Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο jiayu μου με 13mp εβγαλα μια τωρα ισα ισα για να σας πω ποσο ειναι περιπου.. και ειναι 4.95MB width 3072 Height 4096

οποτε τα 2mb που λετε παιδια ειναι πολυ λιγο

Ποιο jiayu έχεις το 4? ή το 4S?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

johnickz1 ρωτησα για ροοτ για να μαθουμε με ποιο προγραμα ρουταρετε το κινητο αλλα μιας και σου ηρθε ροοταρισμενο τοτε ο.κ,εγω στο meri ζητησα να εχει Ελληνικα και μου ειπαν οτι θα εχει και μιας και δεν υπαρχει επισημη multilanguage τοτε μαλλον θα ειναι και το δικο μου ρουταρισμενο και γι'αυτο δεν τσεκαρα την επιλογη ροοτ που την χρεωνουν εξτρα.

 

Δεν εχεις θεμα μην αγχωνεσαι οταν ερθει κ δεις οτι δεν ειναι ρουταρισμενο τοτε με ενα η δυο προγραμματα θα ρουταριστει σε δευτερολεπτα, δεν χρειαζεται να κανεις κατι συνθετο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σκεφτομει κι εγω να το παραγγειλω αμεσα το τηλεφωνακι, σε γενικες γραμμες ειναι ενταξει?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο οδηγος , αλλα υποχρεωτικα χρειαζεται sd card ? εμενα τα 8Gb που εχει με καλυπτουν ως χωρο και δε σκεφτομαι να αγορασω sd card . Θα μπορω να αλλαζω rom ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σκεφτομει κι εγω να το παραγγειλω αμεσα το τηλεφωνακι, σε γενικες γραμμες ειναι ενταξει?

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ μέχρι στιγμής είναι ότι το ηχείο εξαφανίζεται όταν το τηλέφωνο είναι "ανάσκελα"... Σε κοινά λόγια μόλις ακουμπήσεις το τηλ κάτω καλύπτεται το ηχείο (το οποίο είναι τοποθετημένο στην πλάτη) και ουσιαστικά δεν ακούγεται. Ελπίζω να βρω μια θήκη με άνοιγμα πάνω από το ηχείο οπότε θα υπάρχει κενό και άρα θα μειώνεται το πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ μέχρι στιγμής είναι ότι το ηχείο εξαφανίζεται όταν το τηλέφωνο είναι "ανάσκελα"... Σε κοινά λόγια μόλις ακουμπήσεις το τηλ κάτω καλύπτεται το ηχείο (το οποίο είναι τοποθετημένο στην πλάτη) και ουσιαστικά δεν ακούγεται. Ελπίζω να βρω μια θήκη με άνοιγμα πάνω από το ηχείο οπότε θα υπάρχει κενό και άρα θα μειώνεται το πρόβλημα .

Οντως αυτο ειναι ενα θεμα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Θα σε πω αύριο τι θα κανεις για να δυναμωσεις τον ήχο σου κ θα είσαι κομπλε!! Καλό βράδυ σε όλους..

Μετα απο αυτο δεν υπαρχει προβλημα λες? Να το παραγγειλω δηλαδη?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο δεν υπαρχει προβλημα λες? Να το παραγγειλω δηλαδη?

 

Το έχω πάρα πολύ λίγο για να μπορώ να μιλήσω με απόλυτη σιγουριά αλλά όπως είπα και πριν η αρχική μου εντύπωση είναι πολύ καλή . Ποιότητα , σήμα( χρησιμοποιώ 2 γραμμές vodafone και comsote), Wi Fi, οθόνη ταχύτητα όλα OK . Απλά είναι πολύ καινούργια ακόμα και εάν έχει παιδικές ασθένειες δεν το ξέρω. Από ότι φαίνεται ο φίλος johnickz1 έχει μεγαλύτερη εμπειρία.

 

 

Θα σε πω αύριο τι θα κανεις για να δυναμωσεις τον ήχο σου κ θα είσαι κομπλε!! Καλό βράδυ σε όλους..

 

Θα σε ευγνωμονώ :).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους δύο κατόχους, το φλας είναι δυνατό?

ή είναι σαν να μην υπάρχει;

Να ξαναρωτήσω αν το φλας είναι δυνατό;

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ευγνωμονώ :).

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα , απο εμφανιση σκιζει (ειχα THL w100) ξεκιναω διαδικασια για νεα ρομ με τον οδηγο του johnickz1 Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το johnickz1 από που πήρε το κινητο με το πρόβλημα με τις φότο?

Θέλω να το πάρω από AliExpress απο Chinatronic θα έχει την ίδια ROM με το πρόβλημα στις φότο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το johnickz1 από που πήρε το κινητο με το πρόβλημα με τις φότο?

Θέλω να το πάρω από AliExpress απο Chinatronic θα έχει την ίδια ROM με το πρόβλημα στις φότο?

 

Ναι εγω με αυτη την ΡΟΜ παρατηρησα αδυναμια στις φωτος σε εσωτερικους χωρους, αλλα με το που αλλαξα ολα λειτουργουν κανονικα.

 

Να ξαναρωτήσω αν το φλας είναι δυνατό;

 

Το φλας ειναι αρκετα δυνατο, δηλαδη μπορεις να βγαλεις φωτος σε εσωτερικο χωρο μια χαρα. Επειδη δεν ειχα αλλο Κινεζικο για να συγκρινω, σιγουρα ειναι πιο δυνατο απο αυτο που πιστευεις γιατι βγαζει τον ιδιο φωτισμο με ενα SONY Xperia U που εχω προχειρο αυτη την στιγμη. Δεν ειναι βεβαια dual φλας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωραιος ο οδηγος , αλλα υποχρεωτικα χρειαζεται sd card ? εμενα τα 8Gb που εχει με καλυπτουν ως χωρο και δε σκεφτομαι να αγορασω sd card . Θα μπορω να αλλαζω rom ?

