Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αν μπορείτε να με βοηθήσετε σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω θα σας ήμουν ευγνώμων.

Πριν από σχεδόν 15 μέρες αγόρασα ένα samsung s5 ελληνικής αντιπροσωπείας και δεν μου βρίσκει δίκτυο (έχω cosmokarta) όταν θέλω να βάλω ιντερνετικό ραδιόφωνο ή αν θέλω να κάνω ενημέρωση καιρού, ενώ σε forum και γενικά σελίδες από το internet τις ανοίγει χωρίς πρόβλημα. Να σας πω πως την πρώτη φορά που άνοιξα το 3G δεν είχε πρόβλημα στο ράδιο, την δεύτερη όμως που το άνοιξα μου λέει προέκυψε σφάλμα για την ακρόαση του ραδιδωνικού σταθμού, ενώ στο σάϊτ του ραδιοφωνικού σταθμού μπαίνει χωρίς πρόβλημα. Με wifi επίσης τα ανοίγει όλα χωρίς πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα στο δέκτη ή χρειάζεται επαναφορά ρυθμίσεων. Το έχω ανοίξει και κλείσει αλλά τίποτα και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μια συναδελφος εχει το S5 και αδυνατεί να κανει zoom στις φωτογραφίες της.Ουτε με τα δυο δακτυλα, ουτε και με το +/- του volume.

Ξερει καποιος τι μπορεί να είναι?

 

Την λειτουργία τις καμερας την εχει στο auto?Αν την εχει στην εξυπνη ληψη δεν κανει ζοομ. εκτος και αν εχει καποια αλλη επιλογη ενεργοποιημενη.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει πλακααααααα με την μπαταρία και το λέω έχοντας και το Note 3

Πολύ καλύτερη διαχείριση και ναι, το S5 κρατάει περισσότερο!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σκεφτομαι να παρω και εγω την συσκευή, υπαρχουν τριξιματα στα πλαστικα του;; Εχουν αναφερθεί προβλήματα σε καποιες παρτιδες;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σκεφτομαι να παρω και εγω την συσκευή, υπαρχουν τριξιματα στα πλαστικα του;; Εχουν αναφερθεί προβλήματα σε καποιες παρτιδες;;

 

Ειναι μια χαρα χωρίς προβλήματα, στιβαρή κατασκευή. Προβλήματα οχι μονο στα πρώτα και οχι στα ελληνικά κάτι με την κάμερα. Αξίζει η αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Το ηχειο και το ακουστικό του πως τα πανε;;Gps εχετε δοκιμασει;;

 

Το ηχείο πολύ καλό και το gpς εξίσου καλό. .......παρτο άφοβα. ....

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο και το ακουστικό του πως τα πανε;;Gps εχετε δοκιμασει;;

 

Ηχείο μια χαρά, όσο για το ακουστικό κλασικά για τοπ Samsung συσκευή είναι κορυφή, απ τα καλύτερα γενικώς και σε άλλη (ανώτερη) κλάση από κάτι LG (G2 nexus 5).

Το GPS του επίσης άψογο.

Κορυφή δέκτης wifi, γενικά το κινητό είναι πολύ προσεγμένο.

Και στιβαρό να πω και για το φίλο παραπάνω που ρώτησε καθώς τριξίματα και τέτοια απλά απουσιάζουν.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω, στην εφαρμογή Smart Remote έχει καταφέρει κανείς να την χρησιμοποιήσει για αποκωδικοποιητή της Νova. και αν ναι που το έχει ρυθμίσει. Σε τηλεόραση και air condition δουλεύει τέλεια.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το αγοράσατε τι χρώμα το προτιμήσατε;

 

Ενώ είχα Galaxy s2 s3 s4 σε άσπρο, το s5 το προτίμησα σε μαύρο!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου το κάνανε δώρο σε μαύρο,:rolleyes: αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα πάρω το μπλέ καπάκι, νομίζω είναι πιο ωραίο και χαρακτηρίζει το S5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω, στην εφαρμογή Smart Remote έχει καταφέρει κανείς να την χρησιμοποιήσει για αποκωδικοποιητή της Νova. και αν ναι που το έχει ρυθμίσει. Σε τηλεόραση και air condition δουλεύει τέλεια.:rolleyes:

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Watch On της Samsung και επέλεξα στην αρχή ότι έχω Nova. από εκεί και πέρα δούλεψε μόνο του. το Smart Remote δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι το αγοράσατε τι χρώμα το προτιμήσατε;

 

Το ήθελα σε μπλε αλλά δεν το είχαν οπότε πήρα το λευκό (όπως το S3 που είχα), αλλά είδα και το μαύρο αργότερα και μοιάζει να έχει μικρότερα bezels

Link to comment
Share on other sites

στο ασπρο φαίνονται πιο πολυ τα bezel συμφωνώ αλλα γούστα ειναι αυτα.παντος αν εχεις μαυρο η μπλε αλλάζει μονο το πισω καπακι και ετσι το κανεις ευκολα αλλαγή . Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

στο ασπρο φαίνονται πιο πολυ τα bezel συμφωνώ αλλα γούστα ειναι αυτα.παντος αν εχεις μαυρο η μπλε αλλάζει μονο το πισω καπακι και ετσι το κανεις ευκολα αλλαγή .

 

προσωπικά μου αρέσει το άσπρο με μπλε καπάκι και περιμένω να πέσουν λίγο οι τιμές και να πάρω ένα μπλε καπάκι ;)

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά μου αρέσει το άσπρο με μπλε καπάκι και περιμένω να πέσουν λίγο οι τιμές και να πάρω ένα μπλε καπάκι ;)

Αυτόν θεωρώ και εγώ τον καλύτερο συνδυασμό!

http://tinyurl.com/lshx22c

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη αυριο παραλαμβανω μπλε απο kaizer ερωτηση ... τι καρτα σιμ περνει ? nano sim ?

 

micro sim παίρνει

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά μου αρέσει το άσπρο με μπλε καπάκι και περιμένω να πέσουν λίγο οι τιμές και να πάρω ένα μπλε καπάκι ;)

 

Ετσι ειναι οτι αρέσει στον καθενα...καλο ακούγεται αυτό που λες.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη αυριο παραλαμβανω μπλε απο kaizer ερωτηση ... τι καρτα σιμ περνει ? nano sim ?

 

Προσοχή γιατί αν θέλεις να τραβήξεις 4Κ video στην κάρτα, δεν αρκεί να είναι ψλασσ 10.

http://gopro.com/support/articles/software-update-release

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη αυριο παραλαμβανω μπλε απο kaizer ερωτηση ... τι καρτα σιμ περνει ? nano sim ?

 

Άσχετη ερώτηση, τα μαγαζιά kaizer, kaizer Shop και kaizer store που υπάρχουν στο skroutz είναι τα ίδια γιατί βλέπω διαφορετικές τιμές;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση, τα μαγαζιά kaizer, kaizer Shop και kaizer store που υπάρχουν στο skroutz είναι τα ίδια γιατί βλέπω διαφορετικές τιμές;

 

Δεν είναι τα ίδια. Απλά οι ιδιοκτήτες είναι συγγενείς που δεν έχουν και τις καλύτερες σχέσεις... :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε να με βοηθήσετε σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω θα σας ήμουν ευγνώμων.

Πριν από σχεδόν 15 μέρες αγόρασα ένα samsung s5 ελληνικής αντιπροσωπείας και δεν μου βρίσκει δίκτυο (έχω cosmokarta) όταν θέλω να βάλω ιντερνετικό ραδιόφωνο ή αν θέλω να κάνω ενημέρωση καιρού, ενώ σε forum και γενικά σελίδες από το internet τις ανοίγει χωρίς πρόβλημα. Να σας πω πως την πρώτη φορά που άνοιξα το 3G δεν είχε πρόβλημα στο ράδιο, την δεύτερη όμως που το άνοιξα μου λέει προέκυψε σφάλμα για την ακρόαση του ραδιδωνικού σταθμού, ενώ στο σάϊτ του ραδιοφωνικού σταθμού μπαίνει χωρίς πρόβλημα. Με wifi επίσης τα ανοίγει όλα χωρίς πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα στο δέκτη ή χρειάζεται επαναφορά ρυθμίσεων. Το έχω ανοίξει και κλείσει αλλά τίποτα και πάλι.

