Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενε ακόμα λίγο! Εμένα πέρασαν 50 λεπτά από όταν πάτησα να κατέβει η ενημέρωση μέχρι τώρα που ολοκληρώθηκε! Ωραία προσθήκη οι Live Folders. Παρατήρησα και επιλογές για το live tile στις ρυθμίσεις του store για να εμφανίζει τις εφαρμογές της ημέρας και να ενημερώνεται το tile μόνο μέσω Wifi.

 

Πώς ενεργοποιώ τους Live folders?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς ενεργοποιώ τους Live folders?

 

Κρατάς πατημένο ένα tile και το σέρνεις πάνω σε ένα άλλο!

 

Πάντως το χαρακτηριστικό αυτό αυτό μου θυμίζει αρκετά iOS!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο ένα tile και το σέρνεις πάνω σε ένα άλλο!

 

Πάντως το χαρακτηριστικό αυτό αυτό μου θυμίζει αρκετά iOS!

 

Αντιγραφή έγινε......

Άλλες αλλαγές?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το χαρακτηριστικό αυτό αυτό μου θυμίζει αρκετά iOS!

 

το ίδιο είναι και σε android , στο nexus s με 4.1 που είχα δηλαδή

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Πάλι βρήκα κάτι μικροκολληματάκια (απειροελάχιστα βέβαια). Τί στο καλό, σε εμένα έρχονται όαα τα bugs? :lol:

Ευτυχώς όμως δεν είναι τίποτα ενοχλητικά.

Link to comment
Share on other sites

Οι νέοι φάκελοι, από τη στιγμή που θα δημιουργηθούν, μπορούν να "διαλυθούν";

 

φυσικα..απλα τα τραβας ολα παλι εξω ενα ενα..μολις εχουν μεινει 2 εφαρμογες στο τελος και τραβηξεις την μια ταυτοχρονα θα φυγει και ο φακελος.

Link to comment
Share on other sites

Οι νέοι φάκελοι, από τη στιγμή που θα δημιουργηθούν, μπορούν να "διαλυθούν";

 

Aπλά βγάζεις όλα τα tile από μέσα και χάνονται!

 

φυσικα..απλα τα τραβας ολα παλι εξω ενα ενα..μολις εχουν μεινει 2 εφαρμογες στο τελος και τραβηξεις την μια ταυτοχρονα θα φυγει και ο φακελος.

 

Σε δοκιμή που έκανα χρειάστηκε να βγάλω και το τελευταίο για να φύγει ο φάκελος!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Όταν τελείωνε το update (συ φάση μετά τα γρανάζια δηλαδή) έκλεισε το Wi-Fi μου αλλα αυτο ολοκληρώθηκε... Μόλις άνοιξε το τηλ άνοιξα αμέσως τα data... Πήγα στον έεγχο ενημερώσεων κ μου έβγαζε "Σφάλμα στην ενημέρωση 8070e (ή κάτι τέτοιο τεσπα) αλλά μόλις έκανα έλεγχο μου έβγαλε ότι ήταν ενημερωμένο... Υπάρχει περίπτωση να δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα???

 

 

 

Ακόμα κάτι, έκανα soft reset κ μετά παρατήρησα ότι όταν scrollάρω γρήγορα στην αρχική οθόνη η φάκελοι που είναι στο κάτω μέρος σαν να "κολλάνε"

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο 8Χ, πήρε όντως την .899, σε περίπου 15-20'.

 

Όταν μου επανεκκίνησε τελικά και ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση, σερνόσαντε τα πάντα.

 

Μετά από λίγη ώρα στρώνει, αλλά νομίζω πως έχει χάσει λίγη "σπιρτάδα", λίγη απόκριση.

 

Φάκελος εντός φακέλου, δεν παίζει σε εμάς...(δεν καιγόμουν κιόλας).

 

Βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε 520 το νιώθω λίγο πιο αργό. Θα τσεκάρω στις επόμενες μέρες να δω αν στρώνει. Κάνει κανα δυο δισταγμούς απο εφαρμογή σε εφαρμογή αν το χέρι πηγαίνει γρήγορα. Οχι τίποτα lag σε επίπεδα android, αλλά αισθητό σε σχέση με το σφαίρα που πήγαινε πριν. Πιστευω οι μεγαλυτερες σε δυνατότητες συσκευές δεν θα έχουν θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Σε 520 το νιώθω λίγο πιο αργό. Θα τσεκάρω στις επόμενες μέρες να δω αν στρώνει. Κάνει κανα δυο δισταγμούς απο εφαρμογή σε εφαρμογή αν το χέρι πηγαίνει γρήγορα. Οχι τίποτα lag σε επίπεδα android, αλλά αισθητό σε σχέση με το σφαίρα που πήγαινε πριν. Πιστευω οι μεγαλυτερες σε δυνατότητες συσκευές δεν θα έχουν θέμα.

 

μην ξεχνάς , είναι preview ;)

μέχρι να κυκλοφορήσει επίσημα θα πέσουν κι άλλα updates

Link to comment
Share on other sites

Σε 520 το νιώθω λίγο πιο αργό. Θα τσεκάρω στις επόμενες μέρες να δω αν στρώνει. Κάνει κανα δυο δισταγμούς απο εφαρμογή σε εφαρμογή αν το χέρι πηγαίνει γρήγορα. Οχι τίποτα lag σε επίπεδα android, αλλά αισθητό σε σχέση με το σφαίρα που πήγαινε πριν. Πιστευω οι μεγαλυτερες σε δυνατότητες συσκευές δεν θα έχουν θέμα.

