Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι πολυ μικρο σε σχεση με αλλα τηλεφωνα νομιζω, ας με διορθωσει καποιος αν ξερει παραπανω. Το μεγιστο επιτρεπτο αν δεν κανω λαθος ειναι 2.000kg οποτε νομιζω ειναι πολυ καλο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Φωτογραφια 1 μονο φλας χωρις φωτισμο και 1 ιδια την άλλη μερα και οι 2 μεσα σε δωματιο

Αntutu αποτελεσματα

http://img.photobucket.com/albums/v439/saxhammer/f1%20coolpad/Screenshot_2014-05-14-23-44-08.png

 

Εχω παθει πλακα με το gps κλειδωνει εξω σε 3 δευτερολεπτα και μεσα σε σπιτι σε 15 ... για endomondo δεν ξερω εχω το runkeeper to gps κλειδωνει αμεσα , θα το δοκιμασω να σου πω αν παει καλα σαν διαδρομη

Το μονο που με πειραξε ειναι το Εξ. ηχειο , οταν το αφηνεις το κινητο σε επιφανεια ισια, "βουλωνει" το ηχειο και χανεις κλησεις , έπρεπε στο καπακι να ειχαν στο σημειο του ηχειου ενα εξογκωματακι χιλιοστων παχος οσο η καμερα, να εχει λιγο αερα πισω , κατα τα άλλα σφεντόνα.

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφια 1 μονο φλας χωρις φωτισμο και 1 ιδια την άλλη μερα και οι 2 μεσα σε δωματιο

Αntutu αποτελεσματα

Εχω παθει πλακα με το gps κλειδωνει εξω σε 3 δευτερολεπτα και μεσα σε σπιτι σε 15 ... για endomondo δεν ξερω εχω το runkeeper to gps κλειδωνει αμεσα , θα το δοκιμασω να σου πω αν παει καλα σαν διαδρομη

Το μονο που με πειραξε ειναι το μεγαφωνο , οταν το αφηνεις το κινητο σε επιφανεια ισια, "βουλωνει" το ηχειο και χανεις κλησεις , επρεπε στο καπακι να ειχαν στο σημειο του ηχειου ενα εξογκωματακι να εχει λιγο αερα πισω , χιλιοστων , παχος οσο η καμερα , κατα τα άλλα σφεντόνα

 

Αυξησε την ενταση απο το MobileUncle Tools κ καθαρισες. Ακουγεται πολυ παραπανω οταν το εχεις σε επιφανεια..

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι το μοναδικο του προβλημα να ειναι οτι δεν ακουγεται οταν το εχουμε ξαπλωμενο με την πλατη,πολυ μικρο το κακο,παντος με αυτην την θηκη που παραγγειλα http://www.aliexpress.com/item/Original-New-Coolpad-f1-8297-8297w-Flip-Case-For-4-7-Coolpad-F1-8297-WCMDA-3G/1801584291.html θα εξακολουθω να το εχω το προβλημα,τουλαχιστον εχει flip και θα εχω κατα νου να το εχω μπρουμητα!
Link to comment
Share on other sites

Αυξησε την ενταση απο το MobileUncle Tools κ καθαρισες. Ακουγεται πολυ παραπανω οταν το εχεις σε επιφανεια..

 

Mπηκα σε ENGINEER MODE (γινεται και απο το gravity box) διορθωσα σε audio μικροφωνα ringtones και media ,και ενω ειδα αυξηση σε ringtone τα τραγουδια ή οι ταινιες παιζουν πολυ χαμηλα ακομα . Μηπως γνωριζεις συγκεκριμενα τι ακριβως να αυξήσω στα levels ?

