Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι δωσε λινκ να εχουμε να κανουμε συνεχεια update , εδω βαλαμε απο την αρχη νεες rom στα update θα κολησουμε ? :happy:

ΟΤΑ παντως οσο και να προσπαθησα το ρομποτάκι στο τελος της αναβαθμισης πάντα επεφτε κατω

 

Οχι ΟΤΑ σε MIUI Hammer, θα το κανεις κανα softbrick κ μετα θα πρεπει να ψαχνουμε μεταφραστες να μας μεταφρασουν ολο το Ισπανικο φορουμ!!

Οριστε λινκ για την καινουργια MIUI αλλα κ για μελλοντικες εκδοσεις:

http://bbs.ydss.cn/forum-coolpad_8297w-1.html

 

Θα ψαχνεις να βρισκεις απο [LBXB] τις MIUI ROMS (εχουν διπλα ημερομηνια καθως κ την εκδοση της MIUI). Αντε περνα να μας πεις εντυπωσεις μπας κ την περασω κ εγω!! Το κακο ειναι οτι θελει register νομιζω για να κατεβασεις αλλα με το google translate ολα γινονται!! Μολις βρηκα ενα κολπακι για να απενεργοποιουμε τα OTA reminders θα το τσεκαρω κ μετα θα σου πω πως γινεται..

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μόλις το παρήγγειλα και εγώ από Vickmall. Μου είπαν ότι υπαρχει ετοιμοπαράδοτο και ότι θα φύγει αύριο πρωϊ πρωϊ (ώρα Κίνας).

Αυτή η Selina που είναι στο chat support είναι αστέρι....μου έκανε και ενα κουπονάκι 4$ δώρο (έτσι για να ξεκολλήσει η τιμή από τα 199,99 δηλ):lol:

Πιστεύω να μη το μετανoιώσω που το διάλεξα αντί του ΑΜΟΙ 928W..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το παρήγγειλα και εγώ από Vickmall....Πιστεύω να μη το μετανoιώσω που το διάλεξα αντί του ΑΜΟΙ 928W..

 

Πλάκα κάνεις? Να μετανιώσεις που επέλεξες το CoolPad έναντι του Amoi???

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μαγνητόμετρο δεν έχει ή δεν το αναγνωρίζει το antutu?

δλδ πχ στο gmaps μπορείς να επιλέξεις ο χάρτης να περιστρέφεται ανάλογα με το προς τα που κοιτάς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει δει το thl t11 για να το συγκρίνει με το coolpad; Πιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το παρήγγειλα και εγώ από Vickmall. Μου είπαν ότι υπαρχει ετοιμοπαράδοτο και ότι θα φύγει αύριο πρωϊ πρωϊ (ώρα Κίνας).

Αυτή η Selina που είναι στο chat support είναι αστέρι....μου έκανε και ενα κουπονάκι 4$ δώρο (έτσι για να ξεκολλήσει η τιμή από τα 199,99 δηλ):lol:

Πιστεύω να μη το μετανoιώσω που το διάλεξα αντί του ΑΜΟΙ 928W..

 

Κ εγω το ιδιο φιλε μου!Μονο που εγω πηρα κ 16αρα καρτα κ μου εκανε 5$ κουπονι κ βγηκε 200$ ακριβως!Σημερα το μεσημερι την εκανα κ το απογευματακι ειχα κ το tracking number...Πολυ καλα!!!

 

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει δει το thl t11 για να το συγκρίνει με το coolpad; Πιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;

 

Το thl t11 το εχουμε...το coolpad σημερα το παραγειλαμε...οποτε θα πρεπει να περιμενεις λιγο!Εκτος αν μπορει να σε βοηθησει καποιος αλλος...

Edited by nivaz
Link to comment
Share on other sites

Το έριξε το chinatronic στα 176$ για τρεις μέρες. Το παρήγγειλα χτες να δούμε πότε θα φύγει!

 

Εισαι σιγουρος οτι ειναι η εκδοση για Ευρωπη (WCDMA) και οχι η εκδοση για Κινα; (TD-SCDMA)

Link to comment
Share on other sites

Το έριξε το chinatronic στα 176$ για τρεις μέρες. Το παρήγγειλα χτες να δούμε πότε θα φύγει!

