Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω ρε μαγκες.

Μια τελευταια ερωτηση.

Βλεπω οτι μου βγαινει καπου στα 146 ευρω,με paypal θα παει ποσο παραπανω?

Πανω απο 150?

Μιλαω φυσικα για το ποσοστο που παιρνει και η paypal.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το vickmail ειναι τοσο αξιοπιστο οσο το minideal?

Προσωπικά για μένα είναι η καλύτερη εμπειρία που είχα μεχρι τώρα με Κινέζικο μαγαζί. Ένας φίλος μου έχει παραγγείλει κινητό από merimobiles και όχι μόνο δεν έχουν δώσει ακόμα tracking number αλλά έρχονται με τά από μια εβδομάδα και μας λένε ότι δεν υπάρχει σε stock το κινητό σε μαύρο χρώμα, αλλά μόνο σε λευκο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω ρε μαγκες.

Μια τελευταια ερωτηση.

Βλεπω οτι μου βγαινει καπου στα 146 ευρω,με paypal θα παει ποσο παραπανω?

Πανω απο 150?

Μιλαω φυσικα για το ποσοστο που παιρνει και η paypal.

Σε μένα για αξία 199,99+8,00=207,99$ μου βγήκε με το paypal 154,04€

Σημείωση:Με επιλογή την μετατροπή να την κάνει η Τράπεζα και όχι το paypal

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα.Την μετατροπη την εκανε η paypal η εβαλες την τραπεζα σου?

 

Τωρα ειδα το edit σου.

Oκ μια χαρα φιλε.Tnx

Edited by TakisStam
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα.Την μετατροπη την εκανε η paypal η εβαλες την τραπεζα σου?

 

Τωρα ειδα το edit σου.

Oκ μια χαρα φιλε.Tnx

 

να βαλεις στις ρυθμισεις του πεηπαλ να σε χρεωνει στο νομισμα του πωλητη

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα το δεις και κατα την διδικασία της παραγγελιας, όπου πρεπει να επιλέξεις τρόπο αποστολής

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εχει παραλαβει κανεις απο αυτο το κινητο να μας πει αποψεις για καμερα βιντεο και οθονη και εαν εχει otg.

 

http://www.to2c.com/xiaomi-phone/xiaomi-phone/xiaomi-hongmi-note-2gb-8gb-basic-wcdma-3g-mobile-phone.html

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα χθες το απόγευμα με Multi-language ROM(will root,install google play) από http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html και σήμερα μου στείλανε το Tracking number. Μου βάλανε και κάποια δωράκια:)

 

 

Τι δωράκια σου βάλανε; Τους τα ζήτησες ή μόνοι τους ;

Link to comment
Share on other sites

Τα "ψιλοζήτησα":)...car charger,mini phone stand holder,dust pulg

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ετσι για να γνωριζετε παιδια ρωτησα/απαιτησα για το xiaomi note και στα 3 email τς xiaomi σε china,hongkong,singapore και σε κανενα δεν μου ειπαν ακριβής απάντηση και στα 3 σχεδον μου λενε συγνωμη δεν το ξερουμε ειναι ασφαλες ομως και τετια.. Μονο στο ενα μου δωσαν αυτο σαν οριο: Max SAR value is 0.8W/kg

και στο αλλο μου ειπαν: SAR on china is limited to 1W/kg

Link to comment
Share on other sites

ετσι για να γνωριζετε παιδια ρωτησα/απαιτησα για το xiaomi note και στα 3 email τς xiaomi σε china,hongkong,singapore και σε κανενα δεν μου ειπαν ακριβής απάντηση και στα 3 σχεδον μου λενε συγνωμη δεν το ξερουμε ειναι ασφαλες ομως και τετια.. Μονο στο ενα μου δωσαν αυτο σαν οριο: Max SAR value is 0.8W/kg

και στο αλλο μου ειπαν: SAR on china is limited to 1W/kg

Το ιδιο και σ΄εμενα φιλε μου το ειχα πει πιο πανω.Αυτο με ξενερωσε λιγο και εχω παγωσει την αγορα του

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σ΄εμενα φιλε μου το ειχα πει πιο πανω.Αυτο με ξενερωσε λιγο και εχω παγωσει την αγορα του

 

Α sorry που δεν το προσεξα..

καλα να σου πω την αληθεια δεν νομιζω νανε τοσο τραγικο το σαρ του που το κρυβουνε..

