Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά η αρχική του οθόνη σήμερα που το είδα στο Mall δεν κάνει τη γνωστή ρόδα ανάμεσα στις σελίδες, δηλαδή μόλις πας στην τελευταία δεξιά για παράδειγμα δεν πάει μετά στην πρώτη αριστερά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

@valandis προφανως καπου απο τις ρυθμισεις (δεν το εχω ψαξει ακομα) εχει εναλλαγη οθονης κατι τετοιο τελος παντων..
Link to comment
Share on other sites

Το Note 3 που έχει usb 3 φορτίζει πολύ γρήγορα, δεν εχω πάρει συνολικό χρόνο να σου πω την αλήθεια αλλά γύρω στο 1% το λεπτό.

 

Επισης ειχε travel adaptor μεσα.. αυτο επρεπε ή αλλο ;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο 5 μερες με το κινητό. Ενα εχω να πω.απο μπαταρια τα σπάει. Το καλύτερο που εχω παρει στα χερια μου.η καμερα ειναι ολα τα λεφτά. Και με κίνηση πιάνει απίστευτες φωτο.απο θεμα συσκευής επίσης τα σπαει εχει τέλεια εφαρμογή στο χερι.και παρα το κράξιμο που ακούγαμε. Ενα εχω να πω.απο τα καλυτερα τηλ που εχω περασει.και πιστέψτε με εχω παρει όλες της ναυαρχίδες.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο 5 μερες με το κινητό. Ενα εχω να πω.απο μπαταρια τα σπάει. Το καλύτερο που εχω παρει στα χερια μου.η καμερα ειναι ολα τα λεφτά. Και με κίνηση πιάνει απίστευτες φωτο.απο θεμα συσκευής επίσης τα σπαει εχει τέλεια εφαρμογή στο χερι.και παρα το κράξιμο που ακούγαμε. Ενα εχω να πω.απο τα καλυτερα τηλ που εχω περασει.και πιστέψτε με εχω παρει όλες της ναυαρχίδες.

Καλύτερο και από note 3?σε ρωτάω γιατί έχω το δικαρτο το s4 και θέλω να πάω σε δίκαρτο S5 ή NOTE 3?ποιο είχες πριν?εχω μπερδευτεί?φαίνεται και εξωτερικα διαφορά αναμεσα σε 4 κ 5?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

@Hudjw καμια σχεση,γιατι εγω το κινητο ακομα τοχω χωρις sd..

καλα παιδες μν ανγχωνεστε δεν θα μας εκραγει χΔ

αφου ζεστενεται σ'ολους..

 

Καλησπέα φίλε, ήδη πάντως μου εμφάνισε μια φορά το μύνημα οτι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το φλας μέχρι να πέσει η θερμοκρασία της συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο και από note 3?σε ρωτάω γιατί έχω το δικαρτο το s4 και θέλω να πάω σε δίκαρτο S5 ή NOTE 3?ποιο είχες πριν?εχω μπερδευτεί?φαίνεται και εξωτερικα διαφορά αναμεσα σε 4 κ 5?

Ειχα το note 3.σαν ταχύτητα ναι ειναι ποιο γρήγορο. Τωρα ειναι θεμα το μέγεθος το note δεν με βόλεψε. Διαφορα απο το s4 ναι εχει οχι μεγάλη αλλα εχει.ποιο ποιοτικό και με καλυτερο grip. Πάντως σαν τηλ καλύπτει ολες της προσδοκίες καποιου που θελει ενα τέλειο smartphone.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέα φίλε, ήδη πάντως μου εμφάνισε μια φορά το μύνημα οτι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το φλας μέχρι να πέσει η θερμοκρασία της συσκευής...

 

μην λες τετοια,δηλαδη θα περιμενουμε να πεσει η θερμοκρασια για να κανουμε κατι; :/

 

παντως η δικη μου συσκευασια (sm-g900h) ειχε μεσα μπαταρια,ακουστικα,usb καλωδιο (2.0 :/ ) και τον ανταποτρα για αμερικανικη πριζα..α και τα βιλβιαρακια

 

εντομεταξυ η μονη ξενερα για το συγκεκριμενο μοντελο που χω (sm-g900h) ειναι οτι εχει 3g αντι για 4g και ο cpu ειναι στα 2.1ghz αντι στα 2.5 -.-

 

btw για οποιον δεν γνωριζει πως ειναι το usb 3.0 οριστε..

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί usb 2;;; Δεν εχει καμία λογική αυτό.

 

Και εμενα.ειναι ελληνικό απο πλαισιο.και εχει μεσα usb 2.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα.ειναι ελληνικό απο πλαισιο.και εχει μεσα usb 2.

 

Πάντως στην περίπτωση του Note 3, δεν διάβασα για καμιά περίπτωση με usb 2 μέσα στη συσκευασία. Σε όλους μας usb 3 έιχε μέσα.

 

Δε μπορώ να καταλαβω για ποιό λόγο αφού το S5 έχει usb 3 να σου βάλουν φορτιστή με usb 2.

Link to comment
Share on other sites

Απο κοσμοτέ(Γερμανός) και εμένα με usb 2...

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο και από note 3?σε ρωτάω γιατί έχω το δικαρτο το s4 και θέλω να πάω σε δίκαρτο S5 ή NOTE 3?ποιο είχες πριν?εχω μπερδευτεί?φαίνεται και εξωτερικα διαφορά αναμεσα σε 4 κ 5?

