Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:D very good

 

 

 

Με phone number έκανα εγώ πριν μια εβδομάδα, χωρίς κανένα πρόβλημα. Σιγά το κακό, λες και δεν μας έχουν φακελώσει ήδη.

Λες φίλε ; Στην ουσία το account εκεί είναι και MI account -cloud ? Θα μας πάρει επαφές και τέτοια ;

Edited by NickSS
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες ήρθε και το δικό μου από vickmall με postNL αποστολή 29/08, όλα καλά σήμερα θα ασχοληθώ μαζί του. Η πρώτη εικόνα που έχω είναι απλά άψογο το κινητό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει εαν μπορεις να αλλαξεις την ευαισθησια στο 3g/2g γυρναει ευκολα στο 2g και σερνεται ενω στο ιδιο σημειο εαν το γυρισω σε μονο 3g παιζει μια χαρα !!
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

:D very good

.........................;

Ασχετο, ΔΕΝ αφορα τη συσκευη μας ομως !!!!:cool:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, ΔΕΝ αφορα τη συσκευη μας ομως !!!!:cool:

Την Μιυι 6 ήθελα να δείξω. :D

 

 

Και μια γεύση από το δικό μου note :p

[ATTACH]49873[/ATTACH]

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το τηλέφωνο έκανα την διαδικασία που αναφέρει ο οδηγός και μπήκε κανονικά η ελληνική ρομ . το TWRP recovery μπένει από μόνο του ;;; γιατι δεν μπόρεσα να μπω με τον συνδιασμό vol- & power.

Επίσης μετά το πέρασμα της ελληνικής ρομ εμφανίστηκαν στην επιφάνεια εργασίας 5-6 εφαρμογές με κινεζικα που δεν καταλαβαίνω τι κάνουν είναι σωστό αυτό ;;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!Μελοντικος κατοχος του Note και εγω...

Χθες παραγγειλα απο vickmall το Note την 4G εκδοση,αλλα επειδη δεν ειχε επιλογες για root+playstore κ.α. οταν κανεις την παραγγελεια σε αντιθεση με αλλα τηλεφωνα στο ιδιο site εστειλα ενα e-mail στην selina για αυτα που θελω να εχει η συσκευασια και το τηλεφωνο πριν το στειλει...Οταν ομως της ειπα να ειναι root το τηλεφωνο μου απαντησε:

"but about root,because it is android 4.4,it will have superuser,but it is not full root,some test root,some test it didn't root.

Hope you can understand,thanks."

Δηλαδη αν καταλαβα καλα οπως τα στελνει η xiaomi αλλα τηλεφωνα ειναι root και αλλα οχι????

Αν καταλαβε κανεις τι εννοει η selina ας μου απαντησει.

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι κάποια προγράμματα που χρειάζονται root για να δουλέψουν,δε θα δουλεύουν.Τώρα ποια είναι αυτά τα προγράμματα,δε ξέρω

Μου ήρθε το τηλέφωνο έκανα την διαδικασία που αναφέρει ο οδηγός και μπήκε κανονικά η ελληνική ρομ . το TWRP recovery μπένει από μόνο του ;;; γιατι δεν μπόρεσα να μπω με τον συνδιασμό vol- & power.

Επίσης μετά το πέρασμα της ελληνικής ρομ εμφανίστηκαν στην επιφάνεια εργασίας 5-6 εφαρμογές με κινεζικα που δεν καταλαβαίνω τι κάνουν είναι σωστό αυτό ;;;

Οχι το twrp δεν μπαίνει μόνο του.Πρέπει να το βάλεις εσύ σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν στο πρώτο ποστ.Εχω βάλει απο το πρωϊ την ελληνική έκδοση 4.9.5 και στην επιφάνεια,δε βλέπω τις κινέζικες εφαρμογές που λες.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο προγραμμα ραδιο Fm, εκτος της Miui γιατι δεν μου αρεσει ????υπαρχει

Καμια απαντηση κανεις !!!!!

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Καμια απαντηση κανεις !!!!!

 

Μάλλον επειδή σε όλους μας αρέσει αυτό της Miui. :)

 

.....άσε που παίζει και χωρίς ακουστικά!!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει απο το πρωϊ την ελληνική έκδοση 4.9.5 και στην επιφάνεια,δε βλέπω τις κινέζικες εφαρμογές που λες.

 

Χρήστο από AOSP, πως πάμε πίσω σε miui;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο από AOSP, πως πάμε πίσω σε miui;

 

Φλασαρεις κανονικά μέσα από το recovery, αφού βέβαια κανείς πρώτα wipe.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις κανονικά μέσα από το recovery, αφού βέβαια κανείς πρώτα wipe.