και επισης δεν πιστευω νανε και τοοοσο πολυ...τα πιο πολλα κινεζικα που ειχα ποτε μου και που εχω προσεξει κυμαίνονται απο 1 μεχρι 1.5

Link to comment
Share on other sites

ετσι για να γνωριζετε παιδια ρωτησα/απαιτησα για το xiaomi note και στα 3 email τς xiaomi σε china,hongkong,singapore και σε κανενα δεν μου ειπαν ακριβής απάντηση και στα 3 σχεδον μου λενε συγνωμη δεν το ξερουμε ειναι ασφαλες ομως και τετια.. Μονο στο ενα μου δωσαν αυτο σαν οριο: Max SAR value is 0.8W/kg

και στο αλλο μου ειπαν: SAR on china is limited to 1W/kg

μια χαρα, ενταξυ οχι τελεια αλλα απο το μηλοφωνο πιο χαμηλα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρώτη φορά θα πάρω smartphone και μετά από ψάξιμο κατέληξα σε αυτό. Αλλά επειδή είμαι και άσχετος δεν ξέρω αν ψάχνω σωστά κι έχω απορίες.

 

α) Αφού στο vickmail κάνει 199$ γιατί κάποιος να το πάρει απ το minideal που έχει 209$?

β) Θήκες και προστατευτικά οθόνης δεν μπορούμε να βρούμε από δω; Είναι καλύτερα να πάρουμε επιπλέον με την αγορά του κινητού;

γ) Ισχύει το ίδιο και για τα ακουστικά; Ρωτάω επειδή στο πακέτο δεν προσφέρουν ακουστικά

δ) Πρέπει να αγοράσω και 2η μπαταρία;

ε) Να τους πω να κάνουν root; (δεν ξέρω τι παίζει) "Conduct root process in the cell phone" ?

στ) Να τους πως να βάλουν Google Play Store;

ζ) Να βάλουν Ελληνική γλώσσα ως default language;

η) Ελληνικούς χαρακτήρες θα έχει για emails, comments, facebook chat etc;

θ) Οσο για το SAR, τελικά είναι σε επικίνδυνα επίπεδα αυτό το κινητό;

ι) Τι άλλο πρέπει να πω ; (πέρα από το να αναγράψουν Gift , Low value)

 

Υ.Γ. Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους, όλο οφλάιν είναι και στο vickmail και στο minideal.

Edited by LandJ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρώτη φορά θα πάρω smartphone και μετά από ψάξιμο κατέληξα σε αυτό. Αλλά επειδή είμαι και άσχετος δεν ξέρω αν ψάχνω σωστά κι έχω απορίες.

 

α) Αφού στο vickmail κάνει 199$ γιατί κάποιος να το πάρει απ το minideal που έχει 209$?

Εγώ το πήρα από το vickmall.com, Που όπως έχω ξαναγράψει είναι άψογοι!

β) Θήκες και προστατευτικά οθόνης δεν μπορούμε να βρούμε από δω; Είναι καλύτερα να πάρουμε επιπλέον με την αγορά του κινητού;

Θήκη σιλικόνης και προστατευτικό οθόνης υπάρχουν στο πακέτο

γ) Ισχύει το ίδιο και για τα ακουστικά; Ρωτάω επειδή στο πακέτο δεν προσφέρουν ακουστικά

Όπως είδα τα original ακουστικά είαναι ακριβούτσικα http://www.vickmall.com/original-earphone-for-xiaomi-smartphones.html, οπότε θα δω πως θα παίζουν αυτά που έχω και μετά βλέπουμε

δ) Πρέπει να αγοράσω και 2η μπαταρία;

Δεν υπάρχει πρέπει. Αν χρειάζεσαι οπωσδήποτε αγοράζεις

ε) Να τους πω να κάνουν root; (δεν ξέρω τι παίζει) "Conduct root process in the cell phone" ?

στ) Να τους πως να βάλουν Google Play Store;

ζ) Να βάλουν Ελληνική γλώσσα ως default language;

Εγώ επέλεξα "Multi-language ROM(will root,install google play)"

η) Ελληνικούς χαρακτήρες θα έχει για emails, comments, facebook chat etc;

Ναι

θ) Οσο για το SAR, τελικά είναι σε επικίνδυνα επίπεδα αυτό το κινητό;

???:rolleyes:

ι) Τι άλλο πρέπει να πω ; (πέρα από το να αναγράψουν Gift , Low value)

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο

Και με SG Post, χωρίς μεταφορικά και Τελωνεία

Υ.Γ. Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους, όλο οφλάιν είναι και στο vickmail και στο minideal.

