Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα και χρόνια πολλα.Αυτος ειναι και ο μονος λογος που εφτασα μεχρι το s3 και τωρα ειμαι με ενα s2 plus.600 + ευρω για κινητο χωρις ραδιο ,ειπαμε,φανατικος κινητακιας αλλα ,δεν το έχω χασει ακόμη
Link to comment
Share on other sites

Ράδιο δεν βλέπω και γω. ..

 

τωρα ειδα επισημα οτι δεν εχει ραδιο -.-

πφφ ξενερωσα τωρα...anyway θα προσπαθησω μιας που το εχω ροοτ να περασω το spirit fm :D

 

 

EDIT

Δυστηχως δεν γινεται με το spirit fm..

Και τωρα θυμηθηκα πως για να λειτουργησει το spirit fm

πρεπει απο στοκ να υπαρχει radio..

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα επισημα οτι δεν εχει ραδιο -.-

πφφ ξενερωσα τωρα...anyway θα προσπαθησω μιας που το εχω ροοτ να περασω το spirit fm :D

 

Δεν προεγκατεστημένη την εφαρμογή ή δεν έχει το απαραίτητο hardware;

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Δεν προεγκατεστημένη την εφαρμογή ή δεν έχει το απαραίτητο hardware;

 

σαν συσκευη η samsung στο s5 δεν εχει radio..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η αυτονομία του αλλά θα μπορούσε να ήταν ακόμη καλύτερη.Θεωρώ κορυφαία συσκευή στον τομέα αυτό το LG G2.Ελπίζω επίσης κάποια στιγμή στο μέλλον με κάποιου είδους αναβάθμιση να διορθωθεί και το θέμα του LED.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η αρχική του οθόνη σήμερα που το είδα στο Mall δεν κάνει τη γνωστή ρόδα ανάμεσα στις σελίδες, δηλαδή μόλις πας στην τελευταία δεξιά για παράδειγμα δεν πάει μετά στην πρώτη αριστερά.

 

Μήπως έχει βρει κανείς τον τρόπο να αλλάζει αυτό από τις ρυθμίσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Μήπως έχει βρει κανείς τον τρόπο να αλλάζει αυτό από τις ρυθμίσεις ;

 

Ρυθμίσεις αρχικής ξετσεκαρεις το περιοδικό μου και ρολαρει όπου θες και στις εφαρμογές και αρχική. ..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι απορίες είναι αυτές;;; Το ράδιο το χουμε χαιρετήσει προ πολλού στις High-end Samsung Devices.

 

Και εμένα με βολεύει καλύτερα το ραδιόφωνο μέσω Internet αλλά μη ξεχνάς ότι υπάρχουν κάποιοι που δεν έχουν πακέτο δεδομένων...

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Συν ότι το ενσωματωμένο ραδιόφωνο καταναλώνει ελάχιστη μπαταρία..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με βολεύει καλύτερα το ραδιόφωνο μέσω Internet αλλά μη ξεχνάς ότι υπάρχουν κάποιοι που δεν έχουν πακέτο δεδομένων...

 

Δεν υπάρχουν όλοι οι σταθμοί στο internet.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/user/SAMSUNGMOBILEUK/videos

Καλημέρα και χρόνια πολλά, εδώ έχει αρκετά video για το κινητό που βοηθούν σε όλες τις νέες λειτουργίες που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όπως και στο s4, λογικά δεν υπάρχει δέκτης καθόλου, άρα είναι καθαρά θέμα h/w. Είμαι σίγουρος ότι αν είχε ραδιόφωνο, η Samsung θα πουλούσε μερικά εκατομμύρια παραπάνω συσκευές... σε όλο τον πλανήτη. :rolleyes: Η μόνη εξήγηση που έχω είναι ότι το κόστος σχεδίασης της mobo από την αρχή, καθιστά την επιλογή αυτή ασύμφορη.
Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε σχετικά με το αν πουλάει η οχι, θα πω κατι που εγραψα και αλλού: Δεν έχω δει ουτε ενα παλιό μέλος απ αυτούς που ακολουθουσαμε την σειρά galaxy s απο το 2010 και καθε χρόνο.

 

Μπορεί αυτό να μην αντικατροπτιζει πλήρως τις τάσεις, αφου εκεί εξω ο κόσμος λειτουργεί με την φιλοσοφία του "Αυτό ξέρουμε, αυτό προτιμούμε", αλλά δεν παύει να δείχνει την πραγματικότητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θεωρώ ότι έχει να κάνει και με το γεγονός ότι από S3 -> S4 -> S5 οι διαφορές είναι μικρές και δεν "επιβάλλουν" την αλλαγή μοντέλου εδώ και τώρα.... (προσωπικά πάντα)

Ακόμα είμαι με το S3 αλλά δε βλέπω το λόγο να το αλλάξω.... Σε κάμποσο καιρό που θα ψάξω για συσκευή με βλέπω σε Note 3 ή S5.

