Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ξαναγράψει. Μην γράφουμε τα ίδια και τα ίδια.....Με λίγα λόγια....Περί ορέξεως...κολοκυθόπιτα!!!!
Να σου πω ........ στο τσακ ειμαι να γυρισω και γω :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με την μνήμη Ραμ πως τα παει;

 

Δηλαδή; Τί να δω;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο επανεκκίνηση πόση έχει δέσμευση. όταν ανοιγεις της εφαρμογές που δουλεύει εσύ αν παρατηρεις κανένα κολημα κλπ
Link to comment
Share on other sites

Θα το αγοράσω στην ξαδέρφη μου που θέλει ένα καλό 5.5 κινητό.

Όταν με το καλό έρθει θέλει δουλειά πολύ με custom roms ή με την multilanguage που θα φοράει θα είναι καλυμμένη?

Θα το πάρω από το vickmall εκτός αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε.

 

Πάρε το με την official Rom και πέρασε του την ελληνική όταν έρθει έτσι έκανα Εγώ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο επανεκκίνηση πόση έχει δέσμευση. όταν ανοιγεις της εφαρμογές που δουλεύει εσύ αν παρατηρεις κανένα κολημα κλπ

 

Εδώ και μισή ώρα που την έβαλα, κανένα πρόβλημα.. ...

 

Όσο για την μνήμη που λες, με αυτά που είχα ανοιχτά ως συνήθως, με την προηγούμενη ΡΟΜ είχα 250-300 ΜΒ ελεύθερα, τώρα βλέπω σταθερά πάνω από 400 ΜΒ.. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

επειδή μάλλον δεν το έχω δει αυτό το ποστ σου είναι ευκολο να μου δώσεις ενα σύνδεσμο.ευχαριστώ και συγνώμη

 

Για να σου δώσω σύνδεσμο πρέπει κι εγώ να ψάξω να το βρω.

Κοίτα είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα. Είναι καθαρά θέμα γούστου. Τι αρέσει στον καθένα και Πώς βολεύεται ο καθένας. Προσωπικά στην miui είναι κάποια πράγματα που δεν μου αρέσουν και δεν βολεύομαι. Πχ δεν μου αρέσει οι εφαρμογές να είναι χύμα στις οθόνες. Θέλω στις οθόνες να έχω κυρίως widget. Γι' αυτό έχω φτιάξει 5-6 φακέλους και έχω βάλει εκεί μέσα τις εφαρμογές κατά αλφαβητική σειρά. Θέλω στην κεντρική οθόνη ένα widget με ρολόι και καιρό και από κάτω τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ συνέχεια. Από την άλλη μεριά η miui είναι πιο όμορφη, με ωραία και ζωντανά χρώματα και έχει κάθε εβδομάδα updates (να έχουμε να ασχολούμαστε.) :-).

Με τις AOSP μπορώ να πω ότι βολεύομαι καλύτερα. Αισθάνομαι σαν στο σπίτι μου, όπως χαρακτηριστικά έχω ξαναγράψει. Και βέβαια εκεί έχουμε το xposed που δεν συγκρίνεται σε δυνατότητες με το wsm Tools.

Αν δεν έχεις δοκιμάσει δεν χάνεις τίποτα. Είναι πανεύκολο. Αν δεν το έχεις βαλε το twrp, πάρε backup την ρομ που έχεις τώρα, κάνε wipe και φλασαρε την νέα Ρομ. Αν δεν το έχεις κάνει πάρε backup και τις εφαρμογές σου με το titanium για να τις επαναφέρεις στην νέα Ρομ. Δοκίμασε την και αν δεν σου αρέσει μετά μέσα από το twrp επαναφέρεις το backup της προηγούμενης Ρομ που είχες.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

....και ένα τεστ Antutu X....το αποτέλεσμα (30227) είναι ελαφρώς μικρότερο από την προηγούμενη έκδοση 30 που είχα (30287)

 

[ATTACH]50227[/ATTACH]

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

θελω να ρωτησω πια ειναι διαφορα http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-4g-fdd-lte-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html αυτο το κινητο απο αυτοhttp://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-redmi-note-enhanced-version-wcdma-mtk6592-octa-core-5-5-2gb-ram-8gb-rom-android-4-2-miui-v5.html

εγω εχω 3g καρτα κανει οι 3g στην 4g καρτα

Edited by fragza
Link to comment
Share on other sites

Τελικα επανηλθα στην 4.9.5, μια και η 4.9.19 αποτι ειδα μεχρι τωρα δεν ειχe σημαντικες αλλαγες. Και τωρα εστω και περιορισμενα δουλευει και το WSM Tools :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καλησπερα

θελω να ρωτησω πια ειναι διαφορα http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-note-4g-fdd-lte-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html αυτο το κινητο απο αυτο http://www.mi.com/in/note/ εγω εχω 3g καρτα κανει η 3g στην 4g καρτα

Το ενα ειναι 3G και το αλλο 4G, το ενα 2καρτο, το αλλο μονοκαρτο, το ενα MTK επεξεργαστη το αλλο ... κ.α.

