Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημέρα και εμένα δουλεύει αλλά δεν αποθηκεύει στην κάρτα παρόλο πού την έχω επιλέξει να αποθηκεύει εκεί .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν γράφει στην sd αλλα δουλεύει πολυ καλά

 

 

 

 

 

Καλημέρα και εμένα δουλεύει αλλά δεν αποθηκεύει στην κάρτα παρόλο πού την έχω επιλέξει να αποθηκεύει εκεί .

 

Δυστυχώς με τη πολιτική της Google στη kit Kat υπάρχουν θέματα με τις Micro sd και τρίτες εφαρμογές που δεν έχουν λυθεί ακόμα.

Πάντως εμένα μου αρκεί που δουλεύει το πρόγραμμα γιατί στο Note 3 μετά το update σε kit Kat πάπαλα.

Έτσι και αλλιώς δε κρατάω ποτέ ηχογραφήσεις απλά το χρειάζομαι στη δουλειά μου κυρίως όταν κάνω παραγγελίες σε ντόπιους προμηθευτές και υπάρχουν παρανοήσεις ενίοτε και αυτό μου έχει λύσει τα χέρια.

Το S5 το έχω δουλέψει πάνω από 1 μισή ώρα σύνολο και με έχει πείσει σα σύνολο παρ ότι δεν έχει τη RAM του note 3 ότι δε θα έχω κάποιο θέμα με lags κομπιάσματα ή καθυστερήσεις γιατί η rom του είναι πιο καλογραμμένη και ελαφριά απ του S4 που είχε θεματάκια, συν βέβαια τις cpu gpu που είναι άλλη κλάση.

Αυτά μαζί με τη κάμερα, το αδιάβροχο της υπόθεσης (λόγο καλοκαιριού μεγάλο συν)και οι πιο μικρές διαστάσεις το νοτε 3 που έχω το σκέφτομαι για αγορά σύντομα για να καταργήσω και το 2ο smartphone που έχω για έξω.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα εχω να πω.το s5 τα σπαει ειναι σφαίρα. Και το touch wiz εχει τρελες δυνατότητες..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καντε σας παρακαλω ενα τεστ στην καμερα.τραβηξτε μια φωτο σε σκοταδι και καλυψτε και την καμερα.σας βγαζει τελειως μαυρη την φωτο η οχι;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καντε σας παρακαλω ενα τεστ στην καμερα.τραβηξτε μια φωτο σε σκοταδι και καλυψτε και την καμερα.σας βγαζει τελειως μαυρη την φωτο η οχι;;

λογικο μου φαινεται οταν καλυπτεις την καμερα να μην φαινεται τιποτα :/

Link to comment
Share on other sites

λογικο μου φαινεται οταν καλυπτεις την καμερα να μην φαινεται τιποτα :/

 

Οχι φιλε μου οταν τραβαω φωτο με απολυτο σκοταδι μου βγαζει την φωτο μαυρη αλλα σαν ξεβαμενη.οκ το βρηκα εβαλα το iso στο 100 και τραβαει τελειως μαυρη την φωτο τωρα.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καντε σας παρακαλω ενα τεστ στην καμερα.τραβηξτε μια φωτο σε σκοταδι και καλυψτε και την καμερα.σας βγαζει τελειως μαυρη την φωτο η οχι;;

 

Μήπως σου βγαίνει κόκκινη;;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου βγαίνει κόκκινη;;

 

Οχι σαν ξεβαμενη ηταν.με το iso στο αυτοματο.το εκανα με iso 100 και ειναι τελειως μαυρη τωρα.απλα το λεω γιατι σε σκοταδι εκανε μεσα στο μαυρο κατι σαν ξεβαμενο.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Οχι σαν ξεβαμενη ηταν.με το iso στο αυτοματο.το εκανα με iso 100 και ειναι τελειως μαυρη τωρα.απλα το λεω γιατι σε σκοταδι εκανε μεσα στο μαυρο κατι σαν ξεβαμενο.