 

Πρώτα την Αγγλική ή κατ' ευθείαν την Ελληνική;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα την Αγγλική ή κατ' ευθείαν την Ελληνική;

 

Μπορείς να βάλεις όποια θέλεις. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Αν βέβαια έχεις κάποιο backup από την Ελληνική μπορείς να το επαναφέρεις και μετά να κάνεις update. Εγώ αυτό κάνω επειδή έχω φτιάξει φακέλους στους οποίους έχω βάλει όλες τις εφαρμογές μου κατά αλφαβητική σειρά, και είναι αρκετή δουλειά να τα ξανακάνω αυτά.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις όποια θέλεις. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Αν βέβαια έχεις κάποιο backup από την Ελληνική μπορείς να το επαναφέρεις και Μετά να κανείς update.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Όταν βγει η V6 θα το κάνω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Όταν βγει η V6 θα το κάνω.

 

Και εγώ έτσι λέω. Πάντως η miui v6 για όσες συσκευές έχει βγει είναι σε πολύ beta στάδιο, με πολλά bugs.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Την Μιυι 6 ήθελα να δείξω. :D

 

 

Και μια γεύση από το δικό μου note :p

[ATTACH]49873[/ATTACH]

Ωραίο!! Ο διαφορετικός χρωματισμός του σήματος πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο από AOSP, πως πάμε πίσω σε miui;

 

Φλασαρεις κανονικά μέσα από το recovery, αφού βέβαια κανείς πρώτα wipe.

 

Πρώτα την Αγγλική ή κατ' ευθείαν την Ελληνική;

Aπο recovery έχω το cwm.Εκανα τα wipe κανονικά και όταν εγκατέστησα την ελληνική miui 4.9.5 μου έβγαλε στο τέλος ένα σφάλμα στα permissions αλλά τελικά μπούταρε και δούλεψε κανονικά.

Να πω εδώ ότι αν βάλουμε wsm tools την τελευταία έκδοση και το εγκαταστήσουμε χωρίς να έχουμε σβήσει πρώτα τα .jex αρχεία απο /system/framework η συσκευή θα πέσει σε bootloop.Για να ξεκολλήσουμε απο το bootloop χωρίς να χρειαστεί να επαναφέρουμε backup,μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το κολπάκι με τα πλήκτρα που έχω αναφέρει στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5554634#post5554634

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι το xposed της miui.Κάτι αντίστοιχο με το gravitybox είναι το mitools.Το mitools μου άρεσε που έχει την λειτουργία για smart dialing στα ελληνικά στον dialer της miui και έτσι δε χρειάζεσαι έξτρα dialer πχ ex-dialer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!Μελοντικος κατοχος του Note και εγω...

Χθες παραγγειλα απο vickmall το Note την 4G εκδοση,αλλα επειδη δεν ειχε επιλογες για root+playstore κ.α. οταν κανεις την παραγγελεια σε αντιθεση με αλλα τηλεφωνα στο ιδιο site εστειλα ενα e-mail στην selina για αυτα που θελω να εχει η συσκευασια και το τηλεφωνο πριν το στειλει...Οταν ομως της ειπα να ειναι root το τηλεφωνο μου απαντησε:

"but about root,because it is android 4.4,it will have superuser,but it is not full root,some test root,some test it didn't root.

Hope you can understand,thanks."

Δηλαδη αν καταλαβα καλα οπως τα στελνει η xiaomi αλλα τηλεφωνα ειναι root και αλλα οχι????

Αν καταλαβε κανεις τι εννοει η selina ας μου απαντησει.

 

Ευχαριστω!!!

Μπες στην ελληνική κοινότητα της xiaomi και θα δεις. Υπάρχει ήδη ρομ ελληνική.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

 

Οχι το twrp δεν μπαίνει μόνο του.Πρέπει να το βάλεις εσύ σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν στο πρώτο ποστ.Εχω βάλει απο το πρωϊ την ελληνική έκδοση 4.9.5 και στην επιφάνεια,δε βλέπω τις κινέζικες εφαρμογές που λες.

 

Πώς την εγκατέστησε εσύ ;; μέσο twrp ή από τον updater . Μπορείς να μου δώσεις το λινκ να την κατεβάσω ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ο αδερφός μου κάτι ακουστικά (headset) samsung, και όταν τα συνδέει ο ήχος είναι πολύ χαμηλός. Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί ξανά, μπορεί να γίνει κάτι; Στο μενού ακουστικών με ή χωρίς βελτίωση, κανένα αποτέλεσμα...

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]49888[/ATTACH]

Αυτό μου βγάζει

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα απο το recovery γιατί πριν δεν είχα miui αλλά aosp που δεν έχει τον updater της miui.Την ρομ μπορείς να την κατεβάσεις απο εδώ

την ίδια έκδοση έχω και εγώ.Αλλά δε βρίσκω σε ποιο σημείο είναι οι κινέζικες εφαρμογές που λες.Μήπως δεν έκανες wipe data/user factory reset όταν την εγκατέστησες και κράτησε τις κινέζικες εφαρμογές απο την miui rom που είχες πριν;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...