Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά,να ρωτησω κάτι,τι σημαινει WCDMA 3G θα παίζουν και οι 2 sim στην Ελλάδα;

Όχι ακριβώς, σημαίνει οτι υποστηρίζει 3G στην Ελλάδα.

Τώρα αν υποστηρίζεται απο 1 ή 2 sim, αυτό εξαρτάται απο το κινητό.

Σε άλλα κινητά υποστηρίζουν και οι 2 sim ενω σε άλλα μόνο η μία.

Link to comment
Share on other sites

sar δεν υπαρχει... ενας θεος ξερει ποσο ειναι.

 

Σίγουρα πολύ μικρότερο από το μηλόφωνο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του Hogmi 1 και έχω σοκαριστεί από την ποιότητα και την απόδοση του στις εφαρμογές.

μπαταρία σκύλος και φυσικά το MUUI είναι παν γρήγορο και πανέμορφο.

απλά η XIAOMI είναι ότι καλύτερο έχει να δείξει η Κίνα και πραγματικά θα ήθελα να το πάρω το note γιατί είναι ΣΊΓΟΥΡΑ πολύ καλό.

το πρόβλημα είναι πως ακόμα είναι πανάκριβο. μην ξεχνάτε την τιμή που οι Κινέζοι το αγόρασαν και είναι 160$ το ακριβό και 130$ το μικρό. ακόμα δεν αγοράζετε αυτό το τηλέφωνο μέχρι να το ρίξουν στην τιμή κοντά που το πουλάει η XIAOMI και δεν αναφέρομαι στην xiaomi world ή στο i buygu και στους retailers.

απλά παιδιά αναμονή!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,ψήνομαι για το note απλα ηθελα να ρωτησω καποιον που το εχει αν είναι ευχαριστημένος,επισης τα 8gb τα εχει ενσωματωμένα ή θελει καρτα οπωσδήποτε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του Hogmi 1 και έχω σοκαριστεί από την ποιότητα και την απόδοση του στις εφαρμογές.

μπαταρία σκύλος και φυσικά το MUUI είναι παν γρήγορο και πανέμορφο.

απλά η XIAOMI είναι ότι καλύτερο έχει να δείξει η Κίνα και πραγματικά θα ήθελα να το πάρω το note γιατί είναι ΣΊΓΟΥΡΑ πολύ καλό.

το πρόβλημα είναι πως ακόμα είναι πανάκριβο. μην ξεχνάτε την τιμή που οι Κινέζοι το αγόρασαν και είναι 160$ το ακριβό και 130$ το μικρό. ακόμα δεν αγοράζετε αυτό το τηλέφωνο μέχρι να το ρίξουν στην τιμή κοντά που το πουλάει η XIAOMI και δεν αναφέρομαι στην xiaomi world ή στο i buygu και στους retailers.

απλά παιδιά αναμονή!!!!!!

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

επεσε 218 δολλαρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα,ψήνομαι για το note απλα ηθελα να ρωτησω καποιον που το εχει αν είναι ευχαριστημένος,επισης τα 8gb τα εχει ενσωματωμένα ή θελει καρτα οπωσδήποτε;

 

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note-6217.php

internal 8gb λεει

εγω το καταλαβαινω ενσωματωμενα αλλα δεν ειμαι ειδικος :ninja::)

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

επεσε 218 δολλαρια

 

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note-6217.php

internal 8gb λεει : εγω το καταλαβαινω ενσωματωμενα αλλα δεν ειμαι ειδικος :ninja::)

 

Επεσε στα 209.99$

 

Οντως ειναι 8GB εσωτερικη μνημη ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

στα ποσα θα λεει να το χτυπησουμε?

εχω HTC Desire S τωρα και ειμαι μεταξυ του 1s και του Note

τεινω προς Note λογω 2GB RAM και μεγεθος οθονης

αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει

Link to comment
Share on other sites

στα ποσα θα λεει να το χτυπησουμε?

εχω HTC Desire S τωρα και ειμαι μεταξυ του 1s και του Note

τεινω προς Note λογω 2GB RAM και μεγεθος οθονης

αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει

Χαχαχα, εγω πηρα πριν 10 μερες :p το thl T11 αλλα στις 5", οποτε δεν με χαλαει :lol:, αντιθετως θα ηθελα το 5,5" ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,ψήνομαι για το note απλα ηθελα να ρωτησω καποιον που το εχει αν είναι ευχαριστημένος,επισης τα 8gb τα εχει ενσωματωμένα ή θελει καρτα οπωσδήποτε;

 

Καλημέρα θέλει οπωσδήποτε μια sd καρτούλα 10άρα 32Gb και είσαι άρχοντας.

