Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Τις προάλες πέρασα στο S5, το Shiftkey Keyboard.

Όταν εχθές δοκίμασα να ξαναγυρίσω στο samsung πληκτρολόγιο, δεν μου γύρναγε την 2η γλώσσα.

 

Έκανα απεγκατάστασης το shiftkey, reboot, και έκανε τα ίδια, το ξαναπέρασα, το ίδιο.

Το μαμα πληκτρολόγια βγάζει μόνο 1 γλώσσα για γραφή, όποια έχεις επιλέξει 1α...

Με το shift key γυρνάνε οι γλώσσες οκ!

 

Κανείς για βοήθεια ή με παρόμοια περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

προσωπικά μου αρέσει το άσπρο με μπλε καπάκι και περιμένω να πέσουν λίγο οι τιμές και να πάρω ένα μπλε καπάκι ;)

Αυθεντικά καπάκια που βρίσκουμε ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Τις προάλες πέρασα στο S5, το Shiftkey Keyboard.

Όταν εχθές δοκίμασα να ξαναγυρίσω στο samsung πληκτρολόγιο, δεν μου γύρναγε την 2η γλώσσα.

 

Έκανα απεγκατάστασης το shiftkey, reboot, και έκανε τα ίδια, το ξαναπέρασα, το ίδιο.

Το μαμα πληκτρολόγια βγάζει μόνο 1 γλώσσα για γραφή, όποια έχεις επιλέξει 1α...

Με το shift key γυρνάνε οι γλώσσες οκ!

 

Κανείς για βοήθεια ή με παρόμοια περίπτωση?

 

Πήγαινε ασφάλεια, διαχειριστές συσκευής και ξετίκαρε κάποια εφαρμογή που έβαλες σου κάνει τη ζημιά και πες μας

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Τις προάλες πέρασα στο S5, το Shiftkey Keyboard.

Όταν εχθές δοκίμασα να ξαναγυρίσω στο samsung πληκτρολόγιο, δεν μου γύρναγε την 2η γλώσσα.

Έκανα απεγκατάστασης το shiftkey, reboot, και έκανε τα ίδια, το ξαναπέρασα, το ίδιο.

Το μαμα πληκτρολόγια βγάζει μόνο 1 γλώσσα για γραφή, όποια έχεις επιλέξει 1α...

Με το shift key γυρνάνε οι γλώσσες οκ!

 

Κανείς για βοήθεια ή με παρόμοια περίπτωση?

 

Kαι ηδου, η λύση:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2512066

 

:):cool::cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε ασφάλεια, διαχειριστές συσκευής και ξετίκαρε κάποια εφαρμογή που έβαλες σου κάνει τη ζημιά και πες μας

 

Ωπ, δεν ειδα το ποστ σου.

 

Δεν εκανα αυτο που λες.

Απλώς ξετίκαρα το greenify απο το accessibility menu κ εστρωσε.

 

Το ''διαχειριστές συσκευή'' που είναι?

(Το εχω κ στα αγγλίκά....)

Link to comment
Share on other sites

Kαι ηδου, η λύση:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2512066

 

:):cool::cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ωπ, δεν ειδα το ποστ σου.

 

Δεν εκανα αυτο που λες.

Απλώς ξετίκαρα το greenify απο το accessibility menu κ εστρωσε.

 

Το ''διαχειριστές συσκευή'' που είναι?

(Το εχω κ στα αγγλίκά....)

Πάντως είναι απίστευτη η Samsung. Το ίδιο ακριβώς bug υπάρχει και στο Νοτε και η Sammy σφυρίζει αδιάφορα.

Απίστευτη πραγματικά

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 3 φορές επανεκκίνηση και πάλι δεν ενεργοποιηται

 

δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων..προφανως θα ξεσκαλωσει...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 3 φορές επανεκκίνηση και πάλι δεν ενεργοποιηται

Μηπως εχεις βαλει καποια εφαρμογή που εμποδιζει το bluetooth??Το επομενο βημα ειναι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλα εκει χανεις τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων και πάλι δεν ενεργοποίητε το bluetouth .Πώς μπορώ να δω τη ROM έχω για να την ξαναπεράσω με το ODIN
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων και πάλι δεν ενεργοποίητε το bluetouth .Πώς μπορώ να δω τη ROM έχω για να την ξαναπεράσω με το ODIN

 

Θα το βαλεις στο ΚΙΕΣ και θα πας tools, firmware update and initialisation, θα το κατεβασει μονο του και μετα θα το περασει, με υπομονη μην το βγαλεις απο το καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει το κιεs στο pc μου. αυτο ειναι οκ? http://terafile.co/880e785051b7

 

αυτο δεν μου λεει κατι, απο που το αγορασες? ειναι ελληνικης εισαγωγης?

