Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

WTF αφού το έχει http://www.antelife.com/xiaomi-redmi-note-hongmi-note-enhanced-version-miui-v5-android-4-2-mtk6592-octa-core-5-5-inch-2-gb-8gb-5-0mp-13-0mp-camera-hd-gff-ogs-screen-3200mah-f2-2-otg.html

 

Και μάλιστα έχει και κουπόνι "noteoff6"

 

Έχασα επεισόδια? Τι είναι η Enhanced Version?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έκανα την κίνηση και το παρήγγειλα από εδώ

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

Θα πρέπει να πώ ότι πραγματικά έπαθα πλάκα με το customer service τους. Άψογοι από κάθε άποψη. Καμία σχέση με άλλα Κινέζικα μαγαζιά που βλέπεις ότι οι απαντήσεις τους είναι τυποποιημένες.Μου υποσχέθηκαν ότι αύριο κιόλας θα το στείλουν και θα μου δώσουν το tracking number. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα το μαγαζί.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την κίνηση και το παρήγγειλα από εδώ

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

Θα πρέπει να πώ ότι πραγματικά έπαθα πλάκα με το customer service τους. Άψογοι από κάθε άποψη. Καμία σχέση με άλλα Κινέζικα μαγαζιά που βλέπεις ότι οι απαντήσεις τους είναι τυποποιημένες.Μου υποσχέθηκαν ότι αύριο κιόλας θα το στείλουν και θα μου δώσουν το tracking number. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα το μαγαζί.

 

Στην εξυπηρέτηση πριν την αγορά όλοι είναι μια χαρά. Μετά τι γίνετε με την εγγύηση αν χρειαστεί να το στείλεις πίσω..... Εκεί αρχίζουν και κάνουν τους Κινέζους.....

Link to comment
Share on other sites

Στην εξυπηρέτηση πριν την αγορά όλοι είναι μια χαρά. Μετά τι γίνετε με την εγγύηση αν χρειαστεί να το στείλεις πίσω..... Εκεί αρχίζουν και κάνουν τους Κινέζους.....

Εκεί ακριβώς ξεχωρίζει η ήρα απ' το στάρι.:lol:

Πάντως φίλοι μου που έχουν αγοράσει αρκετές φορές απ' αυτούς μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια. Εγώ έχω προσωπική (καλή) εμπειρία με άλλο μαγαζί (to2c), στο οποίο χρειάσθηκε να στείλουμε πίσω για επισκευή ένα zte v987 4 μήνες μετά την αγορά και όλα πήγαν καλά. Πήγε, γύρισε και λειτουργεί μια χαρά....αλλά βγαίνουμε εκτός θέματος:happy:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Στην εξυπηρέτηση πριν την αγορά όλοι είναι μια χαρά. Μετά τι γίνετε με την εγγύηση αν χρειαστεί να το στείλεις πίσω..... Εκεί αρχίζουν και κάνουν τους Κινέζους.....

 

Εκεί ακριβώς είναι που το συγκεκριμένο μαγαζί που ανέφερε η φίλος (vickmall) είναι παραπάνω από άψογο. Μέλος εδώ, του δημιουργήθηκε πρόβλημα στο redmi 1s μετά από διαδικασία flash (δεν εφταιξε αυτό, αλλά θα μπορούσαν να πατήσουν σε αυτό και να κάνουν τις πάπιες, θα έλεγα να κάνουν τους κινέζους αλλά είναι ήδη:p ) και οι τύποι τι έκαναν ; Του λένε συσκεύασε το, στείλε το, και μόλις πάρουμε tracking number σου στέλνουμε άλλο προς αντικατάσταση.

Δηλαδή πριν καν παραλάβουν το προβληματικό.

