Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως ακομα και ετσι μια χαρα τα βλεπω τα videos που βγαζει.

 

Ειναι καθαρα; Στην κινηση τους κανει θολουρα; με ενδιαφερει να βγαζει καλο βιντεο ενα κινητο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ειναι καθαρα; Στην κινηση τους κανει θολουρα; με ενδιαφερει να βγαζει καλο βιντεο ενα κινητο...

Με καλο φωτισμο ειναι οκ.Αλλα μην περιμενεις και θαυματα ετσι.....και ολα αυτα που γραφω με την εφαρμογη LENOVO SUPER CAMERA.

Εδω αλλο κντ που εχω των 600+++ ευρω και εχει θεματα........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρε συντρόφια εγώ που είμαι με την AOSP των Ισπανών τόσες μέρες είμαι πολύ ευχαριστημένος... Τόσο ντόρο κάνετε για τις ROM του needrom που με προβληματίζετε... Ο άλλος είχε γράψει ότι ανάβει και μπλε λαμπάκι και εκστασιάστηκα να πω την αμαρτία μου... Από την PUREAOSP 4.4.2 κανα review κανείς;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ρε συντρόφια εγώ που είμαι με την AOSP των Ισπανών τόσες μέρες είμαι πολύ ευχαριστημένος... Τόσο ντόρο κάνετε για τις ROM του needrom που με προβληματίζετε... Ο άλλος είχε γράψει ότι ανάβει και μπλε λαμπάκι και εκστασιάστηκα να πω την αμαρτία μου... Από την PUREAOSP 4.4.2 κανα review κανείς;

 

Εχω την v2 του laek και τις δοκιμασα ολες εκτος απο την σημερινη (9/9) του baldos81. Ειμαι κατευχαριστημενος. Μπλε λαμπακι, τελεια μπαταρια, σφαιρα ταχυτητα, σημα πολυ καλο κτλ.

 

Μειον οτι βγαζει ενδειξη λιγοτερο σημα απο οτι εχει στην πραγματικοτητα και σε αγχωνει. Επισης το Home αποθηκευσης οτι και να κανεις το βαζει στην εσωτερικη καρτα με αποτελεσμα καποιες εφαρμογες να σωζουν κατευθειαν εκει χωρις επιλογη.

 

Η προτελευταια του baldos81 καλη και σταθερη αλλά εχει αλλαξει τα default fonts με καποια που ειναι χαλι. Δεν ειναι απλο να τα ξηλωσω απο ολο το συστημα. Η τελευταια εχει καμποσα προβληματα απο οτι ακουω, βιαστηκε.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο οφ αλλα πηγα να δω για αυτο το προστατευτικο οθονη για τις δακτυλιες και το αλιεξπρες ηταν στα ρωσικα.το αγορασαν ρωσοι;(η γλωσσα ηταν αγγλικα στο σιτε παλιοτερα και αλλαξε χωρις να πατησω τπτ)
Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο οφ αλλα πηγα να δω για αυτο το προστατευτικο οθονη για τις δακτυλιες και το αλιεξπρες ηταν στα ρωσικα.το αγορασαν ρωσοι;(η γλωσσα ηταν αγγλικα στο σιτε παλιοτερα και αλλαξε χωρις να πατησω τπτ)

 

Μήπως μπήκες ru.aliexpress.com αντί για http://www.aliexpress.com;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ξύπνησα σήμερα το πρωί και μετά απο πλήρη φόρτιση το κινητο αναβοσβήνει ρόζ..... απο πίσω λειτουργεί κανονικά..... με v2 του laek κρίμα γιατί μου άρεσε πάρα πολύ και είχα χαρεί....
Link to comment
Share on other sites

Ρε συντρόφια εγώ που είμαι με την AOSP των Ισπανών τόσες μέρες είμαι πολύ ευχαριστημένος... Τόσο ντόρο κάνετε για τις ROM του needrom που με προβληματίζετε... Ο άλλος είχε γράψει ότι ανάβει και μπλε λαμπάκι και εκστασιάστηκα να πω την αμαρτία μου... Από την PUREAOSP 4.4.2 κανα review κανείς;

 

Και εγω την ιδια εχω, την 4.4 lite του Jonvalvo και ολα λειτουργουν τελεια.

Δεν προκειται να ασχοληθω με αλλη ρομ, μεχρι να βγει καμια official kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Σου έκαναν κανενα δωρο?

Μου έκαναν δώρο την αγάπη τους. Δε ζήτησα και τίποτα βέβαια, τώρα αν έχουν βάλει τίποτα μέσα θα δείξει.

