Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγκατέστησα και εγώ την τελευταία ελληνική ρομ. Από την εγκατάσταση όμως της προηγούμενης χάθηκε το root. Καμια ιδέα για το πως θα επανέλθει. Δοκίμασα vroot και kingo root, αλλά τίποτα...

 

Για όποιον έχει παρόμοιο πρόβλημα, ίσως βρει λύση μέσω αυτού του οδηγούhttp://en.miui.com/thread-26572-1-1.html. Σε εμένα λειτούργησε και τώρα έχω root.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η πιο γρηγορη - σταθερη εκδοση ?θελω να την περασω στο Note της γυναικας μου
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί, ο ταχυδρόμος χτύπησε την πόρτα μου ξανά.....

 

http://s28.postimg.org/5au28s4vd/goodies.jpg http://s9.postimg.org/djkava1p7/image.jpg http://s9.postimg.org/6udrf9gd7/bepack1.jpg http://s28.postimg.org/qnaqxy3l5/Bottom.jpg

 

http://s27.postimg.org/qwqp6pk5b/edge.jpg http://s30.postimg.org/id46sdnnx/full_1.jpg http://s30.postimg.org/fzvfsuo0d/top.jpg http://s28.postimg.org/evrh0vycp/view2.jpg

 

Άψογο το tempered glass (βρήκα και

)... και η θήκη αρκετά καλή με μόνο μειονέκτημα κατ' εμέ ότι το πλαστικό είναι πολύ μαλακό (εύκαμπτο).

 

Overall πιστεύω ότι αναδείχθηκε το τηλέφωνο μιας και δεν είναι πλέον κρυμμένο στην γκουμούτσο-θήκη του vickmall, που ναι μεν προσφέρει καλύτερη προστασία αλλά οπτικά είναι λίγο χάλια.

 

το ιδιο tempered glass εχω παρει κι εγω απο την πρωτη μερα.

 

η μονη μου ανησυχια ειναι μην ξεκολλησει, γιατι πανω απο το ακουστικο απο την αρχη δεν καθοταν καλα, και βλεπω εχει αρχισει να επεκτεινεται το ξεκολλημα. Σε καποια αλλα κινητα βλεπω οτι οταν εχουν τοσο λεπτο σημειο δεν εχει καθολου καλυψη το tempered glass και το αφηνουν απλα κενο.

 

 

ΥΓ1: Επισης, αν καποιος εχει βρει λυση για το auto rotate που μια λειτουργει σωστα μια οχι ας το πει. Ηδη εχω παραγγειλει mi click ωστε να το ανοιγοκλεινω manual απο τη θυρα ακουστικων αλλα δεν ειναι σοβαρη λυση

 

ΥΓ2: την ιδια διαφανη θηκη περιμενω κι εγω να μου ερθει γιατι η γρι ειναι ασχημη, και η Nillkin flip case τελικα δε μου αρεσει καθολου

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

http://m.aliexpress.com/item/2024828415.html?tracelog=storedetail2mobilesitedetail

Αυτήν την θήκη την έχει πάρει κανένας;;

Θα το κάνει τούβλο βέβαια.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο tempered glass εχω παρει κι εγω απο την πρωτη μερα.

 

η μονη μου ανησυχια ειναι μην ξεκολλησει, γιατι πανω απο το ακουστικο απο την αρχη δεν καθοταν καλα, και βλεπω εχει αρχισει να επεκτεινεται το ξεκολλημα. Σε καποια αλλα κινητα βλεπω οτι οταν εχουν τοσο λεπτο σημειο δεν εχει καθολου καλυψη το tempered glass και το αφηνουν απλα κενο.

 

 

ΥΓ1: Επισης, αν καποιος εχει βρει λυση για το auto rotate που μια λειτουργει σωστα μια οχι ας το πει. Ηδη εχω παραγγειλει mi click ωστε να το ανοιγοκλεινω manual απο τη θυρα ακουστικων αλλα δεν ειναι σοβαρη λυση

 

ΥΓ2: την ιδια διαφανη θηκη περιμενω κι εγω να μου ερθει γιατι η γρι ειναι ασχημη, και η Nillkin flip case τελικα δε μου αρεσει καθολου

 

Αν το βάλεις σωστά δεν νομίζω να ξεκολλάει εύκολα (αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα για να πω). Όσο για το auto rotate, στη multi που έχω δουλεύει κανονικά. Η θήκη έχει ένα κακό, όταν ακουμπήσει η πλάτη του κινητού κάνει κάτι σαν νερώματα (θα ανεβάσω φωτογραφία κάποια στιγμή). Κατά τ΄άλλα είναι πολύ ωραία και του πάει..

