Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σας,

εργάζομαι τόσα χρόνια στις τηλεπικοινωνίες αλλά γιατρός ΔΕΝ είμαι, δεν μπορώ να σου πως αν κάνει κάποια μετάλλαξη η μη ιοντίζουσα που εκπέμπει η κεραία τηλεπικοινωνιών.

το μόνο που μπορώ με σιγουριά να σας πω είναι ότι ο δείκτης SAR είναι μια σημαντική πληροφορία για την ποιότητα της κεραίας της συσκευής αλ λά και για την εκπεμπόμενη ακτινοβολία συνολικά από το τηλέφωνο (μην ξεχνάμε πως έχουμε άλλες 3-4 κεραίες πάνω στο μηχάνημα πέρα από το 3g).

αυτό που σαν μηχανικός μετράω είναι τα v/m ή Watt/m2 και καθαρά την εκπεμπόμενη ακτινοβολία τηλεπικοινωνιών.

αυτό που πρέπει να γνωρίζουμε ΟΛΟΙ μας είναι πως τα όρια όπως καθορίζονται από το σύνταγμα σε Ελλάδα είναι στο 60% των ορίων της EU.(21.5 Volt/m για σταθμούς βάσης ραδιοφώνων και τηλεοράσεων,για κινητά 42.5 Volt/m)

Τα όρια καθορίζονται με βάση την αύξηση της θερμοκρασίας των κυττάρων (εγκεφαλικών) του σώματος κατά ένα βαθμό.

δλδ αν συμβεί αυτό τότε αποδεδειγμένα ο άνθρωπος έχει προβλήματα σωματικά.

 

παρακαλώ δείτε το site για τα SAR όπως οφείλουν οι εταιρίες:

http://sarshield.com/radiation-chart/

 

ψάξτε xiaomi.

και μην ξεχνάμε την Ελληνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας (ΕΕΑΕ)

διαβάστε

http://www.eeae.gr/gr/index.php?menu=0&fvar=html/president/_info_radiation_mi

 

ότι θέλετε ρωτήστε με.

 

Σύμφωνα με το site που παραθέτεις όλα τα Xiaomi είναι κάτω του 0,5.Δεν βλέπω το λόγο γιατί το Redmi Note να έχει υψηλότερο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το redrice hongmi πάντως το εγχειρίδιο δεν αναφέρει τιμή sar.

Λέει μόνο ότι είναι μέσα στα επιτρεπόμενα όρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σύμφωνα με το site που παραθέτεις όλα τα Xiaomi είναι κάτω του 0,5.Δεν βλέπω το λόγο γιατί το Redmi Note να έχει υψηλότερο.

?????

 

Xiaomi MI2 1.37

Xiaomi Mi2A 1.62

Xiaomi Mi2A 1.37

Xiaomi Mi-3 1.29

Xiaomi Hongmi 1s 1.42

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το site που παραθέτεις όλα τα Xiaomi είναι κάτω του 0,5.Δεν βλέπω το λόγο γιατί το Redmi Note να έχει υψηλότερο.

 

κανενα xiaomi δεν εχει κατω απο 1,30 συμφωνα με το site.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το site που παραθέτεις όλα τα Xiaomi είναι κάτω του 0,5.Δεν βλέπω το λόγο γιατί το Redmi Note να έχει υψηλότερο.

 

Κάτι δεν είδες καλά

 

Xiaomi MI2 1.37

Xiaomi Mi2A 1.62

Xiaomi Mi2A 1.37

Xiaomi Mi-3 1.29

Xiaomi Hongmi 1s 1.42

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν είδες καλά

 

Xiaomi MI2 1.37

Xiaomi Mi2A 1.62

Xiaomi Mi2A 1.37

Xiaomi Mi-3 1.29

Xiaomi Hongmi 1s 1.42

 

Εστειλα μαιλ στην χιαομι κ μ απαντησαν απλα οτι The phone is safe for using. Κανονικα θα επρεπε να μου πουν τιμη SAR, κατι που το απεφυγαν!

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες. Και μετριέται μονο η θερμοκρασία που αυτο αφηνει απεξω ολες τις αλλες επιδρασεις.

