Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά θέλω να μου εξηγήσει κάποιος τι έπαθε το κινητό αφού εγώ δοκίμασα όλες τις πιθανές λύσεις και δεν βρίσκω τίποτα.

 

Τα συμπτώματα ειναι οτι μία στις δέκα που κλειδώνω το κινητό με το πλαϊνό κουμπί κλειδώματος αυτό ενεργοποιεί την οθόνη ξανά από μόνο του.

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα.

-Stock update

-Format stock

-Root

-Omega rom

-Clear everything in CWM

-Disable lots of programs

-Monitor with wakelock detector

 

Το πρόβλημα μου το έκανε από την πρώτη κιόλας βδομάδα πριν καν το ρουτάρο.

Από μπαταρία έχει εξαιρετική κατανάλωση.

Δεν μου έχει πέσει ούτε μια φορά και το προσέχω σαν τα μάτια μου.

 

Κάποιος που συνάντησε κάτι παρόμοιο ή που είναι γνώστης παρακαλώ να απαντήσει επειδή έχω φάει πάνω από δύο εβδομάδες και ακόμα τζίφος. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες περάσει κάποια εφαρμογή όταν άρχισες να παρατηρείς το πρόβλημα; Είναι πολύ πιθανό να σου δημιουργεί κάποια εφαρμογή το πρόβλημα. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζω περίεργες εφαρμογές πάνω για να βρω το πρόβλημα. Μόνο τις προεγκατεστιμενες και κανα Facebook. Υπάρχει πιθανότητα να είναι hardware το πρόβλημα; μήπως φταίει το κουμπί on/off; Edited by mikellasite
Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζω περίεργες εφαρμογές πάνω για να βρω το πρόβλημα. Μόνο τις προεγκατεστιμενες και κανα Facebook. Υπάρχει πιθανότητα να είναι hardware το πρόβλημα; μήπως φταίει το κουμπί on/off;

 

αν ηταν προβλημα του κουμπιού θα σου έκλεινε και καμια φορα την οθόνη εκει που την είχες ανοιχτή.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το κάνει αλλά σπάνια :/

 

αρα κατι παιζει με το κουμπι φιλε .απο οτι λες εχει κανει ρουτ και εβαλες και αλλες ρομ.αρα εγγύηση θα ζοριστείς να το περασεις νομιζω.:cool:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.swift.app.kiesair

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαλασανε και το widget του s planer απ οτι βλεπω. καμια σχεση μ αυτο που εχω στο σ3 και ειναι πολυ βολικο ...

οσο για το kies air αν το θελει κανεις ειναι εδω. Ανοιξτε το λινκ απο το κιν σας και το play store.

 

Για το νοτε3 πριν καιρο εβγαλαν τροπο για root και να μη γραφει το knox. Αντε να βγαλουν και για το s5 γιατι δε παλευεται.. Ρε παιδια κατεβαζει και εγκαθιστα μονο του κατι μλκιες οπως "βιντεοκαμερα ομαδας" "group play" και δε θυμαμαι τι αλλο απο το samsung apps και δε μπορεις να τα κανεις delete. Σας τα κατεβασε εσας ?

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.swift.app.kiesair

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαλασανε και το widget του s planer απ οτι βλεπω. καμια σχεση μ αυτο που εχω στο σ3 και ειναι πολυ βολικο ...

οσο για το kies air αν το θελει κανεις ειναι εδω. Ανοιξτε το λινκ απο το κιν σας και το play store.

 

Για το νοτε3 πριν καιρο εβγαλαν τροπο για root και να μη γραφει το knox. Αντε να βγαλουν και για το s5 γιατι δε παλευεται.. Ρε παιδια κατεβαζει και εγκαθιστα μονο του κατι μλκιες οπως "βιντεοκαμερα ομαδας" "group play" και δε θυμαμαι τι αλλο απο το samsung apps και δε μπορεις να τα κανεις delete. Σας τα κατεβασε εσας ?

 

αυτα που λες group play και αλλα μπορεις να τα απενεργοποιήσεις .το βιντεοκαμερα ομαδας δεν απενεργοποιείτε απο οτι θυμαμε.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ποια κάρτα προτείνετε (μάρκα-ταχύτητα εγγραφής) σε 64GB για κυρίως εγγραφή-αναπαραγωγή βίντεο 4Κ; Σκέφτομαι και για 128GB αλλά δεν ξέρω αν θα βγάλει προβλήματα.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποια κάρτα προτείνετε (μάρκα-ταχύτητα εγγραφής) σε 64GB για κυρίως εγγραφή-αναπαραγωγή βίντεο 4Κ; Σκέφτομαι και για 128GB αλλά δεν ξέρω αν θα βγάλει προβλήματα.

