Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα ! ειμαι χρηστης iphone και σκεφτομαι την μεταβαση !

μπορει να μου πει καποιος αντικειμενικα αν αξιζει η μεταβαση σε s5 ? s5 η note3 ? περιπου ιδια τιμη παιζουνε και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2

ευχαριστω

Μεγάλη αλλαγη από iOS σε android :)

Δες μερικά vs στο YouTube, πήγαινε να τα δοκιμάσεις στο χέρι σου και μετά αποφασίζεις.

 

Τo Νote 3 έχει μεγαλύτερη οθόνη και το super S-Pen της Wacom.

Σε όλα τα άλλα είναι καλύτερο το S5.

 

ps

Έχω το Ν3 από day one και το τo S5 εδώ και πέντε ημέρες....... και ενα 5S στο συρτάρι ξεχασμένο;)

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδια καλησπερα ! ειμαι χρηστης iphone και σκεφτομαι την μεταβαση !

μπορει να μου πει καποιος αντικειμενικα αν αξιζει η μεταβαση σε s5 ? s5 η note3 ? περιπου ιδια τιμη παιζουνε και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2

ευχαριστω

Κοίτα και το m8!!!

Μεγάλη αλλαγη από iOS σε android :)

Δες μερικά vs στο YouTube, πήγαινε να τα δοκιμάσεις στο χέρι σου και μετά αποφασίζεις.

 

Τo Νote 3 έχει μεγαλύτερη οθόνη και το super S-Pen της Wacom.

Σε όλα τα άλλα είναι καλύτερο το S5.

 

ps

Έχω το Ν3 από day one και το τo S5 εδώ και πέντε ημέρες.

Είχα τον ίδιο συνδυασμό και τον χάλασα για χατήρι του m8.

Κράτησα το s5 λόγω κάμερας και το m8...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

τα εχω πιασει και τα 2 και τα δουλεψα αλλα λεω οτι το σ5 αξιζει πιο πολυ λογω του οτι ειναι πιο καινουριο απο το νοτε 3 !

η τιμη που τα εχω βρει ειναι 20 ευρω διαφορα!

πιο εχει πιο καλη και ομαλη λειτουργια? χωρις κρασαρισματα λαγκ κ.α ? ρωταω εσας που μπορει να τα εχετε δουλεψει και τα 2

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

τα εχω πιασει και τα 2 και τα δουλεψα αλλα λεω οτι το σ5 αξιζει πιο πολυ λογω του οτι ειναι πιο καινουριο απο το νοτε 3 !

η τιμη που τα εχω βρει ειναι 20 ευρω διαφορα!

πιο εχει πιο καλη και ομαλη λειτουργια? χωρις κρασαρισματα λαγκ κ.α ? ρωταω εσας που μπορει να τα εχετε δουλεψει και τα 2

 

Όποιο και να διαλέξεις θα είσαι Jet!!!

Δεν υπάρχει lag σε αυτές τις συσκευές

Μην κοιτάς λοιπόν την τιμή αλλά ποιο θα σε βολέψει καλύτερα.

 

 

edit:

To S5 θεωρώ οτι είναι η καλύτερη καλοκαιρινή συσκευή και όχι μόνο.

Δεν υπάρχει φόβος βρεξίματος, σκόνης και το να μείνεις από μπαταρία λόγω του Ultra Power Saving Mode + φωτογραφικής μηχανής!

 

Είναι super να μην φοβάσαι ότι μπορεί να σε αφήσει από μπαταρία π.χ. φεύγοντας από το γραφείο για να συνεχίσεις βραδινή εξόρμηση ....... κλπ. κλπ.

η

https://www.youtube.com/watch?v=4aUlsanNSFk

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δν θέλω να μου λείψει ειναι η γρηγοραδα σε ολα στο iPhone !

Πρέπει να αγοράσεις μια φορά συσκευή high-end android .... τότε μόνο θα μπορέσεις να καταλάβεις τι σου ταιριάζει και τι όχι.

Ότι και να σου λέμε εμείς .......

 

π.χ.