 

Νομίζω με wsm tools έχει επιλογή για να φτιάχνεις το auto rotate.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με wsm tools έχει επιλογή για να φτιάχνεις το auto rotate.

Θα μας πειτε πως το κανουμε γιατι το ενεργοποιησα απο το μενου και μου εμεινε τουβλο το κινητο καλα που ειχα απο εχτες back-up, και γενικα πως ενεργοποιουμε τα προγραμματα τι πρεπει ακριβως να κανουμε ,μιλαω παντα για τα προγραμματα του wsm tools,

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

update 4.9.19 όλα καλά κ' root εκτός από το instagram που του λείπουν κάποια γράμματα.

 

και στην aosp υπαρχει το ιδιο θεμα αλλα δε με απασχολει. δεν εμφανιζει τα γραμματα με τονους

Link to comment
Share on other sites

Δες το screenshot

[ATTACH]50150[/ATTACH]

 

Μια πληροφορία φίλε μου, το mitools από πού το κατεβάζουμε;

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

και για να μην πέσουμε σε bootloop πρέπει πριν πατήσουμε εγκατάσταση στο framework μέσα στο wsm tools να πάμε με ένα root explorer στο /system/framework και να σβήσουμε τα αρχεία με κατάληξη .jex.Εδώ να πω όμως ότι μου έτυχε μια φορά να σβήσω τα .jex αρχεία,να εγκατασταθεί κανονικά το wsm tools αλλά μετά κάτι κόλλησε στη ρομ.πχ Πατούσα να μπω στην διαχείριση αρχείων,στο Ασφάλεια και αλλού και δεν έμπαινε. Λύθηκε με επανεγκατάσταση της ρομ (χωρίς wipe data) και όταν ξαναέσβησα τα .jex αρχεία και επανεγκατάσταση του wsm tools δούλεψε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

και για να μην πέσουμε σε bootloop πρέπει πριν πατήσουμε εγκατάσταση στο framework μέσα στο wsm tools να πάμε με ένα root explorer στο /system/framework και να σβήσουμε τα αρχεία με κατάληξη .jex.Εδώ να πω όμως ότι μου έτυχε μια φορά να σβήσω τα .jex αρχεία,να εγκατασταθεί κανονικά το wsm tools αλλά μετά κάτι κόλλησε στη ρομ.πχ Πατούσα να μπω στην διαχείριση αρχείων,στο Ασφάλεια και αλλού και δεν έμπαινε. Λύθηκε με επανεγκατάσταση της ρομ (χωρίς wipe data) και όταν ξαναέσβησα τα .jex αρχεία και επανεγκατάσταση του wsm tools δούλεψε κανονικά

Να το βάλουμε οδηγό στη πρώτη σελίδα?

Ο φίλος bbbb το έχει γράψει πάνω από 20 φορές... :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Να το βάλουμε οδηγό στη πρώτη σελίδα?

Ο φίλος bbbb το έχει γράψει πάνω από 20 φορές... :)

 

Και κάμποσες φορές και εγώ.

Και το γράφει και στην ιστοσελίδα από την οποία κατεβάζουμε το wsm tool.

Μπορεί κάποιος που έχει βάλει την 4.19 να επιβεβαιώσει (Η να διαψεύσει) ότι στο Mi-Tools δεν δουλεύει σχεδόν τίποτα;

Εγώ ξανά γύρισα στην 4.9.5 γι αυτόν τον λόγο.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και κάμποσες φορές και εγώ.

Και το γράφει και στην ιστοσελίδα από την οποία κατεβάζουμε το wsm tool.