 

Οι περισσότεροι προτιμούν τις Samsung, πάντως οπωσδήποτε class10.

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html?from=catspan&keyphrase=samsung+64gb+

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ποια κάρτα προτείνετε (μάρκα-ταχύτητα εγγραφής) σε 64GB για κυρίως εγγραφή-αναπαραγωγή βίντεο 4Κ; Σκέφτομαι και για 128GB αλλά δεν ξέρω αν θα βγάλει προβλήματα.

 

Οι περισσότεροι προτιμούν τις Samsung, πάντως οπωσδήποτε class10.

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html?from=catspan&keyphrase=samsung+64gb+

 

Συμφωνώ μονο samsung. Μακρια απο sandisk.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μονο samsung. Μακρια απο sandisk.

 

Γιατί όμως; μέχρι σήμερα είχα σε όλα τα S2,S3,S4 Scandisk χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως; μέχρι σήμερα είχα σε όλα τα S2,S3,S4 Scandisk χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Στο s3 ειχα 64 class 10 sandisk και ηταν μια χαρα.στο s4 και s5 ειχε πολλες ασυμβατότητες .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα 30ΜΒ/s (Class 10) είναι αποδεκτή για 4Κ ή πρέπει να κοιτάξουμε για κάτι πιο γρήγορο;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για καποιο λογο εξαφανιστηκε η αλλαγη γλωσσας στο πληκτρολογιο. Δηλαδη δε μπορω να τραβηξω το πληκτρο του κενου και να αλλαξει η γλωσσα. Εξαφανιστηκαν και τα βελακια δεξια αριστερα που υποδηλωναν οτι μπορεις να αλλαξεις γλωσσα. Στις γλωσσες εχω επιλεγμενες τα ελληνικα και τα αγγλικα. Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω??
Link to comment
Share on other sites

για όσους ενδιαφέρονται, το πρωί πηρα το update σε συσκευή της cosmote. κάντε μία αναζήτηση από τις ρυθμίσεις για ενημερώσεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για καποιο λογο εξαφανιστηκε η αλλαγη γλωσσας στο πληκτρολογιο. Δηλαδη δε μπορω να τραβηξω το πληκτρο του κενου και να αλλαξει η γλωσσα. Εξαφανιστηκαν και τα βελακια δεξια αριστερα που υποδηλωναν οτι μπορεις να αλλαξεις γλωσσα. Στις γλωσσες εχω επιλεγμενες τα ελληνικα και τα αγγλικα. Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω??

 

Δοκίμασε να κάνεις reboot μήπως και φτιάξει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται εφταιγε το greenify. Του ειχα παραχωρισει δικαιωματα προσβασιμοτητας. Αλλοι το επαθαν και απο το talkback.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2727777&page=2

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα 30ΜΒ/s (Class 10) είναι αποδεκτή για 4Κ ή πρέπει να κοιτάξουμε για κάτι πιο γρήγορο;

 

Θες κάρτα μνήμης κατηγορίας U1 για να γράψεις σε 4Κ ανάλυση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το s5 τα εικονίδια του τηλεφώνου είναι μεγάλα. Θα ήθελα να τα κάνω μικρότερα. Πέστε μου σας παρακαλώ πώς γίνεται αυτό. Και κάτι ακόμα. Θα ήθελα περισσότερες σελίδες μπορώ να προσθέσω και αν ναι πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα περισσότερες σελίδες μπορώ να προσθέσω και αν ναι πως γίνεται;

 

Απενεργοποίησε το Magazine και μετά θα έχεις την δυνατότητα να προσθέσεις σελίδες.

 

Για το θέμα των εικονιδίων νομίζω δεν γίνεται και μόνο το G2 έχει αυτή την δυνατότητα...

Link to comment
Share on other sites

Θες κάρτα μνήμης κατηγορίας U1 για να γράψεις σε 4Κ ανάλυση...

 

H συγκεκριμένη κάρτα που είναι U1 και έχει ταχύτητα μέχρι 30mb/s, κάνει;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/281344876514?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...