Ομως αυτη τη μανία με το sar δεν την καταλαβαινω.. Ενα bluetooth λυνει το πρόβλημα! Και ειναι και εξαιρετικά χρήσιμο

 

Συμφωνώ απόλυτα και εδώ και ένα χρόνο μόνο με bluetooth και άσε τον Κινέζο να λέει ιστορίες:D

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα και εδώ και ένα χρόνο μόνο με bluetooth και άσε τον Κινέζο να λέει ιστορίες:D

 

ακομη και bluetooth να εχεις, εχεις ακτινοβολια στο σωμα, οπου ειναι εν επαφη το κινητο.

 

γι αυτο και βγαζουν 2 τιμες sar, μια για το κεφαλι και μια για το υπολοιπο σωμα...

 

δωρο αδωρον δλδ, αφου μπορει να εχεις τιμες 1,5 στο σωμα. (συνηθως η τιμη για το σωμα ειναι λιγο μικροτερη απο την τιμη για το κεφαλι)

Edited by sundance
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι συγκρίνεται η όποια επιδραση στον εγκέφαλο με αυτη στο μπουτι (και αν, συνηθως τοχεις μακρια)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν είδες καλά

 

Xiaomi MI2 1.37

Xiaomi Mi2A 1.62

Xiaomi Mi2A 1.37

Xiaomi Mi-3 1.29

Xiaomi Hongmi 1s 1.42

 

Δίκιο έχετε παιδιά, sorry.

 

Τεσπα,

210$ στο minideal.

200$ και στο Vickmall.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σχετικά με τα updates της miui:

Νομίζω πως μόνο η αγγλική έκδοση είναι επίσημη και παίρνει αυτόματα τα updates?

Τι γίνεται εάν είσαι root η έχεις multilanguage?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σχετικά με τα updates της miui:

Νομίζω πως μόνο η αγγλική έκδοση είναι επίσημη και παίρνει αυτόματα τα updates?

Τι γίνεται εάν είσαι root η έχεις multilanguage?

Σωστά ..μόνο με την επίσημη αγγλική τα παίρνει αυτόματα

Με multi δεν θα γίνεται αυτόματα....

Το root δεν νομίζω ότι επηρεάζει ...απλώς μετά το αυτόματο update θα ξαναχρειαστεί root.

Συνεπώς αφού θα πρέπει κάποιος έτσι και αλλίώς να μάθει να ρουτάρει , το παίρνεις χωρίς ρουτ και το κάνεις μόνος σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει.. Απλά έβαλα multi και το σκέφτηκα μετά . Φαντάζομαι όμως δεν είναι δύσκολο να το γυρίζω σε επίσημη εάν χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά ..μόνο με την επίσημη αγγλική τα παίρνει αυτόματα

Με multi δεν θα γίνεται αυτόματα....

Το root δεν νομίζω ότι επηρεάζει ...απλώς μετά το αυτόματο update θα ξαναχρειαστεί root.

Συνεπώς αφού θα πρέπει κάποιος έτσι και αλλίώς να μάθει να ρουτάρει , το παίρνεις χωρίς ρουτ και το κάνεις μόνος σου.:)

 

Αν εγκαταστήσουμε τη rom που δίνουν τα παιδιά στο miui.gr θα παίρνει ota updates;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστήσουμε τη rom που δίνουν τα παιδιά στο miui.gr θα παίρνει ota updates;

 

OXI μόνο η αυθεντική rom παίρνει OTA update.

απλά πρέπει όταν το βγάλει το miui.gr την τελευταία version πρέπει να την βάλετε μέσω TWRP με το χέρι.

το root είναι πανεύκολο και safe σε 2 λεπτά το κάνετε.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

χθες παρέλαβα κι εγώ!

 

Παιδιά με συγχωρείτε αν ρωτάω κάτι που ήδη έχετε βρει, αλλά δυσκολεύομαι να το βρώ. Υπάρχει κάπου οδηγός για να βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο και να βγάλεις οτιδήποτε κινέζικο από την αγγλο-κινέζικη ρομ του to2c?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

χθες παρέλαβα κι εγώ!

