Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω Ελληνική miui, αλλά αν αναβαθμίσεις μέσω updater στην τελευταία stable, λογικά θα σου λύσει τα προβλήματα...:)

 

Για το TWRP στην πρώτη σελίδα.. ακριβώς όπως τα λέει ο Σωκράτης (sso) :) (φτιάξε πρώτα το twrp!)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν... έχω πάθει πλάκα με τον next launcher 3d (over miui)..

 

Αν δε μου τσακίσει και την μπαταρία... γουστάρω τρελά... :D

 

screens:

 

1 2 3 4 5

 

Προς το παρόν (51%) 2d 14h use.. αλλά με μόλις 2h 33m οθόνη (στο περίπου) . Είδωμεν....

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά .

Πρίν λίγες παρέλαβα αυτό το κινητό για λογαριασμό ενός φίλου .

Κατέβασα την Ελληνική miui (xiaomi-miui-hellas-4.2.2_lcsh92_wet_jb9_Stable30-Hellas-GTV-3.21.0.zip) και επειδή το κινητό είχε μία ότι να΄ναι rom επάνω ,μετονόμασα το αρχείο σε update.zip και το flashαρα μέσω recovery .Το recovery ποτέ δεν έγινε όμως twrp και εκτός απο αυτό αντιμετωπίζει και η κάμερα κάποια προβλήματα σε σχέση με το viber και το instagram,μόλις πάω να την χρησιμοποιήσω με πετάει .

Σήμερα είδα πως υπάρχει και άλλο ένα update (xiaomi-miui-hellas-4.2.2_lcsh92_wet_jb9_Stable30-Hellas-GTV-4.9.5.zip) .Λέω να το κατεβάσω και να το κάνω μέσω updater αυτή την φορά ...Θα πιάσει ; Τι λέτε ;

Με αυτό το bug στην κάμερα ;

Με το twrp ; Τι έκανα λάθος ;Πως μπορώ να το εγακαταστήσω ;

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά ,η κάθε πληροφορία θα μου φανεί χρήσιμη...;)

Καταρχήν κάνε wipe και επαναφορά στις εργοστασιακές. Επανεκκίνηση. Φλασαρε την νέα ρομ από τον updater. Επανεκκίνηση. Εγκατέστησε τον Mobiluncle και το recovery.img. Από τον uncle επέλεξε το recovery update και θα είσαι τζετ. Προσοχή όμως να επιλέξεις την σωστή recovery για το Note. (note δεν έχεις;). Οδηγίες για το recovery https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5851-TWRP-2-7-0-0/?postID=14327#post14327εδώ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πως να κάνω wipe ; Δεν έχω twrp !!!!

 

Στο είπε και ο Σταμάτης (skydiver). Δες στο πρώτο ποστ πως θα βάλεις το TWRP. Κανε πρώτα αυτό και μετά μέσα από το TWRP μπορείς να κάνεις όλα τα άλλα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Στο είπε και ο Σταμάτης (skydiver). Δες στο πρώτο ποστ πως θα βάλεις το TWRP. Κανε πρώτα αυτό και μετά μέσα από το TWRP μπορείς να κάνεις όλα τα άλλα.

Το κινητό συνήλθε μετά το wipe και την επαναφορά .

Πέρασα εύκολα twrp και το τελευταίο update .Σας ευχαριστώ που με διευκολύνατε στο να βρώ την λύση πιό γρήγορα .

salaam alaikum

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Έχω την τελευταία ελληνική ρομ MIUI V4.9.5 και προσπάθησα να βάλω το wsm tools v2.3.4 με το που το έκανα εγκατάσταση μου ζήτησε reboot πάτησα ok και στην εκκίνηση κόλλησε στην boot οθόνη . Τελικά αναγκαστικά έκανα restore με το TWRP που έχω . Ξέρει κάποιος πως μπορώ να το εγκαταστήσω να δουλέψει; ;
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε από System/framework όλα τα .jex αρχεία

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Έχω την τελευταία ελληνική ρομ MIUI V4.9.5 και προσπάθησα να βάλω το wsm tools v2.3.4 με το που το έκανα εγκατάσταση μου ζήτησε reboot πάτησα ok και στην εκκίνηση κόλλησε στην boot οθόνη . Τελικά αναγκαστικά έκανα restore με το TWRP που έχω . Ξέρει κάποιος πως μπορώ να το εγκαταστήσω να δουλέψει; ;
Διαβασε προσεκτικα αυτο εδω το αρθρο. Εγω αυτο ακολουθησα και δουλευει μια χαρα το WSM Tools.

