Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως ποιο; Να το κάνω με κανένα geek αν είναι να το πάρω φθηνότερο από αξιόπιστο! :lol:

 

http://www.pandawill.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-50-inch-gorilla-glass-ogs-screen-2gb-8gb-p85841.html

Θα δεις κάπου λέει: Saw better price ? Και στη συνέχεια :

Price Match

Please submit the url of the better price u saw. We will lauch an immediate investigation and try our best to beat the price if it proves to be the same product. We will notify you the result by email. Thanks a lot for helping us to maintain competative prices.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

http://www.pandawill.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-50-inch-gorilla-glass-ogs-screen-2gb-8gb-p85841.html

Θα δεις κάπου λέει: Saw better price ? Και στη συνέχεια :

Price Match

Please submit the url of the better price u saw. We will lauch an immediate investigation and try our best to beat the price if it proves to be the same product. We will notify you the result by email. Thanks a lot for helping us to maintain competative prices.

 

Προσοχή ! Είναι το μοντέλο για την Κινέζικη αγορά.

8297 και όχι 8297W.

 

Η καλύτερη τιμή για σήμερα τουλάχιστον, είναι:

http://www.aliexpress.com/item/Coolpad-F1-8297w-Smartphone-MTK6592-Octa-Core-5-0-Inch-IPS-2GB-8GB-WCDMA-Dual-SIM/1797459809.html

Ο πωλητής είναι αξιόπιστος και το aliexpress σου σου δίνει την εγγύηση της συναλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το μοντελο που μας ενδιαφερει για το 3g δικτυο ειναι το Unicom 8297W - Δεν μας ενδιαφερει το σκετο 8297

Unicom F1 8297W αναθεωριση

 

Εδω υπαρχει το <<επισημο πακετο του εργοστασιου>>, λογικα θα ειναι για χρηση με το flashtool.

που εβαλε καποιος φιλος το λινκ σε προηγουμενο ποστ δεν βλεπω να τα παει καλα στο θεμα τις καμερας/φωτογραφιας, την ιδια <γκρινια> διαβασα και στο 4pda. Στο 4pda forum διαβαζω οτι με τα update καπως διορθωνεται.

Rom για το τηλεφωνο υπαρχουν. Με μεγαλη προσοχη, να κατεβασετε rom για το τηλεφωνο σας

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.aliexpress.com πουλάνε διάφοροι πωλητές οι οποίοι μπορεί να είναι καταστήματα μπορεί να είναι και ένα άτομο. Δεν πουλάει το ίδιο το aliexpress. Οπότε οι τιμές για το ίδιο προιόν μπορεί να είναι διαφορετικές αναλόγως πως το κοστολογεί ο κάθε πωλητής. Για το άν είναι ίδια , υποθέτοντας πως ο πωλητής είναι αξιοπιστός , θα πρεπει να κάνεις αντιπαράθεση στα χαρακτηριστικά του κάθε τηλεφώνου.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη τιμή για σήμερα τουλάχιστον, είναι:

http://www.aliexpress.com/item/Coolpad-F1-8297w-Smartphone-MTK6592-Octa-Core-5-0-Inch-IPS-2GB-8GB-WCDMA-Dual-SIM/1797459809.html

Ο πωλητής είναι αξιόπιστος και το aliexpress σου σου δίνει την εγγύηση της συναλλαγής.

 

Αυτό είναι εντάξει; Υποστηρίζει ελληνικά; Γιατί κάτι λέει english/chinese. Να το παραγγείλω αν είναι

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι εντάξει; Υποστηρίζει ελληνικά; Γιατί κάτι λέει english/chinese. Να το παραγγείλω αν είναι

 

