Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για τις συσκευές της HTC

 

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wpdp-wpupdate/htc-x8-wwindows-phone-81-developer-preview-not/45ec0fde-815c-4562-bc99-c26139538c66

 

If your device is enabled for the update but no new version is made available to you: There are a small set of devices for which we aren’t offering the latest build of the Developer Preview program due to an identified problem that requires mobile operator or OEM driver updates. These will be offered when the official update for your phone is available.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χμ...

 

Internet sharing over Bluetooth comes via GDR1 update for Windows Phone

http://www.wpcentral.com/internet-sharing-over-bluetooth-comes-gdr1-update-windows-phone

 

Το οποίο δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει! :worry:

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει! :worry:

από το εικονίδιο bluetooth δες αν έχεις σύνδεση σε ένα προσωπικό δίκτυο. μόλις το δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Μας κακομαθαινει η MS..

3-4 update σε ενα χρονο;;

Downloading!

 

Με την DP έχω πάρει συνολικά 12 updates και έχω το 625 μου 20 μέρες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν λίγο επιφυλακτικός με τους φακέλους, μήπως έχουν κάποια καθυστέρηση στο άνοιγμα κλπ, αλλά τελικά δοκιμάζοντάς τους βλέπω ότι λειτουργούν άψογα! Επίσης γενικά μου φαίνεται πιο γρήγορο το λειτουργικό στο άνοιγμα των εφαρμογών. Αυτό βέβαια είναι κάτι το οποίο είχε πραγματοποιηθεί και σε παλαιότερο update, αλλά δυστυχώς σε επόμενο το χάλασαν. Ελπίζω να το διατηρήσουν! Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξαν τίποτα με την ωρα που ειχε βγει μια φημη οτι θα την παιρνει απο το νετ (ntp) η οχι ? Edited by niotheros
γραφή τύπου SMS
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει μια νέα ρύθμιση στο ημερομηνία και ώρα για αυτόματο συγχρονισμό. Σφαίρα πάει το 630 και φαντάζομαι τι θα παίζει στις ακριβότερες συσκευές. Περιμένω να δω πότε θα προσθέσουν να μπορούμε να βάζουμε manual ρυθμίσεις ip , DNS κτλπ. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξαν τπτ με την ωρα που ειχε βγει μια φημη οτι θα την παιρνει απο το νετ (ntp) η οχι ?

 

Βλέπω παραμένει 3 λεπτά πίσω η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα θελουν να ανεβασουν και ποσοστα στην αγορα οταν εν ετη 2014 σε βαζει να ρυθμιζεις εσυ την ωρα...αν ειναι δυνατον.τραγικα πραγματα
Link to comment
Share on other sites

Μετα θελουν να ανεβασουν και ποσοστα στην αγορα οταν εν ετη 2014 σε βαζει να ρυθμιζεις εσυ την ωρα...αν ειναι δυνατον.τραγικα πραγματα

Αυτο με την ωρα που λετε τι ακριβως εννοειται; στις ρυθμισεις ωρας, εγω το εχω παντα στην αυτοματη ενημερωση απο το δικτυο και παιζει με ακριβεια δευτερολεπτου. Εννοειται κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

ναι γι αυτο λεμε μονο που στους μισους χρηστες windows phone και παραπανω δεν λειτουργει ποτε το αυτοματο...
Link to comment
Share on other sites

ναι γι αυτο λεμε μονο που στους μισους χρηστες windows phone και παραπανω δεν λειτουργει ποτε το αυτοματο...

Τι παροχο εχεις αν επιτρεπεται; Data εχεις ενεργα;

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Τι παροχο εχεις αν επιτρεπεται; Data εχεις ενεργα;

 

voda εχω και φυσικα με ενεργα δεδομενα.αλλα δεν παιζει ρολο παιδια.μια αναζητηση αμα κανετε θα δειτε χιλαδεσ χρηστες ανα τον κοσμο σε διαφορους παροχους με το ιδιο προβλημα.ακομα και παιδια εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Τι €%@; Σε όλους καλά σας πήγε το update; :confused: Δε λέω, ωραία η προσθήκη των φακέλων στη start screen, αλλά έχω θέμα με τον IE και όχι μόνο. Στον IE, στη mobile έκδοση του myphone, δεν υπάρχει double tap και όταν έχω σε landscape προσανατολισμό τη συσκευή ( με τα capacitive πλήκτρα δεξιά ), αν κάνω scroll πάνω - κάτω, λίγο πιο αριστερά από τα πλήκτρα, δεν το κάνει register... Επίσης, τόσο σε portrait, όσο και σε landscape, πάλι στο myphone, όταν έκανα tap οπουδήποτε στη σελίδα, εμφανιζόταν ο τίτλος με το μπλε φόντο και οι επιλογές της γρήγορης περιήγησης. Τώρα όχι... Έφερε πίσω το fullscreen των βίντεο, εκτός youtube, και έβγαλε τα άλλα...