 

Μπορεις νομιζω κ απο την εσωτερικη μνημη αλλα δεν ξερω πως. Πρεπει να εχει οδηγο το Ισπανικο φορουμ, αν εχεις ορεξη για μεταφραση κ διαβασμα πες μου να σου στειλω λινκ. Παντως κ με μια 2αρα, 4αρα απο καποιο παλιο κινητο κανεις την δουλεια σου!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα , απο εμφανιση σκιζει (ειχα THL w100) ξεκιναω διαδικασια για νεα ρομ με τον οδηγο του johnickz1

 

To κινητο πετάει

Ευχαριστω πολυ τον johnickz1 για τις οδηγιες της νεας ρομ

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα , απο εμφανιση σκιζει (ειχα THL w100) ξεκιναω διαδικασια για νεα ρομ με τον οδηγο του johnickz1

 

Περιμενω εντυπωσεις σου αφου και εγω εχω το ThL W100S και σκεφτομαι για νεα αγορα.

Απο μπαταρια πως παει; ΟTG υποστηρίζει;

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω εντυπωσεις σου αφου και εγω εχω το ThL W100S και σκεφτομαι για νεα αγορα.

Απο μπαταρια πως παει; ΟTG υποστηρίζει;

Από μπαταρία ακόμα δεν ξέρω 2 φορές το φορτισα σήμερα, όλη μέρα σχεδόν το επεξεργαζομαι. Με το w100 είμαι ευχαριστημενος αλλα με αυτο ανεβαινουμε επιπεδο. Πολυ στηβαρο δεμενο σαν συσκευή γρηγορο, οθονη καλυτερη καμερα, γενικά πάει σφαίρα. Ειναι μια πολυ καλη επιλογη το προτείνω ανεπιφύλακτα. Επειδή εχω και το note 10.1 και συγκρίνω πρεπει αξιζει πολυ παραπανω απο ναυαρχιδες μεγαλων εταιριών

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μόλις το παρήγγειλα κι εγώ από To2c για έναν φίλο παντελώς άσχετο από Android-Η/Υ και γενικώς τεχνολιγία, αλλά ήθελε ένα καλό για τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον.....ελπίζω τα Ελληνικά να είναι σωστά σαν επιλογή γλώσσας.....

 

Να ρωτήσω κάτι που δεν νομίζω να απαντήθηκε: Εάν το κάνουμε update, χάνει τα Ελληνικά?

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω εντυπωσεις σου αφου και εγω εχω το ThL W100S και σκεφτομαι για νεα αγορα.

Απο μπαταρια πως παει; ΟTG υποστηρίζει;

 

OTG δοκιμασα αλλα δεν αναγνωρισε το φλασακι που του εβαλα, οποτε λογικα δεν υποστηριζει OTG.

Απο μπαταρια κραταει οσο θες σε αναμονη με ίντερνετ παντα ανοιχτο, με κλησεις κ αρκετο internet μαζι με λιγο youtube ανετα 1μιση μερα με ίντερνετ όλη την ωρα ανοιχτό, με games αναλογα το φωτισμο μπορει να σου την φαει κ σε 4-5 η λιγο παραπανω ωρες!!

 

Hammer χαιρομαι που καταφερες να περασες την Custom, πρεπει να το χεις δει ποσο τουμπανο ειναι τωρα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

 

μόλις το παρήγγειλα κι εγώ από To2c για έναν φίλο παντελώς άσχετο από Android-Η/Υ και γενικώς τεχνολιγία, αλλά ήθελε ένα καλό για τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον.....ελπίζω τα Ελληνικά να είναι σωστά σαν επιλογή γλώσσας.....

 

Να ρωτήσω κάτι που δεν νομίζω να απαντήθηκε: Εάν το κάνουμε update, χάνει τα Ελληνικά?

 

Αν το κανεις OTA update η περασεις official τοτε θα υποστηριζει Αγλλικα-Κινεζικα. Αλλα υπαρχουν πολλες Custom με ολα τα Update που κανει το Official Update κ ειναι πολυγλωσσικα δηλαδη υποστηριζουν κ Ελληνικα!!

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Αν το κανεις OTA update η περασεις official τοτε θα υποστηριζει Αγλλικα-Κινεζικα. Αλλα υπαρχουν πολλες Custom με ολα τα Update που κανει το Official Update κ ειναι πολυγλωσσικα δηλαδη υποστηριζουν κ Ελληνικα!!

 

Ευχαριστώ....επειδή ο φίλος είναι αγρότης (:lol:) και δεν το κατέχει καθόλου το θέμα, απλά θα του πω να μην το κάνει ποτέ update......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως παει;

με ενδιαφέρει και εμένα η γνώμη όσων το έχουν κάποιες εβδομάδες για την αυτονομία.

επίσης μήπως έχει βγάλει κάποια μέτρηση sar η coolpad?

Link to comment
Share on other sites

το διάβασα, και σε ευχαριστώ.

έλεγα μήπως έχει και κανένας άλλος εμπειρία ή μπορεί να το συγκρίνει με κάποιο άλλο τλφ.

πχ s3 ή κάποιο άλλο αρκετά κοινό.

 

είδα εδώ http://www.coolpad.com/en/service.html

οτι έχει service και Ελλάδα. Arvato όμως και δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...