Και μη βαράτε για το πόστ, μου πήρε 10 χρόνια να γράψω το πρώτο και με αρπάξατε από τα μούτρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα και εγω το κινητο σημερα, αλλα εχω ενα προβλημα. Ειναι φουλ στις κινεζιες και δεν ειναι root δοκιμασα με framaroot αλλα βγαζει σφαλμα οπως και το αρχειο που περναμε με τhn stok recovery αλλα και εκει σφαλμα. Η εκδοση kernel που εχει ειναι 3.4.39 και η build number 4.2.021. μου ζητησε για update αλλα δεν το εκανα. Παρακαλω τα φωτα σας γτ το κινητο ειναι για φιλο και θελει ελληνικα και gapps. Ευχαριστω.
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι με το coolpad οταν το συνδεω με τον υπολογιστη (windows 7) το βλεπει σαν cd drive f με αποτελεσμα να μην μπορω να στειλω αρχεια , τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Βρές τους drivers του τηλεφώνου, ή κάντο μέσω airdroid
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα και εγω το κινητο σημερα, αλλα εχω ενα προβλημα. Ειναι φουλ στις κινεζιες και δεν ειναι root δοκιμασα με framaroot αλλα βγαζει σφαλμα οπως και το αρχειο που περναμε με τhn stok recovery αλλα και εκει σφαλμα. Η εκδοση kernel που εχει ειναι 3.4.39 και η build number 4.2.021. μου ζητησε για update αλλα δεν το εκανα. Παρακαλω τα φωτα σας γτ το κινητο ειναι για φιλο και θελει ελληνικα και gapps. Ευχαριστω.

 

Δες το πρωτο ποστ πως να αλλαξεις ΡΟΜ. Οταν την περασεις κ ανοιξει το τηλεφωνο θα ειναι με Ελληνικα κ χωρις Κινεζιες με PlayStore.

Link to comment
Share on other sites

Το search είναι φίλος μας, μην είμαστε τεμπέληδες.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B4huyVgvdssGay16ZXgyaEJGWkE&usp=drive_web

,απο εδώ μέσα πάρε τους drivers απο coolpad

http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/#entry2212206

Εδώ κατέβασε κ το MTK driver pack..

Απλα διότι την πρωτη φορά συνδεα το κντ με το netbook κ ξαναλεω για να μην περναω οτι νάναι το εψαχνα μέσα απο διαχείριση συσκευων κ έψαχναν σε κάθε φάκελο χειροκίνητα, αλλά κυρίως οτι σου δειχνει ο οδηγός στη φωτο.

Δοκίμασε παλι με προσοχή αλλά καλό είναι εαν έχει μπλέξει το pc με διάφορους drivers πρεπει να τους καθαρίσεις κ να αρχίζεις απο αρχή σωστά.

ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω αλλη rom μαλλον δεν γινεται με airdroid. υπαρχει link με τους drivers του κινητου?

 

Έχεις ενεργοποιήσει το USB Debugging;

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπήκες ru.aliexpress.com αντί για http://www.aliexpress.com;

 

και σε αυτο που μου δινεις παλι το ιδιο ειναι.ακομα και οι φωτο ειναι στα ρωσικα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την ιδια εχω, την 4.4 lite του Jonvalvo και ολα λειτουργουν τελεια.

Δεν προκειται να ασχοληθω με αλλη ρομ, μεχρι να βγει καμια official kitkat.

Είναι μήπως εύκολο να μπει λινκ, γιατί ένα googlάρισμα δεν τη βγάζει;
Link to comment
Share on other sites

Είναι μήπως εύκολο να μπει λινκ, γιατί ένα googlάρισμα δεν τη βγάζει;

 

http://www.forocoches.com/foro/showthread.php?p=171781213#post171781213

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω μια απορία. Έχω την 4.2.2 AOSP V2 Jonzalvo και θέλω να αναβαθμίσω σε Kit kat. Όπως έχω καταλάβει μέχρι στιγμής, για να φλασάρουμε με επιτυχία μια ρομ, είναι καλό να φορμάρουμε την sd και μετά να περάσουμε το zip της ρομ. Πως θα φορμάρω την sd χωρίς να μπρικάρει το τηλέφωνο δεδομένου του γνωστού bug της AOSP?

Επίσης, αυτό το bug το έχουν και οι Kit kat ρομς που κυκλοφορούν;

Ευχαριστώ!

 

Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει;

 

βγάζεις την σδ απο το κινητό και την φορμάρεις με υπολογιστή. Εγώ προσωπικά συνδέω με καλώδιο και απλά σβήνω τα περιεχόμενά της χωρίς φορματ.

Link to comment
Share on other sites

βγάζεις την σδ απο το κινητό και την φορμάρεις με υπολογιστή. Εγώ προσωπικά συνδέω με καλώδιο και απλά σβήνω τα περιεχόμενά της χωρίς φορματ.

 

Ούτε να σβήσεις τα περιεχόμενα της sd χρειάζεται. Απλά βάζεις το .zip στην sd και κάνεις από recοvery την εγκατάσταση.

 

Άσχετο αλλά βλέπω μέχρι και σχόλια σου στο needrom. Ήταν να μην πάρεις εμπρός...Εύγε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πηρα το κινητο στα χερια μου. Το κινητό πετάει αλλα εχω 2 μικροπροβλήματα.

 

α)στην μαμισια ρομ οταν κατεβασω το tray (αυτο με τις συντομεσυσεις το πανω συρταρι ) μου πεταει ενα παραθυρο που λεει create password... τι ειναι αυτο και πως το βγαζω (συμβαινει σπάνια)??

 

β) και εχω το πρόβλημα με τα μηνυματα απο 4ψηφιους... δεν μου ερχεται μηνυμα π.χ απο τον πάροχο.. εχουμε κάποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...