Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα το fix για τις μνήμες και διαπίστωσα ότι με τον es explorer δεν μπορώ να δω τα αρχεία που έχει η sd ούτε Φωτογραφίες ούτε τίποτα.

Έχει τorα μια μνήμη που ονομάζει sdcard 1 Ναι μεν 30gb που είναι η κάρτα.

Με τον διαχειριστή της συσκευής την βλέπω κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα το fix για τις μνήμες και διαπίστωσα ότι με τον es explorer δεν μπορώ να δω τα αρχεία που έχει η sd ούτε Φωτογραφίες ούτε τίποτα.

Έχει τorα μια μνήμη που ονομάζει sdcard 1 Ναι μεν 30gb που είναι η κάρτα.

Με τον διαχειριστή της συσκευής την βλέπω κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;;

Το fix που εβαλες, δεν χρειάζεται πλέον. Βγάλτο:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Θα το βγάλω αλλά όταν πχ κατεβάζω κάτι από το ίντερνετ αυτό πάει στην ες. Μνήμη στο download φάκελο και όχι στην sd. Αυτό μπορεί να ρυθμιστή;

 

Το wsm tool πρέπει να το βγάλω;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θα το βγάλω αλλά όταν πχ κατεβάζω κάτι από το ίντερνετ αυτό πάει στην ες. Μνήμη στο download φάκελο και όχι στην sd. Αυτό μπορεί να ρυθμιστή;

 

Το wsm tool πρέπει να το βγάλω;;

 

Όχι. Απενεργοποιησε Μόνο το XEextstorage.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δες το screenshot

[ATTACH]50150[/ATTACH]

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η εργοστασιακή Αγγλοκινεζικη;;

 

Εγώ έχω την JHDCNBF 30.0 και δεν βγάζει κανένα update για 34......(??)

 

Κάποιος με την Αγγλοκινεζικη εργοστασιακή που να εγκατέστησε την 34αρα αυτή, υπάρχει να μας πει εντυπώσεις;

 

ΥΓ: Εάν αποφασίσω να την βάλω, θα περάσει σαν update της υπάρχουσας Αγγλοκινεζικης που έχω, χωρίς να χάσω τ σεταρισμα του τηλεφώνου και τις εφαρμογές (δηλαδή χωρίς τα wipe & delete), ή ξανά όλα από την αρχή;

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με την Αγγλοκινεζικη εργοστασιακή που να εγκατέστησε την 34αρα αυτή, υπάρχει να μας πει εντυπώσεις;

 

ΥΓ: Εάν αποφασίσω να την βάλω, θα περάσει σαν update της υπάρχουσας Αγγλοκινεζικης που έχω, χωρίς να χάσω τ σεταρισμα του τηλεφώνου και τις εφαρμογές (δηλαδή χωρίς τα wipe & delete), ή ξανά όλα από την αρχή;

 

Θα περάσει σαν update, το μόνο που δεν θα λειτουργεί είναι το e-mail, για το οποίο θα πρέπει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων από τις ρυθμίσειςμ εφαρμογές, mail

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσει σαν update, το μόνο που δεν θα λειτουργεί είναι το e-mail, για το οποίο θα πρέπει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων από τις ρυθμίσειςμ εφαρμογές, mail

 

Δεν το χρησιμοποιώ αυτό... ..

 

Διστάζω επειδή αφενός είναι παράξενο το ότι δεν την εμφανίζει με το check for update, αφετέρου επειδή βρήκα αυτό στο Xiaomi.eu Forum:

 

"34 rom was appeared on xiaomi website for two days and had been removed from this site: http://www.miui.com/download-218.html"

 

Άρα την έβγαλαν, αλλά την απέσυραν αμέσως λόγω προβλημάτων ίσως. ...γιαυτό και δεν την βγάζει στην συσκευή μου με το System Update Check.. ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιώ αυτό... ..

 

Διστάζω επειδή αφενός είναι παράξενο το ότι δεν την εμφανίζει με το check for update, αφετέρου επειδή βρήκα αυτό στο Xiaomi.eu Forum:

 

"34 rom was appeared on xiaomi website for two days and had been removed from this site: http://www.miui.com/download-218.html"

 

Άρα την έβγαλαν, αλλά την απέσυραν αμέσως λόγω προβλημάτων ίσως. ...γιαυτό και δεν την βγάζει στην συσκευή μου με το System Update Check.. ...

 

Το original link λειτουργεί ακόμα!!!

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό που λες, όντως εμφανίστηκε για μια μέρα και μετά αφαιρέθηκε το link από το Downloads, όμως υπάρχει ακόμα στο forum, επίσης σε εμένα την είχε βγάλει ως update γι'αυτό και την κατέβασα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το βγάλω αλλά όταν πχ κατεβάζω κάτι από το ίντερνετ αυτό πάει στην ες. Μνήμη στο download φάκελο και όχι στην sd. Αυτό μπορεί να ρυθμιστή;

 

Το wsm tool πρέπει να το βγάλω;;

Η λύση είναι το πρόγραμμα foldermount.θα κάνεις ένα link μέσω του προγράμματος το φάκελο sdcard/download και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Το original link λειτουργεί ακόμα!!!

