Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δεν ξέρω απο uncle να παγώνω.Έχω την official 039 απο 7to.cn. Εντάξει δεν με καίνε κ τόσο τα 4ψήφια πιο πολύ ήθελα για να βλέπω τα λεπτά που απομένουν και τα ΜΒ μου.

 

Eφαρμογη δεν εχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

 

 

Το mobile uncle tools λες? Το έχω. Η εφαρμογή για μηνύματα εννοείς?

 

Εννοεί εφαρμογη για μηνυματα. Το uncle tools ΜΗΝ το πειραζεις εφοσον δεν ξερεις πολλα.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μηπως καποιος εχει ασχοληθει με το πληκτρολογιο κλησεων της miui multilanguage v05a 4.6.2 του emjot αφου τα keys εμφανιζονται στην οθονη μετακινημενα προς τα κατω?(οι δυο πανω σειρες).Ευαχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μηπως καποιος εχει ασχοληθει με το πληκτρολογιο κλησεων της miui multilanguage v05a 4.6.2 του emjot αφου τα keys εμφανιζονται στην οθονη μετακινημενα προς τα κατω?(οι δυο πανω σειρες).Ευαχαριστω.

 

Φιλε μου κανονικα εμφανιζονται σε εμένα,εχεις πειραξει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Για jimiss 79,

Φιλε μου δεν εχω κανει κατι, ετσι ειναι απο την εγκατασταση.Μηπως εχεις τη προηγουμενη εκδοση,4.6.16, εχω δει στο forum οτι εκει το πληκτρολογιο δουλευει κανονικα ή εχεις μηπως τη λυση.Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως πανε οι δοκιμες με την AOSP 4.4 KitKat V1 MULTILANGUAGE laek.17"?

Εχουμε κανα νεο για bugs,εληψεις,μπαταρια ,καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Για jimiss 79,

Φιλε μου δεν εχω κανει κατι, ετσι ειναι απο την εγκατασταση.Μηπως εχεις τη προηγουμενη εκδοση,4.6.16, εχω δει στο forum οτι εκει το πληκτρολογιο δουλευει κανονικα ή εχεις μηπως τη λυση.Ευχαριστω...

 

Δεν ξερω μηπως λεμε κατι διαφορετικο..

Αν θες ανεβασε screenshots με το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως πανε οι δοκιμες με την AOSP 4.4 KitKat V1 MULTILANGUAGE laek.17"?

Εχουμε κανα νεο για bugs,εληψεις,μπαταρια ,καμερα?

 

Λοιπον εχουμε και λεμε:

 

- Το led δουλευει αψογα και τωρα εκτος απο κοκκινο και πρασινο εχει και μπλε χρωμα που ειναι και το default για ειδοποιησεις

 

- Η συνδεση στον υπολογιστη δουλευει αψογα: και οι δυο αποθηκευτικοι χωροι εμφανιζονται στο PC. Το USB mass storage mode δεν υπαρχει, αλλα χρησιμοποιειται mtp.

 

- Το proximity sensor εφτιαξε τελεια.

 

- Το mobile uncle μπορει πλεον να κανει backup το imei. Πριν δε δουλευε καθως ο johnzalvo ειχε ενοποιησει τους αποθηκευτικους χωρους ενω εδω ειναι χωρια.

 

- ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ θα μπορεις να κανεις format την εξωτερικη καρτα. ΔΕΝ φταιω σε τιποτα αν καποιος το δοκιμασει και εκραγει το συμπαν. Στην KK lite εριχνε το κινητο σε bootloop. Προσοχη.

 

- Η καμερα τα σπαει! Δεν εχει διαφορες απο την προηγουμενη KK lite αλλα το αναφερω για οσους δεν ξερουν τι παιζει. Συνιστω εξτρα εγκατασταση της lenovo camera που εχει πολλα presets.

 

- Οπως και πριν το ηχειο ξεκουφαινει εκτος και αν ταπωσετε την μικροσκοπικη σχισμη του. Βαλτε αυτοκολλητακι για να ανασηκωνει λιγο το κινητο.

 

- Η ληψη μια χαρα ειναι οπως και πριν. Ο μετρητης σηματος συνεχιζει να ειναι υπερσηντηρητικος δειχνοντας λιγοτερο σημα απο οτι πραγματικα υπαρχει.

 

 

Ειναι η τεταρτη ρομ μου σε τρεις μερες. Αυτο πρεπει να σταματησει, δημιουργει προβληματα στην κοινωνικη μου ζωη.....:cry::cry::cry:

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελάνουν;νεα ρομ καθε μερα;http://www.needrom.com/download/f1-pure-aosp-kk/

 

Θεε μου οχι παλι...

