Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις κατέβηκε update στη συσκευή μου. Γαλλικό Lumia 820, με DP. Για να δούμε.

 

Edit: Αυτή είναι η Denim; :)

 

Edit2: Με ψάξιμο της συσκευής, από την ώρα του update, βλέπω ότι "ρολάρει" σαν καινούρια. Ακόμα και το viber ανοίγει και φορτώνει ακαριαία. :D Το μόνο που μένει να τσεκάρω είναι κάμερα και μπαταρία. Thanks, MS!

 

Στα "Πρόσθετα και Πληροφορίες" γράφει αν είναι η Denim. Αλλά με την πρώτη ματιά αυτή είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις κατέβηκε update στη συσκευή μου. Γαλλικό Lumia 820, με DP. Για να δούμε.

 

Edit: Αυτή είναι η Denim; :)

 

Edit2: Με ψάξιμο της συσκευής, από την ώρα του update, βλέπω ότι "ρολάρει" σαν καινούρια. Ακόμα και το viber ανοίγει και φορτώνει ακαριαία. :D Το μόνο που μένει να τσεκάρω είναι κάμερα και μπαταρία. Thanks, MS!

 

Αυτη ειναι και ελπιζω να εφτιαξε και την καμερα σου ...:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Στα "Πρόσθετα και Πληροφορίες" γράφει αν είναι η Denim. Αλλά με την πρώτη ματιά αυτή είναι.

 

Όταν απενεργοποιώ την PfD, εμφανίζει Denim. Με ενεργοποιημένη την εφαρμογή, εμφανίζει Cyan. Έχω διαβάσει ότι είναι bug της εφαρμογής PfD.

 

Αυτη ειναι και ελπιζω να εφτιαξε και την καμερα σου ...:p:p:p

 

Να σου πω την αλήθεια, δεν το περίμενα, αλλά όντως έφτιαξε. Η "κιτρινίλα" έφυγε, όπως και η θολούρα - η περισσότερη αν όχι όλη. Θα δοκιμάσω και στο φως του ήλιου και θα ξαναγράψω. Αν και θα ακουστεί fanboίστικο, πολύ μ' αρέσουν τα updates της Microsoft. :happy:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όταν απενεργοποιώ την PfD, εμφανίζει Denim. Με ενεργοποιημένη την εφαρμογή, εμφανίζει Cyan. Έχω διαβάσει ότι είναι bug της εφαρμογής PfD.

Να σου πω την αλήθεια, δεν το περίμενα, αλλά όντως έφτιαξε. Η "κιτρινίλα" έφυγε, όπως και η θολούρα - η περισσότερη αν όχι όλη. Θα δοκιμάσω και στο φως του ήλιου και θα ξαναγράψω. Αν και θα ακουστεί fanboίστικο, πολύ μ' αρέσουν τα updates της Microsoft. :happy:

Μπραβο χαιρομαι που εφτιαξε ...

Εγω με το 930 επαθα πλακα ποσο πολυ αλλαξε ολη η φωτογραφια με το denim και την lumia camera 5.0

Αυτο δε με το Live moments ειναι απιθανο .... τωρα που δουλευει σωστα. Πραγματικα ζωντανη φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

:!: Τα φώτα σας παρακαλώ...

Νομίζω ότι δεν έχω την τελευταία έκδοση στο ΝΟΚΙΑ 1520 και έχω κολλήσει. :blink:

 

Λοιπόν, ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το είχε με Windows 10 technical preview (Insider Program) και το ξαναγύρισε στα 8.1 μέσω του υπολογιστή. Εγώ όταν το αγόρασα, και πριν το κάνω επαναφορά, και όταν το έκανα επαναφορά μέσα από τη συσκευή, και όταν το σύνδεσα στο Windows Device Recovery Tool έγραφε και γράφει πάντα τα παρακάτω και αναφέρει πάντα ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο.

 

Μοντέλο: NOKIA Lumia 1520

Πάροχος κινητής τηλεφωνίας: CV Malaysia

Λογισμικό: Widows Phone 8.1 Update

Έκδοση ΛΣ: 8.10.14226.359

Αριθ. αναθ. υλικολογισμικού: 0.2540.00019.15235.40013

Αριθ. αναθ. υλικού: 5.0.0.1

 

Στο πρόσθετα και πληροφορίες πάντα έγραφε και γράφει Lumia Denim.

Manufacture Name: RM-937_apac_malaysia_941

 

Τέλος πέρασα την Preview for Developers, εκεί λοιπόν έκανε μια σχετικά μικρή ενημέρωση με τα κλασικά γρανάζια και στο τέλος όταν τελείωσε και άνοιξε η συσκευή παρατήρησα ότι πάλι γράφει παντού τα ίδια, τι παίζει?

 

Μ'αυτά και μ'αυτά μου δημιουργήθηκαν οι παρακάτω απορίες και παρακαλώ πολύ όποιοι γνωρίζουν και έχουν διάθεση ας απαντήσουν με λεπτομέρειες.

 

1) Αυτή είναι η τελευταία έκδοση κι αν όχι ποια είναι?

2) Δεν έχουν διαφορές δηλαδή η επίσημη με την preview?

3) Δεν θ'άπρεπε κάποια να μου περάσει τα Widows Phone 8.1 με Update 1 & μετά με Update 2?