 

Ευτυχώς που δεν έκανα ακόμα το updates. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

την κατέβασα και μου έβγαλε σφαλμα και δεν ξεκίνησε η ενημέρωση, τώρα ξανακατεβάζω, είμαι dp και cyan
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

- Αναβαθμισμένο 625 από dp 8.1 σε cyan επίσημα, εγκαθιστώ εκ νεου την εφαρμογή preview for developers για να περάσω την νέα dp 8.1 update 1 ,κανω αναζήτηση για ενημέρωση και μου τη βγάζει.

- Ξεκινάει ,κατεβαζει 100% και μετά προετοιμασία για ενημέρωση .... και στο 12% με στέλνει για τσάι :mad: πρόβλημα 8018830f!!!!! Προσπαθησα τρεις φορές και με επανεκκίνηση, παντα κολλάει στο ίδιο σημείο! Δεν έχω κάρτα σιμ μέσα αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα γι' αυτό.

- Αναζητησα στον ιστο λύση ,αλλα μάταια !! Υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο error και παλαιότερα ,αλλα σαφή λύση δεν βρήκα.

- Υπάρχει κάτι πάνω σ' αυτο που να γνωρίζει κάποιος φίλος????

 

Edit:

την κατέβασα και μου έβγαλε σφαλμα και δεν ξεκίνησε η ενημέρωση, τώρα ξανακατεβάζω, είμαι dp και cyan

- Μάλλον τον ήπιαμε !!!! Μακάρι να κάνω λάθος. Παλαιότερα είχαν αρκετοί το ίδιο σφάλμα με την αναβάθμιση σε black. Η λύση ήταν hard reset ή επανεγκατάσταση του λειτουργικού .... αν το κατάλαβα καλά .

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Αναβαθμισμένο 625 από dp 8.1 σε cyan επίσημα, εγκαθιστώ εκ νεου την εφαρμογή preview for developers για να περάσω την νέα dp 8.1 update 1 ,κανω αναζήτηση για ενημέρωση και μου τη βγάζει.

- Ξεκινάει ,κατεβαζει 100% και μετά προετοιμασία για ενημέρωση .... και στο 12% με στέλνει για τσάι :mad: πρόβλημα 8018830f!!!!! Προσπαθησα τρεις φορές και με επανεκκίνηση, παντα κολλάει στο ίδιο σημείο! Δεν έχω κάρτα σιμ μέσα αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα γι' αυτό.

- Αναζητησα στον ιστο λύση ,αλλα μάταια !! Υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο error και παλαιότερα ,αλλα σαφή λύση δεν βρήκα.

- Υπάρχει κάτι πάνω σ' αυτο που να γνωρίζει κάποιος φίλος????

 

στο 12% της προετοιμασίας 2 φορές με πέταξε και μένα έξω και έγραψε το ίδιο αριθμό σφάλματος.

κάνω επανεκκίνηση και ξαναδοκιμάζω και σας ξανα λέω, ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω ταρζανιές για να το βάλω....

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

στο 12% της προετοιμασίας 2 φορές με πέταξε και μένα έξω και έγραψε το ίδιο αριθμό σφάλματος.

κάνω επανεκκίνηση και ξαναδοκιμάζω και σας ξανα λέω, ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω ταρζανιές για να το βάλω....

- Εφαγα ολο το απόγευμα με αυτό ... μακάρι να το καταφέρεις ,αλλά??? :cry:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Αναβαθμισμένο 625 από dp 8.1 σε cyan επίσημα, εγκαθιστώ εκ νεου την εφαρμογή preview for developers για να περάσω την νέα dp 8.1 update 1 ,κανω αναζήτηση για ενημέρωση και μου τη βγάζει.

- Ξεκινάει ,κατεβαζει 100% και μετά προετοιμασία για ενημέρωση .... και στο 12% με στέλνει για τσάι :mad: πρόβλημα 8018830f!!!!! Προσπαθησα τρεις φορές και με επανεκκίνηση, παντα κολλάει στο ίδιο σημείο! Δεν έχω κάρτα σιμ μέσα αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα γι' αυτό.

- Αναζητησα στον ιστο λύση ,αλλα μάταια !! Υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο error και παλαιότερα ,αλλα σαφή λύση δεν βρήκα.

- Υπάρχει κάτι πάνω σ' αυτο που να γνωρίζει κάποιος φίλος????

 

Edit:

- Μάλλον τον ήπιαμε !!!! Μακάρι να κάνω λάθος. Παλαιότερα είχαν αρκετοί το ίδιο σφάλμα με την αναβάθμιση σε black. Η λύση ήταν hard reset ή επανεγκατάσταση του λειτουργικού .... αν το κατάλαβα καλά .

 

δες εδώ http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp8-wpupdate/error-8018830f-on-lumia-920/fe017735-5fb5-4235-8391-f9b68c686fcf

Link to comment
Share on other sites

- Ευχαριστω ignus , θα το προσπαθήσω αργότερα... :) μακάρι να είναι αυτο!! Δεν τη συνάντησα αυτή την εκδοχή ,μαλλον απογοητεύτηκα με τις πρώτες εμφανίσεις αποτελεσμάτων και δεν συνεχισα ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

χμ...

 

Internet sharing over Bluetooth comes via GDR1 update for Windows Phone

http://www.wpcentral.com/internet-sharing-over-bluetooth-comes-gdr1-update-windows-phone

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω με καταλανικά,για να δουμε...

 

ΤΖΙΦΟΣ....

έκανα εκκαθάριση ιστορικού και προσωρινών αρχείων μπας και αλλά πάλι τίποτα, μάλλον τωρα θα δοκιμάσω soft reset. Αλλά μέχρι εκεί πάω, δεν πρόκειται να κάνω hard reset να κάτσουν να το φτιάξουν.

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...