ο φίλος petrosa θεωρεί ότι έχει καλύτερη αίσθηση αφής το iPhone, ενώ εγώ, όχι.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Και κατι γενικο και αοριστο και στα γουστα του καθενος φυσικα....τι χρωμα εχετε ?

 

Λευκά και τα δυο!

Για το S5 έκανα παραγγελία, χθες απο eBay, ένα back cover blue.

http://tinyurl.com/lshx22c

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον θα προτιμησω σε μαυρο γιατι το εχω βρει και σε καλη τιμη

Να προσέξεις γιατί το μαύρο ..... ξεβάφει

 

 

 

 

 

:p

Πλάκα κάνω

Με γειαααα προκαταβολικά. Θα ξετρελαθείς με το S5 ερχόμενος από iPhone

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

 

Είχα τον ίδιο συνδυασμό και τον χάλασα για χατήρι του m8.

Κράτησα το s5 λόγω κάμερας και το m8...

Το Μ8 είναι μια κούκλα!

Δώσε μας την βαθμολογία σου για αυτά τα δυο, όταν έχεις χρόνο, όχι για την εμφάνιση αλλά για τα υπόλοιπα

π.χ. αν θα έπρεπε να κρατήσεις μόνο το ένα ποιο θα ήταν αυτό;

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!:

Το παρόν θεμα ονομάζεται [Επίσημο] Samsung Galaxy S5 (G900F) και οχι Επιλογή συσκευής,υπάρχει το κατάλληλο νήμα για ερωτήσεις σχετικά με την επιλογή συσκευής http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Τα off topic μηνύματα θα διαγράφονται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το Μ8 είναι μια κούκλα!

Δώσε μας την βαθμολογία σου για αυτά τα δυο, όταν έχεις χρόνο, όχι για την εμφάνιση αλλά για τα υπόλοιπα

π.χ. αν θα έπρεπε να κρατήσεις μόνο το ένα ποιο θα ήταν αυτό;

 

 

Αν δεν έχει άλλη λύση για φωτογραφία λογικά θα προτιμήσει το s5.

Με καμία κάμερα δεν έμεινα ικανοποιημένος. Το ένα τραβά καλά εξωτερικά, το άλλο εσωτερικά, το τρίτο στο auto με 8mp. Πλέον δεν αποτελεί κριτήριο η κάμερα για μένα αφού κάπου θα υποφέρει. Για πραγματικές φωτογραφίες μόνο ψηφιακή κάμερα άντε κανά samsung K.

 

Μ ενδιαφέρει η απόλυτα άψογη λειτουργία, η αμεσότητα και η ποιότητα. Αυτή την στιγμή μόνο το Μ8 τα διαθέτει όλα αυτά.

Φυσικά έχει μείον αλλά αυτά έγκειται στο τι αρέσει στον καθένα δεν είναι προβλήματα.

 

Η Samsun βαραίνει τις εφαρμογές της και τις κάνει να συνεργάζονται μόνο με άλλες samsung συσκευές.

Ειναι τραγικό να μην προσπαθούν να βρουν λύσεις σ αυτό.

 

Το S4 μου το έχω δώσει στην γυναίκα μου και το έχει με TW και Sammy apps. Δεν έχει καμία σχέση με το πως το είχα εγώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Tα έχεις και τα δυο στα χέρια σου η απλά τα δοκίμασες?

 

Any way για να μην χαλάμε το θέμα εδώ με vs να πω ότι το S5 είναι Α Ψ Ο Γ Ο σε ΟΛΑ!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το S5 όντως είναι πολύ καλό.

Για χάρη του έβαλα στην άκρη το note 3 και ένα 1020 το έχω μόνο για την ώρα (glance screen) και αντε για καμια φωτογραφία (με υπομονή βεβαίως λόγο ελειψης ταχύτητας).

Το S5 είναι αρκούντως γρήγορο, σταθερό, με τη σαβούρα αλλά και τα καλά της Samsung, καλό μέγεθος και βάρος, πολύ καλή κάμερα για κινητό με μεγάλη ταχύτητα εστίασης και λήψεων, ειδικά όταν είναι καλός ο φωτισμός, ωραία οθόνη που φαίνεται και έξω, λίγο καλύτερη από note 3,αρκετά από S4 και λίγο χειρότερη από lumia 1020 (σε αναγνωσιμότητα στον ήλιο).

