Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπωs περισσευει σε καποιον κατοχο Coolpad πισω πλαστικο καπακι...??

Αν εχει καποιοs καποιο που του περισσευει..αs μου στειλει ενα pm..ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Μηπωs περισσευει σε καποιον κατοχο Coolpad πισω πλαστικο καπακι...??

Αν εχει καποιοs καποιο που του περισσευει..αs μου στειλει ενα pm..ευχαριστω..

 

IMG-20210205-083003.jpg

Δύο ! Δεν είναι τα μανισια, αλλά κάνουν τη δουλειά τους. Το καθένα έχει από ένα μικρό ραγισμα, δε φαίνεται καν αν δεν το προσέξεις καλά. Το μονο κακό είναι ότι με αυτά τα καπάκια δε μπαίνει άλλη θήκη.

Διαδικαστικά, ισχύουν αυτά που είπα στον Άκη στην προηγούμενη σελίδα, δηλαδή δεν θέλω χρήματα και απλά στα στέλνω με κούριερ με δική σου χρέωση. Αν ενδιαφέρεσαι, στείλε.μου ενα π.μ. με τη διεύθυνση σου.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την προσφορα σου φιλτατε..αφηνω ανοικτο ακομα το ψαξιμο για το πισω καπακι μηπωs μου τυχει απο καποιον αλλον συμφοριτη καποιο καπακι σε καλυτερη κατασταση χωριs ραγισματακια κτλ....και το βλεπουμε.....να εισαι καλα..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την προσφορα σου φιλτατε..αφηνω ανοικτο ακομα το ψαξιμο για το πισω καπακι μηπωs μου τυχει απο καποιον αλλον συμφοριτη καποιο καπακι σε καλυτερη κατασταση χωριs ραγισματακια κτλ....και το βλεπουμε.....να εισαι καλα..

 

Οκ, αν δεν βρεις, οπότε θέλεις μου στέλνεις ενα π.μ. και στα στέλνω. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αν δεν βρεις, οπότε θέλεις μου στέλνεις ενα π.μ. και στα στέλνω. :)

Ενταξει φιλαρακι...να εισαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ενα Coolpad F1 οπως ηρθε απο Κινα πριν 7 χρονια. Λεει:

Εκδοση Adroid 4.2.2

Εκδοση Kernel 3.4.39 mine@ubuntu #1

Αριθμος Εκδοσης 4.2.036.P0.140704.8297W

Προσαρμοσμενη Εκδοση Build 136

 

Ειδα οτι πολλοι απο εσας εχετε περασει πιο καινουργια Adroid, πραγμα που κανει το τηλεφωνο, καπως πιο λειτουργικο και χρηστικο,

ωστε να μπορεσει να χρησιμοποιηθει ως backup.

Ισως και να θυμηθω τα "νειατα μου" ( :lol::lol::lol: )που περναγα Igo σε mls4200 με Win CE5.0 και να προσπαθησω να στησω ενα και στο Coolpad.

 

Ειπα να προσπαθησω και τα βηματα που εχω κανει μεχρι στιγμης ειναι:

Ειχα εγκαταστησει μια εφαρμογη "Kingo SuperUser" Version 2.1.2

Ακολουθωντας τις οδηγιεςτου maras στο post 26688 εγκατεστησα το Mobileungle Tools 20140111 v2.9.9

 

Το επομενο βημα ειναι να παρω μια μικρη sd (16g) να την φορμαρω στο pc και να βαλω μεσα το αρχειο recovery-philz.img και να το εγκαταστησω σωστα;

 

Back up το ηδη υπαρχων λειτουργικο με τετοιο τροπο (ή ειδος αρχειου) ωστε αν κατι παει στραβα να το ξαναεγκαταστησω, με ποια εφαρμογη-τροπο κανω;

 

Μετα πρεπει να ξαναφορμαρω την καρτα στο pc και να βαλω τα AEX-Lite-Modded-for Coolpad F1-by Jpower73 και Patch 1 - for AEX MODDED LITE by Jpower73 μεσα οπως ειναι ή unziped;

 

Σας ρωταω γιατι το θεμα ειναι πολυ παλιο και πολλα πραγματα εχουν αλλαξει αλλα και γιατι δεν εχω ξανακανει κατι τετοιο ποτε ξανα.

Το ξερω οτι για οποιον εχει ασχοληθει, ειναι πολυ βαρετο να απαντησει τετοια ερωτηματα, που μαλλον θεωρουνται "βρεφικα βηματα",

αλλα οποια βοηθεια ειναι πραγματικα ευπροσδεκτη.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι και πολλά από τότε, αλλά νομίζω ότι το είχα κάνει χωρίς φορμάτ στην sd,, δε θυμάμαι καθόλου τέτοιο βημα. Λογικά περνάς philz, μετά τη ρομ και μετσ το πάτς. Περίμενε λίγο όμως μήπως κάνω κάπου λάθος, ίσως κάποιος τα θυμάται πιο καλά.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, έχω βάλει αγγελία να πουλήσω το Coolpad F1.

Στείλτε μου προσωπικό μήνυμα για λεπτομέρειες.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Περι vfm...

 

coolpad τους εχεις ταπεινώσει όλους...κρίμα που δεν υπήρχε και official support για να πάει ακόμα πιο μακριά... Εχω προτείνει και δοκιμάσει το xiaomi αλλά νομίζω έχει μπει ένα αχρείαστο καπέλο 50-100 ευρώ στα μοντέλα του, Samsung αστεία, lg αδιάφορα, sony χωρίς διαφήμιση, iphone απίστευτα περιποιημένο software και απευθύνεται σε περιποιημένες τσέπες όχι γιατί τους κλέβει αλλά επειδή κανένας άλλος δεν έχει επενδύσει τόσο στο software (haters gonna hate βέβαια). Τελευταία αφήνω τα huawei που στην κατηγορία P* αν και φαίνονται πολλα τα 350+ είναι τελικά ότι πιο vfm έχω χρησιμοποιήσει (*μετά το coolpad). Καταλήγω στα Huawei γιατί με 50-100 διαφορά απο τα xiaomi εχεις out of the box 100% performance του κινητού. Μέχρι να ξαναμπούν τα google services είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή αλλά της xiaomi είναι πιο τσιμπημένη τελικά...

 

@jpower μηπως το coolpad μπορει να κάνει και mining? το έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ναι δεν το έλεγα σοβαρά, απλά είναι το καλύτερο και πιο διασκεδαστικό τηλέφωνο που είχα ποτέ. Θα χρειαζόταν κάτι χιλιάδες χρόνια σε σχέση με ένα οικιακό mining setup με 30 GPUs

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Αν κάποιος χρησιμοποιεί ακόμα αυτό το πολύ τίμιο τηλέφωνο, έχω αμεταχείριστη μπαταρία η οπoία δεν μπήκε ποτέ στο τηλέφωνο. Υπάρχει και η συσκευή η οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ανταλλακτικά καθώς το τηλέφωνο έπεσε σε hard brick και δεν επανήλθε ποτέ με YGDP και SP Flash tools. Εξωτερικά είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Περιοχή Αθήνα

Δεν το βάζω στις αγγελίες καθώς δεν πρόκειται για αγγελία. Περισσότερες πληροφορίες με π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...