Που θα μπορούσε κάποιος (κάφρος) να στείλει ένα μαγνητάκι ψυγείου να έχουν σουβενίρ από την Ελλάδα οι Κινέζοι, να κρατήσει το προβληματικό για ανταλλακτικά και να έχει και το καινούργιο.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Εκεί ακριβώς είναι που το συγκεκριμένο μαγαζί που ανέφερε η φίλος (vickmall) είναι παραπάνω από άψογο. Μέλος εδώ, του δημιουργήθηκε πρόβλημα στο redmi 1s μετά από διαδικασία flash (δεν εφταιξε αυτό, αλλά θα μπορούσαν να πατήσουν σε αυτό και να κάνουν τις πάπιες, θα έλεγα να κάνουν τους κινέζους αλλά είναι ήδη:p ) και οι τύποι τι έκαναν ; Του λένε συσκεύασε το, στείλε το, και μόλις πάρουμε tracking number σου στέλνουμε άλλο προς αντικατάσταση.

Δηλαδή πριν καν παραλάβουν το προβληματικό.

Που θα μπορούσε κάποιος (κάφρος) να στείλει ένα μαγνητάκι ψυγείου να έχουν σουβενίρ από την Ελλάδα οι Κινέζοι, να κρατήσει το προβληματικό για ανταλλακτικά και να έχει και το καινούργιο.

Απίστευτο!!!

Αυτό δεν το κάνουν όχι Κινέζοι αλλά νομίζω καμία εταιρεία (είτε γνωστή είτε άγνωστη)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο!!!

Αυτό δεν το κάνουν όχι Κινέζοι αλλά νομίζω καμία εταιρεία (είτε γνωστή είτα άγνωστη)

 

κι εγω,παρ ολο που ημουν αρκετα απαιτητικος μου εκαναν οτι ζητησα,ειναι το καλυτερο σερβις που βρηκα σε κινεζομαγαζο

Link to comment
Share on other sites

Για το redrice hongmi πάντως το εγχειρίδιο δεν αναφέρει τιμή sar.

Λέει μόνο ότι είναι μέσα στα επιτρεπόμενα όρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

?????

 

Xiaomi MI2 1.37

Xiaomi Mi2A 1.62

Xiaomi Mi2A 1.37

Xiaomi Mi-3 1.29

Xiaomi Hongmi 1s 1.42

 

ρε παιδια το mi3 δεν εχει σαρ 2? Γιατι λεει εδω 1,29?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

ακολουθει ερωτηση του ασχετου αλλα παρακαλω δειχτε κατανοηση :rolleyes::p

 

παιδια εχει καποιος να προτεινει κανα app που δουλευει σιγουρα με miui για να κανω backup contacts (αυτα με ενδιαφερουν κυριως) απο htc desire s (2.3 gingerbread)

 

επισης αλλη ερωτηση.. αξιζει τον κοπο να παρεις δερματινη θηκη? με το htc εχω θηκη σιλικονης και screen protector και δεν ειχα καποιο προβλημα. η μηπως λογω μεγεθους κινητου αξιζει τον κοπο η δερματινη θηκη?

Link to comment
Share on other sites

ακολουθει ερωτηση του ασχετου αλλα παρακαλω δειχτε κατανοηση :rolleyes::p

 

παιδια εχει καποιος να προτεινει κανα app που δουλευει σιγουρα με miui για να κανω backup contacts (αυτα με ενδιαφερουν κυριως) απο htc desire s (2.3 gingerbread)

Φίλε μου τα contacts δεν είναι στο Gmail λογαριασμό σου; Αυτόματα συγχρονίζονται σε όλα τα Android

 

Όσο για τη θήκη, μέχρι 5.8 ίντσες που έχω φτάσει, σιλικόνη και screen protector με κάλυπταν και με βόλευαν πάντα. Αλλά αυτό είναι και στον καθένα πως κάθεται.

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την κίνηση και το παρήγγειλα από εδώ

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

Θα πρέπει να πώ ότι πραγματικά έπαθα πλάκα με το customer service τους. Άψογοι από κάθε άποψη. Καμία σχέση με άλλα Κινέζικα μαγαζιά που βλέπεις ότι οι απαντήσεις τους είναι τυποποιημένες.Μου υποσχέθηκαν ότι αύριο κιόλας θα το στείλουν και θα μου δώσουν το tracking number. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα το μαγαζί.

