Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιο κουπονι?λετε κατι και δεν το τελειωνετε

 

Αν δεν σπαταλούσες τον χρόνο σου κάνοντας παρατηρήσεις στους άλλους και τον αφιέρωνες να διαβάσεις λίγες σελίδες πιο πίσω,θα σου είχε λυθεί ήδη η απορία ...

 

 

Τα θέλω όλα , τα θέλω τώρα ...αλλά πάνω από όλα ξεκούραστα:)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σπαταλούσες τον χρόνο σου κάνοντας παρατηρήσεις στους άλλους και τον αφιέρωνες να διαβάσεις λίγες σελίδες πιο πίσω,θα σου είχε λυθεί ήδη η απορία ...

 

 

Τα θέλω όλα , τα θέλω τώρα ...αλλά πάνω από όλα ξεκούραστα:)

 

μην συγχιζεσαι,αντι να απαντησεις εκανες αυτο που με κατηγορεις,απαντησε αλλος καλοπροαιρετος αντι για σενα.

Link to comment
Share on other sites

μην συγχιζεσαι,αντι να απαντησεις εκανες αυτο που με κατηγορεις,απαντησε αλλος καλοπροαιρετος αντι για σενα.

 

Σου απάντησα φίλε μου , λέγοντάς σου ότι η απάντηση είναι λίγες σελίδες πιο πίσω . Προφανώς δεν σε ικανοποίησε γιατί το ήθελες έτοιμο .

Θυμόμουν ότι είχε δοθεί ένα κουπόνι που μείωνε την τιμή κατά 20 δολάρια , αλλά δεν θυμόμουν ακριβώς ποιο ήταν .

Είμαι κακοπροαίρετος γιατί δεν γύρισα εγώ πίσω να ψάξω για κάτι που θέλεις εσύ? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα φίλε μου , λέγοντάς σου ότι η απάντηση είναι λίγες σελίδες πιο πίσω . Προφανώς δεν σε ικανοποίησε γιατί το ήθελες έτοιμο .

Θυμόμουν ότι είχε δοθεί ένα κουπόνι που μείωνε την τιμή κατά 20 δολάρια , αλλά δεν θυμόμουν ακριβώς ποιο ήταν .

Είμαι κακοπροαίρετος γιατί δεν γύρισα εγώ πίσω να ψάξω για κάτι που θέλεις εσύ? :lol::lol:

 

και συνεχιζεις να εισαι,δεν το ηθελα για μενα,αλλα το σωστο,αν το καταλαβαινεις ειναι οτι οταν αναφερεις κουπονι να το γραφεις κιολας αλλοιως δεν αξιζει η αναφορα,για οποιον ενδιαφερεται,και ναι...ακομα και αν το ηθελα για μενα,κανε και κατι για κανεναν αλλον,οκ?

Link to comment
Share on other sites

200$ πλέον με το κουτί του στο to2c.com.

Σύντομα θα ακολουθήσουν πιστεύω και οι άλλοι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω τι σημαινει MIUI V5 είναι κατι που το εχει αυτό το τηλεφωνο και δεν το εχουν τα αλλα;

μηπως καποιος ξερει την απαντηση;

Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος ξερει την απαντηση;

 

Το software που φοραει ειναι, μονταρισμενη εκδοση του android (fork)

Την εχουν ολες οι xiaomi συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είναι καλυτερο να τη φοραει ένα κινητο; ή όχι; σε ευχαριστω για την απαντηση σου

 

Aυτο ειναι διαφορετικο για τον καθενα, σε αλλους αρεσει, σε αλλους οχι.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι διαφορετικο για τον καθενα, σε αλλους αρεσει, σε αλλους οχι.

 

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά ο βασικότερος λόγος για να αποκτήσει κάποιος τα πλαστικά αλλά πολύ ποιοτικά Xiaomi είναι το πάρα πολύ καλό και απροβλημάτιστο MI UI.

έφυγα από το iphone και βρήκα την υγειά μου στο IOS7 something like MI UI v5 με κάθε Παρασκευή minor upgrades και κάθε μήνα major upgrade OTA με πάρα πολύ καλά features που κανένας άλλος launcher δεν έχει.

αν θες να δεις πως είναι κατέβασε από το android store τον micro launcher v5.

α και για το SAR το redmi hogmi που έχω είναι 1.45.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά ο βασικότερος λόγος για να αποκτήσει κάποιος τα πλαστικά αλλά πολύ ποιοτικά Xiaomi είναι το πάρα πολύ καλό και απροβλημάτιστο MI UI.

έφυγα από το iphone και βρήκα την υγειά μου στο IOS7 something like MI UI v5 με κάθε Παρασκευή minor upgrades και κάθε μήνα major upgrade OTA με πάρα πολύ καλά features που κανένας άλλος launcher δεν έχει.

αν θες να δεις πως είναι κατέβασε από το android store τον micro launcher v5.

