Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

μην εισαι σιγουρος γιατι εδω αλλα λενε στα test

 

http://i.imgur.com/JP4WGCcl.jpg

 

Τεστ το λιγότερο της πλακας..τα πραγματικά τεστ είναι των κατόχων και το g2 αυτή τη στιγμή είναι αξεπέραστο. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τεστ το λιγότερο της πλακας..τα πραγματικά τεστ είναι των κατόχων και το g2 αυτή τη στιγμή είναι αξεπέραστο. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε..

 

Απο την στιγμή που κάνεις άλλος κατασκευαστής δεν χρησιμοποιεί την πατέντα της LG για οικονομία στο browsing, δεν Θα την φτάσουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τεστ το λιγότερο της πλακας..τα πραγματικά τεστ είναι των κατόχων και το g2 αυτή τη στιγμή είναι αξεπέραστο. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε..

 

 

Έτσι ακριβώς.

 

 

 

 

 

 

Απο την στιγμή που κάνεις άλλος κατασκευαστής δεν χρησιμοποιεί την πατέντα της LG για οικονομία στο browsing, δεν Θα την φτάσουν.

Έτσι είναι Κώστα.

Σε καμία περίπτωση δεν φταίει την μπαταρία του g2

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε κανείς root?

Υπάρχει κάπου οδηγός πως το κάνουμε root?

εγω το εχω ρουταρει

αν μπεις στο xda forum θα τα βρεις ολα..

το κινητο πεταει παιδες..

για την ευρωπαικη εκδοση (F)

εχουν βγαλει και custom rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά σε όλους .

Γράφω SMS αλλά μόνο κεφαλαία πώς το αλλάζω σε μικρά ?

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά σε όλους .

Γράφω SMS αλλά μόνο κεφαλαία πώς το αλλάζω σε μικρά ?

Για πήγαινε μηνύματα-ρυθμίσεις-λειτουργία εισαγωγής και βαλε το στο Αλφάβητο gsm .

Όταν θα γράφεις με μικρά θα μπορείς μόνο με 60 χαρακτήρες ,διαφορετικά χρησιμοποίησε κάποια εφαρμογή από το play (go sms -Handcent SMS).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καταρχην χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη.

 

ειμαι κατοχος του iphone 4 (το εχω σχεδον 4 χρονια) και ηρθε η ωρα πλεον να αλλαξω κινητο.

 

για μενα το πιο σημαντικο κομματι του κινητου βαση της δουλειας μου ειναι τα e-mails.

στο κομματι αυτο το μηλο μου σταθηκε στο ακεραιο για αυτο και δεν μπηκα στην λογικη να αλλαξω συσκευη τοσα χρονια.

επειδη ομως ηρθε το περασμα του χρονου και σκεφτομαι σοβαρα να μεταπηδησω στο ς5 μπορει καποιος να μου πει για το περιβαλλον των e-mails εαν ειναι εξισου βολικο και ανετο οπως στην apple??

εκ των προτερων γνωριζω οτι μπορει να ρωταω βλακεια αλλα η σχεση μου με τα κινητα τελειωσε καπου πριν 4 χρονια πισω...

 

οποτε καθε βοηθεια θα ηταν αποδεκτη,

Link to comment
Share on other sites

Tap to top, χωρις root μπορουμε να εχουμε;;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

μην εισαι σιγουρος γιατι εδω αλλα λενε στα test

 

http://i.imgur.com/JP4WGCcl.jpg

 

δεν συμφωνούν όλοι στο τεστ αυτό

 

http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-s5-battery-test/

Link to comment
Share on other sites

Είχα το LG G2 απο τον Νοέμβριο του 2013 εώς και πρίν μία εβδομάδα.Με 4G συνέχεια ανοικτό μου έβγαζε 3 ημέρες καθαρές με μέτρια χρήση.Το Galaxy S5 μου παει 2 ημέρες γεμάτες με την ίδια χρήση,και το Galaxy S4 1μιση ημέρα με το ζόρι..
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει δηλαδή να πουμε ότι το s5 έχει καλυτερη?δεν γνωρίζω κανένα κινητό με καλύτερη αυτονομία απο το g2. Όταν δω από παιδιά εδω στο φορουμ να ποσταρουν ανάλογα screenshot μπαταρίας με το g2 τα ξαναλέμε

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς η μπαταρία του G2 είναι 15% μεγαλύτερης χωρητικότητας. Οπότε δικαιολογημενα έχει καλύτερη αυτονομία.