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό που λες, όντως εμφανίστηκε για μια μέρα και μετά αφαιρέθηκε το link από το Downloads, όμως υπάρχει ακόμα στο forum, επίσης σε εμένα την είχε βγάλει ως update γι'αυτό και την κατέβασα.

 

Στο Forum που λες, ναι, υπάρχει σαν link για κατέβασμα... ...

 

Στο επίσημο όμως της Xiaomi, δεν υπάρχει και μόνο η 30 είναι πλέον διαθέσιμη για κατέβασμα. ....εδώ λέει ένας χρήστης ότι υπήρχε η 34 για 2 μέρες και μετά την απέσυραν και έβαλαν πάλι την 30 μόνο. ...αυτό με προβληματίζει.. ...

 

Εσύ είχες 30 Αγγλοκινεζικη και έβαλες την 34, αφού σου την εμφάνισε αυτόματα ως update ;;

 

Μήπως είχες την Multi 30;

 

ΥΓ: Τις έχω κατεβάσει και τις δύο τις 34αρες (Αγγλοκινεζικη και Multi) ήδη στην συσκευή μου, το install δεν κάνω ακόμα. ....:)

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Στο Forum που λες, ναι, υπάρχει σαν link για κατέβασμα... ...

 

Στο επίσημο όμως της Xiaomi, δεν υπάρχει και μόνο η 30 είναι πλέον διαθέσιμη για κατέβασμα. ....εδώ λέει ένας χρήστης ότι υπήρχε η 34 για 2 μέρες και μετά την απέσυραν και έβαλαν πάλι την 30 μόνο. ...αυτό με προβληματίζει.. ...

 

Εσύ είχες 30 Αγγλοκινεζικη και έβαλες την 34, αφού σου την εμφάνισε αυτόματα ως update ;;

 

Μήπως είχες την Multi 30;

 

Όχι είχα την original κινέζικη, η multi βγήκε πολύ μετά (νομίζω μόλις αφαιρέθηκε το link), γι'αυτό και ασχολήθηκα μαζί της.

Το forum είναι το επίσημο, εμφανίστηκε πρώτα στο forum και μετά στο Download.

To download link είναι στον επίσημο server και όχι σε κάποιον host

Η έκδοση που είχα -> miui_H3W_JHDCNBF30.0_1e6ea5e82f_4.2.zip

Link to comment
Share on other sites

Όχι είχα την original κινέζικη, η multi βγήκε πολύ μετά (νομίζω μόλις αφαιρέθηκε το link), γι'αυτό και ασχολήθηκα μαζί της.

Το forum είναι το επίσημο, εμφανίστηκε πρώτα στο forum και μετά στο Download.

To download link είναι στον επίσημο server και όχι σε κάποιον host

Η έκδοση που είχα -> miui_H3W_JHDCNBF30.0_1e6ea5e82f_4.2.zip

 

Μάλιστα. ....Και εγώ την ίδια έχω MIUI-JHDCNBF30.0.....λες δηλαδή να το τολμήσω και να κάνω το update με την JHDCNBH34.0 ;;;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. ....Και εγώ την ίδια έχω MIUI-JHDCNBF30.0.....λες δηλαδή να το τολμήσω και να κάνω το update με την JHDCNBH34.0 ;;;

 

Μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα. Καλό θα ήταν όμως να έχεις κάποιο backup.

Υπάρχει μόνο ένα λάθος από ότι έχω δει, στην stock εφαρμογή των μηνυμάτων κάτι λείπει στην μετάφραση στο cloud messaging, το οποίο λάθος νομίζω υπάρχει μόνο στα αγγλικά (καθώς και στην ελληνική μετάφραση, εάν κατεβάσεις την έκδοση που έχω ανεβάσει).

 

Σημείωση: στην έκδοση που έχω ανεβάσει έχω αλλάξει κάποια από τα fonts γιατί δεν είχαν την ελληνική γραμματοσειρά, με αποτέλεσμα να φαίνεται άσχημα το εικονίδιο στις επαφές που δεν είχα φωτογραφία και έχω διαγράψει από το framework τα αρχεία με επέκταση .jex, δίοτι είναι υπέυθηνα για bootloop στην εγκατάσταση του WSM-Tools

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τη multi v34 το απόγευμα... Το έκανα μέσω updater.

 

Μετά την εγκατάσταση χάνω το twrp:) ... δεν δουλεύει τo wsm :) και με ζώνουν μαύρα φίδια.....

 

Αφού φαίνονταν τo wsm περασμένο λέω ας πατήσω install πάλι. Οκ. Με το που κάνει reboot... κολλάει στο logo...:)

 

Αλλά ευτυχώς ο φίλος bbbb είχε δώσει τη λύση αρκετές σελίδες πριν... (συνεχόμενο πάτημα του vol-up κατά την εκκίνηση).

