Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Γενικα αυτο το θεμα με τα ξεχωριστα update για καθε χωρα - παροχο - γειτονια - πολυκατοικια κλπ νομιζω οτι ειναι τουλαχιστον γελοιο...
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε από Γερμανό. ..θα πάρουμε ποτέ το update? ????

 

Από Γερμανό είναι συσκευή της κοσμοτε και η εν λόγω εταιρία είναι η χειρότερη της Ελλάδας στα update. να φανταστείτε το S4 της κοπέλας μου πήρε πριν λίγες μέρες το update για 4.4.2. φαντάζομαι προς το τέλος του καλοκαιριού να το πάρουμε και εμείς το Update :P

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Από Γερμανό είναι συσκευή της κοσμοτε και η εν λόγω εταιρία είναι η χειρότερη της Ελλάδας στα update. να φανταστείτε το S4 της κοπέλας μου πήρε πριν λίγες μέρες το update για 4.4.2. φαντάζομαι προς το τέλος του καλοκαιριού να το πάρουμε και εμείς το Update :P

 

Αχα μια χαρά ως τότε θα πάρουμε άλλο. ..;)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα αυτο το θεμα με τα ξεχωριστα update για καθε χωρα - παροχο - γειτονια - πολυκατοικια κλπ νομιζω οτι ειναι τουλαχιστον γελοιο...

 

+1000

Για αυτό πιστεύω όμως η Samsung έχει σκιστεί στις πωλήσεις και πλέον όλα τα καταστήματα των παρόχων προωθούν τα κινητά της. Γιατί επιτρέπει στον καθένα να βάζει ότι θέλει στο λειτουργικό. Έτσι μέχρι να προσθέσει ο πάροχος, ο μπακάλης, ο φούρναρης κλπ ότι θέλουν σε κάθε νέο update, οι αργοπορίες είναι φυσιολογικές.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τον φορτιστη του το S5 φορτιζει πιο γηγορα απ οτι κμε ενα κοινο φορτιστη? ρωταω γιατι χρησιμοποιω ακομα τον φορτιστη απο το S2. το καλωδιο που εχει η συσκευασια ειναι usb 3?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια με τον φορτιστη του το S5 φορτιζει πιο γηγορα απ οτι κμε ενα κοινο φορτιστη?

 

Εξαρτάται από τα mA του φορτιστή...

 

το καλωδιο που εχει η συσκευασια ειναι usb 3?

 

Όχι. Είναι το απλό USB 2...

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τον φορτιστη του το S5 φορτιζει πιο γηγορα απ οτι κμε ενα κοινο φορτιστη? ρωταω γιατι χρησιμοποιω ακομα τον φορτιστη απο το S2. το καλωδιο που εχει η συσκευασια ειναι usb 3?

 

Προφανώς, αν δεις επάνω στο φορτιστή σου λέει στο Ouput πόσα Αμπερ βγάζει την ώρα. Αν λέει για παράδειγμα 1Α και η μπαταρία είναι 2.800mA τότε θέλεις κοντά στις 3 ώρες. Στο S4 που έχω ο φορτιστής βγάζει 2Α. Γενικά θα δεις πόσες φορές χωράει τα Α του φορτιστή σου στα Α της μπαταρίας σου.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, αν δεις επάνω στο φορτιστή σου λέει στο Ouput πόσα Αμπερ βγάζει την ώρα. Αν λέει για παράδειγμα 1Α και η μπαταρία είναι 2.800mA τότε θέλεις κοντά στις 3 ώρες. Στο S4 που έχω ο φορτιστής βγάζει 2Α. Γενικά θα δεις πόσες φορές χωράει τα Α του φορτιστή σου στα Α της μπαταρίας σου.
Εχω κανει χαζομαρα. ο φορτιστης του S2 βγαζει μονο 0.7Α οποτε αλλαζω φορτιστη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει χαζομαρα. ο φορτιστης του S2 βγαζει μονο 0.7Α οποτε αλλαζω φορτιστη

 

αυτος που εχει μεσα στο s5 ειναι 2.0A

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει χαζομαρα. ο φορτιστης του S2 βγαζει μονο 0.7Α οποτε αλλαζω φορτιστη

 

Άρα με αυτόν τον φορτιστή θα θέλεις 2.8Α/0.7Α= 4 ώρες για να φορτίσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτος που εχει μεσα στο s5 ειναι 2.0A

 

Ίδιος με του S4=2.0A. Νομίζω ότι στο S3 ήταν 1.0Α.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω να μου στείλουν από την Αμερική το. S5 τι πρέπει να τους πω ώστε το τηλέφωνο να είναι Για την Ελλάδα να έχει μενού ελληνικό και να μην έχει πρόβλημα η κάρτα sim; σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω να μου στείλουν από την Αμερική το. S5 τι πρέπει να τους πω ώστε το τηλέφωνο να είναι Για την Ελλάδα να έχει μενού ελληνικό και να μην έχει πρόβλημα η κάρτα sim; σας ευχαριστώ.

 

Να το αγοράσουν ξεκλείδωτο (όχι από US πάροχο δηλαδή). Ελληνικά θα έχει κατά 99% έτσι και αλλιώς μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Να το αγοράσουν ξεκλείδωτο (όχι από US πάροχο δηλαδή). Ελληνικά θα έχει κατά 99% έτσι και αλλιώς μέσα.

 

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε. Μόνο αυτό θα πω να είναι ξεκλείδωτο.; τιποτα αλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Άρα με αυτόν τον φορτιστή θα θέλεις 2.8Α/0.7Α= 4 ώρες για να φορτίσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ίδιος με του S4=2.0A. Νομίζω ότι στο S3 ήταν 1.0Α.

ειχα βολευτει με τους παλιους και σημερα πηρα χαμπαρι οτι οτι εχουν βγει φορτιστες με παραπανω Α και αρωτιομουν γιατι εκανε τοσο πολυ να φορτισει το S5. Μου αρεζαν οι παλιοι φορτιστες γιατι ειχαν ενσωματωμενο καλωδιο. Πηρα και usb 3 καλωδιο απο το ebay για να το κουμπωνω απευθειας
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε. Μόνο αυτό θα πω να είναι ξεκλείδωτο.; τιποτα αλλο ;

 

Να μην μπει SIM κάρτα και η πρώτη κλήση που θα γίνει να είναι από ελληνικό δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

και η δικιά μου το ίδιο κάνει, ωστόσο διαθέτει και αυτή την "τσιμουχα-σιλικόνη"

διατηρώντας έτσι την αδιαβροχοποίηση του κινητού!

Link to comment
Share on other sites

kies air παπαλα ? developer options υπαρχουν καπου οπως υπηρχαν στα προηγουμενα ?

το knox ειναι εφαρμογη ? εχει καποιο ui ?

ευχαριστω προκαταβολικα

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

kies air παπαλα ? developer options υπαρχουν καπου οπως υπηρχαν στα προηγουμενα ?

το knox ειναι εφαρμογη ? εχει καποιο ui ?

ευχαριστω προκαταβολικα

 

How to enable Samsung Galaxy S5 developer options

Tι είναι το Samsung KNOX και γιατί μας νοιάζει

To kies air εχει κατεβει απο το play ,δεν ξέρω αν υπάρχει στο samsung apps .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

To kies air εχει κατεβει απο το play ,δεν ξέρω αν υπάρχει στο samsung apps .

 

δεν υπαρχει και στο google που το εψαξα λιγο ειναι κ αλλοι που ψαχνουν τι απεγινε...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φύγουν τα κουμπιά s finder quick connect απο το notification panel χωρίς custom rom, root κτλ...

 

οχι :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...