Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων όπως είπε ο φίλος sso.

Θα δούμε πως θα πάει...

Πάντως πρέπει να έχεις δίκιο, γιατί είναι η πρώτη φορά που έκανα update στη rom και δεν έκανα στο καπάκι επαναφορά εργοστ. ρυθμίσεων. Πριν από αυτό δε μου είχε κάνει κανείς παράπονο ότι δεν ακούγομαι καλά :)

 

 

@nickss

με Wind είμαι....

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παντως στην 4.9.5 το εχω εγκαταστησει :)

Και εγώ φίλε θέλω να το εγκαταστήσω όπως και ναχει αλλά δεν μπορώ να το βρω να το κατεβάσω ,όλα τα link που βρίσκω από το αγγλικό site της Μιυι πρέπει να κάνω εγγραφή και δεν μπορώ με τίποτα εδω και δυο μέρες , Εγγραφή με email προσπαθώ.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων όπως είπε ο φίλος sso.

Θα δούμε πως θα πάει...

Πάντως πρέπει να έχεις δίκιο, γιατί είναι η πρώτη φορά που έκανα update στη rom και δεν έκανα στο καπάκι επαναφορά εργοστ. ρυθμίσεων. Πριν από αυτό δε μου είχε κάνει κανείς παράπονο ότι δεν ακούγομαι καλά :)

 

 

@nickss

με Wind είμαι....

Mike και εγώ με Wind και μου το λένε συνέχεια από την μέρα που την έβαλα εδώ και τρεις μήνες , εσύ ξέρεις όμως .

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με wind και cosmote 2ο νούμερο και δε μου έχουν κάνει κάποιο παράπονο.Για την μετακίνηση των δεδομένων του παιχνιδιού,δοκίμασε το foldermount Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχει αναφερθεί από κανέναν παρόμοιο πρόβλημα εγώ θα σου πρότεινα, αφού πάρεις backup τις εφαρμογές σου όλες με το Titanium (αν δεν το έχεις κάνει ήδη), να κάνεις ένα factory reset.:)

 

Τι κερδίζεις με το reset?? Πατάω το reset device χωρις να κανω καποια αλλη ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι ενώ έχετε xiaomi δεν είστε και μέλη στην ελληνική κοινότητα των XIAOMI.

:-)

Την αφορμή την πήρα από το φίλο που λέει ότι δεν ξέρει που να βρει την 4.9.5.

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με wind και cosmote 2ο νούμερο και δε μου έχουν κάνει κανένα παράπονο....

 

Κι εγώ ακριβώς τα ίδια έχω, κανένα πρόβλημα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι ενώ έχετε xiaomi δεν είστε και μέλη στην ελληνική κοινότητα των Xiaomi...

Συμφωνώ απόλυτα....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε θέλω να το εγκαταστήσω όπως και ναχει αλλά δεν μπορώ να το βρω να το κατεβάσω ,όλα τα link που βρίσκω από το αγγλικό site της Μιυι πρέπει να κάνω εγγραφή και δεν μπορώ με τίποτα εδω και δυο μέρες , Εγγραφή με email προσπαθώ.

Για δες εδω ή εδω :p

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδω ή εδω :p

Παλι μου ζητάει σύνδεση στο αγγλικό φορούμ της MIUI και δεν μπορώ να κάνω εγγραφή εδώ και μέρες με e-mail που προσπαθώ :(

Το wsm tool το έχω εγκαταστήσει … Το άλλο module ψάχνω

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Παλι μου ζητάει σύνδεση στο αγγλικό φορούμ της MIUI και δεν μπορώ να κάνω εγγραφή εδώ και μέρες με e-mail που προσπαθώ :(

Το wsm tool το έχω εγκαταστήσει … Το άλλο module ψάχνω

 

Αυτό ψάχνεις;

https://dl.dropboxusercontent.com/u/102352523/WSM_XExtStorage_1.2.apk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παλι μου ζητάει σύνδεση στο αγγλικό φορούμ της MIUI και δεν μπορώ να κάνω εγγραφή εδώ και μέρες με e-mail που προσπαθώ :(

Το wsm tool το έχω εγκαταστήσει … Το άλλο module ψάχνω

Το 2ο λινκ αποκλειεται να σου ζηταει συνδεση γιατι ειναι ανεβασμενο σε 4shared.

Τελος παντων το ανεβασε το module ο Σωκρατης, οποτε ολα καλα.

Παντως δεν ειναι κακο να γραφτειτε παιδα στα fora που υποστηριζουν τη συσκευη μας, ειτε λεγεται en.miui.com, ειτε xiaomi-miui.gr. Ολο και κατι θα αποκομισετε απο εκει :)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

...Παντως δεν ειναι κακο να γραφτειτε παιδα στα fora που υποστηριζουν τη συσκευη μας, ειτε λεγεται en.miui.com, ειτε xiaomi-miui.gr. Ολο και κατι θα αποκομισετε απο εκει :)

 

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες και από εμένα. Εγώ μόλις πήρα το Hongmi στα χέρια μου, αλλά αντιμετωπίζω χοντρό πρόβλημα, καθώς δεν έχει το xiaomi store! Βλέπω όλα τα βίντεο που δείχνουν πώς να εγκαταστήσεις το play store πάω να το κάνω και εγώ και απλά δεν γίνεται γιατί αφενός η xiaomi δεν με αφήνει να κάνω λογαριασμό γενικά (ούτε από pc βγάζει συνεχώς ότι θα μου στείλει το confirmation mail αλλά τίποτα) και αφετέρου έχω μέσα lenovo store και με παραξενεύει πολύ! Κανεις άλλος με παρόμοιο πρόβλημα? Πώς το λύνω? Η ROM είναι θεωρητικά η εργοστασιακή, αφού δεν ζήτησα κάτι άλλο! Edited by Michalismark
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις πάρει από vickmall είναι για πέταμα.