α και για το SAR το redmi hogmi που έχω είναι 1.45.

 

Ναι, σε μένα δεν αρέσει η miui καθόλου.....

Link to comment
Share on other sites

μέχρι χτες ήταν το 5FD σήμερα δεν ισχυει αλλά η τιμή έχει πέσει στα 209,99 δολάρια το to2c το έριξε σήμερα στα 199,99 οπότε λογικά θα ακολουθήσουν και τα άλλα
Link to comment
Share on other sites

βασαζίνομαι πάρα πολύ, ανάμεσα σε αυτό και το Thl w200s, περιμένω κάποιον να το παραλάβει να μας κάνει ένα review να αποφασίσω

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

βασαζίνομαι πάρα πολύ, ανάμεσα σε αυτό και το Thl w200s, περιμένω κάποιον να το παραλάβει να μας κάνει ένα review να αποφασίσω

 

Τα Xiaomi σε γενικές γραμμές είναι ποιοτικά πολύ ανώτερα από τα THL.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

βασαζίνομαι πάρα πολύ, ανάμεσα σε αυτό και το Thl w200s, περιμένω κάποιον να το παραλάβει να μας κάνει ένα review να αποφασίσω

 

δεν νομίζω οτι υπάρχει σύγκριση.

πολύ πιο ολοκληρωμένο το Νοτε με μόνο μειονέκτημα(για μερικούς όχι εμένα) το αυξημένο μέγεθος.

στα χαρακτηριστικά που μετράνε πολύ στη χρήση, μπαταρία και RAM, είναι σαφώς ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χωρις sar, πως να παρετε κινητο?

 

αλλο 0,50, αλλο 1,50...

 

λεω εγω τωρα :D

 

Φίλε μου το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει είναι το sar.

Δεν υπάρχει περίπτωση μία κορυφαία εταιρία σαν την Xiaomi που σύντομα θα μπει επίσημα στην Ευρώπη να έχει φτιάξει συσκευή με υψηλό sar.

Μην ξεχνάμε επίσης ότι ΚΑΝΕΝΑ κινητό δεν έχει υψηλότερο sar από το μηλόφωνο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει είναι το sar.

Δεν υπάρχει περίπτωση μία κορυφαία εταιρία σαν την Xiaomi που σύντομα θα μπει επίσημα στην Ευρώπη να έχει φτιάξει συσκευή με υψηλό sar.

Μην ξεχνάμε επίσης ότι ΚΑΝΕΝΑ κινητό δεν έχει υψηλότερο sar από το μηλόφωνο.

 

καλησπέρα σας,

εργάζομαι τόσα χρόνια στις τηλεπικοινωνίες αλλά γιατρός ΔΕΝ είμαι, δεν μπορώ να σου πως αν κάνει κάποια μετάλλαξη η μη ιοντίζουσα που εκπέμπει η κεραία τηλεπικοινωνιών.

το μόνο που μπορώ με σιγουριά να σας πω είναι ότι ο δείκτης SAR είναι μια σημαντική πληροφορία για την ποιότητα της κεραίας της συσκευής αλλά και για την εκπεμπόμενη ακτινοβολία συνολικά από το τηλέφωνο (μην ξεχνάμε πως έχουμε άλλες 3-4 κεραίες πάνω στο μηχάνημα πέρα από το 3g).

αυτό που σαν μηχανικός μετράω είναι τα v/m ή Watt/m2 και καθαρά την εκπεμπόμενη ακτινοβολία τηλεπικοινωνιών.

αυτό που πρέπει να γνωρίζουμε ΟΛΟΙ μας είναι πως τα όρια όπως καθορίζονται από το σύνταγμα σε Ελλάδα είναι στο 60% των ορίων της EU.(21.5 Volt/m για σταθμούς βάσης ραδιοφώνων και τηλεοράσεων,για κινητά 42.5 Volt/m)

Τα όρια καθορίζονται με βάση την αύξηση της θερμοκρασίας των κυττάρων (εγκεφαλικών) του σώματος κατά ένα βαθμό.

δλδ αν συμβεί αυτό τότε αποδεδειγμένα ο άνθρωπος έχει προβλήματα σωματικά.

 

παρακαλώ δείτε το site για τα SAR όπως οφείλουν οι εταιρίες:

http://sarshield.com/radiation-chart/

 

ψάξτε xiaomi.

και μην ξεχνάμε την Ελληνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας (ΕΕΑΕ)

διαβάστε

http://www.eeae.gr/gr/index.php?menu=0&fvar=html/president/_info_radiation_mi

 

ότι θέλετε ρωτήστε με.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες. Και μετριέται μονο η θερμοκρασία που αυτο αφηνει απεξω ολες τις αλλες επιδρασεις.

Ομως αυτη τη μανία με το sar δεν την καταλαβαινω.. Ενα bluetooth λυνει το πρόβλημα! Και ειναι και εξαιρετικά χρήσιμο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...