Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση σε αυτους με αοσπ λιτε.οταν σασ παρουν τηλ και τους το κλεισετε μετα σας ερχεται μνμ οτι σας καλεσε αυτος που του το κλεισατε οταν ησασταν κατειλημμένος;

Ναι με την ΚΚ ερχεται κανονικα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Η kitkat lite του jolvano αξιζει για να φυγουμε απο την pure aosp;

 

Μεχρι στιγμης ολα σουπερ!!!!

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ασ'το το bench καλυτερα ,το καινουργιο antutu τις εχει λιγο τσιμπημενες τις τιμες ,με miui v5 χθες εβγαλα 30,200!
Link to comment
Share on other sites

καλυτερη μπαταρια,φωτο και wifi νομιζω και bench που δεν λενε και τπτ για μικρες διαφορες

 

Για να κλέβετε στα benchmarks :p απενεργοποιήστε το power saving στο battery settings κατα τη διάρκεια του Antutu. Απενεργοποιείτε έτσι το CPU throttling. Σταθερά έχω 30500+στο Antutu!

 

Η κάμερα και το φλασ στην ΚΚ ειναι επιτελους συγχρονισμενα. Μονο μειον της ΚΚ οτι το aosp keyboard δεν εχει λεξικο για ελληνικα και το gravity box δεν εχει το option strip Unicode.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Η kitkat lite του jolvano αξιζει για να φυγουμε απο την pure aosp;

Ακομα με την 4.2 εισαι..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για να κλέβετε στα benchmarks :p απενεργοποιήστε το power saving στο battery settings κατα τη διάρκεια του Antutu. Απενεργοποιείτε έτσι το CPU throttling. Σταθερά έχω 30500+στο Antutu!

 

Η κάμερα και το φλασ στην ΚΚ ειναι επιτελους συγχρονισμενα. Μονο μειον της ΚΚ οτι το aosp keyboard δεν εχει λεξικο για ελληνικα και το gravity box δεν εχει το option strip Unicode.

 

Βάλε το touchpal x να σωθείς. Μετά από άπειρες δοκιμές πληκτρολογίων κατέληξα σε αυτό. Φοβερό λεξικό.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ακομα με την 4.2 εισαι..........:)

 

Μειναμε πισω :P το led ειδοποιησεων λειτουργει; γιατι κατι διαβαζα στις πισω σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Μειναμε πισω :P το led ειδοποιησεων λειτουργει; γιατι κατι διαβαζα στις πισω σελιδες

 

οταν φορτιζει το κινητο και οταν εχει αδια μπαταρια εμενα αναβε.για αναπαντητη και μνμ δεν ειχα μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Μειναμε πισω :P το led ειδοποιησεων λειτουργει; γιατι κατι διαβαζα στις πισω σελιδες

 

Εγω περασα απο Play Store προγραμματακι και λειτουργει μια χαρα.

Antutu 30442

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Για τα led πέρασα το Light Manager . Πολύ ευχαριστημένος και κάνει ακριβώς αυτό που λέει. Έχει πλέον επιλογές χρωμάτων led για ό,τι πρόγραμμα θέλετε (messenger, viber, email, κλπ).

Έχω την rom 4.4.2. jonzalvo.

 

Ενημερωτικά επίσης η συγκεκριμένη rom έχει τους ήχους κλήσης & media στο max value 255. Έχει αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ ότι είναι ριψοκίνδυνο για το ηχείο αυτές οι τιμές. Καλό είναι να τις χαμηλώσετε σε 252/253 για παν ενεδόμενο.

Edited by spyroskonst
Link to comment
Share on other sites

Για τα led πέρασα το Light Manager . Πολύ ευχαριστημένος και κάνει ακριβώς αυτό που λέει. Έχει πλέον επιλογές χρωμάτων led για ό,τι πρόγραμμα θέλετε (messenger, viber, email, κλπ).

Έχω την rom 4.4.2. jonzalvo.

 

ok.με την αοσπ λιτε βλεπω οτι δεν εχω τοσο καλο σημα οσο με την στοκ ρομ.εχω βοντα και εχω γυρω στις 2 γραμμες ενω με το zte v967s που ειχα ειχα full παντα

Link to comment
Share on other sites

Για τα led πέρασα το Light Manager . Πολύ ευχαριστημένος και κάνει ακριβώς αυτό που λέει. Έχει πλέον επιλογές χρωμάτων led για ό,τι πρόγραμμα θέλετε (messenger, viber, email, κλπ).

Έχω την rom 4.4.2. jonzalvo.

 

Ενημερωτικά επίσης η συγκεκριμένη rom έχει τους ήχους κλήσης & media στο max value 255. Έχει αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ ότι είναι ριψοκίνδυνο για το ηχείο αυτές οι τιμές. Καλό είναι να τις χαμηλώσετε σε 252/253 για παν ενεδόμενο.

 

οπα οπα μη μου πειτε οτι εχει κι αλλα χρωματα εκτος απο κοκκινο και πρασινο γιατι θα κλαψω

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

ok.με την αοσπ λιτε βλεπω οτι δεν εχω τοσο καλο σημα οσο με την στοκ ρομ.εχω βοντα και εχω γυρω στις 2 γραμμες ενω με το zte v967s που ειχα ειχα full παντα

 

Δεν έχει προβλημα η λήψη ουτε το σήμα. Απλα ο μετρητής σήματος με τις καθετες παύλες παραειναι συντηρητικός (βασικα οτι να ναι) και βγάζει από μία εως και δύο γραμμες λιγότερο από οσο επρεπε να δείχνει.