 

Καλά τι τα ψειρίζεις κι εσυ τόσο πολύ;; :p Η συσκευή όπως εγραψες νωρίτερα.....τα σπάει. Απόλαυσέ την! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι τα ψειρίζεις κι εσυ τόσο πολύ;; :p Η συσκευή όπως εγραψες νωρίτερα.....τα σπάει. Απόλαυσέ την! :)

 

Ναι το ξερω.αλλα με προβλημάτισε. Και ηταν μαλλον το αυτόματο iso γιατι δίνει περισσότερο φως.αλλα οκ.ναι το τηλ τα σπαει.και το καλυτερο να τραβας φωτο μεσα στην βροχη.και να μην φοβάσαι μήπως τα παίξει το τηλ.απο φωτο παντως βγαζει πολυ καθαρές.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Το πληκτρολόγιο αλλάζει χρώμα να βάλουμε μαύρο ή όχι?Επίσης το πλήκτρο που απενεργοποιώ και ανοίγω το κινητό. ...είναι πολύ λασκα. ..το χει και άλλος αυτό να κουνιέται τόσο? Ευχαριστώ Edited by bossgs3
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!

 

θα μποροθσατε να μου πειτε, το bezel αλλαζει χωρις να πρεπει να αλλαξεις ολο το upper/lower κομματι του τηλ.? Δηλαδη μπορει να αλλαξει μονο το bezel? ειναι στην εγγυηση? αν οχι, ξερετε περιπου ποσο κοστιζει να το αλλαξει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω.αλλα με προβλημάτισε. Και ηταν μαλλον το αυτόματο iso γιατι δίνει περισσότερο φως.αλλα οκ.ναι το τηλ τα σπαει.και το καλυτερο να τραβας φωτο μεσα στην βροχη.και να μην φοβάσαι μήπως τα παίξει το τηλ.απο φωτο παντως βγαζει πολυ καθαρές.

 

Το auto iso δεν δινει περισσοτερο φως απλα επειδη εβλεπε μαυρο (σκοταδι) ανεβαζε το iso στον θεο με αποτελεσμα η φωτο να ειναι φουλ στο θορυβο και να φαινεται σαν ξεβαμμενη. Φυσιολογικο θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!

 

θα μποροθσατε να μου πειτε, το bezel αλλαζει χωρις να πρεπει να αλλαξεις ολο το upper/lower κομματι του τηλ.? Δηλαδη μπορει να αλλαξει μονο το bezel? ειναι στην εγγυηση? αν οχι, ξερετε περιπου ποσο κοστιζει να το αλλαξει κανεις?

Δυστηχώς το bezel πάει με αλλαγή της οθόνης και είναι ακριβό. Δεν καλύπτεται από εγγύηση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς το bezel πάει με αλλαγή της οθόνης και είναι ακριβό. Δεν καλύπτεται από εγγύηση.

 

Εδώ φαίνεται να είναι μαζί με το πίσω καπάκι δεν είναι σαν το Σ4 που το έχει μαζί με την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Σε κομμάτι ελληνικό που είναι branded cosmote μπορώ να περάσω άλλη original rom χωρίς να γράψει ο Knox ;

 

Δυστυχώς όχι...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε καπάκι για το S5 σε άλλο χρώμα πχ. σε χρυσό;Εαν απευθυνθώ στη Samsung Hellas λέτε να βρώ;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει αγοράσει κανείς από kaizershop kaizerstore η birdphone? Να ξέρουμε πάνω κάτω τι προέλευσης δίνουν.. Ήρθαν τα αξεσουάρ και από βδομάδα μάλλον θα μπει η παραγγελία σε μαύρο σκέφτομαι.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε πως προσέχει η Samsung τις συσκευασίες της εντός Κορέας... Γιατί να μην το κάνει παγκόσμια???

Εξωτερικό φορτιστή με 2η μπαταρία μέσα στο κουτί, επέκταση ακουστικών, ξεχωριστό φορτιστή, ξεχωριστό USB καλώδιο... Αυτά είναι...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε πως προσέχει η Samsung τις συσκευασίες της εντός Κορέας... Γιατί να μην το κάνει παγκόσμια???

Εξωτερικό φορτιστή με 2η μπαταρία μέσα στο κουτί, επέκταση ακουστικών, ξεχωριστό φορτιστή, ξεχωριστό USB καλώδιο... Αυτά είναι...

 

Αυτα ειναι γυφτιες. Αλλο να σου κανει εξτρα δωρο ο παροχος και αλλο η μαμα εταιρια να εχει ετοιμασει διαφορετικη συσκευασια. Δηλ. τι κοστος θα ειχε αυτο το εξτρα πακετακι για να το εδινε σε ολους; απλα για να ριχνουν καποιοι ... εξτρα μπινελικια.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...