Και το κυριότερο μαζί με όλα αυτά, είναι και αδιάβροχο κάτι πολύ σημαντικό για καλοκαίρι.

Με τη γνήσια σιλικόνης της Samsung είμαι σούπερ, και με άψογη αίσθηση πατήματος των πλαινών πλήκτρων.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα αλλο απαραδεκτο και αυτο το ξεβαμα..... ευχαριστω πολυ παιδια !

 

ειχαμε μαζι το s4 απο οτι θυμάμαι.να ξερεις οτι δεν εχει καμια σχεσει και μην διστάζεις παρτο .ξεχνα αυτα που ειχαμε εκει και ειδικα στην αρχη και περιμεναμε τα update να το φτιαξουν.εδω ολα δουλευουν ρολοι.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παιδια πανω κατω τι προβληματα εχετε αντιμετωπισει με την συσκευη? εχει καποιο συμαντικο θεμα, πχ να χανει το σημα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πανω κατω τι προβληματα εχετε αντιμετωπισει με την συσκευη? εχει καποιο συμαντικο θεμα, πχ να χανει το σημα?

 

Εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετώπιση αντιμετώπιση κανένα θέμα έως τώρα μιας και όλα δουλεύουν όπως πρέπει.

Και είναι στα συν του αυτό καθώς είναι φρέσκο σχετικά μοντέλο.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μέρες έχω κερδίσει ακόμα ένα μισάωρο στην μπαταρία από ότι παρατηρώ.

Πιθανόν κάποιες εφαρμογές μετά τα update τους έστρωσαν και αποδίδει καλύτερα η μπαταρία.

Κοντεύει να φτάσει σε μπαταρία το m8!!!

Προβλήματα θερμοκρασίας δεν έχει ιδιαίτερα παιδιά ούτε το δικό μου βέβαια δεν χρεισιμοποιω καθόλου το GPS μιλάω μόνο με χρήση 3g - wifi ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια και μενα με wifi φτανει τις 7 ωρες και τις περναει .σημερα ολοι μερα 3g φωτο βιντεο και browsing περασε τις 5.30 ωρες και εχω 10%.οτι καλητερο ειχα ποτε σε μπαταρια.με παει καλητερα πλεον και απο το g2 .δεν ξερω πως γινετε αυτο στην αρχη ηταν στα ιδια επιπεδα αλλα τωρα οσο παει εχω κερδισει αρκετα.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια και μενα με wifi φτανει τις 7 ωρες και τις περναει .σημερα ολοι μερα 3g φωτο βιντεο και browsing περασε τις 5.30 ωρες και εχω 10%.οτι καλητερο ειχα ποτε σε μπαταρια.με παει καλητερα πλεον και απο το g2 .δεν ξερω πως γινετε αυτο στην αρχη ηταν στα ιδια επιπεδα αλλα τωρα οσο παει εχω κερδισει αρκετα.

 

lazman ειχες G2?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

lazman ειχες G2?

 

ναι ειχα και το εχει ενας φιλος μου τωρα.γιαυτα που λεω για την μπαταρια λεω παντα για την χρηση που κανω εγω .μπορει καποιος να ανοίγει αλλες εφαρμογες η να κανει αλλη χρηση και να τον πηγαίνει καλητερα το g2 δεν ξερω παντος με την χρηση μου πηγενε απο 5.30 εως 7 ωρες οθονη,και μενα μου φάνηκε καπως που εχει τοσο καλή διαρκεια η μπαταρια του s5 .δεν μιλαμε για τρελη διαφορα απλος πλεον το s5 ξεπερναει τις 7 ωρες με wifi παντα ενω με 3g-4g ειναι γυρο στις 5.30 και κατι.

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μια συναδελφος εχει το S5 και αδυνατεί να κανει zoom στις φωτογραφίες της.Ουτε με τα δυο δακτυλα, ουτε και με το +/- του volume.

Ξερει καποιος τι μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...