Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το περιεργάστηκα κι εγω λιγο στο public και μπορω να πω οτι μου αρεσει καλυτερα που ειναι λιγο πιο ογκώδες απ το 4ρι. Δεν ξερω αλλά το S4 μου φαινοταν σαν ψευτικο. Η καμερα λοκαρει πολυ καλα ακομα και στα κοντινα. Τα υπολοιπα για τη λειτουργια και το κρατημα θα μας τα πουν τα παιδια που το χουν, δεν βγαινουν συμπερασματα σε 10 λεπτα. Παντως απ το φορουμ εδω απαξιωθηκε η φετινη ναυαρχιδα της σαμυ, δεν εγινε υποενοτητα και ψαχνουμε αναμεσα στο ace και το advance να βρουμε το επισημο θεμα. Γιατι ομως?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Κι εγω ασχοληθηκα προχθες για λιγο μαζι του σε καταστήμα wind που βρεθηκα, αλλα...ρε παιδια το κινητο σχεδον παντου αργουσε. ..του εκανα και reboot αλλα και παλι...!!!Γιατί ετσι? Εν τω μεταξύ αυτα τα νεα εικονιδια στις ρυθμισεις προσωπικα δεν μου άρεσαν καθολου και αν τα υιοθετήσει η samy και για τα επομενα μοντελα θα τα χαλάσουμε, δυστυχως.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου άρεσαν πολύ τα νέα εικονίδια των ρυθμίσεων.Απλά τα έχω ρυθμίσει σε λίστα και όχι σε πλέγμα γιατί με μπερδεύουν ακόμη.Το αρνητικό όμως όταν τα έχεις σε λίστα είναι ότι δεν ρολαρει με το δάκτυλο και για να αλλάξεις κατηγορία ρυθμίσεων θα πρέπει να πατάς επάνω στον τίτλο κάθε κατηγορίας.Το μεγαλύτερο "παράπονο" μου συνεχίζει να είναι το LED ειδοποιήσεων το οποίο έπρεπε να ήταν πιο έντονο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Το συνδέω με usb με το mac, και δε το αναγνωρίζει(ως εξωτερικό δίσκο, ή κάτι..) Ένα THL που είχα παλιά, το αναγνώριζε κανονικά.. Γιατί έτσι; Τι μπορεί να φταίει;

Μονο ως mtp και ptp μπορεις να δεις την συσκευη ,αν παλι δεν εμφανιζεται καθολου ειναι θεμα drivers .

Παντως απ το φορουμ εδω απαξιωθηκε η φετινη ναυαρχιδα της σαμυ, δεν εγινε υποενοτητα και ψαχνουμε αναμεσα στο ace και το advance να βρουμε το επισημο θεμα. Γιατι ομως?

Καθόλου δεν εχει απαξιωθεί απο το forum ,θα φτιαχτεί και η υποενοτητα όταν θα είναι η κατάλληλη στιγμή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ πήρα και δεύτερο...

Το άσπρο πήγε στην γυναίκα μου με προίκα αυτήν την πολύ ωραία θήκη. ..

Τα μαυρακια μείνανε σε εμένα. ..

[ATTACH]44008[/ATTACH]

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μονο ως mtp και ptp μπορεις να δεις την συσκευη ,αν παλι δεν εμφανιζεται καθολου ειναι θεμα drivers .

 

 

Ναι, mtp το είχα και δεν..ενω στον ίδιο υπολογιστη, άλλα android, το έβλεπα κανονικά... :(

 

Tap to top μπορούμε να έχουμε; Δηλαδή κάνεις browsing, είσαι κάτω κάτω, να πατάς στη κορυφή και να πηγαίνεις πάνω;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Το επεξεργάστηκα στα Public και μου άφησε πολύ καλή εντύπωση. :)

 

Ούτε κολλούσε που διαβάζω παραπάνω και έτρεχε σφαίρα. Ακόμα και στις κλήσεις, μηνύματα και στη συλλογή δεν είδα το γνωστό Samsung lag.

 

Επίσης άφηνε ωραία αίσθηση το grip πίσω. Ας πούμε προσωπικά δεν μ αρέσει καθόλου η αίσθηση του One οπότε είναι καθαρά θέμα γούστου. :lol:

 

Για μένα το μοναδικό της μειονέκτημα είναι η αύξηση του μεγέθους της σε σχέση με το S4.

 

Διαφορετικά το κινητό είναι πληρέστατο και με ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ οθόνη, ίσως η καλύτερη της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Not good..αμέσως μετά από reboot, 0,91gb/1,83. .. Μετά από λίγη ώρα, και με κλεισμένες όλες τις εφαρμογές που τρέξαν, η ραμ πηγαίνει 1,5-1,6gb....

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Το επεξεργάστηκα στα Public και μου άφησε πολύ καλή εντύπωση. :)

 

Ούτε κολλούσε που διαβάζω παραπάνω και έτρεχε σφαίρα. Ακόμα και στις κλήσεις, μηνύματα και στη συλλογή δεν είδα το γνωστό Samsung lag.

 

Επίσης άφηνε ωραία αίσθηση το grip πίσω. Ας πούμε προσωπικά δεν μ αρέσει καθόλου η αίσθηση του One οπότε είναι καθαρά θέμα γούστου. :lol:

 

Για μένα το μοναδικό της μειονέκτημα είναι η αύξηση του μεγέθους της σε σχέση με το S4.

 

Διαφορετικά το κινητό είναι πληρέστατο και με ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ οθόνη, ίσως η καλύτερη της αγοράς.