 

Οπότε αναγκαστικά ξαναπέρασα twrp και ξαναφλάσαρα wsm & mitools. Όλα καλά ;)

 

Πλέον στο logo της multi γράφει και Hellas :) http://s2.postimg.org/5gwna4t11/Screenshot_2014_09_22_01_05_42.jpg

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα. Καλό θα ήταν όμως να έχεις κάποιο backup.

Υπάρχει μόνο ένα λάθος από ότι έχω δει, στην stock εφαρμογή των μηνυμάτων κάτι λείπει στην μετάφραση στο cloud messaging, το οποίο λάθος νομίζω υπάρχει μόνο στα αγγλικά (καθώς και στην ελληνική μετάφραση, εάν κατεβάσεις την έκδοση που έχω ανεβάσει).

 

Σημείωση: στην έκδοση που έχω ανεβάσει έχω αλλάξει κάποια από τα fonts γιατί δεν είχαν την ελληνική γραμματοσειρά, με αποτέλεσμα να φαίνεται άσχημα το εικονίδιο στις επαφές που δεν είχα φωτογραφία και έχω διαγράψει από το framework τα αρχεία με επέκταση .jex, δίοτι είναι υπέυθηνα για bootloop στην εγκατάσταση του WSM-Tools

 

Μάλιστα. ....πρώτα backup την ROM που έχω.... Αύριο θα δω το θέμα, τώρα είναι αργά... .

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. ..

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την τελευταία ελληνική ρομ. Από την εγκατάσταση όμως της προηγούμενης χάθηκε το root. Καμια ιδέα για το πως θα επανέλθει. Δοκίμασα vroot και kingo root, αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακολούθησα την πεπατημένη... (από vickmall)

 

Tempered glass & transparent shield case και αργότερα βλέπουμε..

 

Έγραφα και δεν είδα την απάντηση σου φίλε mike_k... Μου τα 'πρηξε ο brother και έκανα παραγγελία τελικά!

 

Σήμερα το πρωί, ο ταχυδρόμος χτύπησε την πόρτα μου ξανά.....

 

http://s28.postimg.org/5au28s4vd/goodies.jpg http://s9.postimg.org/djkava1p7/image.jpg http://s9.postimg.org/6udrf9gd7/bepack1.jpg http://s28.postimg.org/qnaqxy3l5/Bottom.jpg

 

http://s27.postimg.org/qwqp6pk5b/edge.jpg http://s30.postimg.org/id46sdnnx/full_1.jpg http://s30.postimg.org/fzvfsuo0d/top.jpg http://s28.postimg.org/evrh0vycp/view2.jpg

 

Άψογο το tempered glass (βρήκα και

)... και η θήκη αρκετά καλή με μόνο μειονέκτημα κατ' εμέ ότι το πλαστικό είναι πολύ μαλακό (εύκαμπτο).

 

Overall πιστεύω ότι αναδείχθηκε το τηλέφωνο μιας και δεν είναι πλέον κρυμμένο στην γκουμούτσο-θήκη του vickmall, που ναι μεν προσφέρει καλύτερη προστασία αλλά οπτικά είναι λίγο χάλια.

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Δες το screenshot

[ATTACH]50150[/ATTACH]

 

Με τη νέα ROM GTV 4919 ενώ έχω κάνει flash τα παραπάνω το mitools δεν μου αλλάζει τα χρώματα στην γραμμή κατάστασης στο ίδιο θέμα που είχα κάνει με τη προηγούμενη rom.

Link to comment
Share on other sites

@skydiver

 

 

Μονο μεινεκτημα δεν ειναι το παρακατω.............ότι το πλαστικό είναι πολύ μαλακό.

Ισα ισα καθετε πιο καλα μεσα το κντ βρε συ.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

@skydiver

 

 

Μονο μεινεκτημα δεν ειναι το παρακατω.............ότι το πλαστικό είναι πολύ μαλακό.

Ισα ισα καθετε πιο καλα μεσα το κντ βρε συ.:)

 

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Είχα μια ίδια (διάφανη) θήκη στο προηγούμενο κινητό μου και αυτόματα έκανα τη σύγκριση.

 

Σωστά τα λές Κώστα!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα ROM GTV 4919 ενώ έχω κάνει flash τα παραπάνω το mitools δεν μου αλλάζει τα χρώματα στην γραμμή κατάστασης στο ίδιο θέμα που είχα κάνει με τη προηγούμενη rom.
κανει διαφορα το MiTools, εμενα δεν μου πηγαινει το ρολοι στη μεση :happy:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Oύτε και σε μένα το πάει στη μέση.Με την 4.9.5 δούλευε κανονικά.Aπο την άλλη το smart dialing δουλεύει κανονικά.Οπότε υποθέτω ότι θα βγάλουν αναβαθμισμένη έκδοση του module που θα είναι πλήρως συμβατή με την νέα έκδοση της ρομ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πού υπάρχει το MiTools? Το κατεβάζουμε από κάπου;
Για δες εδω το WSM Tools :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...