Με κόβω χλωμό για LGg3 ή sony....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις αρχικής ξετσεκαρεις το περιοδικό μου και ρολαρει όπου θες και στις εφαρμογές και αρχική. ..

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, δεν σου κρύβω πως αυτός ήταν και ο κυριότερος λόγος που ξενέρωσα στην αρχή, μιας και μου θύμισε τα άλλα android κινητά που κορόιδευα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά.Μια ερώτηση και μια μικρή βοήθεια.Ξέρετε αν υπάρχει ένα πρόγραμμα σαν το PC studio που να διαχειρίζεται και το συγκεκριμένο τηλέφωνο S5; Βασικά με ενδιαφέρει να μπορώ να επεξεργάζομαι, να αποθηκεύω και να γράφω νέα μηνύματα από το pc .

thanks

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε, δεν σου κρύβω πως αυτός ήταν και ο κυριότερος λόγος που ξενέρωσα στην αρχή, μιας και μου θύμισε τα άλλα android κινητά που κορόιδευα.

 

Τίποτα να σαι καλά. ... καλορίζικο το κινητό είναι από τα καλύτερα. . Καλό Πάσχα καλή ανάσταση σε όλους. ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν όλοι οι σταθμοί στο internet.:)

 

Απο την αλλη το ραδιοφωνο πιανει μονο τους τοπικους σταθμους ενω με το ιντερνετ πιανεις απο ολο τον κοσμο. Βεβαια το καλυτερο ειναι να εχεις και τα δύο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Το συνδέω με usb με το mac, και δε το αναγνωρίζει(ως εξωτερικό δίσκο, ή κάτι..) Ένα THL που είχα παλιά, το αναγνώριζε κανονικά.. Γιατί έτσι; Τι μπορεί να φταίει;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Μην συγκρίνεται το Ραδιόφωνο από το ίντερνετ με τον ραδιοφωνικό δέκτη ρε παιδιά.

Και άπειρα Mb να έχεις η κατανάλωση μπαταρίας είναι πάρα πολύ μεγάλη όταν ακούς ράδιο από το ίντερνετ. Το χειμώνα που ήμουνα στο χωριό και εκεί δεν πιάνει κανένας σταθμός άκουγα κάποιες μέρες ραδιόφωνο από το Greek radios. Η κατανάλωση ήταν γύρω στα 50 mb την ώρα και η μπαταρία σε 5-6 ώρες άδειαζε τελείως χωρίς καμία άλλη χρήση.

Και εκτός από αυτό σκεφτείτε και την ακτινοβολία που τρως άμα το έχεις πάνω σου.

Εγώ προσωπικά αν είχε ραδιοφωνο είναι πολύ πιθανόν να το αγόραζα όταν έπεφτε κάτω από τα 500. Τώρα θα μείνω με το s3 μέχρι να βρω κάτι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας από ένα Γερμανό λέω δεν μπαίνω μέσα να το δω...

Ε και μπήκα... Ε και δεν μου άρεσε...

Τώρα και κανα 2μηνο είχα πάρει το S4 στη γυναίκα μου και το έβγαλα και αυτό έξω για να συγκρίνω κυρίως μέγεθος... Η διαφορά στο μέγεθος παιδιά είναι αρκετή θα έλεγα και ψιλό ξενέρωσα... Επίσης δεν μου άρεσε καθόλου το πίσω καπάκι και δεν εννοώ το design με τις τρύπες (αυτό μπορώ να πω ότι μου άρεσε κιόλας), αλλά το πολυδιαφημιζόμενο καινούργιο πλαστικό με το πολύ καλό grip... Εμένα το grip μου φάνηκε κακό και το καπάκι γλιστερό... Καμία σχέση με την αίσθηση και το grip από υλικά όπως αυτά που χρησιμοποιούν το Nexus 5 και το παλιότερο πχ HTC One X. Αυτά ναι έχουν πολύ καλό καλό grip... Το S5 όχι για μένα... Γλιστράει... Τι να κάνουμε να πούμε ότι δεν γλιστράει?

Το μέγεθος και το grip με έκαναν και το παράτησα... Ούτε στην κάμερα μπήκα ούτε στα μενού περιηγήθηκα ούτε τίποτα...

Αυτά από ένα κάτοχο ΜΟΝΟ συσκευών Samsung τα τελευταία 4 χρόνια...

Και εις ανώτερα... Το κακό είναι ότι ούτε το M8 θα δω καθόλου μια και το μέγεθος του είναι μεγαλύτερο από το S5, ούτε Z2, G3 για ακριβώς τον ίδιο λόγο... Αν ήθελα κινητό που ΔΕΝ χειρίζεται με το ένα χέρι έπαιρνα και το Note που αυτά που προσφέρει δεν τα προσφέρει καμιά άλλη συσκευή...

Κρίμα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...