Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Vivodi θα ανεβάσει καθόλου τις ταχύτητες του Internet στο Telefonet (όταν δεν έχουμε TVCable)? Βλέπω πως η Forthnet στο 2play από τα 4Mbps πήγε στα 10Mbps.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pediaaa prosoxi me tin vivodi kai o logos......

episunaptw tin kataggelia pou estila stin eett simera kai tha katalavete

ipomoniiiiiiii

 

ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ CABLE TV

 

ΕΝΩ ΕΓΙΝΕ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΓΡΑΠΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΣΤΙΣ 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2007 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ CABLE TV ΜΕ ΑΔΕΣΜΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΤΟΝ ΤΟΠΙΚΟ ΒΡΟΧΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΧΙΚΗ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 20 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ,ΣΗΜΕΡΑ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2007 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΟΘΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΚΑΗΜΕΡΟ ΤΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΩΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΣΤΟ ΔΥΚΤΙΟ ΤΟΥΣ.

ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ 15 ΕΡΓΑΣΙΜΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΑΛΘΕΙ Η ΑΙΤΗΣΗ .

ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΤΟΝΙΣΑΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.

ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΗΝ ANEΠΙΤΡΕΠΤΑ ΑΣΧΗΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ (ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΤΑΝ ΖΗΤΗΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΣ ΜΟΥ ΘΕΣΗ 115) ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΧΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΙΤΗΣΕΩΣ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΛΑΒΑΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΝΟΜΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

pediaaa prosoxi me tin vivodi kai o logos......

episunaptw tin kataggelia pou estila stin eett simera kai tha katalavete

ipomoniiiiiiii

 

ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ CABLE TV

Ακριβώς και έγώ το ίδιο πρόβλημα. Έκανα αίτηση 20/2 και το μόνο που ξέρω είναι ότι η γραμμή μου είναι ενεργοποιημένη, και περιμένω τη φορητότητα αριθμού για 3 βδομάδα πλέον. Σε ενημέρωση σήμερα από το CS της Vivo μου είπαν για παράδωση σίγουρα μετά το πέρας των γιορτών, κάνουν διακοπές τα παιδάκια!!!! Εγώ πάντος αμφιβάλλω ακόμα και για την ολοκλήρωση της γραμμής και η αναμονή έχει αρχίσει να με κουράζει υπερβολικά, αφού περιμένω πως και πως την νέα μου γραμμούλα.... Δεν ξέρω τι να κάνω, να ακυρώσω την αίτηση ούτε καν το σκέφτομαι, συν ότι αν γίνει αυτό πρέπει να πληρώσω τα 60ε της ενεργοποίησης. Ας ελπίσω μόνο πως μετά την ενεργοποίηση δεν θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα.... Υπομονή, μόνο αυτή θα με σώσει. Απαράδεκτη η κατάσταση, τόσο για τον ΟΤΕ, όσο και για την Vivodi!

Link to comment
Share on other sites

file mazi kaname tin aitisi (idia imerominia).

to thema tis kathisterisis dne einai omos o ote!

opos me diavevewsan simera meta apo poli piesi den exoun stilei kan tin aitisi foritotitas ston ote!

opote molis tin lavei logika thelei 15 ergasimes meres.

ti allo na po???

ipomoniiiiiiiiiiiii

Link to comment
Share on other sites

file mazi kaname tin aitisi (idia imerominia).

to thema tis kathisterisis dne einai omos o ote!

opos me diavevewsan simera meta apo poli piesi den exoun stilei kan tin aitisi foritotitas ston ote!

opote molis tin lavei logika thelei 15 ergasimes meres.

ti allo na po???

