Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει κανένα νέο αν το S5 βγει και σε Google Play Edition? Το έκανε πέρυσι αλλά φέτος δεν ακούω και πολλά σε αντίθεση με το One (M8) που έχει ήδη βγει...

Γιατί θα ήταν σοβαρός λόγος αγοράς του S5 το να έχεις επιλογή να το μετατρέψεις σε GPE (έστω χάνοντας και την εγγύηση) όποια στιγμή το επιλέξεις...

Υπάρχουν σαφείς ενδείξεις ότι θα βγεί: πηγή

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ρε παιδιά με το αριστερό capacitive έχει κάνα κόλπο να λειτουργεί όπως στο s4? Δεν βολεύει έτσι.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το αριστερό capacitive έχει κάνα κόλπο να λειτουργεί όπως στο s4? Δεν βολεύει έτσι.

 

Το πατάς παρατεταμένα.

Link to comment
Share on other sites

Το πατάς παρατεταμένα.

 

Να σαι καλά φίλε μου. Και υποτίθεται ότι το δοκίμασα και αυτό!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Θέλω μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος ποια κάρτα να δουλέψω καλύτερα από mini sd. ... μάρκα εννοώ γτ είχα παλιότερα 16 άρα και κάηκε ενώ ήταν γνήσια του s4. ..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν σαφείς ενδείξεις ότι θα βγεί: πηγή

 

μόνο ενδείξεις δεν είναι αυτές... πέρυσι ανακοινώθηκε πολύ γρήγορα... τώρα έχει ανακοινωθεί το M8 και έχει περάσει τόσο καιρός 2 μήνες μετά την ανακοίνωση του κανονικού S5 και Google play edition ούτε κουβέντα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος ποια κάρτα να δουλέψω καλύτερα από mini sd. ... μάρκα εννοώ γτ είχα παλιότερα 16 άρα και κάηκε ενώ ήταν γνήσια του s4. ..

Της Samsung φίλε μου μακράν οι καλύτερες ! Έχω δοκιμάσει και San disc και είχα προβλήματα πολλά και εδώ και ένα χρόνο με την Samsung 64αρα πετάει .!!

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Της Samsung φίλε μου μακράν οι καλύτερες ! Έχω δοκιμάσει και San disc και είχα προβλήματα πολλά και εδώ και ένα χρόνο με την Samsung 64αρα πετάει .!!

 

Ευχαριστώ ntinos. .....εννοείτε Samsung .από τιμή 64αρα και 32? Ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ntinos. .....εννοείτε Samsung .από τιμή 64αρα και 32? Ξέρεις?

 

και απο μενα μονο samsung .ειχα και εγω sandisk class 10 και ενω με το s3 δεν ειχα καποιο προβλημα ,με το s4 ειχα ολο ασυμβατότητες .εβαλα μια samsung class 10 και ειναι λες και η μνημη ειναι ενσωματωμένη αψογη και απο ταχυτητα .:)η 32 παει απο 25-30 ευρω και η 64 γύρω στα 50-60 ευρω παντα class 10 .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο βρήκα κάτι καινούργιες Samsung microsd 64GB με ονομασίες "Evo" και "Pro"...

Τι διαφορές έχουν ξέρει κανείς...?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν διαφορες στην ταχυτητα αλλα νομιζω πως οποια class 10 samsung και να παρεις δεν θα δεις διαφορα στο κινητο.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/samsung-galaxy-s5-G9009D-dual-sim-smartphone_p/meri8552.htm

Ξέρει κσνείς εαν το dual sim s5 παίζει κανονικά με sim Ελλάδας;:!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μια που αρκετοί από εσάς το έχουν πλέον αρκετές μέρες, από θέμα διαχείρισης μνήμης πως πάει? Το multitasking του πως πάει? Έχω δει αρκετά review αλλά εμπιστεύομαι περισσότερο την καθημερινή χρήση που κάνουμε/κάνετε...

 

Είμαι κάτοχος s3 και σκέφτομαι άμεσα να πάω σε μια πιο νέα συσκευή.

Είμαι ανάμεσα στο s5 αλλά έχω αρχίσει και λοξοκοιτάζω το sony z2 (λόγω ram περισσότερο, μια και αυτό βγαίνει με 3gb)

 

Ευχαριστώ

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μια που αρκετοί από εσάς το έχουν πλέον αρκετές μέρες, από θέμα διαχείρισης μνήμης πως πάει? Το multitasking του πως πάει? Έχω δει αρκετά review αλλά εμπιστεύομαι περισσότερο την καθημερινή χρήση που κάνουμε/κάνετε...

 

Είμαι κάτοχος s3 και σκέφτομαι άμεσα να πάω σε μια πιο νέα συσκευή.

Είμαι ανάμεσα στο s5 αλλά έχω αρχίσει και λοξοκοιτάζω το sony z2 (λόγω ram περισσότερο, μια και αυτό βγαίνει με 3gb)

 

