Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Παρακολουθώ το νήμα εξ'αρχής και είμαι ακόμα με 4.2.2 του jonsalvo και είμαι ευχαριστημένος.

Λέω ότι είναι καιρός να πάω σε Kit Kat 4.4 αλλά μπερδεύτηκα με τις τόσες Rom!

Αξίζει να πάω στην ίδια την ισπανική του jonsalvo σε 4.4 ή να πάω στου laek.17 όπως έχετε κάνει αρκετοί?

Θέλω να βάλω μία και να τελειώνω όπως έκανα και στην 4.2.2 και ξέμπλεξα για αρκετό καιρό...

 

Ευχαριστώ

 

Βαλε αφοβα την 4.4 του Jonvalvo.

 

Την εχω εδω και 2 μερες και δεν προκειται να ξαναδοκιμασω ρομ μεχρι να βγει official kitkat.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Βαλε αφοβα την 4.4 του Jonvalvo.

 

Την εχω εδω και 2 μερες και δεν προκειται να ξαναδοκιμασω ρομ μεχρι να βγει official kitkat.

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Τι εννοείς official? Θα βγάλει η ίδια η Coolpad 4.4 με Cool UI?

Αυτή είναι η ρομ? http://www.forocoches.com/foro/showthread.php?p=171781213#post171781213

Για να την βάλω θα ακολουθήσω την ίδια διαδικασία όπως έκανα αρχικά για την 4.2.2 όπως έιναι στην σελίδα 12?

Edited by akisthegreat
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, ξερει κανεις ποτε εχει ακουστει οτι θα ανακοινωθει επισημη εκδοση ΚΙΤΚΑΤ απο την Coolpad κ πως θα ονομαζεται (αριθμο)?!

Ακομη βρισκονται σε σταδιο beta οσον αφορα την ΚΙΤΚΑΤ σωστα? Ποια εκδοση official beta ειναι η πιο προσφατη μεχρι στιγμης?

 

Ρε παιδιά μην κάνετε ανουσιες ερωτήσεις και ποσταρισματα! Μπες needrom στις rom για το coolpad f1 και δες ποια έχει κυκλοφορήσει τελευταία συνονόματε φίλε μου.

 

Γεμίζουμε 5 σελίδες τη μέρα και τα ποιο πολλά είναι "σήμερα μου ήρθε το κινητό και ποια είναι η καλύτερη rom". Λες και μας νοιάζει αν σου ήρθε το κινητό ρε φίλε!

 

Σοβαρά τώρα, ξεκολλάτε λίγο. Θα χαθεί η μπάλα στο τέλος με τόσες σελίδες και άχρηστα ποστ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Τι εννοείς official? Θα βγάλει η ίδια η Coolpad 4.4 με Cool UI?

 

Nαι, υπαρχουν ηδη betas που ειναι σχετικα καλες. Οχι βεβαια σαν την AOSP.

 

 

Nαι.

 

 

Για να την βάλω θα ακολουθήσω την ίδια διαδικασία όπως έκανα αρχικά για την 4.2.2 όπως έιναι στην σελίδα 12?

 

Οπως βαζεις ολες τις ρομ, κανεις κανονικα τα wipes ολα.

Θελει να φλασαρεις και αρχειο αν θελεις ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

 

Οπως βαζεις ολες τις ρομ, κανεις κανονικα τα wipes ολα.

Θελει να φλασαρεις και αρχειο αν θελεις ρουτ.

 

Μπορείς να μου στείλεις link για το αρχείο του root?

Φαντάζομαι το περνάω αφού περάσω την ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλεις link για το αρχείο του root?

Φαντάζομαι το περνάω αφού περάσω την ρομ...

Ειναι μεσα στο αρχειο της ρομ

Διαβασε την περιγραφη αυτου που πας να κατεβασεις....

 

 

 

Το gravitybox παιζει σωστα στις 2 aosp kit kat που παιζουν αυτη τη στιγμη?

Και το θεματακι με τον nova launcher που ειχε αναφερθει, λυθηκε ή παιζει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Το gravitybox παιζει σωστα στις 2 aosp kit kat που παιζουν αυτη τη στιγμη?

 

Στην 4.4 AOSP του Jonvalvo παιζει 100%, για τις 2 νεες δεν ξερω.

 

Και το θεματακι με τον nova launcher που ειχε αναφερθει, λυθηκε ή παιζει ακομα?