Κυριακή είναι σήμερα. Όλες τις άλλες μέρες η Selina στο vickmall.com είναι Online από τις 12:00 το μεσημέρι μέχρι αργα το βράδυ

Ελπίζω να σε διαφώτισα κάπως:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

1) Στο vickmail, λέει κάπου Service+Gift (OTG Cable, Screen Film + Silicon Case). Αυτα είναι δωρεάν ή τα πληρώνουμε;

2) Τι κάνει το OTG Cable. Να το βάλω κι αυτό;

3) Τι είναι Screen Film;

4) Αν θέλω και 2η μπαταρία, τους το λέω κατά την παραγγελία; Πόσο κοστίζει;

5) Ακουστικά όχι ορίτζιναλ μπορώ να βρω στο ελληνικό εμπόριο; Θα ταιριάζουν και θα λειτουργούν;

6) Θα βγει σε μαύρο χρώμα; Μάθατε κανένα σχετικό νέο; ή μόνο σε λευκό;

Link to comment
Share on other sites

1. Είναι δωρεάν (gift) οπότε ό,τι ειναι δωρεάν το βάζεις

2. OTG=USB On The Go. Είναι ένα μικρο καλώδιο που από τη μια μεριά το συνδέεις στη micro USB θύρα του κινητού και από την άλλη βγάζει USB θηλυκο, όπου μπορείς να συνδέσει διάφορες συσκευές (ποντίκι, πληκτρολόγιο, φλασάκι USB)

3. Screen Protector

4. Αν θυμάμαι καλά 25-26€. Κάνε αναζήτηση στο site και θα τη βρεις.

5. όταν το παραλάβεις δοκίμασε καποιο που πιθανον να έχει και βλέπεις

6. :rolleyes:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

7) Στο πακέτο λέει κάτι για Silicon Case. Είναι το ίδιο με την επιλογή Nilkin Hard Case +5$ ;

8) Δε μπορούμε να βάλουμε από πίσω ένα πλαστικό κάλυμμα (προφανώς ή το Hard Case ή το Silicon Case είναι) για να φαίνεται μαύρο το κινητό έτσι ώστε να μην μεγαλοδείχνει με την ασπρίλα του;

9) Τώρα σοβαρά, δεν είναι τεράστια αυτά τα κινητά για το παντελόνι; Απ την εμπειρία σας πως τα βάζετε μες στην τσέπη; Επειδή δεν έχω ξαναπάρει νοιώθω ότι θα περπατάω σαν να έχω ένα κόντρα πλακέ ξύλο στην τσέπη! Μήπως αυτό το μικρο-σκάλωμα που έχω, θα μου φύγει αμέσως;

10) Στο βιντεάκι αυτό (

) δείχνει στο κέντρο της οθόνης του κινητού κάτι Κινέζικα γράμματα. Και κάτι άλλα πάνω δεξιά του. Αυτά είναι μέσα στο κινητό ή πάνω στο Screen Protector; Αλλά όπως και να 'χει, πρέπει να είναι έτσι αναγκαστικά; Δε γίνεται να μην φαίνονται αυτά;

11) Αυτά πρέπει να τα φορτίζουμε 12-14 ώρες πριν τα χρησιμοποιήσουμε , όπως τα παλιότερα κινητά;

12) Εχει LED Flash η κάμερα του;

Edited by LandJ
Link to comment
Share on other sites

7) Στο πακέτο λέει κάτι για Silicon Case. Είναι το ίδιο με την επιλογή Nilkin Hard Case +5$ ;

8) Δε μπορούμε να βάλουμε από πίσω ένα πλαστικό κάλυμμα (προφανώς ή το Hard Case ή το Silicon Case είναι) για να φαίνεται μαύρο το κινητό έτσι ώστε να μην μεγαλοδείχνει με την ασπρίλα του;

9) Τώρα σοβαρά, δεν είναι τεράστια αυτά τα κινητά για το παντελόνι; Απ την εμπειρία σας πως τα βάζετε μες στην τσέπη; Επειδή δεν έχω ξαναπάρει νοιώθω ότι θα περπατάω σαν να έχω ένα κόντρα πλακέ ξύλο στην τσέπη! Μήπως αυτό το μικρο-σκάλωμα που έχω, θα μου φύγει αμέσως;