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες που τραβάει είναι τελικά καλές αξίζει να το πάρουμε ? . Σε ακουστικά ότι έχεις μπορείς να του βάλεις και τελικά το μόνο πρόβλημα που έχει είναι στον ήχο όταν το ακουμπάς κάτω ?. Γιατί αν είναι αυτό το μόνο πρόβλημα ανεβάζεις όλα τα levels και μετά πρέπει να είσαι εντάξει. Το λέω γιατί σε ένα τετραπύρινο που είχα έκανα τα ίδια βήματα και το τηλέφωνο έγινε αστέρι. Λίγο πολύ όλα έχουν από κάτι και γενικά είμαι ένα βήμα από το να το παραγγείλω.
Link to comment
Share on other sites

Παρτο φιλε ανεπιφύλακτα

Εδώ κοιτάμε να λύσουμε τα ψιλολοια

 

Αυτό ακριβώς :)

Link to comment
Share on other sites

micro sd 64 GB εχει βαλει καποιος απο εσας ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς :)

 

E ναι το παίρνει και αλλάζει αυτοματα και το username του

 

Για 64 καρτα δεν γνωριζω , εβαλα μια 32 και την ενοποίησε η νέα ρομ στο κινητό

http://img.photobucket.com/albums/v439/saxhammer/f1%20coolpad/Screenshot_2014-05-16-09-52-57.png

Link to comment
Share on other sites

Μερικες γρηγορες ερωτησεις:

 

1) Απο Ελληνικα πως παει το τηλεφωνο; Εχει καλη μεταφραση;

2) GPS καλο ειπατε, ε;

3) Μηπως παιζει το gravitybox; (xposed framework)

4) 3g μπορουμε να διαλεγουμε ποια sim θα ειναι ή ειναι fix στην πρωτη θεση;

Link to comment
Share on other sites

Μερικες γρηγορες ερωτησεις:

 

1) Απο Ελληνικα πως παει το τηλεφωνο; Εχει καλη μεταφραση;

2) GPS καλο ειπατε, ε;

3) Μηπως παιζει το gravitybox; (xposed framework)

4) 3g μπορουμε να διαλεγουμε ποια sim θα ειναι ή ειναι fix στην πρωτη θεση;

 

1) Θα μπορουσε κ καλυτερη εχει καποια Κινεζικα ακομη μεσα, με AOSP καλυτερα.

2) GPS πολυ καλο.

3) Στην AOSP ερχονται προεγκατεστημενα.

4) Ειναι fix σε μια SIM slot.

Link to comment
Share on other sites

johnickz1 να σου κανω 2-3 ερωτησεις για το πως περναμε το CRW αι την custom rom?

Λες πεταμε την CWM Recovery και την custom rom μεσα στην καρτα που πρεπει να φορμαρουμε μεσα στο κινητο,η καρτα που θα φορμαρουμε αν ειναι μια 512 λεμε και μετα που θα περασουμε την custom αμα βαλω την 32gb που εχω θα την αναγνωριζει ως εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο,η θα πρεπει να φορμαρω την 32ρα και να περασω την custom μεσο της 32ρας για να την αναγνωριζει ως εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο?

Εσενα ηρθε το τηλ. με περασμενο CWM (ειναι κινεζικο το CWM που ειχε το τηλ. σου?) και εκανες μονο ενα απλο update και το εκανες σε Αγγλικο?

Αν δεν εχει περασμενο το τηλ. που θα μου ερθει κανενα cwm recovery μηπως ξερεις ποια ειναι η διαδικασια να περασω εγω CWM?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Το Thl W100S που έχω υποστηρίζει

Direction Sensor και Ε-Compass που το Coolpad δεν τα υποστηρίζει.

Τι ειναι αυτα και σε τι χρησιμεύουν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η καλυτερη τιμη/προσφορα που υπαρχει?Οποιοι μπορουν ας βοηθησουν...Για να μπορεσω να το παραγγειλω απο Δευτερα!Αυτη την στιγμη νομιζω το merimobiles ειναι...Το εχει 189$ - 5$ το κουπονι=184$.Νομιζω ειναι η πιο καλη τιμη κ απο ενα αξιοπιστο μαγαζι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η καλυτερη τιμη/προσφορα που υπαρχει?Οποιοι μπορουν ας βοηθησουν...Για να μπορεσω να το παραγγειλω απο Δευτερα!Αυτη την στιγμη νομιζω το merimobiles ειναι...Το εχει 189$ - 5$ το κουπονι=184$.Νομιζω ειναι η πιο καλη τιμη κ απο ενα αξιοπιστο μαγαζι!