Αν τώρα η διαφορά είναι παραπάνω, τότε οφείλεται και στο software.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει δηλαδή να πουμε ότι το s5 έχει καλυτερη?δεν γνωρίζω κανένα κινητό με καλύτερη αυτονομία απο το g2. Όταν δω από παιδιά εδω στο φορουμ να ποσταρουν ανάλογα screenshot μπαταρίας με το g2 τα ξαναλέμε

 

Οχι βέβαια, γιατί να πεις κάτι που δεν ενστερνίζεσαι;; Δεν υπάρχει λόγος. Απλά το είχα δουλέψει για καμιά βδομάδα και δεν εντυπωσιάστηκα κιόλας απ τους χρόνους(συγκριτικά με οτι διάβασα πάντα). Το Note 3 βγάζει αρκετά παραπάνω οπότε απ όσα έχω δει για το S5 σε συνδυασμό με τον καλύτερο επεξεργαστή και την καλύτερη διαχείριση ενέργειας δεν πιστεύω οτι έχει να ζηλεψει πολλά απ το G2.

 

Οσο για τα screenshot που ανεβαίνουν στα αντίστοιχα θέματα των συσκευών μας, κι εγω εαν βάλω αυτόματη την φωτεινότητα, κλείσω τα πάντα και κάνω 5 λεπτά κλήσεις τότε ναι θα βγάλω τρελούς χρόνους. Σημασία έχει να αντέχει μια συσκευή μια τρελή μέρα, με ώρες κλήσεων, συγχρονισμούς 3-4 mail, με τα πάντα ανοιχτά. Αν το κάνει, τότε τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.. Να περιορίζομαι δεν θέλω για να λεω οτι μου κρατά 3 μέρες η μπαταρία. Αν μου βγάζει μια τρελή μέρα μου φτάνει και μου περισσεύει.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές και πάλι υπερβολές. Είπαμε καλή μπαταρία έχει το G2 αλλά μην το τραβάτε όσο δεν παει.

 

αν αναφέρεσαι σε μένα, ένα αντίστοιχο τεστ παρέθεσα, με το σκεπτικό ότι ο καθένας μπορεί να βγάλει ότι θέλει και σύμφωνα με τα δεδομένα του να λέει ότι είναι και σωστός και δεν υπερβάλω ούτε τραβάω, αντίθετα όμως δε θα μαζέψω την πολύ καλή μπαταρία του G2 να την βάλω εκεί που δεν χωράει...."Είπαμε καλή μπαταρία έχει το NOTE 3 αλλά μην το τραβάτε όσο δεν παει. "

Φυσικά και " Σημασία έχει να αντέχει μια συσκευή μια τρελή μέρα, με ώρες κλήσεων, συγχρονισμούς 3-4 mail, με τα πάντα ανοιχτά. Αν το κάνει, τότε τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.. Να περιορίζομαι δεν θέλω για να λεω οτι μου κρατά 3 μέρες η μπαταρία. Αν μου βγάζει μια τρελή μέρα μου φτάνει και μου περισσεύει. " :clap::clap:

Φυσικά και η SAMSUNG είναι κορυφαία εταιρεία κινητών, και τα τηλέφωνα πολύ καλά. Με κάποια θεματάκια όμως, κυριότερο όλων η τιμή τους.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω ρουταρει

αν μπεις στο xda forum θα τα βρεις ολα..

το κινητο πεταει παιδες..

για την ευρωπαικη εκδοση (F)

εχουν βγαλει και custom rom

 

γινεται root ευκολα χωρις θεμα με την εγγυηση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει ρε παιδια με το μαυρο?Στο extreme mobile ακομα..και το εχω παραγγειλει απο την μεγαλη δευτερα
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έπεσε κάτω από τα 600. Εφτασε 599 and dropping. Μιλάμε για μείωση 150 ευρω σε μερικές μερες :cool:.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

γινεται root ευκολα χωρις θεμα με την εγγυηση?

 

ευκολα γινεται,αλλα χανεις και την εγγυηση γιατι προς το παρον δεν εχουν βρει τροπο να αποφυγουν

την τιμη του knox

Link to comment
Share on other sites

ευκολα γινεται,αλλα χανεις και την εγγυηση γιατι προς το παρον δεν εχουν βρει τροπο να αποφυγουν

την τιμη του knox

 

Και δεν πρόκειται να βρουν λύση μια και βασίζεται στην eFuse μέθοδο κλειδώματος...

 

What is eFUSE? Well, it’s a technology that allows reprogramming a read-only memory chip in real-time, even though such chips come with hard-coded code that cannot be generally changed after manufacturing.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτήσω κάτι. Θέλω να αγοράσω ενα τσιπακι για ασυρματη φορτιση για το s5. Το θεμα ειναι οτι αφου θα προεξεχει το καπακι δεν θα ισχυει το αδιαβροχο ετσι? Οχι τιποτα αλλο δεν θελω το καπακι το αυθεντικο γιατι και στο note ηταν πιο μεγαλο.
Link to comment
Share on other sites

ευκολα γινεται,αλλα χανεις και την εγγυηση γιατι προς το παρον δεν εχουν βρει τροπο να αποφυγουν

την τιμη του knox

 

Δηλαδη δεν γινεται unroot οπως το s3?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...