν τα παει τόσο καλα μια μερα με φτάνει εξάλλου δεν θα το πειράζω και συνέχεια απο μπαταρία ξέρω ειναι το huawei και το προηγούμενο μοντέλο και αυτο που δίνουν δώρο φέτος με το p30 ειδικα το προηγούμενο νομιζω ειναι κάτω απο 200€ αλλα δεν πρέπει να εχει όλα όσα εχει το Samsung watch

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση ναι ξέρω οτι απο θέμα μπαταρίας δεν τα παει τόσο καλα μια μερα με φτάνει εξάλλου δεν θα το πειράζω και συνέχεια απο μπαταρία ξέρω ειναι το huawei και το προηγούμενο μοντέλο και αυτο που δίνουν δώρο φέτος με το p30 ειδικα το προηγούμενο νομιζω ειναι κάτω απο 200€ αλλα δεν πρέπει να εχει όλα όσα εχει το Samsung watch
Το Huawei δεν είναι smartwatch είναι fit watch (τέλειος διαφορετικό πράγμα)
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei δεν είναι smartwatch είναι fit watch (τέλειος διαφορετικό πράγμα)

 

Ναι νόμιζα είναι smartwatch αλλά πριν κάθισα διάβασα κάποια πράγματα και κατάλαβα ότι δεν είναι άρα μονόδρομος από ότι βλέπω το Samsung galaxy watch.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ναι νόμιζα είναι smartwatch αλλά πριν κάθισα διάβασα κάποια πράγματα και κατάλαβα ότι δεν είναι άρα μονόδρομος από ότι βλέπω το Samsung galaxy watch.

 

 

 

Είναι εξαιρετικό το galaxy

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το πιο μεγάλο αρνητικό του smartwatch αυτού είναι η μπαταρία εξαιτίας πάλι του μεγέθους του, η οποία κρατάει μία μέρα (στο περίπου) μόνο σε λειτουργία πτήσης με τη χαμηλή φωτεινότητα και με εξαιρετικά ελαφριά χρήση εφαρμογών.

 

(κάνω copy paste μια αξιολόγηση... περίπου το ιδιο λενε ολοι η άλλοι)

 

Αναφέρεσαι σε όλα τα μοντέλα; Διαφημίζει κάποια με μεγαλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε όλα τα μοντέλα; Διαφημίζει κάποια με μεγαλύτερη μπαταρία.
Μόνο ένα είναι smartwatch (αυτό που έχει Android wear αλλά εκείνο έχει πάλι αυτονομία λίγο παραπάνω από μισή μέρα όλα τα άλλα είναι fitness watches, με ελάχιστες λειτουργίες smartwatch για να έχουν καλή αυτονομία)

Ουσιαστικά smartwatch θέλει δύναμη και σαν συνέπεια έχει κατανάλωση)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με καίει είναι να μπορώ να βγάλω την μερα διότι αρκετές φορές θα το εχω να μου στέλνει ειδοποιήσεις όπως email messenger SMS και άντε καμία φορά να μιλάω απο αυτο όπως και μουσική μέσω ασύρματων ακουστικών.

 

Γενικα με ενδιαφέρουν

 

1. Ειδοποιήσεις email,sms,messenger και αν γίνεται να μπορώ να απαντάω.

2. Gps

3. Προγράμματα άθλησης τρέξιμο κτλ

4. Να μπορώ να βλέπω τον καιρό και να συγχρονίζεται με το ημερολόγιο.

5. αδιάβροχο.

6. Σύνδεση με Bluetooth

 

Απο οτι ειδα όλα αυτά το galaxy watch τα εχει σίγουρα με όλα αυτά που ζητάω δεν ειναι και λίγα και ποσο μάλλον να κρατάει καμία βδομάδα αλλα και μερα να μου βγάζει με φτάνει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
xiaomi verge στα 100 ευρω απαντα κλησεις , διαβαζεις mails κλπ, υπαρχει και προγραμμα droidwatch αμα θες να μεγαλωσεις και αλλο τα fonts, τιμιοτατη λυση για τα λεφτα της, κραταει περιπου πεντε μερες η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Πουλάνε αρκετή τα ρολόγια της Huawei που έδινε σαν προπαραγγελια στα κινητά της. Πρόσφατα είχα δει σφραγισμένο στα 100ευρω.πολυ ανώτερο από το xiaomi και με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπεία.. Θα το επερνα αλλά έχω άλλο με υποστήριξη Amazon Alexa που χρειαζομαι

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και το verge εχει υποστηριξη alexa.. Και εγω ειμαι ενας που το σκεφτομαι παρα πολυ. Επισης ενα ακομη σημαντικο ειναι οτι διαθετει ηχειο και μικροφωνο και μιλας μεσω του ρολογιου.
Link to comment
Share on other sites

Και το verge εχει υποστηριξη alexa.. Και εγω ειμαι ενας που το σκεφτομαι παρα πολυ. Επισης ενα ακομη σημαντικο ειναι οτι διαθετει ηχειο και μικροφωνο και μιλας μεσω του ρολογιου.

Εννοείς μέσω Bluetooth;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω για το alexa

και αν εννοεις να μιλας μεσω bluetooth για κλησεις ναι εννοειτε δεν παιρνει καρτα sim.

Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Ποιο θα προτείνατε galaxy watch 42 η galaxy watch active από ότι είδα έχουν παρόμοιες λειτουργίες απλά αν δεν κάνω λάθος το active δεν έχει να απαντάς τις κλείσεις. Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...