Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό βλέπω, στο s4 πάνω κάτω με τις ίδιες εφαρμογές έπεφτε απ το 1 όταν τις έκλεινα όλες. Απορία ήταν, αφού δεν έχουμε κανένα πρόβλημα δεν μας απασχολεί! :)

 

Το S4 είναι 760/1.77 με σχεδόν τα ιδια περασμένα, ελπίζω με το καιρό κάποια αναβάθμιση να το φτιάξει γιατί και το S4 όταν βγήκε ήταν πιο αργό και με το καιρό το έφτιαξε μια αλλά πήρε χρόνο. Ας ελπίσουμε και για το S5 οτι θα κάνει το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ερωτηση ..

στην τοποθεσια την εχω ανενεργη ωστε να μην τρωει μπαταρια απο το gps..

θυμαμαι οτι στο galaxy ace 2 μπορουσε να παρει τοποθεσια και απο το ιντερνετ χωρις ναχω ανοιχτο gps..

αυτο κανω και τωρα με το s5 δηλαδη βαζω εξοικονωμηση ενεργειας και οταν το κλεινω και το ξανανοιγω δεν αποθηκευει την ρυθμιση αυτη :/ με αποτελεσμα οπωσδηποτε να

χρησιμοποιω το gps..

το εχει δοκιμασει καποιος να μου πει; ή αν οχι να το δοκιμασει καποιος;

ευχαριστω εκ των προταιρων

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε αναβάθμιση ANE2 έκανε αρχή από τα αγγλικά τηλ, αν έχει κάποιος να μας πει αν είδε κάποια διαφορά.

http://www.androidcentral.com/european-galaxy-s5-gets-first-post-launch-update

Link to comment
Share on other sites

Το πως, που, πότε θα κάνουμε παρουσίαση μια συσκευή το καθορίζει η ομάδα των Editors του myphone. Τα περί θεμάτων, «κάτι παίζει», βγάλαμε πρώτο το ένα και όχι το άλλο είναι μόνο για ανάγνωση σε παιδικά παραμύθια. Λες και αν αργήσουμε την παρουσίαση, θα πέσουν οι παγκόσμιες πωλήσεις του S5 :down:. Σοβαρευτείτε βρε παιδιά.

 

Για κάθε τι που γίνεται υπάρχει λόγος. Και τίποτα (και κανείς, όσο και να παραπονιέται) δεν είναι ικανό να αλλάξει την ροή με την οποία έχουμε αποφασίσει να γίνονται οι παρουσιάσεις. Όπως θα έχετε καταλάβει εδώ και μια δεκαετία, δεν μας ενδιέφερε ποτέ να βγάζουμε πρώτοι reviews έστω και αν κάποιες φορές τύχαινε. Ο κόσμος έχει αποδείξει οτι περιμένει τις παρουσιάσεις μας έτσι και αλλιώς για άλλους λόγους ποιότητας και εγκυρότητας.

 

Υπομονή λοιπόν, έρχονται reviews και του S5 και του Z2.

Συγνώμη αλλα τι λόγο ύπαρξης έχει ένα review μετά απο ένα η δύο μήνες κυκλοφορίας της συσκευής;Είναι σαν να διαβάζω μια νέα κριτική για μια παλιά ταινία...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε αναβάθμιση ANE2 έκανε αρχή από τα αγγλικά τηλ, αν έχει κάποιος να μας πει αν είδε κάποια διαφορά.

http://www.androidcentral.com/european-galaxy-s5-gets-first-post-launch-update

 

αν την βαλουμε χειροκινητα μεσω odin τηα γραψει ο μετρητης? επισης φανταζομαι δεν κανει ρεσετ και δεν χανουμε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

αν την βαλουμε χειροκινητα μεσω odin τηα γραψει ο μετρητης? επισης φανταζομαι δεν κανει ρεσετ και δεν χανουμε τιποτα...

 

δεν ξέρω για το μετρητή αλλά σίγουρα θα χάσεις το CSC, κανε υπομονή:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για το μετρητή αλλά σίγουρα θα χάσεις το CSC, κανε υπομονή:)

 

τι ειναι το csc? εχω συσκευη της κοσμοτε και ειναι ο χειροτερος παροχος οσον αφορα τις αναβαθμισεις. και οι βελτιωσεις στην καμερα και στο δακτυλικο αποτύπωμα ειναι πάντα ευπρόσδεκτες :)

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το csc? εχω συσκευη της κοσμοτε και ειναι ο χειροτερος παροχος οσον αφορα τις αναβαθμισεις. και οι βελτιωσεις στην καμερα και στο δακτυλικο αποτύπωμα ειναι πάντα ευπρόσδεκτες :)

 

Έχεις αγγλικό κινητό? Αν όχι και βάλεις το νέο update που βγήκε για τα αγγλικά τηλέφωνα, δεν θα μπορείς να πάρεις άλλη αναβάθμιση με οτα. Χωρίς να είμαι και απόλυτα σίγουρος βέβαια αλλά νομίζω αυτό συμβαίνει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σαν runtime χρησιμοποιεί κάνεις το ART? Και αν ναι παρατήρησε διαφορές σε απόδοση ή δυσλειτουργίες με εφαρμογές?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Σαν runtime χρησιμοποιεί κάνεις το ART? Και αν ναι παρατήρησε διαφορές σε απόδοση ή δυσλειτουργίες με εφαρμογές?