 

Αυτη τη φορα ελπιζω να αντισταθω....

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Θεε μου οχι παλι...

 

Αυτη τη φορα ελπιζω να αντισταθω....

 

και μολις ειχα ξεκινησει να βαζω την leak

 

***την εβαλα αλλα δεν μπορω να διαβασω το κινητο απο τον υπολογιστη.ο εντοπισμος σφαλτων ειναι τικαρισμενος.

Edited by kalman2013
Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελάνουν;νεα ρομ καθε μερα;http://www.needrom.com/download/f1-pure-aosp-kk/

Οι διαφορες με την leak ειναι αυτα που ανεφερει στο change log επειδη λεει οτι ειναι βασισμενη πανω στην KitKat 4.4.2 – MULTILANGUAGE. ?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

με μια συντομη ματια εμενα η leak και η Lite με φαινονται ιδιες.wifi,φωτο,ταχυτητα(και bench Παρομοια)μπαταρια δεν ξέρω ακομαενα προβληματακι που ειχα με τις κλησεις και τα led διορθωθηκαν. φαινεται πολυ καλη μεχρι αλλα οπως και ολες οι κιτκατ μοιαζουν.στα αρνητικα δεν μπορω να δω τα αρχεια του κινητου στο pc και δεν δουλευει το gravity box

***κατι ακομα στο status bar στο σημα εχω αλλα τα χρωματα αλλα αυτα παραμενουνγκρι οπως ηταν

***το προβλημα με το gravity λυθηκε

Edited by kalman2013
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε:

 

- Το led δουλευει αψογα και τωρα εκτος απο κοκκινο και πρασινο εχει και μπλε χρωμα που ειναι και το default για ειδοποιησεις

 

- Η συνδεση στον υπολογιστη δουλευει αψογα: και οι δυο αποθηκευτικοι χωροι εμφανιζονται στο PC. Το USB mass storage mode δεν υπαρχει, αλλα χρησιμοποιειται mtp.

 

- Το proximity sensor εφτιαξε τελεια.

 

- Το mobile uncle μπορει πλεον να κανει backup το imei. Πριν δε δουλευε καθως ο johnzalvo ειχε ενοποιησει τους αποθηκευτικους χωρους ενω εδω ειναι χωρια.

 

- ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ θα μπορεις να κανεις format την εξωτερικη καρτα. ΔΕΝ φταιω σε τιποτα αν καποιος το δοκιμασει και εκραγει το συμπαν. Στην KK lite εριχνε το κινητο σε bootloop. Προσοχη.

 

- Η καμερα τα σπαει! Δεν εχει διαφορες απο την προηγουμενη KK lite αλλα το αναφερω για οσους δεν ξερουν τι παιζει. Συνιστω εξτρα εγκατασταση της lenovo camera που εχει πολλα presets.

 

- Οπως και πριν το ηχειο ξεκουφαινει εκτος και αν ταπωσετε την μικροσκοπικη σχισμη του. Βαλτε αυτοκολλητακι για να ανασηκωνει λιγο το κινητο.

 

- Η ληψη μια χαρα ειναι οπως και πριν. Ο μετρητης σηματος συνεχιζει να ειναι υπερσηντηρητικος δειχνοντας λιγοτερο σημα απο οτι πραγματικα υπαρχει.

 

 

Ειναι η τεταρτη ρομ μου σε τρεις μερες. Αυτο πρεπει να σταματησει, δημιουργει προβληματα στην κοινωνικη μου ζωη.....:cry::cry::cry:

 

Τελικα δεν εχει,otg?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μηπως καποιος εχει ασχοληθει με το πληκτρολογιο κλησεων της miui multilanguage v05a 4.6.2 του emjot αφου τα keys εμφανιζονται στην οθονη μετακινημενα προς τα κατω?(οι δυο πανω σειρες).Ευαχαριστω.

Εγω ειχα το ιδιο θεμα με την 5α και το ειχα λυσει με τον x dialer.

Αλλα σου συνιστω αν θελεις miui να βαλεις την 4.8.23 του johnickz(θα την βρεις λιγο πιο πισω).