Εισαι σιγουρος οτι ειναι η εκδοση για Ευρωπη (WCDMA) και οχι η εκδοση για Κινα; (TD-SCDMA)

Πως να είναι σίγουρος, από τον ενθουσιασμό, παρήγγειλε την Κινέζικη έκδοση (δεν έχει και άλλη το κατάστημα...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πως να είναι σίγουρος, από τον ενθουσιασμό, παρήγγειλε την Κινέζικη έκδοση (δεν έχει και άλλη το κατάστημα...)

Πω'πω μοντα που εφαγε ο ανθρωπος,μακαρι να προλαβει να ακυρωσει την παραγγελια,και μακαρι να του επιστρεφουν τα λεφτα γιατι αλλιος απ'οτι βλεπω το chinatronic και πανακριβο ειναι και του λειπουν και πολλα μοντελα για να παρει κατι αλλο στην θεση του coolpad!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην ξαναπερναω την ρομ απο την αρχη μηπως γινεται να κανουμε μονο upgrade AYTO ?

Βρηκα εναν οδηγο ΕΔΩ αλλά θελω να ξερω αν γινεται με αυτον τον τροπο ή να ξαναπερασω απο την αρχη όλη την rom που εδωσε o john απο το κινεζικο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το έριξε το chinatronic στα 176$ για τρεις μέρες. Το παρήγγειλα χτες να δούμε πότε θα φύγει!

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-5-Coolpad-F1-8297w-Android-4-2-3G-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz-2G-Ram/1747246918.html

Το έστειλε την μεθεπόμενη μέρα με Tracking Number και είναι και αξιόπιστος (δες feedback).

 

Τώρα αν δεν θέλουν να σου την ακυρώσουν την παραγγελία, ζήτα τους μήπως μπορούν να σου στείλουν το Ευρωπαϊκό μοντέλο, με διαφορά χρέωσης βέβαια (θα πέσει τσεκούρι).

 

Καλή τύχη!

Edited by sousame
Link to comment
Share on other sites

μαγνητόμετρο δεν έχει ή δεν το αναγνωρίζει το antutu?

δλδ πχ στο gmaps μπορείς να επιλέξεις ο χάρτης να περιστρέφεται ανάλογα με το προς τα που κοιτάς?

 

Μαγνητομετρο η πυξιδα δεν υπαρχουν στο κινητο.

Απο τα review νομιζω οτι το ριχνει το Τ11 αλλα ας μας πουν αυτοι που τα εχουν κ τα δυο!!

Link to comment
Share on other sites

Το έριξε το chinatronic στα 176$ για τρεις μέρες. Το παρήγγειλα χτες να δούμε πότε θα φύγει!

 

http://www.aliexpress.com/store/product/In-Stock-Original-Coolpad-F1-8297w-MTK6592-Octa-core-1-7G-Multi-langauge-Android-4-2/412402_1736641185.html

 

Αυτός είναι ο Chinatronic, το σωστό αγόρασε o φίλος, μην τον μπερδεύουμε χωρίς λόγο. Άνετα θα τον επέλεγα απο τον Eternal ακόμη και αν ήταν λίγο ακριβότερος.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτό παρηγγειλα απο το aliexpress. Έχω δυο βδομάδες που παρακολουθώ ολα τα κινέζικα σαιτ για τιμές. Πεντε ώρες νωρίτερα το είχε 189.99
Old habits die hard
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτό παρηγγειλα απο το aliexpress. Έχω δυο βδομάδες που παρακολουθώ ολα τα κινέζικα σαιτ για τιμές. Πεντε ώρες νωρίτερα το είχε 189.99

Ευτυχος,καλα υπαρχουν 2 chinatronic μαγαζια?

Παντος εγω δεν θα μπορουσα να περιμενω 2 βδομαδες για 7$(5 ευρω),και'γω οπως ολοι πιστευω θελουμε να αγορασουμε απο καλο μαγαζι και οσο πιο φθηνα γινετε ετσι οταν το εβρισκα παντου απο 195 εως 199,99$ το βρηκα στο dealsprime (απο το οποοιο δεν ειχα και την καλυτερες εντυπωσεις απειτα απο προηγουμενη μου αγορα απο αυτους) και ετσι εκανα σε ολους price match και μου την δεχθηκαν απο το merimoboiles.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την άριστη επικοινωνία με το Vickmall δοθηκέ η παργγελία στα 196 δολάρια και τα εξής

Original leather case white,

2 Screen Film one in the phone,

original hard case black,

earphone, otg cable

plug dust, mini phone stand,

Root+Install Google Play

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διότι ψηνωμαι κ γω να το πάρω,σύμφωνα με οτι διαβάζω απο σας είναι καλη επιλογή. Λοιπον έχετε καμια πρόταση απο που να το πάρω,σε σχεση τιμης-αξιοπιστου πωλητή.