Ναι ρε παιδια επειδη μπερδευτηκα λιγο κ εγω κ δεν εχω καταλαβει καλα...Το τηλεφωνο θα υποστηριζει κ ελληνικα πλεον απο την μαμα official rom ή οπως καποια αλλα τηλεφωνα ζητας ας πουμε απο το καθε μαγαζι να σου περασει μια multilanguage rom?Αν γνωριζει καποιος επι του θεματος ας απαντησει...κ οποιος ξερει κ για την καμερα κατι ας πει,γιατι κ εγω ειχα ακουσει κ πιο πριν οτι δεν ειναι τοσο καλη κ ειχε προβληματα ενω φοραει καλο φακο κ πιστευα επειδη ειναι κ 13mp θα βγαζει καλες φωτο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια επειδη μπερδευτηκα λιγο κ εγω κ δεν εχω καταλαβει καλα...Το τηλεφωνο θα υποστηριζει κ ελληνικα πλεον απο την μαμα official rom ή οπως καποια αλλα τηλεφωνα ζητας ας πουμε απο το καθε μαγαζι να σου περασει μια multilanguage rom?Αν γνωριζει καποιος επι του θεματος ας απαντησει...κ οποιος ξερει κ για την καμερα κατι ας πει,γιατι κ εγω ειχα ακουσει κ πιο πριν οτι δεν ειναι τοσο καλη κ ειχε προβληματα ενω φοραει καλο φακο κ πιστευα επειδη ειναι κ 13mp θα βγαζει καλες φωτο!

Στο ποστ 230 εχει ενα αρχειο με δειγματα απο τη φωτογραφικη http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=535435&st=220

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ 230 εχει ενα αρχειο με δειγματα απο τη φωτογραφικη http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=535435&st=220

 

Το εχουν απομακρυνει....Εχεις τιποτα αλλο?Ξερεις τιποτα σχετικα με τις γλωσσες?

Link to comment
Share on other sites

Kαι μια ακομα παρουσιαση για το Ευρωπαικο μοντελο

κοντα στο 2λεπτο δειχνει και για φωτογραφιες

 

Και οπως ειπε ο IVIetaCreatoR

Ο αισθητήρας Sony Exmor RS imx135 υπάρχει και στα galaxy S4, Note 3, Xperia Z και Oppo Find 5, οπότε πρέπει να τα πάει πολύ καλά και εκεί.

 

Αρα και προβλημα με καμερα να εχει θα ειναι θεμα software

Hδη οι Ισπανοι και Ρωσοι το εχουν ξεσκισει στις roms

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν απομακρυνει....Εχεις τιποτα αλλο?Ξερεις τιποτα σχετικα με τις γλωσσες?

 

 

Μάλλον πρέπει να είσαι μέλος για να μπορέσεις να το κατεβάσεις. Το έχω στο pc μου, Θα το ανεβάσω το μεσημέρι και θα δώσω λινκ.

Kαι μια ακομα παρουσιαση για το Ευρωπαικο μοντελο

κοντα στο 2λεπτο δειχνει και για φωτογραφιες

 

Και οπως ειπε ο IVIetaCreatoR

 

 

Αρα και προβλημα με καμερα να εχει θα ειναι θεμα software

Hδη οι Ισπανοι και Ρωσοι το εχουν ξεσκισει στις roms

Αυτό ακριβώς, λένε ότι με τα update υπάρχει βελτίωση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι https://cloud.mail.ru/public/aba72083d526/F1.rar οι φωτογραφιες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

http://www.prcfrog.com/coolpad-f1-8297-android-4-2-3g-mtk6592-octa-core-2gb-phone-5-0-inch-ips-8gb-silver.html

...το εμπιστευόμαστε το site; Πρόκειται για το Silver.

 

και εγω το γλυκοκοιταζω απο εκει..Αρχικα σκεφτομουν για Τ11 αλλα διαβαζοντας τα καλυτερα για την coolpad, μαλλον θα παρω το f1..

 

Eπειδη παιζει να παρω 3-4 συσκευες μαζεμενες(και για φιλους) να τους στειλω κανα mail για να μου κανουν καλυτερες τιμες-δωρα κτλ??

Link to comment
Share on other sites

και εγω το γλυκοκοιταζω απο εκει..Αρχικα σκεφτομουν για Τ11 αλλα διαβαζοντας τα καλυτερα για την coolpad, μαλλον θα παρω το f1..

 

Eπειδη παιζει να παρω 3-4 συσκευες μαζεμενες(και για φιλους) να τους στειλω κανα mail για να μου κανουν καλυτερες τιμες-δωρα κτλ??

 

Μην τις βάλεις όλες στην ίδια παραγγελία. Άντε 2 το πολύ σε 1.

