Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ggazas & Jig το βρήκα, ευχαριστώ παίδες...!!!! Jig, το τηλέφωνο μου αρέσει, ειδικά με το μπλέ κάλυμα πίσω, γι' αυτό το έχω και χωρίς θήκη. Μόνο το νίκελ περιμετρικά μου φαίνεται γύφτικο..!! (που να το δεις και ξεβαμμένο σε πολλά σημεία, όπως το είδα στο πλαίσιο, χάλια σου λέω). Το πήρα λόγω της κάμερας που έχει, ειδάλλως, αν είχε καλύτερη κάμερα θα έπαιρνα σίγουρα το m8... Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.... Edited by ckorolis
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μπορει να μου το στειλει ξαδερφος μου απο Αμερικη.

Θα ειναι μεταχειρισμενο.

Θα εχω καποιο προβλημα στη λειτουργια του;

Τι πρεπει να προσεξω;

Μπορει να χρειαστει ρυθμισεις, αλλη ρομ ή σπασιμο;

Ευχαριστω.

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

(που να το δεις και ξεβαμμένο σε πολλά σημεία, όπως το είδα στο πλαίσιο, χάλια σου λέω).

Παιζει δηλαδη οντως τετοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, είναι μια συσκευή που την περιεργάζονται εκατοντάδες χέρια κάθε μέρα χωρίς να το προσέχουν, ε λίγο απο δω, λίγο απο κει, δεν θέλει και πολυ... Πρόβλημα δεν το λες, φυσιολογική φθορά ενός βαμμένου ψευτοπλαστικού θα έλεγα.... Τώρα το δικό μου και το δικό σου δύσκολο να πάθουν κάτι, αφου και τα προσέχουμε και δεν τα περιεργάζεται η μισή Αθήνα..!!!
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, είναι μια συσκευή που την περιεργάζονται εκατοντάδες χέρια κάθε μέρα χωρίς να το προσέχουν, ε λίγο απο δω, λίγο απο κει, δεν θέλει και πολυ... Πρόβλημα δεν το λες, φυσιολογική φθορά ενός βαμμένου ψευτοπλαστικού θα έλεγα.... Τώρα το δικό μου και το δικό σου δύσκολο να πάθουν κάτι, αφου και τα προσέχουμε και δεν τα περιεργάζεται η μισή Αθήνα..!!!

 

Δε νομίζω να δικαιολογείται ξεβάψιμο πλαστικού μέσα σε ένα μήνα.:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να δικαιολογείται ξεβάψιμο πλαστικού μέσα σε ένα μήνα.:confused:

 

Τι να σου πω ρε Γιώργο, γι' αυτό το λέω ψευτοπλαστικό..!!!! Εγώ πάντως μετά απο αυτό, το ψώνισα, χαχαχα...!!!! Όποιος βρίσκεται στα πέριξ, για το πλαίσιο ψυχικού αναφέρομαι, μπορεί να πάει να το δει.... Με φίλο που τα περιεργαζόμασταν πάντως, η διαφορά στην ποιότητα κατασκευής με το M8 είναι απλά τεράστια..!!!!! Αν είχε και μια κάμερα της προκοπής θα είχα χαιρετίσει την Samsung....

Όσον αφορά την λειτουργία του ως τώρα, έχω παρατηρήσει ότι ώρες ώρες έχει αρκετό lag, ειδικά ο "μαμά" browser και έτσι έβαλα τον dolphin, όπως επίσης ξεσυνδέεται μόνο του απο το wifi και πρέπει να το κλείσω (το wifi) και να το ξανανοίξω για να συνδεθεί. Το κάνει και σε κανέναν άλλο αυτό ?? Απροβλημάτιστη λειτουργία δεν το λες πάντως, συγκριτικά και με το Note 2 που ήταν αστέρι....

Και κάτι τελευταίο, επειδή δεν βρήκα κάτι στα specs, γνωρίζει κάποιος εαν το τηλ. έχει απλό γυαλί ή πχ. κρύσταλλο απο αντιχαρακτικό ζαφείρι στην κάμερα ?? Ρωτάω γιατί μου αρέσει το τηλ. χωρίς θήκη και είπα να το αφήσω έτσι... Προσέχω βέβαια πως το ακουμπάω, αλλά αν είναι απλό γυαλί, ε όσο να ναι θα θαμπώσει κάποια στιγμή...

Edited by ckorolis
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε Γιώργο, γι' αυτό το λέω ψευτοπλαστικό..!!!! Εγώ πάντως μετά απο αυτό, το ψώνισα, χαχαχα...!!!! Όποιος βρίσκεται στα πέριξ, για το πλαίσιο ψυχικού αναφέρομαι, μπορεί να πάει να το δει.... Με φίλο που τα περιεργαζόμασταν πάντως, η διαφορά στην ποιότητα κατασκευής με το M8 είναι απλά τεράστια..!!!!! Αν είχε και μια κάμερα της προκοπής θα είχα χαιρετίσει την Samsung....