ipomoniiiiiiiiiiiii

Δεν μιλάς σοβαρά... δεν έχει σταλεί ακόμα η αίτηση φορητότητας??? Ωχ, εμένα δεν μου είπαν τίποτα τέτοιο, αλλά μου τα μάσαγε για λίγο ο άνθρωπος στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών για την πορεία της αίτησης. Μάλλον για αυτό μου είπε ότι σίγουρα θα παραδωθεί μετά τις γιορτές. Κρίμα... πάντως για καλό και για κακό, τους έστειλα και mail πριν λίγο, γιατί με αυτόν τον τρόπο σε πέρνουν τεχνικοί συνήθως και έχουν κανονική ενημέρωση, όχι όπως στο CS. Στείλε και εσύ, δεν χάνεις τίποτα, θα γλιτώσεις την χρέωση στο CS :dsl-services@vivodi.gr.Άντε καλή υπομονή και σε εσένα, και ελπίζω να λήξει αυτός ο γολγοθάς με το καλό και χωρίς προβλήματα. Δεν φτάνει μόνο να έχω το άγχος της ταχύτητας που θα πιάσω, θα έχω και το πότε θα παραδοθεί η γραμμή. Το έχουν παραξηλώσει! Τα 60ε πάντως θα τα τσιμπήσουν πάση θυσία!!! Ένα άλλο πάντως που θα ήθελα να πω, είναι για την ON. Αν δεν είχε την χρέωση 0,09/κλήση ανεξαρτήτου διάρκειας τότε θα την έκανα εκεί αίτηση. Φαίνεται πιο σοβαρή εταιρία και διορθώνει τα λάθη της σιγά σιγά. Νομίζω ότι έχουν καλύτερη έπαφή με τον πελάτη... αυτή την εντύπωση μου έχουν δώσει ως τώρα!
Link to comment
Share on other sites

s euxariste file polu gia tin enimerwsi sxetika me to mail!!!

tha dokimasw na stilw!!

an thes pantws na xrewnese astiki klisi sto tmima exipiretisis pelatwn iparxei kai auto to noumero 211 7503777 to opio einai grammeno sto site tous kai se sundeei me to 13880.

einai akrivws to idio!!

ipomoni mas lipon

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο πηρα το ADSL απο την Vivodi αλλα δεν εχω καταφερει να συνδεθω συνεχως ακομα. Το προβλημα μου ειναι οτι η συνδεση συνεχως πεφτει.

 

Πηγα το μοντεμ για ελεγχο και μου ειπαν οτι ειναι ενταξει.

 

Το κομπιουτερ ειναι σε μετρια κατασταση, ισως να ξαναεγκαταστησω τα Windows XP. Εχω βαλει σταθερο IP στο configuration, δουλεψε για λιγα λεπτα και μετα παλι επεσε.

 

Ισως να οφειλεται στην γραμμή. Ειναι ISDN του ΟΤΕ με δυο τηλεφωνα.

 

Καμμια ιδεα τι μπορει να ειναι το προβλημα;

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Τους τεχνικούς τους πήρες τηλέφωνο?

Αν έχεις πολλά disconnects, μάλλον θα είναι υψηλός θόρυβος στη γραμμή σου. και πάλι, πάρε τους τεχνικούς της Vivodi και ενημέρωσέ τους για το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο πηρα το ADSL απο την Vivodi αλλα δεν εχω καταφερει να συνδεθω συνεχως ακομα. Το προβλημα μου ειναι οτι η συνδεση συνεχως πεφτει.

 

Πηγα το μοντεμ για ελεγχο και μου ειπαν οτι ειναι ενταξει.

 

Το κομπιουτερ ειναι σε μετρια κατασταση, ισως να ξαναεγκαταστησω τα Windows XP. Εχω βαλει σταθερο IP στο configuration, δουλεψε για λιγα λεπτα και μετα παλι επεσε.

 

Ισως να οφειλεται στην γραμμή. Ειναι ISDN του ΟΤΕ με δυο τηλεφωνα.

 

Καμμια ιδεα τι μπορει να ειναι το προβλημα;

 

Δοκίμασε να συνδέσεις το modem απευθείας στον τοίχο, παρακάμπτοντας το splitter, και αν συνεχίζει να σου κάνει τα ίδια προβλήματα τότε κάλεσέ τους να σου πουν τι να κάνεις.