 

Τελικά παιδιά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αφού έχασα μερικά δεδομένα (ευτυχώς κάποια επνήλθαν μέσω google) το κινητό "έφτιαξε" ευτυχώς.

Και εκεί που άκουγα πάλι ιντερνετικό ραδιόφωνο μέσω του παρόχου μου την cosmote ξαφνικά χάνει το σήμα τελείως και δεν μπορούσα να μπω πουθενά. Αφού πήρα τηλέφωνο από τον πάροχο μέχρι το σέρβις της samsung και με παρέπεμπε ο ένας στον άλλον (μου έλεγαν να βάλω άλλη σιμ άλλου παρόχου να δούνε αν φταίει το σήμα) κάνω από μόνος μια απλή επανακκίνηση του κινητού και έφτιαξε πάλι.

Μέχρι στιγμής δουλεύει το 3G κανονικά αλλά εγώ παρακαλάω το τηλέφωνο να μην έχει κάποιο θέμα γιατί αλλιώς πιάστο αυγό και κούρευτο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αφού έχασα μερικά δεδομένα (ευτυχώς κάποια επνήλθαν μέσω google) το κινητό "έφτιαξε" ευτυχώς.

Και εκεί που άκουγα πάλι ιντερνετικό ραδιόφωνο μέσω του παρόχου μου την cosmote ξαφνικά χάνει το σήμα τελείως και δεν μπορούσα να μπω πουθενά. Αφού πήρα τηλέφωνο από τον πάροχο μέχρι το σέρβις της samsung και με παρέπεμπε ο ένας στον άλλον (μου έλεγαν να βάλω άλλη σιμ άλλου παρόχου να δούνε αν φταίει το σήμα) κάνω από μόνος μια απλή επανακκίνηση του κινητού και έφτιαξε πάλι.

Μέχρι στιγμής δουλεύει το 3G κανονικά αλλά εγώ παρακαλάω το τηλέφωνο να μην έχει κάποιο θέμα γιατί αλλιώς πιάστο αυγό και κούρευτο.

Δες μήπως η cosmote το κάνει αυτο για οικονομία στα data. Fiber με 3G h 4g δεν αφήνει να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

4g στην περιοχή που μένω δεν έχει, αλλά και 3G δεν είναι συνέχεια, 3G, Η+ παίζει. Τουλάχιστον όμως εδώ που είμαι με την COSMOTE λειτουργεί χωρίς διακοπές ο ραδιοφωνικός σταθμός, ενώ της VODAFON το σήμα χανόταν και ξαναερχόταν κατά διαστήματα και όταν έσβηνε η οθόνη του κινητού χάνονταν παράλληλα και τα data του σταθμού (βέβαια το κινητό ήταν ένα iPhone 5s αλλά δεν νομίζω ότι οι δικοπές του σήματος σε μια περιοχή είναι θέμα κινητού).

Αν εξαιρέσω αυτά που συνέβησαν (στα οποία δεν έχω ακόμα διαπιστώσει αν φταίει το κινητό ή ο πάροχος) είμαι πολύ ευχαριστημένος με το σήμα της COSMOTE, τουλάχιστον στην περιοχή που βρίσκομαι.

Να σημειώσω πως ο κύριος πάροχος με συμβόλαιο εδώ και πάνω από δεκαετία είναι η VODAFON και τώρα τελευταία αφού αγόρασα το s5 δοκιμάζω και την COSMOTE μέσω πακέτου cosmokartas.

Edited by miczaf
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...