Όσον αφορά την λειτουργία του ως τώρα, έχω παρατηρήσει ότι ώρες ώρες έχει αρκετό lag, ειδικά ο "μαμά" browser και έτσι έβαλα τον dolphin, όπως επίσης ξεσυνδέεται μόνο του απο το wifi και πρέπει να το κλείσω (το wifi) και να το ξανανοίξω για να συνδεθεί. Το κάνει και σε κανέναν άλλο αυτό ?? Απροβλημάτιστη λειτουργία δεν το λες πάντως, συγκριτικά και με το Note 2 που ήταν αστέρι....

 

Με γεια να το χαρείς, εύχομαι το δικό σου να μην ξεβάψει.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με γεια να το χαρείς, εύχομαι το δικό σου να μην ξεβάψει.:)

 

Να σαι καλά Γιώργο...!! Σήμερα μου το μάτιασαν στο 1ο μπάνιο και στην ταβέρνα μετά έφαγε την τούμπα του..!!!!! Σκόρπισαν καπάκια, μπαταρίες κλπ. χωρίς όμως άλλες συνέπειες..!!!! Συνεπώς, οθόνη και ψευτονίκελ ανθεκτικά στις τούμπες..!!!!

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Γιώργο...!! Σήμερα μου το μάτιασαν στο 1ο μπάνιο και στην ταβέρνα μετά έφαγε την τούμπα του..!!!!! Σκόρπισαν καπάκια, μπαταρίες κλπ. χωρίς όμως άλλες συνέπειες..!!!! Συνεπώς, οθόνη και ψευτονίκελ ανθεκτικά στις τούμπες..!!!!

χαχαχαχα, δεν στο μάτιασαν αλλά επειδή το είπες κλαρ......τικο :lol:

Άντε τυχερέ, το bezel αν και το έκραξες, είναι ανθεκτικό και σε έσωσε!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Γιώργο...!! Σήμερα μου το μάτιασαν στο 1ο μπάνιο και στην ταβέρνα μετά έφαγε την τούμπα του..!!!!! Σκόρπισαν καπάκια, μπαταρίες κλπ. χωρίς όμως άλλες συνέπειες..!!!! Συνεπώς, οθόνη και ψευτονίκελ ανθεκτικά στις τούμπες..!!!!

 

Άυτό είναι το καλό με τα "πλαστικά" της Σάμμυ, και άσε τους άλους να κράζουν.:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Μου βγάζει συνδέθηκαν ακουστικά έτσι στο άκυρο και φεύγει μόνο του μετά από λίγο. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Μου βγάζει συνδέθηκαν ακουστικά έτσι στο άκυρο και φεύγει μόνο του μετά από λίγο. Τι μπορεί να φταίει?

 

Μήπως πήγαν τίποτα σκόνες ή βρωμιά γενικότερα? Δοκίμασε φύσηξέ το, βάλε και λίγο χαρτί με οινόπνευμα καθάρισέ το. Δοκίμασε και μια επανεκκίνηση. Μετά δες πως θα πάει αν συνεχίζει δοκίμασε εργοστασιακή επαναφορά (χάνεις τα πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Αυτό που βάζεις πάνω το χέρι σου όταν είναι κλειστό και δείχνει ειδοποιήσεις οπως το s4 πως το βρησκω???ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βάζεις πάνω το χέρι σου όταν είναι κλειστό και δείχνει ειδοποιήσεις οπως το s4 πως το βρησκω???ευχαριστώ

 

Νομίζω δεν το έχει στο S5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βάζεις πάνω το χέρι σου όταν είναι κλειστό και δείχνει ειδοποιήσεις οπως το s4 πως το βρησκω???ευχαριστώ

 

στις ρυθμίσεις πάνε στην προσβασιμότητα, κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση, αφύπνιση χωρίς επαφή

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
στις ρυθμίσεις πάνε στην προσβασιμότητα, κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση, αφύπνιση χωρίς επαφή

Ευχαριστώ πολύ το έκανα. ..

Link to comment
Share on other sites

...απλά δεν ξυπνάει πάντα....

 

Αυτο δεν δείχνει ειδοποιήσεις όπως το νότε 3, μονο ανοίγει την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν δείχνει ειδοποιήσεις όπως το νότε 3, μονο ανοίγει την οθόνη.

 

Ναι, το ξέρω απλά σε εμένα δουλεύει μόνο την πρώτη φορά και μετά δεν ανταποκρίνεται.

Προσανατολίζομαι ότι υπαίτειος είναι το Clean Master που καθαρίζει τα προσωρινά data...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω απλά σε εμένα δουλεύει μόνο την πρώτη φορά και μετά δεν ανταποκρίνεται.

Προσανατολίζομαι ότι υπαίτειος είναι το Clean Master που καθαρίζει τα προσωρινά data...

