Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το πήρα και εγώ χθες.. Χρόνια σε iphone, είχα κάνει μια μετάβαση σε ένα thl πέρσυ, μέτα πάλι iphone 5 και τώρα αυτό...

Αρχίζω από τα θετικά:

--

Πολύ καλή κάμερα

Αρκετά γρήγορο - δε φαίνονται τα lags του android

Πολλές..ΠΑΡΑ πολλές λειτουργίες που έχει να ψάξεις..

Καλή κατασκευή..

Μπαταρία άψοξη.. Ακόμα και 1 ημέρα ΒΑΡΙΑΣ χρήσης...ενώ το iphone5 ήθελε φόρτιση..Αυτό έχει ακόμα 30-35% στο ίδιο σημείο..

 

Στα αρνητικά(όχι τόσο του galaxy 5 ως κατασκευή):

Πήρα μια αυθεντική samsung θήκη(s view) και δε κλείνει καλά(σηκώνεται, δεν ακουμπάει δηλαδή στο κινητό)..

 

Μόνο αυτό βρήκα στα αρνητικά πραγματικά.. Δε ξέρω αν φταίει η συγκεκριμένη θήκη ή το έχουν όλες..

 

Επίσης έχω κάποιες απορίες όπως:

Χρειάζεται screen protector ; (λόγω της gorilla glass)

Είναι τόσο πλούσιο πλέον το android, όσο το ios σε apps/games ;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Λοιπόν το πήρα και εγώ χθες.. Χρόνια σε iphone, είχα κάνει μια μετάβαση σε ένα thl πέρσυ, μέτα πάλι iphone 5 και τώρα αυτό...

Αρχίζω από τα θετικά:

--

Πολύ καλή κάμερα

Αρκετά γρήγορο - δε φαίνονται τα lags του android

Πολλές..ΠΑΡΑ πολλές λειτουργίες που έχει να ψάξεις..

Καλή κατασκευή..

Μπαταρία άψοξη.. Ακόμα και 1 ημέρα ΒΑΡΙΑΣ χρήσης...ενώ το iphone5 ήθελε φόρτιση..Αυτό έχει ακόμα 30-35% στο ίδιο σημείο..

 

Στα αρνητικά(όχι τόσο του galaxy 5 ως κατασκευή):

Πήρα μια αυθεντική samsung θήκη(s view) και δε κλείνει καλά(σηκώνεται, δεν ακουμπάει δηλαδή στο κινητό)..

 

Μόνο αυτό βρήκα στα αρνητικά πραγματικά.. Δε ξέρω αν φταίει η συγκεκριμένη θήκη ή το έχουν όλες..

 

Επίσης έχω κάποιες απορίες όπως:

Χρειάζεται screen protector ; (λόγω της gorilla glass)

Είναι τόσο πλούσιο πλέον το android, όσο το ios σε apps/games ;

 

καλοδούλευτο φιλε μου, η θήκη παντα στην αρχη ετσι ειναι, βάζε το με την οθνη κάτω να ερθει να στρώσει κάπως, εφαρμογές ναι εχει πια σχδον ολες, με την θηκη αυτη αστο οπως ειναι απόλαυσε το ετσι δεν εχει φόβο να κάνει σημάδια, αυτη ειναι η δικη μου γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός θήκης, χρειάζεται screen protector? ή είναι ανθεκτική η οθόνη;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Εκτός θήκης, χρειάζεται screen protector? ή είναι ανθεκτική η οθόνη;

 

ειναι οθονη με αντοχη δεν ειναι σαν το iphone..

Link to comment
Share on other sites

ειναι οθονη με αντοχη δεν ειναι σαν το iphone..

 

Με το καλό Κοιτάξτε όταν θα βγουν τα πρώτα tempered glass και πάρτε ένα. Μπαίνει εύκολα, απόλυτη προστασία, αίσθηση γυαλιού

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

 

Στα αρνητικά(όχι τόσο του galaxy 5 ως κατασκευή):

Πήρα μια αυθεντική samsung θήκη(s view) και δε κλείνει καλά(σηκώνεται, δεν ακουμπάει δηλαδή στο κινητό)..