4) Υπάρχουν άλλες νεότερες εκδόσεις για τα 8.1?

5) Εσείς οι συμφορουμίτες με 1520 που τα έχετε ενημερωμένα ποια επίσημη ή preview έκδοση του λειτουργικού φοράτε?

6) Τι επιλογές άλλες έχω για να πάω στην τελευταία επίσημη ή preview έκδοση για τα 8.1?

7) Γιατί σε άλλες συσκευές Lumia με 8.1 βλέπω νεώτερες εκδόσεις του λειτουργικού?

8) Γιατί ή Preview for Developers δεν μας ενημερώνει με τις νεώτερες ή τελευταίες εκδόσεις που βλέπουμε σε άλλα Lumia με 8.1?

9) Αν υπάρχει άλλη ROM, υπάρχει κάποιο νήμα ή κάποια συζήτηση με τυχόν ενημέρωση ή οδηγίες για εγκατάσταση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις. :)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

2) Αυτή τη στιγμή το πρόγραμμα Preview for Developers έχει τεθεί σε "αναστολή" λόγω του Insider Program των Windows 10 Mobile. Αν κάνεις τώρα εγγραφή στο πρόγραμμα, η εφαρμογή θα σου δώσει μια μικρή ενημέρωση που δεν θα αλλάξει καθόλου την μέχρι τώρα εμπειρία σου, ούτε θα σου δώσει το Update 2.

3)Όχι, το Update 2 δόθηκε σαν leak τη περίοδο του Πάσχα κατά τις πρώτες εκδόσεις των Windows 10 Mobile, ενώ έχει δοθεί μόνο σε επιλεγμένες συσκευές (830, 640 etc).

4) Υπάρχει το Update 2.

6) Η μόνη σου επιλογή είναι το πρόγραμμα Preview for Developers, αλλά με την έλευση των Windows 10 πιο πολλά προβλήματα θα σου δημιουργήσει παρά θα σου καλυτερεύσει την εμπειρία των Windows Phone, καθώς, μπορεί να χρειαστεί να κάνεις roll back στα 8.1 όταν έρθουν τα 10.

 

Τις υπόλοιπες ερωτήσεις όπως τις 7 & 8 πιστεύω ότι στις απάντησα εμμέσως με τις προηγούμενες απαντήσεις.

Για να σιγουρευτείς ότι έχεις την τελευταία έκδοση, θα κατεβάσεις και θα περάσεις το Windows Phone Recovery Tool που θα σου δώσει και την τελευταία διαθέσιμη. Από τη στιγμή, όμως, που ο προηγούμενος είχε τα 10 TP και ξαναγύρισε μέσω του προγράμματος αυτού στα 8.1, θα έχει την τελευταία έκδοση. Δεν γίνεται να ξαναγυρίσεις σε παλαιότερη από αυτή που είχες πριν τα 10 TP.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2) Αυτή τη στιγμή το πρόγραμμα Preview for Developers έχει τεθεί σε "αναστολή" λόγω του Insider Program των Windows 10 Mobile. Αν κάνεις τώρα εγγραφή στο πρόγραμμα, η εφαρμογή θα σου δώσει μια μικρή ενημέρωση που δεν θα αλλάξει καθόλου την μέχρι τώρα εμπειρία σου, ούτε θα σου δώσει το Update 2.

3)Όχι, το Update 2 δόθηκε σαν leak τη περίοδο του Πάσχα κατά τις πρώτες εκδόσεις των Windows 10 Mobile, ενώ έχει δοθεί μόνο σε επιλεγμένες συσκευές (830, 640 etc).

4) Υπάρχει το Update 2.

6) Η μόνη σου επιλογή είναι το πρόγραμμα Preview for Developers, αλλά με την έλευση των Windows 10 πιο πολλά προβλήματα θα σου δημιουργήσει παρά θα σου καλυτερεύσει την εμπειρία των Windows Phone, καθώς, μπορεί να χρειαστεί να κάνεις roll back στα 8.1 όταν έρθουν τα 10.

 

Τις υπόλοιπες ερωτήσεις όπως τις 7 & 8 πιστεύω ότι στις απάντησα εμμέσως με τις προηγούμενες απαντήσεις.

Για να σιγουρευτείς ότι έχεις την τελευταία έκδοση, θα κατεβάσεις και θα περάσεις το Windows Phone Recovery Tool που θα σου δώσει και την τελευταία διαθέσιμη. Από τη στιγμή, όμως, που ο προηγούμενος είχε τα 10 TP και ξαναγύρισε μέσω του προγράμματος αυτού στα 8.1, θα έχει την τελευταία έκδοση. Δεν γίνεται να ξαναγυρίσεις σε παλαιότερη από αυτή που είχες πριν τα 10 TP.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και την ενημέρωση.

Θα περιμένω λοιπόν όπως όλοι μας τα επίσημα 10άρια με την ελπίδα να κυλάνε άψογα, να ενημερώνονται τακτικά απ'ευθείας από την microsoft και όχι μέσα από τους παροχους κινητής τηλεφωνίας , να προσθέτουν συχνότερα νέες δυνατότητες και φυσικά να προσθέσουν και τις όποιες ελλείψεις έχει το λειτουργικό (πάντα) σε σχέση με τον υπόλοιπο ανταγωνισμό.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...