Link to comment
Share on other sites

Μην τις βάλεις όλες στην ίδια παραγγελία. Άντε 2 το πολύ σε 1.

 

To θέμα είναι να συννενοηθεί με το μαγαζί που θα το πάρει και να υπάρχει "διευκόλυνση" κατά την αποστολή με αποφυγή άτυχων ρυθμίσεων (δε μπορώ να το πω διαφορετικά!!). Αν δεν υπάρχει πρόβλημα να μπουν σε ένα πακέτο ή τα πάρει με κούριερ και μπορεί το μαγαζί να 'βοηθήσει' ας το κάνει.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

 

...από ότι φαίνεται έχει τα θεματάκια της η οθόνη. Διακρίνεται αρκετό bleed και το μπλε μωβίζει αρκετά.

Επίσης το ηχείο του επηρεάζεται σημαντικά όταν ακουμπάει σε επίπεδη επιφάνεια.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Kαι μια ακομα παρουσιαση για το Ευρωπαικο μοντελο

 

Δες στο βίντεο στα 50 δευτερόλεπτα δείχνει τι κάρτες παίρνει

 

 

θα συμπληρωσω στο ποστ του IVIetaCreatoR

και ενα άρθρο από forbes για την εταιρία και το όνομα της στην Κίνα

 

http://www.forbes.com/sites/hengshao/2013/07/09/coolpad-smartphones-overtake-apple-and-huawei-in-china-market/

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το κινητο!!

 

Πρωτη εντυπωση ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Οθονη απιστευτη, καμια σχεση με bleeding η τα λοιπα που ακουστηκαν.

Μεγεθος καταπληκτικο για 5ιντσες κινητο, μικρα μπεζελ στα πλαγια.

Απιστευτα γρηγορο εννοειται ουτε ιχνος λαγκ σε οσες εφαρμογες κ αν ανοιξα ταυτοχρονα.

 

Θελω λιγο χρονο να δω φωτος, GPS. Ρωτηστε με οτι θελετε..

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το κινητο!!

 

Πρωτη εντυπωση ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Οθονη απιστευτη, καμια σχεση με bleeding η τα λοιπα που ακουστηκαν.

Μεγεθος καταπληκτικο για 5ιντσες κινητο, μικρα μπεζελ στα πλαγια.

Απιστευτα γρηγορο εννοειται ουτε ιχνος λαγκ σε οσες εφαρμογες κ αν ανοιξα ταυτοχρονα.

 

Θελω λιγο χρονο να δω φωτος, GPS. Ρωτηστε με οτι θελετε..

Καλοριζικο φιλε μου και καλοδουλευτο!!!Θα περιμενουμε να μας πεις για φωτος κ τα λοιπα...

Για πες μας λιγο για την συσκευη σαν κατασκευη πως ειναι?στιβαρη?το καπακι πισω τι αισθηση σου αφηνει?πλαστικο?Κ μετα θα ελεγα να μας πεις για το ηχειο,το ακουστικο κ το μικροφωνο να δοκιμασεις κ να μας πεις!!!

Edited by nivaz
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το κινητο!!

 

Πρωτη εντυπωση ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Οθονη απιστευτη, καμια σχεση με bleeding η τα λοιπα που ακουστηκαν.

Μεγεθος καταπληκτικο για 5ιντσες κινητο, μικρα μπεζελ στα πλαγια.

Απιστευτα γρηγορο εννοειται ουτε ιχνος λαγκ σε οσες εφαρμογες κ αν ανοιξα ταυτοχρονα.

 

Θελω λιγο χρονο να δω φωτος, GPS. Ρωτηστε με οτι θελετε..

 

...συγκριτικά αναφέρθηκε σε σχέση με τα υπόλοιπα της δοκιμής στο βίντεο. Τι κινητό διέθετες πρίν αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Ενα παλιο LG smartphone (δν θυμαμαι μοντελο, ειναι αρκετα παλιο) αλλα το εχω διπλα σε ενα Xiaomi MI2A κ οι οθονες τους ειναι ακριβως το ιδιο καθαρες με ιδια εντονη φωτεινοτητα και ωραια χρωματα.

 

Θα επανελθω συντομα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...