Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είναι το xposed της miui.Κάτι αντίστοιχο με το gravitybox είναι το mitools.Το mitools μου άρεσε που έχει την λειτουργία για smart dialing στα ελληνικά στον dialer της miui και έτσι δε χρειάζεσαι έξτρα dialer πχ ex-dialer
Ομως δεν βγαζει τα ελληνικα γραμματα στο πληκτρολογιο Χρηστο :happy:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εσείς γενικά έχετε θέμα με την μνήμη Ραμ που περισσεύει μετα την εγκατάσταση της miui μονο 1 γιγα;;;; σας κανει κανένα σχεδιο;;
Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα απο το recovery γιατί πριν δεν είχα miui αλλά aosp που δεν έχει τον updater της miui.Την ρομ μπορείς να την κατεβάσεις απο εδώ

την ίδια έκδοση έχω και εγώ.Αλλά δε βρίσκω σε ποιο σημείο είναι οι κινέζικες εφαρμογές που λες.Μήπως δεν έκανες wipe data/user factory reset όταν την εγκατέστησες και κράτησε τις κινέζικες εφαρμογές απο την miui rom που είχες πριν;

 

Θα την ξαναπεράσω Τώρα από recovery . Στα wipe τα κάνεις όλα και το system;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια έχουμε ιδέα γιατί με τον Mediatek η τιμή έχει αγγίξει κόκκινο? Το κινητό έκανε 30 ευρώ κάτω στις αρχές, αν θυμάμαι καλά. Έχει βγει καμιά ανακοίνωση (πχ μειωμένη παραγωγή) να περιμένω λίγο μπας και επανέλθει?
Link to comment
Share on other sites

Ομως δεν βγαζει τα ελληνικα γραμματα στο πληκτρολογιο Χρηστο :happy:

Ναι αυτό θα ήταν το ιδανικό.Αλλά δε με ενοχλεί.Ξέρω τι βρίσκεται που.

Θα την ξαναπεράσω Τώρα από recovery . Στα wipe τα κάνεις όλα και το system;;

To /system δεν το κάνω.To wipe data αρκεί

εσείς γενικά έχετε θέμα με την μνήμη Ραμ που περισσεύει μετα την εγκατάσταση της miui μονο 1 γιγα;;;; σας κανει κανένα σχεδιο;;

Ναι χρησιμοποιεί αρκετή ραμ.πχ Αυτή την στιγμή με 65 δικές μου εφαρμογές συν ότι τρέχει απο miui,είμαι στα 270mb ελεύθερα.Αλλά εντάξει,smooth την βλέπω την ρομ.Δε μου κάνει κάτι περίεργο προς το παρόν

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Εχω το κινητο κανα μηνα με την aosp και παρατηρω ενα προβληματακι. Η αυτοματη περιστροφη δε λειτουργει παντα σωστα, ή κολλαει. μπορει δηλαδη να χω εφαρμογη που ειναι εξ ορισμου οριζοντια κια αμα βγω ο Launcher να μη γυρναει στο κατακορυφο ακομα κι ανε γω γυρισω το τηλεφωνο , και εννοειτια με ενεργοποιημενη την αυτοματη περιστροφη. Ή αλλες φορες ηαυτοματη περιστροφη να ειναι ενεργοποιημενη αλλα τα προγραμματα να μην αλλαζουν mode Και να κολλανε στο κατακορυφο.

 

Προφανως επανερχεται αν ανοιγοκλεισω το αντιστοιχο κουμπι, αλλα ειναι χρονοβορο και δυσλειτουργικο.

 

Παραγγειλα και το mi click ωστε να ανοιγοκλεινω με κουμπι την περιστροφη, ειναι ομως ημιμετρο και οχι λυση του προβληματος.