Δουλευει αψογα εδω και 15 μερες!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε:

 

- Το led δουλευει αψογα και τωρα εκτος απο κοκκινο και πρασινο εχει και μπλε χρωμα που ειναι και το default για ειδοποιησεις

 

- Η συνδεση στον υπολογιστη δουλευει αψογα: και οι δυο αποθηκευτικοι χωροι εμφανιζονται στο PC. Το USB mass storage mode δεν υπαρχει, αλλα χρησιμοποιειται mtp.

 

- Το proximity sensor εφτιαξε τελεια.

 

- Το mobile uncle μπορει πλεον να κανει backup το imei. Πριν δε δουλευε καθως ο johnzalvo ειχε ενοποιησει τους αποθηκευτικους χωρους ενω εδω ειναι χωρια.

 

- ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ θα μπορεις να κανεις format την εξωτερικη καρτα. ΔΕΝ φταιω σε τιποτα αν καποιος το δοκιμασει και εκραγει το συμπαν. Στην KK lite εριχνε το κινητο σε bootloop. Προσοχη.

 

- Η καμερα τα σπαει! Δεν εχει διαφορες απο την προηγουμενη KK lite αλλα το αναφερω για οσους δεν ξερουν τι παιζει. Συνιστω εξτρα εγκατασταση της lenovo camera που εχει πολλα presets.

 

- Οπως και πριν το ηχειο ξεκουφαινει εκτος και αν ταπωσετε την μικροσκοπικη σχισμη του. Βαλτε αυτοκολλητακι για να ανασηκωνει λιγο το κινητο.

 

- Η ληψη μια χαρα ειναι οπως και πριν. Ο μετρητης σηματος συνεχιζει να ειναι υπερσηντηρητικος δειχνοντας λιγοτερο σημα απο οτι πραγματικα υπαρχει.

 

 

Ειναι η τεταρτη ρομ μου σε τρεις μερες. Αυτο πρεπει να σταματησει, δημιουργει προβληματα στην κοινωνικη μου ζωη.....:cry::cry::cry:

 

Δεν άντεξα και την πέρασα το πρωί, μιλάω πάντα για την AOSP 4.4 KitKat V1 MULTILANGUAGE laek.17 (η οποία μέχρι το βράδι θα ενημερωθεί σε V2 απ ότι βλέπω)... Οι εντυπώσεις μέχρι τώρα είναι ότι το κινητό έχει απλά ΑΠΟΓΕΙΩΘΕΙ, όλα λειτουργούν τέλεια και ταχύτατα (μου ρχεται να δώσω το S4 στο γιο μου και να κρατήσω αυτό)...

Επιβεβαιώνω λοιπόν όλα όσα λέει ο φίλος algorithm και προσθέτω ότι το κινητό μπορεί να κάνει και να λαμβάνει βίντεοκλησεις κανονικά, οι φωτό πλέον έχουν σχεδόν το διπλάσιο μέγεθος (πιθανόν έτρωγαν τρελή συμπίεση με τη μαμα ρομ), το ηχείο είναι δυνατότερο από τα γούστα μου, η μετάφραση στα ελληνικά είναι άψογη, και οι δύο θέσεις sim πλέον λαμβάνουν σήμα 3G, όσον αφορά τον μετρητη σήματος εγώ απενεργοποίησα το 3G (μιας και δεν το χρειάζεται ο μικρός) και οι μπάρες είναι φούλ... Όπως είπε και κάποιος εδω μέσα τύφλα να έχουν οι ναυαρχίδες...

 

Θέλω να ευχαριστήσω με τη σειρά μου τα παιδιά που έφτιαξαν τους οδηγούς και το βίντεο και μας/με ξεστράβωσαν...

 

[edit] Μόλις ανέβηκε η V2...

Edited by steliost
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα!!!

Εβγαλε και ο αλλος την v2.

Παλι καλα που δνε μου εχει ερθει ακομα το κινητο θα επρεπε να αλλαζα καθε 5 μιν ρομ ;p

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Μολις μαζευτηκα απο το μπανακι,και παω για κατεβασμα..........εχει και τα ματσακια σημερα........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα το ιδιο θεμα με την 5α και το ειχα λυσει με τον x dialer.

Αλλα σου συνιστω αν θελεις miui να βαλεις την 4.8.23 του johnickz(θα την βρεις λιγο πιο πισω).

Δουλευει αψογα εδω και 15 μερες!

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ τη κατεβαζω και θα την εγκαταστησω.Προφανως εχει ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω μηπως λεμε κατι διαφορετικο..

Αν θες ανεβασε screenshots με το πρόβλημα..

Πιστευω να φαινεται και να σε βοηθησει.Ευχαριστω.

Edited by apatagias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...