 

Και κάτι άσχετο με τον IE. Έχω περισσότερη υπερθέρμανση, πιο γρήγορα πλέον.. Μέσα σε 10 λεπτά, για να μην πω 5, είναι πολύ ζέστη η συσκευή, τόσο στο πλαστικό της του πίσω μέρους, όσο και στο κρύσταλλο της οθόνης του μπροστινού....

 

Όλα τα παραπάνω, με 3g.

 

Τέλος, έκανα soft reset, αλλά δεν έλυσε κάτι..... Και δεν έχω όρεξη για hard reset...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μετα θελουν να ανεβασουν και ποσοστα στην αγορα οταν εν ετη 2014 σε βαζει να ρυθμιζεις εσυ την ωρα...αν ειναι δυνατον.τραγικα πραγματα

Ποσο τραγικα δλδ; Καθε ποτε ρυθμιζεις την ωρα ;

Το να πεις οτι ειναι bug/ λαθος/παραλειψη κλπ να το καταλαβω αλλα να λες οτι ειναι τραγικο και να λες για ποσοστα αγορας ειναι, πολυ ευγενικα θα το πω, Υπερβολη..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την ώρα πως και ποτε προέκυψε? Δεν είχα ΠΟΤΕ τέτοιο θέμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

- Όσοι αντιμετωπίσαμε πρόβλημα στην εγκατάσταση της νέας dp 8.1 update 1, η Microsoft υπόσχεται γρήγορο fix.

- Δεν χρειάζεται να συνεχίσουμε τις προσπάθειες αν είδη έχουμε πάρει error 8018830f.

 

 

http://m.softpedia.com/microsoft-promises-to-fix-windows-phone-8-1-update-1-error-8018830f-453453.html

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις -> φίλτρo κλήσεων + sms

 

Εκεί βλέπεις τους αριθμούς που έχεις βάλει ηδη και αν έχεις κλήσεις και SMS .εχω θέλω να προσθέσω στην λίστα μια Επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί βλέπεις τους αριθμούς που έχεις βάλει ηδη και αν έχεις κλήσεις και SMS .εχω θέλω να προσθέσω στην λίστα μια Επαφή.

 

E και εσύ κάνε μια ασραπιαία αναπάντητη στον ανεπιθύμητο αριθμό και το έλυσες το πρόβλημα σου:D

:respect:
Link to comment
Share on other sites

μετά από την αναβάθμιση σε 8.1 update 1 το live tile της εφαρμογής "Battery" δεν είναι πλέον και τόσο live...δεν ανανεώνεται αυτόματα..πρέπει να πατήσω πάνω στο tile ώστε να ενημερωθεί και να δείξει το σωστό % που απομένει...επίσης το tile στο μάρκετ δεν δείχνει τπτ...όπως ήταν έτσι έχει μείνει.. γενικά παρατήρησα μια πτώση στην ταχύτητα απόκρισης του κινητού μετά την αναβάθμιση..έχω το 620...όσο για το double tap...έχει καταντήσει εκνευριστικό..ορισμένες φορές πρέπει σχεδόν να βαράω την οθόνη για να ξυπνήσει...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μετά από την αναβάθμιση σε 8.1 update 1 το live tile της εφαρμογής "Battery" δεν είναι πλέον και τόσο live...δεν ανανεώνεται αυτόματα..πρέπει να πατήσω πάνω στο tile ώστε να ενημερωθεί και να δείξει το σωστό % που απομένει...επίσης το tile στο μάρκετ δεν δείχνει τπτ...όπως ήταν έτσι έχει μείνει.. γενικά παρατήρησα μια πτώση στην ταχύτητα απόκρισης του κινητού μετά την αναβάθμιση..έχω το 620...όσο για το double tap...έχει καταντήσει εκνευριστικό..ορισμένες φορές πρέπει σχεδόν να βαράω την οθόνη για να ξυπνήσει...

 

Εγώ μετά την 8.1 την έσβησα τελείως την battery... το ποσοστο το βλέπω πάνω δεξιά πια. Το μάρκετ πρέπει να αλλάξεις region σε us και μόλις δείξει το live tile ξαναγυρνα σε Ελληνικο. Για το double tap ελεγξε λίγο τις ρυθμίσεις για την ευαισθησία της οθόνης μήπως φτιαξει.

 

Εκεί βλέπεις τους αριθμούς που έχεις βάλει ηδη και αν έχεις κλήσεις και SMS .εχω θέλω να προσθέσω στην λίστα μια Επαφή.

 

Δες λίγο την εφαρμογή Truecaller ... έχει έτοιμη μια λίστα με γνωστούς σπαμερ και προσθέτεις και οποιους θέλεις ... Η λίστα της δε είναι διαθέσιμη απο τις Επαφές...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Με τα 8.1 κι εμενα το double tap έγινε double βαράτε. "Λύθηκε" το πρόβλημα ως εξής: Πρώτα περνάω το χέρι από τον σενσορα να εμφανιστεί η glance και μετά με ένα απαλό double όλα καλά. Δεν έχει να κάνει με την ευαισθησία της οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...