 

Παιδιά με συγχωρείτε αν ρωτάω κάτι που ήδη έχετε βρει, αλλά δυσκολεύομαι να το βρώ. Υπάρχει κάπου οδηγός για να βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο και να βγάλεις οτιδήποτε κινέζικο από την αγγλο-κινέζικη ρομ του to2c?

 

κάνε μας ένα review να ξεχαρμανιάσουμε, να δούμε τι γίνεται

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

εργάζομαι τόσα χρόνια στις τηλεπικοινωνίες αλλά γιατρός ΔΕΝ είμαι, δεν μπορώ να σου πως αν κάνει κάποια μετάλλαξη η μη ιοντίζουσα που εκπέμπει η κεραία τηλεπικοινωνιών.

παρακαλώ δείτε το site για τα SAR όπως οφείλουν οι εταιρίες:

http://sarshield.com/radiation-chart/

ότι θέλετε ρωτήστε με.

Αγαπητέ Βασίλη, αν στο site που δίνεις (το οποίο είναι ΕΤΑΙΡΙΑ Πώλησης προϊόντων "προστασίας από ακτινοβολια!") εσυ θεωρείς οτι βρήκες την λίστα με τα SAR ολων των συσκευών, κάπου μπερδευεσαι...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Βασίλη, αν στο site που δίνεις (το οποίο είναι ΕΤΑΙΡΙΑ Πώλησης προϊόντων "προστασίας από ακτινοβολια!") εσυ θεωρείς οτι βρήκες την λίστα με τα SAR ολων των συσκευών, κάπου μπερδευεσαι...

 

ενδεικτικό είναι φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει είναι το sar.

Δεν υπάρχει περίπτωση μία κορυφαία εταιρία σαν την Xiaomi που σύντομα θα μπει επίσημα στην Ευρώπη να έχει φτιάξει συσκευή με υψηλό sar.

Μην ξεχνάμε επίσης ότι ΚΑΝΕΝΑ κινητό δεν έχει υψηλότερο sar από το μηλόφωνο.

 

Μισω κυριολεκτικα την apple αλλα εδω κανεις λαθος, το μηλο αν δεν κανω λαθος εχει σαρ καπου στο 1 ενω το mi3 εχει 2

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

χθες παρέλαβα κι εγώ!

 

Παιδιά με συγχωρείτε αν ρωτάω κάτι που ήδη έχετε βρει, αλλά δυσκολεύομαι να το βρώ. Υπάρχει κάπου οδηγός για να βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο και να βγάλεις οτιδήποτε κινέζικο από την αγγλο-κινέζικη ρομ του to2c?

 

αδελφε κανε ενα gps test και πες μας, ειμαι μεταξυ αυτου και του zte redbull και φαινεται να συγλινω προς redbull μονο και μονο για το gps που ειναι εγγυηση της snapdragon.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια τα αυτοκόλλητα για το sar δουλευουν?????????

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα to antelife ειναι αξιοπιστο site γιατι το νοτε το εχει προσφορα 189 δολαρια

http://www.antelife.com/xiaomi-redmi-note-hongmi-note-enhanced-version-miui-v5-android-4-2-mtk6592-octa-core-5-5-inch-2-gb-8gb-f2-2-otg-5-0mp-13-0mp-camera-hd-gff-ogs-screen-3200mah.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα to antelife ειναι αξιοπιστο site γιατι το νοτε το εχει προσφορα 189 δολαρια

http://www.antelife.com/xiaomi-redmi-note-hongmi-note-enhanced-version-miui-v5-android-4-2-mtk6592-octa-core-5-5-inch-2-gb-8gb-f2-2-otg-5-0mp-13-0mp-camera-hd-gff-ogs-screen-3200mah.html

ειναι πολυ αργο,και το κινητο το ξεπουλησε ηδη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα to antelife ειναι αξιοπιστο site γιατι το νοτε το εχει προσφορα 189 δολαρια

http://www.antelife.com/xiaomi-redmi-note-hongmi-note-enhanced-version-miui-v5-android-4-2-mtk6592-octa-core-5-5-inch-2-gb-8gb-f2-2-otg-5-0mp-13-0mp-camera-hd-gff-ogs-screen-3200mah.html

 

ναι βλακεια τωρα το ειδα οτι ηταν sold out

παρολο αυταο ειναι αξιοπιστω site

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...