Μπορεί κάποιος που έχει βάλει την 4.19 να επιβεβαιώσει (Η να διαψεύσει) ότι στο Mi-Tools δεν δουλεύει σχεδόν τίποτα;

Εγώ ξανά γύρισα στην 4.9.5 γι αυτόν τον λόγο.

 

Ναι επιβεβαιώνω και Εγώ δεν δουλεύει σχεδόν τίποτα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι επιβεβαιώνω και Εγώ δεν δουλεύει σχεδόν τίποτα.

 

Σ' ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Ήμουν έτοιμος να την ξαναβάλω. Οπότε θα περιμένω το επόμενο update.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο tempered glass εχω παρει κι εγω απο την πρωτη μερα.

 

η μονη μου ανησυχια ειναι μην ξεκολλησει, γιατι πανω απο το ακουστικο απο την αρχη δεν καθοταν καλα, και βλεπω εχει αρχισει να επεκτεινεται το ξεκολλημα. Σε καποια αλλα κινητα βλεπω οτι οταν εχουν τοσο λεπτο σημειο δεν εχει καθολου καλυψη το tempered glass και το αφηνουν απλα κενο.Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ στην αρχή, ιδίως στο σημείο που βρίσκονται τα πλήκτρα, σε συνδυασμό μάλιστα με την θήκη σιλικόνης, όταν πατούσα το πλήκτρο νόμιζες ότι θα πεταχτεί το τζαμάκι! Με τον καιρό όμως, και μόνο του, έστρωσε και τώρα είναι ένα σώμα.

 

 

ΥΓ1: Επισης, αν καποιος εχει βρει λυση για το auto rotate που μια λειτουργει σωστα μια οχι ας το πει. Ηδη εχω παραγγειλει mi click ωστε να το ανοιγοκλεινω manual απο τη θυρα ακουστικων αλλα δεν ειναι σοβαρη λυση κανένα πρόβλημα δουλεύει κανονικά με την τελευταία ελληνική Rom

 

ΥΓ2: την ιδια διαφανη θηκη περιμενω κι εγω να μου ερθει γιατι η γρι ειναι ασχημη, και η Nillkin flip case τελικα δε μου αρεσει καθολου

όντως η θήκη (την πήρα σε γαλάζιο!) είναι χάλια, την έβγαλα αμέσως
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Ήμουν έτοιμος να την ξαναβάλω. Οπότε θα περιμένω το επόμενο update.
Και εγω Σωκρατη. Τζαμπα το βαλαμε μου φαινεται :mad:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τελικά το τόλμησα πριν λίγο, εγκατέστησα την JHDCNBH34.0 από την κάρτα μνήμης, σαν update.....την πήρε καλά, δεν έχασα τίποτα από ότι βλέπω....

 

Εντυπώσεις αφού την δουλέψω κάμποσο....

 

[ATTACH]50225[/ATTACH]

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Θα το αγοράσω στην ξαδέρφη μου που θέλει ένα καλό 5.5 κινητό.

Όταν με το καλό έρθει θέλει δουλειά πολύ με custom roms ή με την multilanguage που θα φοράει θα είναι καλυμμένη?

Θα το πάρω από το vickmall εκτός αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω Σωκρατη. Τζαμπα το βαλαμε μου φαινεται :mad:

Ε ναι, δεν είδα να μας προσφέρει και κάτι περισσότερο η 4.19. Και αφού μας χάλασε και το Mi-Tools (έστω αυτά τα λίγα που μπορείς να κάνεις, σε σύγκριση με το xposed/gravity), γύρισα πίσω στην 4.9.5

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τελικά το τόλμησα πριν λίγο, εγκατέστησα την JHDCNBH34.0 από την κάρτα μνήμης, σαν update.....την πήρε καλά, δεν έχασα τίποτα από ότι βλέπω....

 

Εντυπώσεις αφού την δουλέψω κάμποσο....

 

[ATTACH]50225[/ATTACH]

με την μνήμη Ραμ πως τα παει;

Link to comment
Share on other sites

SSO μετα απο λίγο καιρό με aosp και τώρα με miui κάνε μια σύγκριση....

Έχω ξαναγράψει. Μην γράφουμε τα ίδια και τα ίδια.....Με λίγα λόγια....Περί ορέξεως...κολοκυθόπιτα!!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...