Πέτα το από το παράθυρο και.... Πες μου διεύθυνση....:D

 

Γιατι τι εχει το vickmall?

Εγω παρελαβα για τον συγγενη μου το 2ο που ειχα παρει,δεν προλαβα να το επεξεργαστω γιατι μου το πηρε,δειχνει ομορφο παντως!Αυριο ισως ριξω μια ματια..

 

 

ευχαριστω αδερφε απλα στην αναζητηση δεν μου το βρηκε...

Γιατι το τσιμπησανε τοσο ρε παιδια?207 το πηρα πριν 20μερες...μπας κ να μπω σε σκεψεις για το mi3???!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι εχει το vickmall?

Εγω παρελαβα για τον συγγενη μου το 2ο που ειχα παρει,δεν προλαβα να το επεξεργαστω γιατι μου το πηρε,δειχνει ομορφο παντως!Αυριο ισως ριξω μια ματια..

 

Πλάκα του κάνει... Ο Σωκράτης είναι ¨η φωνή μας¨στο vickmall :D

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Αμήν Ναι! Σ'ευχαριστώ!

 

Το 2ο λινκ αποκλειεται να σου ζηταει συνδεση γιατι ειναι ανεβασμενο σε 4shared.

Τελος παντων το ανεβασε το module ο Σωκρατης, οποτε ολα καλα.

Παντως δεν ειναι κακο να γραφτειτε παιδα στα fora που υποστηριζουν τη συσκευη μας, ειτε λεγεται en.miui.com, ειτε xiaomi-miui.gr. Ολο και κατι θα αποκομισετε απο εκει :)

 

Βρε παιδιά και βέβαια Είμαι εγγεγραμμένος στο xiaomi-miui.gr και λέω ότι δεν μπορω να κάνω εγγραφή στο en.miui.com με email .... Δεν μου στέλνει πότε confirmation email ! Μήπως Πρέπει να γίνει μόνο με mobile number ; έχει κάνει κάποιος εγγραφή ;

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

.....Βρε παιδιά και βέβαια Είμαι εγγεγραμμένος στο xiaomi-miui.gr και λέω ότι δεν μπορω να κάνω εγγραφή στο en.miui.com με email .... Δεν μου στέλνει πότε confirmation email ! Μήπως Πρέπει να γίνει μόνο με mobile number ; έχει κάνει κάποιος εγγραφή ;
Εγω παντως κανονικα, με e-mail :)

Πιστευω το ιδιο και ο sso :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σκευτομαι να πάρω 2 NOTE,

Αλλά είμαι σε δίλημμα...

αυτό με τον snapdragon? ή αυτό με τον MediaTek?

(η δεύτερη SIM δεν με ενδιαφέρει)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Λιπών παιδιά, επειδή έγινε λόγος για να γραφτούμε και σε κάποια άλλα φόρα έχω να πω πως είναι υποχρέωση μας, να κάνουμε και ένα λογαριασμό στο miui.gr γιατί πραγματικά τα παιδιά βοηθάνε πάρα πολύ.

Αλώστε σε αυτούς οφείλουμε της ελληνικές ρομ.

Άλλο είναι να έχει το φόρουμ 2000 μέλη, και άλλο πολύ παραπάνω, με άλλη όρεξη θα δουλεύουν τα παιδιά πάνω στο λειτουργικό.

Όσοι λοιπόν έχετε xiaomi και μια ενγραφή στο miui.gr.

:rtfm:

 

Έτσι ακριβώς!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παιδιά αυτό που γράφει στα τεχνικά χαρακτηριστικά "External memory: Max. support up to 32GB Micro SD Card" ισχύει; Δηλαδή τις 64αρες δεν τις διαβάζει;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα παιδια , πως μπορουμε να παμε τιs φωτο και αρχεια στην sd καρτα- επειδή ειμαι ασχετος.

 

Στο πρώτο post υπάρχει το "Μεταφορά αρχείων στην εξωτερική κάρτα μνήμης". Αυτό είναι η λύση σου.

 

Καλημέρα,

 

Παιδιά αυτό που γράφει στα τεχνικά χαρακτηριστικά "External memory: Max. support up to 32GB Micro SD Card" ισχύει; Δηλαδή τις 64αρες δεν τις διαβάζει;

 

Κάποιοι που έχουν χρησιμοποιήσει τις διαβάζει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμήν Ναι! Σ'ευχαριστώ!

 

 

 

Βρε παιδιά και βέβαια Είμαι εγγεγραμμένος στο xiaomi-miui.gr και λέω ότι δεν μπορω να κάνω εγγραφή στο en.miui.com με email .... Δεν μου στέλνει πότε confirmation email ! Μήπως Πρέπει να γίνει μόνο με mobile number ; έχει κάνει κάποιος εγγραφή ;

 

ΝΑι και εγω εχω προσπαθησει αρκετες φορες με διαφορετικα emails κτλ ,ώσπου βαρεθηκα και το παρατησα :(

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

ΝΑι και εγω εχω προσπαθησει αρκετες φορες με διαφορετικα emails κτλ ,ώσπου βαρεθηκα και το παρατησα :(

Εδώ και πόσες μέρες δεν μπορείς ; Οπότε μάλλον έχει πρόβλημα η σελίδα , και τώρα τι κάνουμε; Δοκίμασες και με Phone Number ;

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Με phone number έκανα εγώ πριν μια εβδομάδα, χωρίς κανένα πρόβλημα. Σιγά το κακό, λες και δεν μας έχουν φακελώσει ήδη.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...