 

Αυτο υπηρχε μονο στις 4.2 AOSP του jonvalvo, ειχε βαλει πειρατικο Nova και δεν μπορουσες να κανεις update με τιποτα. (λυνοταν το θεμα με xposed module)

 

Στην 4.4 ολα ειναι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει περάσει κανένας;

http://www.needrom.com/download/coolpad-f1-boot-logo-mod/

Δουλεύει;

 

Το έχω περάσει εγώ. Δεν κάνει κάτι το ιδιαίτερο απλά σου προσθέτει το logo που βλέπεις στη φωτογραφία κατα την εκκίνηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια, ξερει κανεις ποτε εχει ακουστει οτι θα ανακοινωθει επισημη εκδοση ΚΙΤΚΑΤ απο την Coolpad κ πως θα ονομαζεται (αριθμο)?!

Ακομη βρισκονται σε σταδιο beta οσον αφορα την ΚΙΤΚΑΤ σωστα? Ποια εκδοση official beta ειναι η πιο προσφατη μεχρι στιγμης?

 

Οι επίσημες kitkat βρίσκονται εδώ: http://pan.baidu.com/share/home?uk=2252774741&view=share#category/type=0

Η τελευταία που βλέπω είναι η 019 μόνο που το αρχείο της δεν είναι zip αλλά cpb συνεπώς δεν νομίζω οτι φλασάρονται με flashtools.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην κάνετε ανουσιες ερωτήσεις και ποσταρισματα! Μπες needrom στις rom για το coolpad f1 και δες ποια έχει κυκλοφορήσει τελευταία συνονόματε φίλε μου.

 

Ξαναρωταω ξερει κανεις κατι για το ποτε αναμενεται official stable KITKAΤ?

Εχει κ ενα zipaki με 019 apollon1984 στο λινκ που εδωσες.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

για να λύσω το θέμα με τον ήχο, λόγω καλυψης του ηχειου, έκανα την παρακατω κίνηση..

 

http://s29.postimg.org/ko3t55rb7/20140101021554.jpg

 

http://s29.postimg.org/4464ix20z/20140101021601.jpg

 

έκοψα ενα κοματακι από την σιλικονατη θηκη, ετσι ώστε να απευλευθερώνεται-εκτονώνεται ο ήχος..

Με αυτή την μόντα, το ηχείο ακούγεται πιο δυνατά, ακόμη και από οταν ήταν ανάποδα γυρισμένο, διότι στην περίπτωση αυτή το τραπέζι που ακουμπάει το τηλέφωνο λειτουργεί σαν αντηχείο και ενισχύει τον ήχο..!!!!

 

 

Η επέμβαση έγινε με κοπίδι και με πολυ προσοχή μη φάω κανα δάχτυλο..

 

Α, επίσης, μπήκε η pure aosp kk από νεεδρομ, διότι οι ν1 και ν2 είχαν θέμα με τον ήχο.... πολυ χάλια και δεν διορθωνόταν με τον θειο

Επίσης, γκραβιτι μποχ, λακι πατσερ, βάιπερ4ανδροιντ, τιτανιοθμ μπακαπ παιζουν τέλεια...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό το έχει περάσει κανένας;

http://www.needrom.com/download/coolpad-f1-boot-logo-mod/

Δουλεύει;

 

Τι να το κάνεις; Να αλλάξεις το boot logo animation της συσκευής σου με αυτό το αμφιβόλου αισθητικής; Ποιος ο λόγος;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις; Να αλλάξεις το boot logo animation της συσκευής σου με αυτό το αμφιβόλου αισθητικής; Ποιος ο λόγος;

 

Οχι δεν το κάνω απλά ενημερωτικά:)

 

Τι εγινε σημερα ακομα να βγει rom!!! :):lol::)

Link to comment
Share on other sites

F1 PURE AOSP KK........

http://www.needrom.com/download/f1-pure-aosp-kk/

Ο φιλος εγραψε οτι θα αναιβασει σημερα την v1.1: bugs fixed....>

- Low audio Volume

- Battery charging Animation when switched off

- Sony Walkman

- Mtktweak traduced in english.

Εαν φτιαξει και αυτα (αν και τα εχω ηδη φτιαξει μονος μου....) μιλαμε ισως για την καλυτερη ΚΚ εως τωρα,απο ολες οσες δοκιμασα.

Σταθεροτατη και με ολα τα καλουδια επανω.........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι απλοϊκή η ερώτηση αλλά θέλω βοήθεια.

Στο coolpad της γυναίκας μου έχω περάσει την MIUI 4.6.16 και θέλω να μεταβώ στην 4.8.23 του JOHNICKZ.

Γκρινιάζει όμως ότι δεν θέλει να χάσει τα παιχνίδια που έχει κατεβάσει μαζί με τα save αυτών.

Υπάρχει λύση ή θα διαγραφούν όλα?