Ειδικα διαβασε την παραγραφο

" To avoid freezing or hang on at your redmi note, you must delete all "*.jex" files in /system/framework/ " :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και αφου περιμενω τα χρηματα μου πισω απο το λαθος του to2c που το εστειλε ισπανια...και απο τον vickmall αυτη την βδομαδα το 2ο κομματι που ειχα παραγγειλει για συγγενει μου..

Καθως ετοιμαζομε να κανω την αγορα του 1ου για μενα οπως στην αρχη...παρατηρησα αυξημενη τιμη και 4g fdd??

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

 

Δεν ειναι πλεον το ιδιο μοντελο???τι γινεται εδω ξαφνικα?τι διαφορες κλπ υπαρχουν?!Απλα το εκαναν 4g?Να ανησυχω για τιποτα δυσλειτουργιες αφου μολις εχει βγει?!!

 

Για δωστε τα φωτα σας γιατι για το redmi note εχω φαγωθει αλλα με ολα

αυτα τα λαθοι σαν να μην με θελει.

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Και αφου περιμενω τα χρηματα μου πισω απο το λαθος του to2c που το εστειλε ισπανια...και απο τον vickmall αυτη την βδομαδα το 2ο κομματι που ειχα παραγγειλει για συγγενει μου..

Καθως ετοιμαζομε να κανω την αγορα του 1ου για μενα οπως στην αρχη...παρατηρησα αυξημενη τιμη και 4g fdd??

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

 

Δεν ειναι πλεον το ιδιο μοντελο???τι γινεται εδω ξαφνικα?τι διαφορες κλπ υπαρχουν?!Απλα το εκαναν 4g?Να ανησυχω για τιποτα δυσλειτουργιες αφου μολις εχει βγει?!!

 

Για δωστε τα φωτα σας γιατι για το redmi note εχω φαγωθει αλλα με ολα

αυτα τα λαθοι σαν να μην με θελει.

To 4G ειναι μονοκαρτο. Απο εκει ξεκινα. Εν πασει περιπτωσει δες τα specs και του Note και του Note 4G και συγκρινε τα :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ποοο εμπλεξα με την καθυστερησει απο τον to2c μου φαινετε(με εκαψεσ ο ###@@ς και μου εχει χαλασει την αγορα πραγματικα!) ...και ο vickmall δεν εχει το κανονικο που θελω!Ελπιζω να ξαναφερει συντομα,ελπιζω να πετυχω αυριο το chat τους ανοιχτο μολις γυρισω απο δουλεια,εχει ιδεα κανεις τις ωρες του chat τους?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Ποοο εμπλεξα με την καθυστερησει απο τον to2c μου φαινετε(με εκαψεσ ο ###@@ς και μου εχει χαλασει την αγορα πραγματικα!) ...και ο vickmall δεν εχει το κανονικο που θελω!Ελπιζω να ξαναφερει συντομα,ελπιζω να πετυχω αυριο το chat τους ανοιχτο μολις γυρισω απο δουλεια,εχει ιδεα κανεις τις ωρες του chat τους?

 

έχει και το 4g και το "κανονικό" που λες http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-note-wcdma-original-5-5-inch-mtk6592-octa-core-android-phone-2gb-ram-8gb-rom-3200mah-otg-gps-miui-v5.html

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη φόρτιση και μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την μπαταρία του (και όχι μόνο).

6ώρες και 45λεπτά οθόνη με τα πάντα όλα ανοιχτά, Wi-Fi, 3g, gps, viber.

Φτου φτου φτου.....

[ATTACH]49813[/ATTACH]

[ATTACH]49812[/ATTACH]

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχετε προβλήματα με την ομιλία?