Link to comment
Share on other sites

Από Κύπρο το αγόρασα.Γράφει CSC:G900FEUR1ANC7

 

φιλε μου ισως ειναι αυτο. http://samsung-updates.com/details/26322/Galaxy_S5_Snapdragon/SM-G900F/EUR/G900FXXU1ANCE.html

δεν μπορω ομως να ειμαι σιγουρος, ας μας πει καποιος που ξερει πιο καλα. για μενα η καλυτερη λυση ειναι το κιες

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα με το ODIN και το πρόβλημα με το bluetouth διορθώθηκε. Πρέπει να κάνω και factory reset?

 

κανε ενα χωρις σιμ και καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα οταν με περνουν τηλ δν ενεργοποιειται η οθονη κατευθειαν με αποτελεσμα να μην βλεπω ποιος με καλει!
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος S5 white εδώ και λίγες ώρες. Όλα τέλεια!!! :D

 

αντε με γεια!!! να αρχίσει να γεμίζει λίγο και το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391842 ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι' απο εμένα... Έπειτα απο 1,5 χρόνο με το Note 2 και θέλοντας κάτι λίγο πιο μικρό, είπα κι΄εγώ να πάω σε S5 μπλε, το οποίο αγοράστηκε χθες απο Kaizer, Ουγγρικό. Πολύ ωραίο τηλέφωνο, αν και το νίκελ πλαστικό περιμετρικά είναι λίγο κλαρινογαμπριάτικο..!!!! Μια απορία που έχω είναι η εξής: Στο Note, κατεβάζοντας την κουρτίνα επάνω, κάτω απο τις ειδοποιήσεις είναι και την ένταση φωτεινότητας της οθόνης, που εδώ δεν υπάρχει. Γίνεται να την βάλω ή όχι ??? Γιατί είναι εκνευριστικό πχ. να βλέπεις κάτι και να πρέπει να βγεις απο το net, να μπεις μενού-ρυθμίσεις-οθόνη-φωτεινότητα για να την αλλάξεις και άμα δεν σου κάνει άααντε πάλι.....
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι' απο εμένα... Έπειτα απο 1,5 χρόνο με το Note 2 και θέλοντας κάτι λίγο πιο μικρό, είπα κι΄εγώ να πάω σε S5 μπλε, το οποίο αγοράστηκε χθες απο Kaizer, Ουγγρικό. Πολύ ωραίο τηλέφωνο, αν και το νίκελ πλαστικό περιμετρικά είναι λίγο κλαρινογαμπριάτικο..!!!! Μια απορία που έχω είναι η εξής: Στο Note, κατεβάζοντας την κουρτίνα επάνω, κάτω απο τις ειδοποιήσεις είναι και την ένταση φωτεινότητας της οθόνης, που εδώ δεν υπάρχει. Γίνεται να την βάλω ή όχι ??? Γιατί είναι εκνευριστικό πχ. να βλέπεις κάτι και να πρέπει να βγεις απο το net, να μπεις μενού-ρυθμίσεις-οθόνη-φωτεινότητα για να την αλλάξεις και άμα δεν σου κάνει άααντε πάλι.....

Καλορίζικο.

Όταν κατεβάζεις την κουρτίνα με τα δύο δάχτυλα, βγάζει όλες τις ρυθμίσεις.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι' απο εμένα... Έπειτα απο 1,5 χρόνο με το Note 2 και θέλοντας κάτι λίγο πιο μικρό, είπα κι΄εγώ να πάω σε S5 μπλε, το οποίο αγοράστηκε χθες απο Kaizer, Ουγγρικό. Πολύ ωραίο τηλέφωνο, αν και το νίκελ πλαστικό περιμετρικά είναι λίγο κλαρινογαμπριάτικο..!!!! Μια απορία που έχω είναι η εξής: Στο Note, κατεβάζοντας την κουρτίνα επάνω, κάτω απο τις ειδοποιήσεις είναι και την ένταση φωτεινότητας της οθόνης, που εδώ δεν υπάρχει. Γίνεται να την βάλω ή όχι ??? Γιατί είναι εκνευριστικό πχ. να βλέπεις κάτι και να πρέπει να βγεις απο το net, να μπεις μενού-ρυθμίσεις-οθόνη-φωτεινότητα για να την αλλάξεις και άμα δεν σου κάνει άααντε πάλι.....

 

Με γειααα

Δεν βλεπω συτο που εσυ λες κλαρι....μπιατικο (γιατι το αγορασες?) αλλα γούστα ειναι αυτα.

 

Στην ερωτηση σου τωρα.

Θα πας Ρυθμίσεις / Αναπαραγωγή κσι Εμφάνιση / Πινακα Ειδοποιησεων και θα τικάρεις Προσαρμογή Φωτεινότητας

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...