 

Μόνο αυτό βρήκα στα αρνητικά πραγματικά.. Δε ξέρω αν φταίει η συγκεκριμένη θήκη ή το έχουν όλες..

 

Φίλε μου έχω κι εγώ την ίδια θήκη.Είναι επείδη η θήκη ειναι καινούρια.Μην ανησυχείς θα στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτό αν βοηθάει...

 

Samsung GS 5 available as:

Samsung SM-G900F - for Europe

Samsung SM-G900I - for Asia

Samsung SM-G900K/G900L/G900S - for Korea

Samsung SM-G900M - for Vodafone

Samsung SM-G900A - for AT&T

Samsung SM-G900T - for T-Mobile

Samsung SM-G900V - for Verizon

Samsung SM-G900R4 - for US Cellular

Samsung SM-G900P - for Sprint

 

καλησπερα απο σημερα εχω στα χερια μου και εγω το galasy s5

με κωδικο ομως SM-G900H - UD

κατι το οποιο δεν υπαρχει στην παραθεση..

στο ιντερνετ που το βρηκα το ονοματιζει ως Samsung Galaxy S 5 (Unlocked) [sM-G900H]

και το κινητο μου ηρθε απο φουτζειρα

και κατι τελευταιο,στο phone γραφει οτι ειναι απο το vietnam

με λιγα λογια το κινητο δουλευει και με την ελληνικη σιμ.

οποτε παιζει να βγαζουν και συσκευες ξεκλειδωτες ;)

 

και για το λογου το αληθες..

http://oi59.tinypic.com/14yc22v.jpg

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η αρχική του οθόνη σήμερα που το είδα στο Mall δεν κάνει τη γνωστή ρόδα ανάμεσα στις σελίδες, δηλαδή μόλις πας στην τελευταία δεξιά για παράδειγμα δεν πάει μετά στην πρώτη αριστερά.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται screen protector ; (λόγω της gorilla glass)

Είναι τόσο πλούσιο πλέον το android, όσο το ios σε apps/games ;

screen protector να βάλεις. Όσο από εφαρμογές που ρωτάς πάντα υπήρχαν και υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ!!;) Με γεια!:)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

δε μου αρεσε και τοσο..δεν ειναι και βολικο σαν του iphone και δεν εχει και 100% επιτυχια...μερικες φορες θελει 2-3 επαναληψεις..

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

δε μου αρεσε και τοσο..δεν ειναι και βολικο σαν του iphone και δεν εχει και 100% επιτυχια...μερικες φορες θελει 2-3 επαναληψεις..

 

αν το κανεις με τον ιδιο ρυθμο και σταθερα εχει 100% επιτυχια,τωρα αν ο αλλος το περνα αερα πατερα απο πανω λογικο ειναι :P

btw βγηκε root για το κινητο,

ηδη το rootαρα ^_^

 

Y.G.κατι αλλο,το κινητο σας ζεστενεται καθολου απο πισω;

παντως πριν που ειχα το galaxy ace 2 δεν ζεστενοταν καθολου

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος και εγώ εδώ και λίγες ώρες. Με την πρώτη εκκίνηση της συσκευής παρατήρησα ότι το πίσω μέρος της συσκευής είχε πολύ ψηλές θερμοκρασίες. Στα επίπεδα του gs4. Παρατήρησε κάνεις κάτι παρόμοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι και έχω υψηλή θερμοκρασία..Λοιπόν..Ενώ χθες ήμουν υπερ του δέοντος ευχαριστημένος με τη μπαταρία(-60% με πολλές κλήσεις+ίντερνετ+ψάξιμο, από πρωί εως 11 το βράδυ), σήμερα ψιλο απογοητεύτηκα..Έχουμε: 12 η ώρα το βράδυ 100% μπαταρία από φόρτιση και βγάλσιμο το καλώδιο..Ξυπνητήρι ενεργό και ύπνος..Ξυπνάω το πρωί στις 8 παρά..84% η μπαταρία..και τώρα 45%.. με κλήσεις, ίντερνετ κτλ τώρα.. Το βράδυ όμως γιατί 16% drain;;;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Eγω που το έχω εδώ και 4 ημέρες δεν έχω παρατηρήσει θέμα με υψηλές θερμοκρασίες.Όσο για το δακτυλικό αποτύπωμα δεν με βόλεψε ούτε εμένα.Πολλές φορές θέλει 2 και 3 επαναλήψεις για να το πιάσει και με εκνευρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίζει ρόλο η memory card ? Γιατί την μετέφερα από το νοτε 3.