Ευχαριστώ

Εγώ φίλε μου το έχω από χθες το πρωί, πριν είχα το s4,για μένα και για την ώρα τουλάχιστον άξιζε η αλλαγή πόσο μάλλον σε σένα που έχεις το s3..και εγώ επίσης λοξοκοιταζα το z2 και το m8, αλλά αν έχεις ιστορικό Galaxy τα προηγούμενα χρόνια, όσο και να λοξοκοιταζεις S5 παίρνεις τελικά. Εγώ για να καταλάβεις από τότε που παρουσιαστηκαν τα παραπάνω 3 κινητά, σκεφτόμουν ποιο να πάρω διάβαζα από δω από εκεί στα περισσότερα άρθρα το S5 το χαρακτήριζαν όχι τόσο καλό όσο τα άλλα 2. Δεν μετάνιωσα που το πήρα ούτε θα το μετανιώσω πιστεύω. Το νέο πίσω καπάκι εμένα μου άρεσε πάρα πολύ. Οθόνη που χαίρεσαι να την κοιτάς, και γενικά το χαίρομαι! Στο θέμα μας τώρα, κλείνοντας όλες τις εφαρμογές μου δεσμεύει 1.2/1.8 ram που έχει. Αν δεν κλείσω τίποτα μου δεσμεύει μέχρι και 1.6. Λειτουργεί απροβληματηστα πάντως! Αυτά..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου το έχω από χθες το πρωί, πριν είχα το s4,για μένα και για την ώρα τουλάχιστον άξιζε η αλλαγή πόσο μάλλον σε σένα που έχεις το s3..και εγώ επίσης λοξοκοιταζα το z2 και το m8, αλλά αν έχεις ιστορικό Galaxy τα προηγούμενα χρόνια, όσο και να λοξοκοιταζεις S5 παίρνεις τελικά. Εγώ για να καταλάβεις από τότε που παρουσιαστηκαν τα παραπάνω 3 κινητά, σκεφτόμουν ποιο να πάρω διάβαζα από δω από εκεί στα περισσότερα άρθρα το S5 το χαρακτήριζαν όχι τόσο καλό όσο τα άλλα 2. Δεν μετάνιωσα που το πήρα ούτε θα το μετανιώσω πιστεύω. Το νέο πίσω καπάκι εμένα μου άρεσε πάρα πολύ. Οθόνη που χαίρεσαι να την κοιτάς, και γενικά το χαίρομαι! Στο θέμα μας τώρα, κλείνοντας όλες τις εφαρμογές μου δεσμεύει 1.2/1.8 ram που έχει. Αν δεν κλείσω τίποτα μου δεσμεύει μέχρι και 1.6. Λειτουργεί απροβληματηστα πάντως! Αυτά..

 

Τώρα αν σου πω ότι μου απάντησες και στις άλλες 3-4 ερωτήσεις που σκόπευα να κάνω, αλλά σκέφτηκα : "...μην τους πρήξω...." τι θα πεις?:lol:

ευχαριστώ πάρα πολύ.....

Στο z2 με δελεάζει και η κάμερα, αλλά από όσο βλέπω δεν είναι και τόσο ουάου για 20,7mp.....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
και απο μενα μονο samsung .ειχα και εγω sandisk class 10 και ενω με το s3 δεν ειχα καποιο προβλημα ,με το s4 ειχα ολο ασυμβατότητες .εβαλα μια samsung class 10 και ειναι λες και η μνημη ειναι ενσωματωμένη αψογη και απο ταχυτητα .:)η 32 παει απο 25-30 ευρω και η 64 γύρω στα 50-60 ευρω παντα class 10 .

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά...οκ θα πάρω Samsung

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,μολις παρελαβα κ γω απο το birdphone,ολα μια χαρα σφραγισμενο κ γαλλικο.απλα εχω μια αποροια,οταν το κουνας καπως δυνατα κ το εχεις κοντα στο αφτι σου ακους το γνωστο τικ τικ εσωτερικα οπως στα περισοτερα τηλ,απο τα οπτικα μερη της καμερα,ισχυει κ σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,μολις παρελαβα κ γω απο το birdphone,ολα μια χαρα σφραγισμενο κ γαλλικο.απλα εχω μια αποροια,οταν το κουνας καπως δυνατα κ το εχεις κοντα στο αφτι σου ακους το γνωστο τικ τικ εσωτερικα οπως στα περισοτερα τηλ,απο τα οπτικα μερη της καμερα,ισχυει κ σε εσας?

 

Γιατί να το κουνάς δυνατά;; Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Έχει OIS το S5;

 

Aν έχει, τότε είναι φυσιολογικό.

 

δεν γνωριζω φιλε μου.οποτε το τικ τικ ειναι απο την καμερα.

Edited by maklovin1979
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω εγω κατι τωρα; σας βαζω λιγο στα βαθια..αλλα...

ειναι καποιος προθυμος να μας δωσει καποιον αναλυτικο οδηγο+βιντεο για το πως θα φτιαξουμε custom rom? :P

το ξερω ειναι πακετο αλλα οποιος εχει χρονο καλοδεχουμενος :)

 

Y.Γ αν ειναι ευκολο για το SM-G900H

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Βλέπετε κανονικά περιεχόμενο flash με dolphin? Αν ναι λίγο τα φώτα σας παιδιά, κατέβασα το flash player 11.1 αν το γράφω σωστά αλλά δεν παίζει.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Βλέπετε κανονικά περιεχόμενο flash με dolphin? Αν ναι λίγο τα φώτα σας παιδιά, κατέβασα το flash player 11.1 αν το γράφω σωστά αλλά δεν παίζει.

 

Αν και προσωπικά την ίδια έκδοση flash έχω και τη beta έκδοση του Dolphin (v11.0.2 η βάση) με ενεργοποιημένο το flash στις ρυθμίσεις βλέπω χωρίς κάποιο πρόβλημα.

 

Αν συνεχίσεις να αντιμετωπίζεις προβλήματα δοκίμασε να ρωτήσεις εδώ που είναι και το κατάλληλο θέμα και σίγουρα θα πάρεις καλύτερες απαντήσεις - Android - προτάσεις: Πλοήγηση στο διαδίκτυο -.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...