 

μου κάνουν παράπονα ότι δεν ακούνε καλά , και ότι κάνει διακοπές.... :(

 

Αν το έχεις πάρει από vickmall είναι για πέταμα.

Πέτα το από το παράθυρο και.... Πες μου διεύθυνση....:D

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...απο εσας που εχετε παρει το κινητο εχει τελικα ραδιο???η οχι??ενδιαφερεται ενας φιλος μου να το παρει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...απο εσας που εχετε παρει το κινητο εχει τελικα ραδιο???η οχι??ενδιαφερεται ενας φιλος μου να το παρει.

Είδες πουθενά να αναφέρεται ότι δεν έχει ραδιόφωνο;:rolleyes:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Κλείσιμο από IPS...άντε το περιμένω πως και πως.. Πάντως χωρίς να θέλω να κάνω καμία διαφήμιση το vickmall πολύ καλό μαγαζί... Αμέσως μου έστειλαν tracking number και σήμερα μου ήρθαν και 2 photo της παραγγελίας... Μπράβο τους...
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Είδες πουθενά να αναφέρεται ότι δεν έχει ραδιόφωνο;:rolleyes:

Το gsmarena στα specs λέει ότι δεν έχει ραδιόφωνο.

@olympiakos έχει κανονικά ραδιόφωνο.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις πάρει από vickmall είναι για πέταμα.

Πέτα το από το παράθυρο και.... Πες μου διεύθυνση....:D

Από που αλλού να το πήρα βρε?

Διεύθυνση θα σου πω αλλά για καφεδάκι :)

 

Έχουμε να τσεκάρουμε κάτι ή κανένα fix, κανένα tips, κανένα chips?

:)
Link to comment
Share on other sites

Από που αλλού να το πήρα βρε?

Διεύθυνση θα σου πω αλλά για καφεδάκι :)

 

Έχουμε να τσεκάρουμε κάτι ή κανένα fix, κανένα tips, κανένα chips?

Επειδή δεν έχει αναφερθεί από κανέναν παρόμοιο πρόβλημα εγώ θα σου πρότεινα, αφού πάρεις backup τις εφαρμογές σου όλες με το Titanium (αν δεν το έχεις κάνει ήδη), να κάνεις ένα factory reset.:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε από System/framework όλα τα .jex αρχεία

 

Διαβασε προσεκτικα αυτο εδω το αρθρο. Εγω αυτο ακολουθησα και δουλευει μια χαρα το WSM Tools.

Ειδικα διαβασε την παραγραφο

" To avoid freezing or hang on at your redmi note, you must delete all "*.jex" files in /system/framework/ " :)

Ευχαριστώ πολύ . Δούλεψε ! Τώρα να ρωτήσω κάτι άλλο , είδα να λένε ότι στην τελευταία ελληνική ρομ δεν χρειάζεται το xextstorage , γιατί έχει από μόνη της επιλογές για το που θα πάει τα αρχεία , οι φωτογραφίες που τράβηξα πήγαν στην sd , ,αλλά βάζοντας ένα παιχνίδι Π. Χ. είδα ότι το data του παιχνιδιού πηγαίνει στη εσωτερική μνήμη . Οπότε τι κάνουμε τώρα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά έχετε προβλήματα με την ομιλία?

 

μου κάνουν παράπονα ότι δεν ακούνε καλά , και ότι κάνει διακοπές.... :(

Μήπως έχεις wind ; ;

Edited by NickSS
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ . Δούλεψε ! Τώρα να ρωτήσω κάτι άλλο , είδα να λένε ότι στην τελευταία ελληνική ρομ δεν χρειάζεται το xextstorage , γιατί έχει από μόνη της επιλογές για το που θα πάει τα αρχεία , οι φωτογραφίες που τράβηξα πήγαν στην sd , ,αλλά βάζοντας ένα παιχνίδι Π. Χ. είδα ότι το data του παιχνιδιού πηγαίνει στη εσωτερική μνήμη . Οπότε τι κάνουμε τώρα ; ; ;
εγω παντως στην 4.9.5 το εχω εγκαταστησει :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...