 

Φιλε μου θα ηθελα να σε ρωτησω καποια πραγματακια για το δικαρτο. Θα σου στειλω πμ

Link to comment
Share on other sites

Απο το Note 3 η διαφορά σε ταχύτητα δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται αντιληπτή. Ακόμα και αν ατα βάλεις δίπλα διπλα θα μιλάμε για δέκατα του δευτερολέπτου.

 

Περίεργο το οτι αναπτύσσει θερμοκρασία τέτοια εποχή. Το S4 ουτε καν το αισθάνομαι πιο ζεστό.

Το δε M8 δεν ζεσταθηκε ουτε όταν κατέβαζε αυτόματα όλες τις εφαρμογές στο στήσιμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

.και μένα από Γερμανό cosmote. ..usb 2...μήπως να πάμε να τους πούμε να πάρουμε το 3.? Τι διαφορά έχουν μεταξύ τους?

 

Φορτίζει στον μισό περίπου χρόνο απ οτι με το usb 2.

 

Πάντως παιδιά βλέποντας διάφορα unboxing όντως δίνουν usb 2. Είναι τραγικοί, δε ξέρω τι να πω! Κάποιος που θέλει ταχύτατη φόρτιση θα πάει να αγοράσει usb 3 ενω μπορούσε να γλιτώσει τα 20-30 ευρώ. Ελεος ρε Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα χτες το μεσημερι στο ΠΛΑΙΣΙΟ και το περιεργαστηκα για 5 λεπτα.

Το πισω καπακι σαν αισθηση στο χερι αποτελει προοδο σε σχεση με το S4. Το ασημι πλαινο δειχνει πιο φτηνο και απο παιχνιδι στο jumbo με 2.99€. Παραμενει ασχημο, βαρετο και τωρα απεκτησε και εγαλα bezels.

Περιηγηθηκα στα μενου και δε ηταν τοσο σπιρτοζικο οσο το Ν5.

Εβγαλα φωτο στον εσωτερικο χωρο του Πλαισιου οπου ηταν καλα φωτισμενος και δεν εντυπωσιαστηκα. Ασε που εκανε 2 χρονια να μεταβει απο την καμερα στην γκαλερι.

Η οθονη εξαιρετικη και ευτυχως οχι τοσο εντονη σε χρωματα οσο οι προηγουμενες amoled. Ειναι σιγουρα καλυτερη απο του S4.

Λυπαμαι που θα το πω, αλλα το S5 φανηκε φτωχος συγγενης διπλα στο Ν5 μου σε θεματα ταχυτητας, αισθησης στο χερι και ομορφιας.

Ναι σιγουρα εχει παραπανω features, καλυτερη αυτονομια, καλυτερη καμερα, αλλα αυτα τα ηξερα και πριν ασχοληθω μαζι του.

Τα αρνητικα των προηγουμενων εκδοσεων τα κουβαλαει και αυτο..

Το S5 θα ειναι η πρωτη S ναυαρχιδα που ΔΕ θα παρω και αυτη ειναι η αποψη ενος παραδοσιακου σαμσουνγκακια.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι μόνο 7 σελίδες σχόλια στην επίσημη ενότητα του Galaxy S5 εδώ στο myphone.gr μια εβδομάδα μετά την κυκλοφορία του,νομίζω οτι αποτυπώνει ξεκάθαρα οτι στη χώρα μας τουλάχιστον δεν πουλάει η συσκεύη.Πέρυσι και πρόπερσι γινότανε χαμός τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε όμως ότι κάθε πέρσι κ μεγαλύτερες επιδοτήσεις δίναν οι πάροχοι κινητής όποτε ήταν κ πιο εύκολο για κάποιον να αποκτήσει ένα πανάκριβο κινητό τηλέφωνο
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι μόνο 7 σελίδες σχόλια στην επίσημη ενότητα του Galaxy S5 εδώ στο myphone.gr μια εβδομάδα μετά την κυκλοφορία του,νομίζω οτι αποτυπώνει ξεκάθαρα οτι στη χώρα μας τουλάχιστον δεν πουλάει η συσκεύη.Πέρυσι και πρόπερσι γινότανε χαμός τώρα...

 

Ακριβώς τα ίδια μου ήρθαν και εμένα στο μυαλό. Όσο να λενε ότι πουλάνε δεν πείθουν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που θέλει ταχύτατη φόρτιση θα πάει να αγοράσει usb 3 ενω μπορούσε να γλιτώσει τα 20-30 ευρώ. Ελεος ρε Samsung.

 

Αυτό δε κάνει; http://plus3.gr/product_info.php?products_id=9182

Ή μόνο τα αυθεντικά αποδίδουν 100% ?

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε όμως ότι κάθε πέρσι κ μεγαλύτερες επιδοτήσεις δίναν οι πάροχοι κινητής όποτε ήταν κ πιο εύκολο για κάποιον να αποκτήσει ένα πανάκριβο κινητό τηλέφωνο
Σωστή η παρατήρησή σου αν και η πλειοψηφια συνήθως αγοράζει τέτοιες συσκευές απο σκρουτζομάγαζα.
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση

Παρακαλώ να σταματήσει εδώ το Vs και τα εκτός θέματος σχόλια.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Παιδιά ότι και να λέμε το κινητό τα σπάει πολύ απλά. ..έφαγε γερό μπινελίκι. .αλλά είναι το πιο κορυφαίο. .χτες το συγκρινα με note 3....Σας πληροφορώ καλύτερο σε πολλά το s5. ..είχα και s4 και z1c note 3.... από μπαταρία είναι πάρα πολύ καλό. ..από κάμερα το ίδιο από εγγραφή βίντεο που είχα ένα κόλλημα σε ήχους τα σπάει. .και πολλά άλλα. . Edited by bossgs3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...