Ρε παιδια ελεος, διαβαστε λιγο τα χαρακτηριστικα .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στο προηγούμενο μηνυμα δεν μπορεσα να επισυναψω screenshots απο το κινητο.:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στο προηγούμενο μηνυμα δεν μπορεσα να επισυναψω screenshots απο το κινητο.:)
Πολυ .... χειμωνιατικο σε κοβω. Κατσε, βιαζεσαι μου φαινεται :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ .... χειμωνιατικο σε κοβω. Κατσε, βιαζεσαι μου φαινεται :p

Αλλάζω συνέχεια. Τα μπανάκια μου πάντως εγώ τα συνεχίζω!!!:lol:

Τα έβαλα πιο πολύ για να δείξω αυτά που έγραψα στο προηγούμενο ποστ, για τις οθόνες, τους φακέλους με τις εφαρμογές και τα λίγα πράγματα που μπορούμε να κάνουμε με το Mi-Tools στην Notification bar:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω συνέχεια. Τα μπανάκια μου πάντως εγώ τα συνεχίζω!!!:lol:

Τα έβαλα πιο πολύ για να δείξω αυτά που έγραψα στο προηγούμενο ποστ, για τις οθόνες, τους φακέλους με τις εφαρμογές και τα λίγα πράγματα που μπορούμε να κάνουμε με το Mi-Tools στην Notification bar:)

Μηπως μπορεις να μας πεις πως να τα κανουμε ???μιλαω κυριως για το Mi-Tools στην Notification bar για αλλαγες.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μας πεις πως να τα κανουμε ???μιλαω κυριως για το Mi-Tools στην Notification bar για αλλαγες.

Πιο πισω εδωσα ενα λινκ για το WSM. Ακολουθησε το και θα εχες το MiTools εγκατεστημενο. Μετα αρχισε να το πειραζεις μεχρι να κανεις αυτο που σ' αρεσει :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω συνέχεια. Τα μπανάκια μου πάντως εγώ τα συνεχίζω!!!:lol:

Τα έβαλα πιο πολύ για να δείξω αυτά που έγραψα στο προηγούμενο ποστ, για τις οθόνες, τους φακέλους με τις εφαρμογές και τα λίγα πράγματα που μπορούμε να κάνουμε με το Mi-Tools στην Notification bar:)

 

Σε μένα με τη νέα Rom δεν αλλάζει το χρώμα στις μπάρες του σήματος. Εσύ πως τα κατάφερες;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με τη νέα Rom δεν αλλάζει το χρώμα στις μπάρες του σήματος. Εσύ πως τα κατάφερες;
Αφου γραφει πως επεστρεψε στην 4.9.5, δεν φοραει πλεον την 4.9.19, οπως και γω :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πριν λίγο επέστρεψα στην 4.9.5 λόγω mi-tools.Μήπως έχει βρει κάποιος λογότυπο cosmote για να βάλω στην status bar; wind και vodafone υπάρχουν ήδη
Link to comment
Share on other sites

παιδεια για καποιον που ξερει αν μπορει να με βοηθησει,η καμερα του Μi3 ειναι ιδια με την καμερα του redmi note?

 

έχω την εντύπωση πως το μι3 είναι πολλές κλάσεις επάνω η κάμερα του

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πριν λίγο επέστρεψα στην 4.9.5 λόγω mi-tools.Μήπως έχει βρει κάποιος λογότυπο cosmote για να βάλω στην status bar; wind και vodafone υπάρχουν ήδη

 

Χρηστο τι διαστασεις εχουν τα logos των εταιριων και σε ποιο path τα βαζουμε ? Εψαξα αλλα δεν τα βρηκα που ειναι ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στο προηγούμενο μηνυμα δεν μπορεσα να επισυναψω screenshots απο το κινητο.:)

 

Αρχιτέκτονας.... :)

 

Να δούμε πότε θα μπορέσουμε και εμείς να βάζουμε τέτοια καλούδια.

:)
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο τι διαστασεις εχουν τα logos των εταιριων και σε ποιο path τα βαζουμε ? Εψαξα αλλα δεν τα βρηκα που ειναι ....

Δεν έχω βρει (βασικά δεν έψαξα) αλλά αυτά που υπάρχουν ήδη αποθηκευμένα είναι mi-tools--->status bar-->carrier logo και πιο κάτω στο own carrier logo ανοίγει η galery για να επιλέξουμε δικό μας αρχείο αλλά δε μπόρεσα να βρω σε τι μορφή και μέγεθος πρέπει να είναι

Link to comment
Share on other sites

Αρχιτέκτονας.... :)

Να δούμε πότε θα μπορέσουμε και εμείς να βάζουμε τέτοια καλούδια.

Για ποια λες; Τι δεν μπορείς να βάλεις; Είναι πολύ απλά!

Θεμα: Από τα θέματα της miui

Wallpaper : Zedge

Notification bar: Mi-Tools

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...