Απο κει κ μετα έχει θεματακια που χρειάζονται τροποποίηση όταν το παραλαβω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την άριστη επικοινωνία με το Vickmall δοθηκέ η παργγελία στα 196 δολάρια και τα εξής

Original leather case white,

2 Screen Film one in the phone,

original hard case black,

earphone, otg cable

plug dust, mini phone stand,

Root+Install Google Play

 

Σορρυ φιλε αλλα μην παραπληρoφορουμε τον κοσμο,οταν λεμε Original leather case ενωουμε κατι τετοιο http://www.aliexpress.com/item/Original-New-Coolpad-f1-8297-8297w-Flip-Case-For-4-7-Coolpad-F1-8297-WCMDA-3G/1801584291.html και αποτι βλεπω το Vickmall δεν δινει τετοιο πραγμα,οπως και στην περιπτωση του original hard case black παλι δεν υπαρχει τετοιο πραγμα!

Αλλο το Original και αλλο το aftermarket!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ φιλε αλλα μην παραπληρoφορουμε τον κοσμο,οταν λεμε Original leather case ενωουμε κατι τετοιο http://www.aliexpress.com/item/Original-New-Coolpad-f1-8297-8297w-Flip-Case-For-4-7-Coolpad-F1-8297-WCMDA-3G/1801584291.html και αποτι βλεπω το Vickmall δεν δινει τετοιο πραγμα,οπως και στην περιπτωση του original hard case black παλι δεν υπαρχει τετοιο πραγμα!

Αλλο το Original και αλλο το aftermarket!

Ναι έχεις δίκιο.

Αυτά μου τα έδινε για το ThL T11

Για το Coolpad F1 μου έδωσε

Flip Leather Case white,

2 Screen Film one in the phone,

Silicone Case black, earphone,

plug dust, mini phone stand,

Root+Install Google Play

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ο chinatronic μου εστειλε σήμερα το πρωι το τηλέφωνο με tracking number από sg post.

Μέχρι στιγμής όλα καλά . Είχαν δίκιο οσοι φίλοι το παρήγγειλαν απο εκεί.

Μιλάμε για τον chinatronic από aliexpress για να μην υπάρχει καμμια σύγχυση .

Old habits die hard
Link to comment
Share on other sites

Yeah, το Chinatronic απο aliexpress ειναι το πιο γρηγορο κ αξιοπιστο μαγαζι που εχω αγορασει μεχρι στιγμης.

Τροποποιησεις πρεπει να κανεις αλλαζοντας την ΡΟΜ που θα σου ερθει αλλα υπαρχει αναλυτικος οδηγος κ θα εισαι ΟΚ!

Καπου ακουσα για δωρο ενα OTG καλωδιο, νομιζω το κινητο δεν υποστηριζει OTG.

 

Για οσους ενδιαφερονται, μετα απο 2 μιση εβδομαδες χρησης το κινητο ειναι απιστευτα πολυτιμο κ δεν μου εχει βγαλει προβλημα-κολημα οτι και να του εχω περασει πανω. Το συνιστω σε ολους, με οποιαδηποτε εμπειρια απο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτα αργο το merimobiles 2 βδομαδες εκλεισα σημερα και ακομη ουτε ενδιαμεσο σταθμο δεν επιασε το αεροπλανο ,ακομη σε Item in conta IPS, IPS ειναι,καλες 20+ μερες την κοβω την δουλεια!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην ξαναπερναω την ρομ απο την αρχη μηπως γινεται να κανουμε μονο upgrade AYTO ?

Βρηκα εναν οδηγο ΕΔΩ αλλά θελω να ξερω αν γινεται με αυτον τον τροπο ή να ξαναπερασω απο την αρχη όλη την rom που εδωσε o john απο το κινεζικο :wacko:

 

Αυτή είναι η σωστή για το μοντέλο μας;

 

Έχει πάρει κανείς 2η μπαταρία; Εγώ δυο απόπειρες που έκανα από Αλι έφαγαν άκυρο... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...