 

Εχει μια βδομαδα που το παρηγγειλα και'γω απο meri γιατι ηταν η πιο καλη τιμη οσο εψαξα και απο επωνυμο μαγαζι ,δεν ξερω αν υπαρχει τωρα πουθενα καλυτερη,μου ειπαν οτι θα εχει και την multilanguage rom,μου φαινετε οτι ειναι λιγο αργοι ομως στην αποστολη συμφωνα με αυτα που διαβαζω στο φορουμ για παραλαβες πακετων σε 10-12 μερες απο αλλα μαγαζια με απλο singpost γιατι μετα απο 7 μερες το δεμα μου ειναι ακομη Σινγκαπουρη,μεχρι να γινει dispached to overseas και να μου ερθει το πακετο το κοβω να περνανε αλλες 2 βδομαδες!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Εχει μια βδομαδα που το παρηγγειλα και'γω απο meri γιατι ηταν η πιο καλη τιμη οσο εψαξα και απο επωνυμο μαγαζι ,δεν ξερω αν υπαρχει τωρα πουθενα καλυτερη,μου ειπαν οτι θα εχει και την multilanguage rom,μου φαινετε οτι ειναι λιγο αργοι ομως στην αποστολη γιατι μετα απο 7 μερες το δεμα μου ειναι ακομη Σινγκαουρη,μεχρι να γινει dispached to overseas και να μου ερθει το πακετο το κοβω να περνανε αλλες 2 βδομαδες!

 

Χμμμ σε ευχαριστω για την ενημερωση/βοηθεια!Μηπως ομως δεν το ειχαν σε στοκ οταν το πηρες κ αργησαν να το στειλουν?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ σε ευχαριστω για την ενημερωση/βοηθεια!Μηπως ομως δεν το ειχαν σε στοκ οταν το πηρες κ αργησαν να το στειλουν?

 

Το ειχαν σε στοk,αλλα εκανε τρεις εργασιμες + το Σαβατοκυριακο να μου δωσουν τρακινγκ και μετα τα ζωα μου αργα και ακομη ειναι σε κατασταση Received from Customer,διαβαζα πριν στο φορουμ για καποιον που αγορασε απο to2c ενα Iocean X8 και ελεγε "3/5 η παραγγελία 5/5 έφυγε απ'το κατάστημα 9/5 έφτασε Ελλάδα και 11/5 στο κέντρο διανομής".και χθες διαβαζα οτι καποιος πηρε αλλο τηλ. απο minideal και αυτος σε 10 μερες με Singapore post το ειχε στα χερια του,δεν ξερω, ρε μπας και υπαρχει τιποτα Singapore post express?

Link to comment
Share on other sites

Το ειχαν σε στοk,αλλα εκανε τρεις εργασιμες + το Σαβατοκυριακο να μου δωσουν τρακινγκ και μετα τα ζωα μου αργα και ακομη ειναι σε κατασταση Received from Customer,διαβαζα πριν στο φορουμ για καποιον που αγορασε απο to2c ενα Iocean X8 και ελεγε "3/5 η παραγγελία 5/5 έφυγε απ'το κατάστημα 9/5 έφτασε Ελλάδα και 11/5 στο κέντρο διανομής".και χθες διαβαζα οτι καποιος πηρε αλλο τηλ. απο minideal και αυτος σε 10 μερες με Singapore post το ειχε στα χερια του,δεν ξερω, ρε μπας και υπαρχει τιποτα Singapore post express?

 

Δεν νομιζω...Μαλλον ετυχε εκεινη την εβδομαδα γιατι ειχα παραγγειλει κ εγω ενα αλλο τηλεφωνο κ ηρθε σε 7-8 μερες!Παμε στο θεμα του τηλεφωνου τωρα για να μην μας κραξει κανεις..!