 

είχα ξεχάσει ότι πλέον έχω και ART, γιατί πριν είχα το S3 και ήθελα αν έπαιρνε την 4.4 να το δοκιμάσω. στο S5 όμως προσωπικά δεν θα μπω στην διαδικασία γιατί δεν βλέπω κανένα όφελος. δεν νομίζω να βελτιωθεί κάτι. πόσο πιο γρήγορο και smooth να γίνει...

Link to comment
Share on other sites

ορεξη να ειχαμε ναλεγαμε................το εχω απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας του και σε σεχεση με τα προηγουμενα galaxy ειναι καλυτερο σε ολα.τωρα οποιος περιμενε το νεο galaxy να του πλενει και τα ρουχα μαλλον δεν θα το δει ποτε.(εχω και τα προηγουμενα ολα ).τωρα οσο για το θεμα εμφανισης ειναι καθαρα υποκειμενικο ετσι?εδω μιλαμε για τα υπολοιπα.ασπρο με την original flip cover ειναι τελειο για μενα
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω 2 μερες τωρα. Εχοντας και εγω ολα τα προηγουμενα galaxy , το s5 ειναι μια φυσιολογικη εξελιξη της σειρας 's'. Να ρωτησω και κατι: εχει πειραματιστει κανεις να το βαλει σε νερο;
Link to comment
Share on other sites

το s5 ειναι πολυ δυνατο .πιστευω οποιος το παρει και το δοκιμάσει δεν θα το αλλαξει ευκολα ,ακομα και απο τα παλια τα μελη που το ειδαν στραβα .στραβα το ειχα δει και εγω για να ειμαι ειλικρινής αλλα παιδια το τηλ δουλεύει εντελώς απροβληματιστα και ειναι η πρωτη φορα που περνω galaxy s απο τους πρωτους και δεν περιμενω πως και πως να το φτιαξουν με αναβαθμισεις!
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το s5 ειναι πολυ δυνατο .πιστευω οποιος το παρει και το δοκιμάσει δεν θα το αλλαξει ευκολα ,ακομα και απο τα παλια τα μελη που το ειδαν στραβα .στραβα το ειχα δει και εγω για να ειμαι ειλικρινής αλλα παιδια το τηλ δουλεύει εντελώς απροβληματιστα και ειναι η πρωτη φορα που περνω galaxy s απο τους πρωτους και δεν περιμενω πως και πως να το φτιαξουν με αναβαθμισεις!

 

Το ίδιο ισχύει και για μένα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει και για μένα..

 

+1 και για μένα... και έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου.

 

Πιστεύω ότι το S5 είναι αυτή την στιγμή από τις πιο ολοκληρωμένες προτάσεις (Αν όχι η καλύτερη overall)...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και εγω παιδια, γενικα ειχα iphone τα τελευταια 4 χρονια εκτος απο ενα 4μηνο που ειχα s4 και ενα μηνα note 3. Νομιζω οτι πλεον το κινητο με καλυπτει σε ολα αν εξαιρεσω καποιες εφαρμογες που δεν εχω βρει στον play store, οπως επισης και το ποσο ευκολα υπηρχε συγχρονισμος αναμεσα σε iphone-ipad-mac.
Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο update πότε βγαίνει για Ελλάδα. ..? Είδη έχει βγει για Αγγλία έχει 5 μέρες. ..

 

Υπομονή, έτσι κάνει πάντα αργεί για την επόμενη χώρα, εμάς εδώ καλό καλοκαίρι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

To πήρα το μεσημέρι. Είναι γύρω στα 100Mb. Όντως έχει καλύτερη διαχείρηση μνήμης (700-800 ελεύθερα σε σχέση με τα 500-600 πριν) και ταχύτερα χαρακτηριστικά στην κάμερα...
Link to comment
Share on other sites

To πήρα το μεσημέρι. Είναι γύρω στα 100Mb. Όντως έχει καλύτερη διαχείρηση μνήμης (700-800 ελεύθερα σε σχέση με τα 500-600 πριν) και ταχύτερα χαρακτηριστικά στην κάμερα...

 

απο που το πηρες? ειναι ελληνικο? εμενα απο κοσμοτε ακομα περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα θα το ρουταρω για να τελειώνουμε με τις αναβαθμίσεις...

Στο Νοτελι έχω την xnote και από ότι είδα έβγαλε και για το s5 ο τύπος.

Οπότε από βδομάδα θα έχουμε φλασαρισματα!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα θα το ρουταρω για να τελειώνουμε με τις αναβαθμίσεις...

Στο Νοτελι έχω την xnote και από ότι είδα έβγαλε και για το s5 ο τύπος.

Οπότε από βδομάδα θα έχουμε φλασαρισματα!!!

 

:)ωραια πες μας εντυπώσεις.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...