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε ο Laek στο needrom το προβλημα με τον ηχο θα διωρθωθει στην v2.1

 

Ειναι διαδικασια 30 δευτερολεπτων με το mobileuncle το οποίο ήδη ειναι εγκατεστημενο. Στην περιπτωση μας το μονο που πρεπει να γινει edit ειναι to max volume. Αυτο ειναι το δευτερο κουτακι απο κατω και ειναι ΚΟΙΝΟ για ολα τα επιπεδα 1-14. Απο 138 που εχετε το κανετε 160. Ο οδηγος ειναι χιλιοειπωμενος στο ποστ #992 το οποίο ειναι και στη σελιδα 1 του θεματος σαν link.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι απλοϊκή η ερώτηση αλλά θέλω βοήθεια.

Στο coolpad της γυναίκας μου έχω περάσει την MIUI 4.6.16 και θέλω να μεταβώ στην 4.8.23 του JOHNICKZ.

Γκρινιάζει όμως ότι δεν θέλει να χάσει τα παιχνίδια που έχει κατεβάσει μαζί με τα save αυτών.

Υπάρχει λύση ή θα διαγραφούν όλα?

 

Θελει backup app+data μετο titanium το οποιο ομως για αυτο το σκοπο εχει 68,74% ποσοστο επιτυχιας.:p Επειδη ειμαι στην ΙΔΙΑ θεση περιμενω να τερματισει το παιχνιδι η γυναικα μου και μετα να αλλαξω ρομ.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι απλοϊκή η ερώτηση αλλά θέλω βοήθεια.

Στο coolpad της γυναίκας μου έχω περάσει την MIUI 4.6.16 και θέλω να μεταβώ στην 4.8.23 του JOHNICKZ.

Γκρινιάζει όμως ότι δεν θέλει να χάσει τα παιχνίδια που έχει κατεβάσει μαζί με τα save αυτών.

Υπάρχει λύση ή θα διαγραφούν όλα?

 

οπως σου ειπαν ηδη backup και restore με titanium backup αλλα κανε restore μονο τα data,οχι την εφαρμογη.Την εφαρμογη την κατεβαζεις ξανα απο Play store και κανεις restore μονο τα data της εφαρμογης,εκει που θα ειναι τα save του παιχνιδιου δηλαδη.Ετσι θα εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες επιτυχιας.Βασικα το περιεργο θα ειναι να μην εχεις επιτυχια,δεν βρισκω λογο σε ενα απλο παιχνιδι να υπαρχουν προβληματα κατα το restore του

Link to comment
Share on other sites

F1 PURE AOSP KK........

http://www.needrom.com/download/f1-pure-aosp-kk/

Ο φιλος εγραψε οτι θα αναιβασει σημερα την v1.1: bugs fixed....>

- Low audio Volume

- Battery charging Animation when switched off

- Sony Walkman

- Mtktweak traduced in english.

Εαν φτιαξει και αυτα (αν και τα εχω ηδη φτιαξει μονος μου....) μιλαμε ισως για την καλυτερη ΚΚ εως τωρα,απο ολες οσες δοκιμασα.

Σταθεροτατη και με ολα τα καλουδια επανω.........:)

 

Γράφει και στο modaco όπως και ο laek για feedback.

Αν και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την JB pure aosp του Ισπανού, λέω να δοκιμάσω την 1.1 του Ιταλού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αγορασει κανεις Xiaomi Pistons ακουστικα και τα εχει χρησιμοποιησει με το τηλεφωνο μας?? Ειναι συμβατο το προτυπο??Αν μπορει καποιος ας απαντησει γιατι ψαχνοντας το βρηκα οτι οι αποψεις διιστανται...
Link to comment
Share on other sites

Το gravitybox παιζει σωστα στις 2 aosp kit kat που παιζουν αυτη τη στιγμη?

Και το θεματακι με τον nova launcher που ειχε αναφερθει, λυθηκε ή παιζει ακομα?

 

Ναι παιζει τελεια σε ολες, τις δοκιμασα. Απλα ΜΗΝ πας και απενεργοποιησεις dalvik για να βαλεις ART γιατι το xposed δεν εχει ακομα stable port για ART. Για τον Nova δεν ξερω.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει περάσει κανένας;

http://www.needrom.com/download/coolpad-f1-boot-logo-mod/

Δουλεύει;

 

Το έχω βάλει εγώ και έχω γράψει μάλιστα στο needrom. Δεν αλλάζει μόνο το bootlogo αλλά και το κινέζικο εικονίδιο που εμφανίζεται κατά τη διάρκεια της φόρτισης. Για μένα καλό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...