Edited by nivaz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η καλυτερη τιμη/προσφορα που υπαρχει?Οποιοι μπορουν ας βοηθησουν...Για να μπορεσω να το παραγγειλω απο Δευτερα!Αυτη την στιγμη νομιζω το merimobiles ειναι...Το εχει 189$ - 5$ το κουπονι=184$.Νομιζω ειναι η πιο καλη τιμη κ απο ενα αξιοπιστο μαγαζι!

 

Ναι αλλα τι δινουν ενα σκετο τηλεφωνο;

Ουτε θηκη ουτε τιποτα;

Αν προσθεσεις κατι απο αυτα η τιμη του δεν ειναι και τοσο καλη

Με το Vickmall που μιλησα στα 203 δολάρια μου δίνουν

Flip Leather Case, Root+Install Google Play,

2 Screen Film+Silicone Case, TF Card 16Gb class 10,

earphone, plug dust and mini phone stand

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα τι δινουν ενα σκετο τηλεφωνο;

Ουτε θηκη ουτε τιποτα;

Αν προσθεσεις κατι απο αυτα η τιμη του δεν ειναι και τοσο καλη

Με το Vickmall που μιλησα στα 203 δολάρια μου δίνουν

Flip Leather Case, Root+Install Google Play,

2 Screen Film+Silicone Case, TF Card 16Gb class 10,

earphone, plug dust and mini phone stand

 

Και το vickmall ειναι πολυ καλυτερο του merimobiles.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Και το vickmall ειναι πολυ καλυτερο του merimobiles.

Μολις μιλησα μαζι τους και τους ειπα για την τιμη του meri, μου ειπε οτι μετα της 20 του μηνος θα ριξουν και αυτοι την τιμη και ειναι καλητερα για μενα να περιμενω λιγες μερες. Απιστευτο:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα τι δινουν ενα σκετο τηλεφωνο;

Ουτε θηκη ουτε τιποτα;

Αν προσθεσεις κατι απο αυτα η τιμη του δεν ειναι και τοσο καλη

Με το Vickmall που μιλησα στα 203 δολάρια μου δίνουν

Flip Leather Case, Root+Install Google Play,

2 Screen Film+Silicone Case, TF Card 16Gb class 10,

earphone, plug dust and mini phone stand

 

Αν ειναι ετσι αλλαζει λιγο...Αλλα κ παλι!Εχουν μια διαφορα 20$,πιστευεις οτι δεν μπορεις να βρεις σιλικονη κ ζελατινα κ να σου περισσεψουν κ καποια?Προσωπικα εμενα δεν μου αρεσε η θηκη που δινουν οποτε με αυτα που περισσευουν,ισως χρειαστει να βαλεις κ κατι ψιλα παιρνεις μια δερματινη θηκη που θα σου αρεσει...κ οχι οτι φτηνο εχουν κ σου δινουν αυτοι!Μονο ισως η καρτα αξιζει αλλα κ αυτη την αγοραζεις...με ενα μικροποσο βεβαια αλλα αλλο θεμα αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι αλλαζει λιγο...Αλλα κ παλι!Εχουν μια διαφορα 20$,πιστευεις οτι δεν μπορεις να βρεις σιλικονη κ ζελατινα κ να σου περισσεψουν κ καποια?Προσωπικα εμενα δεν μου αρεσε η θηκη που δινουν οποτε με αυτα που περισσευουν,ισως χρειαστει να βαλεις κ κατι ψιλα παιρνεις μια δερματινη θηκη που θα σου αρεσει...κ οχι οτι φτηνο εχουν κ σου δινουν αυτοι!Μονο ισως η καρτα αξιζει αλλα κ αυτη την αγοραζεις...με ενα μικροποσο βεβαια αλλα αλλο θεμα αυτο!

 

Δεν ξερω εγω επαθα πλακα με την εξυπηρετηση τους στο chat

Θα περιμενω μια βδομαδα ακομα να δω αν θα ριξουν οντως την τιμη

Τελικα σε αυτο εχουμε απάντηση;

 

Μια ερώτηση

Το Thl W100S που έχω υποστηρίζει

Direction Sensor και Ε-Compass που το Coolpad δεν τα υποστηρίζει.

Τι ειναι αυτα και σε τι χρησιμεύουν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...