10) Στο βιντεάκι αυτό (

) δείχνει στο κέντρο της οθόνης του κινητού κάτι Κινέζικα γράμματα. Και κάτι άλλα πάνω δεξιά του. Αυτά είναι μέσα στο κινητό ή πάνω στο Screen Protector; Αλλά όπως και να 'χει, πρέπει να είναι έτσι αναγκαστικά; Δε γίνεται να μην φαίνονται αυτά;

11) Αυτά πρέπει να τα φορτίζουμε 12-14 ώρες πριν τα χρησιμοποιήσουμε , όπως τα παλιότερα κινητά;

12) Εχει LED Flash η κάμερα του;

 

Εννοειτε πως αυτα τα γραμματα ειναι στην ζελατινα την οποια αφαιρεις.Αλλο η silicone case και αλλο η Nillkin hard case.Τωρα για το μεγεθος που λες εγω εχω ενα Lenovo 4.7".Το χειμωνα με το μπουφαν εισαι σπεσιαλ.Τωρα που ηρθε το καλοκαιρι και παιρνω την μηχανη,δεν βολευει καθολου στην μπροστινη τσεπη,δεν μπορω να λυγισω το ποδι μιλαμε.

 

Οχι,δεν χρειαζεται τοσες ωρες φορτιση οπως τα Nokia 3210 και τα υπολοιπα εκεινης της εποχης.Το βαζεις στο ρευμα και μολις γραψει πληρως φορτισμενο το βγαζεις.Εχει κανονικα led η καμερα του.

Link to comment
Share on other sites

13) Pixel Density έχει 267. Τι σημαίνει αυτό για την ανάλυση του; Θα έχει καλή εικόνα ή θα φαίνονται τίποτα τετραγωνάκια;

14) Μα πόσο RAM έχει; Στο phonearena λέει 1GB, στο gsmarena λέει 1/2 GB RAM, ενώ στα vickmall & minideal λέει για 2GB. Πόσο έχει τελικά;

Edited by LandJ
Link to comment
Share on other sites

13) Pixel Density έχει 267. Τι σημαίνει αυτό για την ανάλυση του; Θα έχει καλή εικόνα ή θα φαίνονται τίποτα τετραγωνάκια;

14) Μα πόσο RAM έχει; Στο phonearena λέει 1GB, στο gsmarena λέει 1/2 GB RAM, ενώ στα vickmall & minideal λέει για 2GB. Πόσο έχει τελικά;

Φίλε μου θα πρέπει να διαβάσεις λιγάκι. Στο λέω φιλικά. Κάνεις ένα κατεβατό με ερωτήσεις σου απαντάμε και καπάκι άλλο κατεβατό και μετά πάλι τα ίδια.

Υπάρχουν δύο μοντέλα. Και με 1gb και με 2gb. Δες το 1ο ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5306515#post5306515

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

13) Pixel Density έχει 267. Τι σημαίνει αυτό για την ανάλυση του; Θα έχει καλή εικόνα ή θα φαίνονται τίποτα τετραγωνάκια;

14) Μα πόσο RAM έχει; Στο phonearena λέει 1GB, στο gsmarena λέει 1/2 GB RAM, ενώ στα vickmall & minideal λέει για 2GB. Πόσο έχει τελικά;

Να προτείνω κάτι εντελώς φιλικά και με καλή διάθεση.

Εφόσον λες πως πρώτη φορά αγοράζεις-ασχολείσαι με smartphone, κάτι που φαίνεται κι από το είδος και τη ποσότητα των ερωτήσεων, μήπως να ξεκινήσεις με κάτι από Ελλάδα; Να έχεις μια καλύτερη υποστήριξη ενώ μαθαίνεις, και σε δεύτερη φάση μπες στα πιο βαθιά.

Link to comment
Share on other sites

Το λεντ του σε σχεση με το 1s ειναι μερα με τη νυχτα λες και αναβει προβολεας.

Εχετε να προτεινετε καμμια καλη glass screen protector δοκιμασμενη?και σε αλλες συσκευες σαν μαρκα?

Link to comment
Share on other sites

Το λεντ του σε σχεση με το 1s ειναι μερα με τη νυχτα λες και αναβει προβολεας.

 

Πάντως του πρώτου hongmi που έχω είναι το πιο δυνατό που έχω δει και σε σύγκριση με όλα των γνωστών μου με γνωστές μάρκες , αυτό πόσο είναι δλδ;;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...