 

Αν πας και δεις την ενταση του σήματος σε dbm από τις ρυθμισεις θα καταλαβεις οτι δεν υπαρχει προβλημα. Εμενα μερικες φορες δειχνει με το ζορι μια γραμμη και παρόλα αυτα ειναι σταθερά κλειδωμενο σε hspa+ με καλύτερο dbm απο ενα huawei με την ιδια sim (που δειχνει πιο πολλες γραμμες).

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα ειναι αυτο;

Light Manager.

Μπορεις να ορισεις διαφορα χρωματα αλλα οτι και να βαλεις μονο κοκκινο και πρασινο εμφανιζει

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

οπα οπα μη μου πειτε οτι εχει κι αλλα χρωματα εκτος απο κοκκινο και πρασινο γιατι θα κλαψω

Με το Light Manager βάζεις ό,τι χρώμα θέλεις. Έχει επιλογή για ό,τιδήποτε μπορείς να φανταστείς, ακόμη και για προφίλ μπορείς να βάλεις ενημερωτικό led! Και ναι, τουλάχιστον σε εμένα, δουλεύει άψογα και έχω βάλει 4 διαφορετικά χρώματα led, ανάλογα με το μήνυμα που θα έρθει (fb, viber, sms, email), χωρίς να αναφέρω άλλα χρώματα σε φόρτιση, χαμηλή μπαταρία, αναπάντητες κλήσεις, κλπ.

Απλά μην κάνετε την ίδια εξυπνάδα με εμένα και το βάλετε σε hibernate mode με το greenify! LOL!

 

Δεν έχει προβλημα η λήψη ουτε το σήμα. Απλα ο μετρητής σήματος με τις καθετες παύλες παραειναι συντηρητικός (βασικα οτι να ναι) και βγάζει από μία εως και δύο γραμμες λιγότερο από οσο επρεπε να δείχνει.

 

Αν πας και δεις την ενταση του σήματος σε dbm από τις ρυθμισεις θα καταλαβεις οτι δεν υπαρχει προβλημα. Εμενα μερικες φορες δειχνει με το ζορι μια γραμμη και παρόλα αυτα ειναι σταθερά κλειδωμενο σε hspa+ με καλύτερο dbm απο ενα huawei με την ιδια sim (που δειχνει πιο πολλες γραμμες).

Εδώ συμφωνώ με τον φίλο μας. Και σε εμένα δείχνει την sim 1 μόνο με 2 γράμμες (σχεδόν) πάντα, αλλά πάντοτε έχω άψογο σήμα. Άρα, δεν έχουν σημασία οι ενδείξεις, αλλά η πρακτικότητα, και στην πράξη το σήμα είναι άψογο.

Edited by spyroskonst
Link to comment
Share on other sites

Με το Light Manager βάζεις ό,τι χρώμα θέλεις. Έχει επιλογή για ό,τιδήποτε μπορείς να φανταστείς, ακόμη και για προφίλ μπορείς να βάλεις ενημερωτικό led! Και ναι, τουλάχιστον σε εμένα, δουλεύει άψογα και έχω βάλει 4 διαφορετικά χρώματα led, ανάλογα με το μήνυμα που θα έρθει (fb, viber, sms, email), χωρίς να αναφέρω άλλα χρώματα σε φόρτιση, χαμηλή μπαταρία, αναπάντητες κλήσεις, κλπ.

Απλά μην κάνετε την ίδια εξυπνάδα με εμένα και το βάλετε σε hibernate mode με το greenify! LOL!

 

Το κατέβασα και δοκιμάζοντας τα διάφορα χρώματα ανάβει πάντα κόκκινο... Ίσως δουλεύει στην Κιτ Κατ 1.1; Έχω pure 2.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες την περιγραφή στο playstore?

 

"On Android 4.1 and 4.2, ROOT is required for those mark with asterisk *. After grant the ROOT permission, you need to restart Light Manager for changes to take effect. However ROOT is not required anymore from Android 4.3 onwards. You need to enable the Notification Access for Light Manager at Setting > Security > Notification Access > Light Manager.

 

There are two operating modes:

1) Normal Mode - Only LED color for the first notification will be flashing

2) Alternating Mode - A few LED colors will be flashing alternately when multiple notifications are received"

 

Αν έχεις 4.2 θέλει root. Εγώ έχω την 4.4.2 και δεν χρειάζεται. Επίσης πρέπει να το ενεργοποιήσεις ως υπηρεσία μέσα απο το μενού Security.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις restart την εφαρμογή μέσα απο το μενού της, είναι η 2η επιλογή νομίζω. Μετά κάνε αναπάντητη στο κινητό να δεις τι θα γίνει. Αν δεν λειτουργήσει κάνε ένα reboot της συσκευής, δοκίμασε πάλι και πόσταρε ξανά να δούμε.

 

EDIT: αγνόησε αυτά που έγραψα για το led, και χίλια συγνώμη για την ταλαιπωρία που σε έβαλα! Έχετε δίκιο παιδιά, μόνο πράσσινο/κόκκινο λειτουργεί ως χρώμα led. Αν απο το light manager επιλέξεις άλλο χρώμα, ή θα εμφανιστεί κόκκινο ή καθόλου. Και πάλι συγνώμη.

Edited by spyroskonst
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου με τα μυνηματα βολευευστε?

Μηπως σας χανεις τα ονοματα κ δειχνει μονο αριθμους?

 

Τι εταιρία/ες έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...