 

Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό.Η λύση όταν το κάνει είναι να ανοιγοκλεισω την αυτόματη περιστροφή
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το παρατηρω αυτο στην multilanguage που εχει πανω..Το προβλημα λυνεται μονο απενεργοποιοντας και ξαναενεργοποιοντας την αυτοματη περιστροφη.
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ναι χρησιμοποιεί αρκετή ραμ.πχ Αυτή την στιγμή με 65 δικές μου εφαρμογές συν ότι τρέχει απο miui,είμαι στα 270mb ελεύθερα.Αλλά εντάξει,smooth την βλέπω την ρομ.Δε μου κάνει κάτι περίεργο προς το παρόν

 

 

τώρα εχεις βάλει πάλι miui ; το σκέφτομαι και εγώ να ξαναβαλω....στο miui tool υπάρχει όπως στο gravity box που αφερει ολους τους Unicode χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το παρατηρω αυτο στην multilanguage που εχει πανω..Το προβλημα λυνεται μονο απενεργοποιοντας και ξαναενεργοποιοντας την αυτοματη περιστροφη.

 

Το χει αυτο το θεμα κανεις με την Ελληνικη ή την original?

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τη multi του vickmall.. μετά το update σε multi v29 (& 30) έστρωσε :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Ναι χρησιμοποιεί αρκετή ραμ.πχ Αυτμή με 65 δικές μου εφαρμογές συν ότι τρέχει απο miui,είμαι στα 270mb ελεύθερα.Αλλά εντάξει,smooth την βλέπω την ρομ.Δε μου κάνει κάτι περίεργο προς το παρόν

 

 

τώρα εχεις βάλει πάλι miui ; το σκέφτομαι και εγώ να ξαναβαλω....στο miui tool υπάρχει όπως στο gravity box που αφερει ολους τους Unicode χαρακτήρες;

 

Υπάρχει αλλά δυστυχώς δε λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, καλημέρα!

ξέρουμε τι γυαλί φοράει το κινητό πάνω? έκανα την πατάτα να μην πάρω αυτό από το vickmall και τώρα δεν ξέρω άμα θα πρέπει να πάρω τελικά και από που..

εσείς του φοράτε τίποτα τέτειο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά, καλημέρα!

ξέρουμε τι γυαλί φοράει το κινητό πάνω? έκανα την πατάτα να μην πάρω αυτό από το vickmall και τώρα δεν ξέρω άμα θα πρέπει να πάρω τελικά και από που..

εσείς του φοράτε τίποτα τέτειο?

 

Τι εννοείς; Θέλεις να του φορέσεις tempered glass;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Θέλεις να του φορέσεις tempered glass;

ααακριβως! δοκίμασα τις ζελατίνες που είχε η συσκευασία και ήταν απογοητευτικές!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε tempered glass χωρίς δεύτερη σκέψη. Είναι λίγο πιο ακριβό και πιο χοντρό από το απλό screen protector αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Θα την ξαναπεράσω Τώρα από recovery . Στα wipe τα κάνεις όλα και το system;;

 

Έκανα Όλα τα wipe και system και εσωτερική μνήμη εκτός από sd την πέρασα ξανά και Όλα τα κινέζικα έφυγαν , Τώρα δουλεύει άψογα το τηλέφωνο έχω πάθει πλάκα τέλειο για τα λεφτά του χαλάλι και το τελευταίο ευρώ που έδωσα 175€ μου πήγε με Όλα του τα αξεσουάρ που έδινε το vickmall.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το χει αυτο το θεμα κανεις με την Ελληνικη ή την original?

Με την multi το εκανε πολυ συχνα,με την τελευταια ελληνικη σπανια χρειαζεται το ανοιξε/κλεισε της περιστροφης εχω παρατηρησει.

Link to comment
Share on other sites

Με την multi το εκανε πολυ συχνα,με την τελευταια ελληνικη σπανια χρειαζεται το ανοιξε/κλεισε της περιστροφης εχω παρατηρησει.

 

Στην original Αγγλοκινεζικη που έχω, δεν μου παρουσιάζει τέτοιο πράγμα. ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Για την 3G έκδοση υπάρχει περίπτωση να πάρει KitKat;

Πρακτικά οι διαφορές στους επεξεργαστές του 3G και του 4G τι σημαίνουν; Ποιο είναι πιο γρήγορο τελικά;

Ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...