 

Εμένα δουλεύει αλλα το εκανα μια φορα μονο για δοκιμή, όταν το ειχα βάλει με την οθόνη κατω εμεινε αναμενη για ωρα, μετα το εβγαλα. το μονο κερδος απο αυτο ειναι να μην πατας κουμπι να ανοιξει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Μιας που ανέφερε ο φίλος το clean Master γενικά παιδιά ποια είναι η άποψή σας? Στο s3 είχα και clean Master και greenify. Όμως τώρα ούτε βλέπω καθυστερησεις ούτε μείωση της διάρκειας ζωής της μπαταρίας και δεν τα χρησιμοποιώ καν. Μου φαίνεται λειτουργεί καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Μιας που ανέφερε ο φίλος το clean Master γενικά παιδιά ποια είναι η άποψή σας? Στο s3 είχα και clean Master και greenify. Όμως τώρα ούτε βλέπω καθυστερησεις ούτε μείωση της διάρκειας ζωής της μπαταρίας και δεν τα χρησιμοποιώ καν. Μου φαίνεται λειτουργεί καλύτερα

 

το clean master δεν το ξέρω. το Greenify το είχα στο σ3 και εγώ αλλα στο σ5 το βρίσκω λίγο άχρηστο. το μόνο κέρδος που θα είχαμε, λογικά, θα ήταν λίγο καλύτερη μπαταρία (η οποία είναι, ήδη, αρκετά καλή) αλλα δεν έχω ρουτ ακόμα, οπότε δεν το χρησιμοποιώ.

 

ένα ακόμα κολπάκι που ανακάλυψα στην προσβασιμότητα είναι στο μενού κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση, η επιλογή βοηθητικό μενού. σου δίνει όλα τα hardware πλήκτρα και ένα touchpad σε ένα floating εικονίδιο.

Edited by eimai
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα, δεν στο μάτιασαν αλλά επειδή το είπες κλαρ......τικο :lol:

Άντε τυχερέ, το bezel αν και το έκραξες, είναι ανθεκτικό και σε έσωσε!

 

Με εκδικήθηκε για το κράξιμο, χαχαχα..!!!!

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Μιας που ανέφερε ο φίλος το clean Master γενικά παιδιά ποια είναι η άποψή σας? Στο s3 είχα και clean Master και greenify. Όμως τώρα ούτε βλέπω καθυστερησεις ούτε μείωση της διάρκειας ζωής της μπαταρίας και δεν τα χρησιμοποιώ καν. Μου φαίνεται λειτουργεί καλύτερα

 

 

Το clean master θεωρώ ότι είναι για να καθαρίζεις τακτικά (και όχι συχνά) κάποια σαβούρα από το κινητό που αφήνει το σερφάρισμα, οι εφαρομογές, οι εγκαταστάσεις κλο. Και λέω οχι συχνά γιατί η χρήση cache mem/data από τις εφαρμογές και το λειτουργικό βοηθά και στην ταχύτητα του κινητού (πχ thunbnails σε gallery apps). Όπως και στα πισι μπορεί να χρησιμοποιεί κανείς ένα προγραμμα καθαρισμού από διάσφορα σκουπίδια που αφήνει το browsing, τα install/uninstall κλπ. Τίποτα παραπάνω. Οσον αφορά την RAM με 2-3γβ ραμ που έχει ένα android κινητό και την διαχείρισή της από το λειτουργικό η εκκαθάριση της RAM δεν είναι κάτι απαραίτητο. (στις περισσότερες περιπτώσεις τουλάχιστον).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Άυτό είναι το καλό με τα "πλαστικά" της Σάμμυ, και άσε τους άλους να κράζουν.:p

 

Σωστά, αν κρίνω απο ένα παλιό μου S3, το οποίο 2 χρόνια έχει υποστεί απίστευτη ταλαιπωρία, κοπανιέται κάθε μέρα με κλειδιά και άλλα αιχμηρά αντικείμενα μέσα σε τσάντες, τούμπες ουκ ολίγες και με εξαίρεση ένα πολύ μικρό γδαρσιματάκι στην μια γωνία δεν έχει απολύτως τίποτα, κινητό κομάντο λέμε..!!!!!

 

Και μια ερώτηση για όποιον ξέρει να μου απαντήσει: Έχω στο τηλέφωνο (στην sd) πάρα πολλά άλμπουμ με φωτό περασμένες απο το pc. Ενώ λοιπόν οι φωτό είναι αριθμημένες σε όλα τα άλμπουμ, όταν μπαίνω σε ένα για να τις δω, μου τις παρουσιάζει με σειρά ότι να 'ναι. Το ίδιο μου έκανε και στο note 2 πιο πριν, ενω στο pc τις βλέπω με την κανονική τους σειρά. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί γίνεται αυτό ????????:confused::confused:

Edited by ckorolis
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...