κατεβάζεις το link2SD, ροοτάρεις το τηλέφωνο, και σπας σε 2 partition την SD card και αμέσως έχεις (αν είναι class10 η κάρτα) αντίστοιχη ταχύτητα για 20 Gb εφαρμογές και ένα 10Gb για ταινίες και τραγούδια και όλα αυτά με 2 ώρες δουλειά και 13ευρώ η κάρτα.

 

πάντως θα σας πως ξανά τα 200$ είναι πολλά λεφτά για τα 160$ που τα στέλνει η xiaomi από το site της. απλά να φανταστείτε πως οι retailers ρίχνουν τις τιμές γιατί τα έχουν αγοράσει στον πάτο... από το ίδιο το εργοστάσιο...

σας τα λέω γιατί μου τα έχει πει πωλητής αυτά από κινεζομάγαζο.

απλά περιμένουμε να μας τα δώσουν και με δωράκια!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

τι δωρακια?

 

Θήκη απαραίτητη δυστυχώς λόγω μεγέθους και βάρους. (αδύνατο να βρούμε από Ελλάδα)

καλώδιο OTG, ακουστικά (που δεν έχει μέσα), μπαταρία δεύτερη, και ζελατίνες.:cool:

και άλλα πολλά που συνήθως δίνουν οι retailers για να σε δελεάσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλει οπωσδήποτε μια sd καρτούλα 10άρα 32Gb και είσαι άρχοντας.

κατεβάζεις το link2SD, ροοτάρεις το τηλέφωνο, και σπας σε 2 partition την SD card και αμέσως έχεις (αν είναι class10 η κάρτα) αντίστοιχη ταχύτητα για 20 Gb εφαρμογές και ένα 10Gb για ταινίες και τραγούδια και όλα αυτά με 2 ώρες δουλειά και 13ευρώ η κάρτα.

 

πάντως θα σας πως ξανά τα 200$ είναι πολλά λεφτά για τα 160$ που τα στέλνει η xiaomi από το site της. απλά να φανταστείτε πως οι retailers ρίχνουν τις τιμές γιατί τα έχουν αγοράσει στον πάτο... από το ίδιο το εργοστάσιο...

σας τα λέω γιατί μου τα έχει πει πωλητής αυτά από κινεζομάγαζο.

απλά περιμένουμε να μας τα δώσουν και με δωράκια!!!:cool:

 

αρα ποια ειναι καλη τιμη για να επενδυσουμε?

Link to comment
Share on other sites

αρα ποια ειναι καλη τιμη για να επενδυσουμε?

 

:) Φίλε μου καλά το λες επένδυση ! 160$ +15$ αποστολής στα 175-180$ μια χαρά είναι ! αν πεις πως η αρχική τιμή της mi.com είναι 160$.

Η αλήθεια είναι ότι το μαύρο όπως είπε και ένας φίλος στο forum κρύβει αρκετά το μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

180$ δεν θα το δεις σύντομα. 160$ το πουλάει η xiaomi, πρέπει και ο reseller ναβγάλει κάτι.

στα 199$ με μια θήκη και 1-2 ζελατίνες δώρο θα είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η θηκη νιλκιν που κλεινει απο μπροστα και εχει ενα παραθυρακι για να βλεπεις τις κλησεις καπου ειχα διαβασει οτι επηρεαζει λογω μαγνητη λετε να παιζει κι εδω προβλημα με το συγκεκριμενο ?Διαφορετικα ειναι η μονη που προστατευει καπως .
Link to comment
Share on other sites

160$ το πουλάει λιανική οπότε λογικά οι resellers θα το αγοράζουν λίγο φτηνότερα , τρελό vfm όντως
Link to comment
Share on other sites

160$ το πουλάει λιανική οπότε λογικά οι resellers θα το αγοράζουν λίγο φτηνότερα , τρελό vfm όντως

 

Ακριβώς!

ελπίζω μόνο να πέσει σύντομα. αλλιώς πάμε για αγορά του HUAWEI 3x PRO!!! και φυσικά βάζουμε MIUI v6 και τρελαινόμαστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε και αποφασιζουμε να το παρουμε. Απο που το παιρνουμε ΟΕΟ? To2c η vickmall ? Για το 1ο γραφονται διαφορα με τις εγγυησεις και after sales κλπ, για το 2ο δεν ξερω τιποτε, μια και αποτι διαβασα εδω το thread εχει κλεισει. Αρα .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αντε και αποφασιζουμε να το παρουμε. Απο που το παιρνουμε ΟΕΟ? To2c η vickmall ? Για το 1ο γραφονται διαφορα με τις εγγυησεις και after sales κλπ, για το 2ο δεν ξερω τιποτε, μια και αποτι διαβασα εδω το thread εχει κλεισει. Αρα .....

http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-redmi-note-enhanced-version-wcdma-mtk6592-octa-core-5-5-2gb-ram-8gb-rom-android-4-2-miui-v5.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...