 

 

Και εγώ αντιπαθώ τα μεταλλικά τηλέφωνα γιατί γλιστράνε πολύ και είμαι κατά των θηκών όταν παίρνεις μια "premium" συσκευή, γιατί βάζοντας το σε θήκης εξαφανίζεται η όλη αίσθηση για την οποία το αγόρασες. Για μένα το καλύτερο υλικό που υπάρχει για το πίσω μέρος τουλάχιστον είναι αυτό τύπου γόμας... Φοβερή αίσθηση και άριστο grip...

 

 

 

 

Το περιεργάστηκα κι εγω λιγο στο public και μπορω να πω οτι μου αρεσει καλυτερα που ειναι λιγο πιο ογκώδες απ το 4ρι. Δεν ξερω αλλά το S4 μου φαινοταν σαν ψευτικο. Η καμερα λοκαρει πολυ καλα ακομα και στα κοντινα. Τα υπολοιπα για τη λειτουργια και το κρατημα θα μας τα πουν τα παιδια που το χουν, δεν βγαινουν συμπερασματα σε 10 λεπτα. Παντως απ το φορουμ εδω απαξιωθηκε η φετινη ναυαρχιδα της σαμυ, δεν εγινε υποενοτητα και ψαχνουμε αναμεσα στο ace και το advance να βρουμε το επισημο θεμα. Γιατι ομως?

Όχι σε 10 λεπτά αλλά σε δευτερόλεπτα μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για το κατά πόσο γλιστράει ή όχι (καλό ή μη grip)... Επίσης σε δευτερόλεπτα καταλαβαίνεις αν σου κάνει σε μέγεθος. Για μένα που είναι απαραίτητο να μπορώ να το χειρίζομαι με το ένα χέρι μάλλον πρέπει να περιμένω 4-5 χρόνια να ξανά γυρίσουν τα πράγματα στις 4.7-5.0 ίντσες (για ναυαρχίδες μιλάω)...

Γλιστράει λιγότερο βέβαια από το S3 που έχω αλλά περίμενα grip σαν του Nexus 5 πχ.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη!

Είμαι κάτοχος του s5 και έχω ένα πρόβλημα όταν πάω να φτιάξω φακέλους στις εφαρμογές μου φτιάχνει μια ακόμα σελίδα μόνο με φακέλους και δεν μπορώ ας που να έχω μαζί εφαρμογές σε φάκελο και εφαρμογές χωρίς φάκελο . Ξέρετε τι πρέπει να κάνω ?

:p
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν μπορείς να έχεις στην ίδια σελίδα φακέλους και εφαρμογές μαζί.Μπορείς όμως να το κάνεις αυτό στην αρχική οθόνη σαν widget.
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να πέσει η τιμή και θα δείτε πως θα σας φανεί πανέμορφο και το καπάκι και το μεταλλικό περίβλημα και ολα. Κάθε χρόνο τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο και από note 3?σε ρωτάω γιατί έχω το δικαρτο το s4 και θέλω να πάω σε δίκαρτο S5 ή NOTE 3?ποιο είχες πριν?εχω μπερδευτεί?φαίνεται και εξωτερικα διαφορά αναμεσα σε 4 κ 5?

 

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη,

 

Έλα ένας - ένας να πουλάμε τα 2 κάρτα S4....

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανω??:blink:αφου σου ειπα πως βαριεμαι ευκολα...ηδη το εχω 6 μηνες...αν εχεις τπτ υποψη σου,στειλε μου π.μ

 

Χρονια πολλα!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη καποιου για να παρω το s5 εχω το s4 σε συγκριση με τις φωτο του s4 πως τα παει;φωτογραφιζω μονο τα παιδια μου και τις εκτυπωνω.Επισης το grip του ειναι καλο η γλυστραει;
Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη καποιου για να παρω το s5 εχω το s4 σε συγκριση με τις φωτο του s4 πως τα παει;φωτογραφιζω μονο τα παιδια μου και τις εκτυπωνω.Επισης το grip του ειναι καλο η γλυστραει;

 

Απο φωτο ειναι καλυτερο απο το s4.και αυτο που έχει για επιλογή εστίασης ειναι ωραιο.απο grip δεν γλιστράει καθολου και με βρεγμενα χερια.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

θελω την γνωμη καποιου για να παρω το s5 εχω το s4 σε συγκριση με τις φωτο του s4 πως τα παει;φωτογραφιζω μονο τα παιδια μου και τις εκτυπωνω.Επισης το grip του ειναι καλο η γλυστραει;

 

Αν θελεις να φωτογραφιζεις τα παιδια σου φιλε μου, κρατας το S4 και παιρνεις μια mirroless ή μια καλη compact. Το αποτελεσμα που θα δεις, δεν προκειται να το εχεις απο κανετα κινητο ουτε στον υπνο του.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να φωτογραφιζεις τα παιδια σου φιλε μου, κρατας το S4 και παιρνεις μια mirroless ή μια καλη compact. Το αποτελεσμα που θα δεις, δεν προκειται να το εχεις απο κανετα κινητο ουτε στον υπνο του.

 

Το ξερω φιλε αλλα να που το κινητο το εχεις παντα μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Θέλω να μάθω αν σε μαύρο που το πήρα από Γερμανό σε άλλους έχει άσπρο φορτιστή και είναι usb 2...Η κάνουν καμιά λαδια και τα καλά τα παίρνουν... το πιο λογικό είναι σε μαύρο μαύρο φορτιστή να έχει. ..Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το bird phone που το πήρα σε μαύρο άσπρο είχε με usb 2.

Του έχω τσεκάρει το καλώδιο από το νοτελι 3 στο βύσμα και είναι οκ.

Πάντως από ότι φαίνεται έρχεται με usb2

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...