 

Καλημέρα από το μαγαζί έχω αγοράσει και εγώ είναι πάρα πολύ καλό, σε 14 μέρες ήταν Ελλάδα τα πράγματά μου!

Link to comment
Share on other sites

παιζει να ανεβει απο 199 που επεσε στο vickmall?

Αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε στα σίγουρα...

Αν το αποφασίσεις μίλα στο chat με την Selina. Είναι εκεί από τις 12:00 και μετά μέχρι αργά το βράδυ και είναι πολύ εξυπηρετική. Ζήτα της και κανένα δωράκι.

αν το κινητο παραγγελθει με την αγγλικη μονο ειναι ευκολο να περαστει μετα το google play?

Γιατί με την Αγγλική δεν έχει το Google Play;

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

αν το κινητο παραγγελθει με την αγγλικη μονο ειναι ευκολο να περαστει μετα το google play?

 

Ναι είναι τα ίδια βήματα που θα βρεις στο redrice ( το 4 νούμερο ) αν θυμαμαι καλα

αν χρειαστείς βοήθεια στείλε πμ όταν το πάρεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383316

#2 post

Edited by Jokey5
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι τα ίδια βήματα που θα βρεις στο redrice ( το 4 νούμερο ) αν θυμαμαι καλα

αν χρειαστείς βοήθεια στείλε πμ όταν το πάρεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383316

#2 post

 

καλα,για μενα αυτα ειναι κινεζικα,ετσι πηρα και το huawei me google play ροοταρισμενο με την μουλτιλανγκ κι εχασα ολα τα updates,διοτι ειμαι και τελειως ασχετος και βαριεμαι να μαθω,τι τα θελω τα κινεζικα κινητα το βλημα?

Link to comment
Share on other sites

παιζει να ανεβει απο 199 που επεσε στο vickmall?

 

Να ανέβει???

όχι με τίποτα να πέσει στην τιμή της xiaomi μπορεί, 160$

απλά σας συμβουλεύω όπως και πριν 4 μέρες που τα έλεγα πως εάν δεν το χρειάζεστε άμεσα περιμένετε λίγο για την vfm τιμή του και τα δωράκια των resailers.:rolleyes:

 

φίλε daydream μην ανησυχείς όσο έχεις android 4.2.2 μπορείς να το γυρίσεις στην αυθεντική version και να μην έχεις κανένα πρόβλημα απλά κατέβασε την rom από το xiaomi.eu και βάλτην εύκολα με το update -> settings -> select rom -> version 15 και είσαι μια χαρά.

Edited by Vasilis_Marousi
Link to comment
Share on other sites

αλλη ερωτηση ασχετου

 

αν βαλεις google play υπαρχει περιπτωση με update να χαθει η βλακειες λεω? :O

 

Φίλε μου mossi για να καταλάβεις σε βάθος τι είναι τα updates, τα roms και τα apps στο android.

το root είναι update της rom - άρα χάνεται :cool:

τα apps είναι φάκελοι στο σύστημα - δεν τα πειράζει παρά μόνο τα κάνει optimise (δλδ περνάει τις ρυθμίσεις σου από τα apps στο -com folder.)

οπότε είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Ειμαι ενα βημα πριν το χτυπησω απο minideal .

Να ζητησω root,ελληνικα playstore και ανταπτορα EU η ειναι περιττο γιατι τα βαζουν μονοι τους?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Ειμαι ενα βημα πριν το χτυπησω απο minideal .

Να ζητησω root,ελληνικα playstore και ανταπτορα EU η ειναι περιττο γιατι τα βαζουν μονοι τους?

Εγώ το παρήγγειλα χθες το απόγευμα με Multi-language ROM(will root,install google play) από http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html και σήμερα μου στείλανε το Tracking number. Μου βάλανε και κάποια δωράκια:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα χθες το απόγευμα με Multi-language ROM(will root,install google play) από http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html και σήμερα μου στείλανε το Tracking number. Μου βάλανε και κάποια δωράκια:)

 

Το vickmail ειναι τοσο αξιοπιστο οσο το minideal?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...