32 γίγα και είναι σχεδόν γεμάτη.

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν εινια μονο το δικο μου μοντελο που παρατηρησα ναναι ζεστο απο πισω..

sonakias τοτε δεν εισαι για σενα το δακτυλικο αποτυπωμα,και δεν ειναι αναγκη λογικο μου ακουγεται υπαρχουν ατομα που δεν τους αρεσει-δεν τους κανει-δεν το μπορουν..

@Hudjw καμια σχεση,γιατι εγω το κινητο ακομα τοχω χωρις sd..

καλα παιδες μν ανγχωνεστε δεν θα μας εκραγει χΔ

αφου ζεστενεται σ'ολους..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Το καλώδιο που έχει μεσα η συσκευασια ειναι usb2.0(σωστά; ) Με usb 3(εφόσον το υποστηρίζει) θα φορτίζει πιο γρήγορα;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε βιντεακι όπου κάνει αγορά μέσω paypal και ενεργοποιεί το touch print με αποτύπωση σε διάφανο χαρτί των δαχτυλικων του αποτυπωμάτων.

Περίμενα καλύτερη υλοποίηση από την samsung. Έπρεπε να το φανταστώ αφού δουλεύει πάνω στην οθόνη.

 

Παρόλο που δεν είμαι Apple fan οφείλω να παραδεχτώ ότι το i5s διαθέτει πολύ καλύτερη υλοποίηση.

 

Όπως είμαι με JB κάνω ότι θέλω. Μέχρι που για να απενεργοποιηθεί η συσκευή η το wifi και τα data απαιτείται finger print.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Το καλώδιο που έχει μεσα η συσκευασια ειναι usb2.0(σωστά; ) Με usb 3(εφόσον το υποστηρίζει) θα φορτίζει πιο γρήγορα;

 

Usb 3 υπάρχει στη συσκευασία απ οτι ξέρω. Εσένα είχε 2;;;;

Link to comment
Share on other sites

Usb 3 υπάρχει στη συσκευασία απ οτι ξέρω. Εσένα είχε 2;;;;

 

αν δε κανω λαθος ναι..δεν εχει τη διπλη υποδοχη..καλυπτει τη μια μερια μονο...σαν mini usb δηλαδη..

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

αν δε κανω λαθος ναι..δεν εχει τη διπλη υποδοχη..καλυπτει τη μια μερια μονο...σαν mini usb δηλαδη..

 

Μήπως να πας απο κει που το αγόρασες και να τους πεις να σου δώσουν δωρεάν εναν κανονικό φορτιστή της συσκευής σου;;; Γιατί να ταλαιπωρείσαι με το usb 2 , αφού έπρεπε να έχει usb 3;;

Link to comment
Share on other sites

Θα παω ναι..Σ'ευχαριστώ!

Σε ποση ωρα φορτιζει το 100% δηλαδη με το usb 3.0;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Θα παω ναι..Σ'ευχαριστώ!

Σε ποση ωρα φορτιζει το 100% δηλαδη με το usb 3.0;

 

Το Note 3 που έχει usb 3 φορτίζει πολύ γρήγορα, δεν εχω πάρει συνολικό χρόνο να σου πω την αλήθεια αλλά γύρω στο 1% το λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...