 

Καλή Ανάσταση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να συνδέσεις το modem απευθείας στον τοίχο, παρακάμπτοντας το splitter, και αν συνεχίζει να σου κάνει τα ίδια προβλήματα τότε κάλεσέ τους να σου πουν τι να κάνεις.

 

Καλή Ανάσταση!

 

Συμφωνώ. Δοκίμασε χωρίς το σπλιτεράκι να δούμε.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

σε συνεχεια του σηριαλ με την συνδεση μου τελικα σε 1 βδομάδα μου συνδεσαν το ιντερνετ απο τον ΟΤΕ και θα παρω τα χρηματα μου πισω απο την vivodi επιστρεφοντας το πακετο.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Παλιά ήμουν συνδρομητής της vivodi (με όλα τα συναφοί: dsl,e-mail). Είχα κάνει αίτηση διακοπής της συνδρομής μου λόγω μετακόμησης τον προηγούμενο μήνα και όντως στο τηλέφωνο που πήρα για να δω αν πήραν το fax μου μου απάντησαν ότι το πήραν και έχει δρομολογηθεί η διακοπή για 31-03-2007. Ώραία λέω. Στο καινούριο σπίτι πλέον (με άλλη εταιρία πλέον) ανοίγω το outlook και πατάω συγχρονησμό. Είδα ότι το mail τις vivodi έκανε ακόμα και σήμερα κανονικό συγχρονησμό χωρίς κανένα error. Μήπως με ξέχασαν να με ξεσυνδέσουν και μου στείλουν και άλλο λογαριασμό ή είναι φυσικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με ξέχασαν να με ξεσυνδέσουν και μου στείλουν και άλλο λογαριασμό ή είναι φυσικό αυτό;
Να το έχουν ξεχάσει αποκλείεται και η αποσύνδεση ενός χρήστη από το πληροφοριακό σύστημα τους γίνεται σε όλους τους τομείς μαζί. Οπότε για να δουλεύει o pop server ακόμα μάλλον δεν σε έχουν διαγράψει... Από όσο θυμάμαι εμένα μαζί με την απεγκατάσταση της DSL με είχαν ακυρώσει και από τους mail servers. Για καλό και για κακό, πάρε ένα τηλεφωνάκι ακόμα και δες τι θα σου πούνε, εκτός αν θέλεις να το ρισκάρεις και να παραμείνεις έτσι. Στην τελική, αφού σου είπαν ότι έχουν λάβει το φάξ, έχεις κάθε αποδεικτικό ότι ζήτησες την απενεργοποίηση του λογαριασμού και ότι και λάθος να έχει γίνει από την μεριά τους δεν μπορούν να σε χρεώσουν. Όμως Vivodi είναι αυτή, μην ρισκάρεις γιατί δεν είναι και πολύ εμπιστοσύνης, ιδιαίτερα στους λογαριασμούς!
Link to comment
Share on other sites

Aπό τη στιγμή που έχεις την απόδειξη αποστολής του FAX που ζητάς διακοπή είσαι καλυμμένος. Αστους να σου στέλνουν λογαριασμούς. Τώρα στο καινούριο σπίτι μπορεί να χρειαστείς να κάνεις κανα μερεμέτι, στρώσε τους κάτω να μη λερώσεις. :devil:
Link to comment
Share on other sites

Aπό τη στιγμή που έχεις την απόδειξη αποστολής του FAX που ζητάς διακοπή είσαι καλυμμένος. Αστους να σου στέλνουν λογαριασμούς. Τώρα στο καινούριο σπίτι μπορεί να χρειαστείς να κάνεις κανα μερεμέτι, στρώσε τους κάτω να μη λερώσεις. :devil:

Τους πήρα τηλεφωνάκι (εννοείτε στο αστικό). Μου είπαν ότι έχει γίνει η κατάργηση. Του απαντάω: Μα το mail λειτουργεί κανονικά. Μου λέει: Ναι, μπορεί να γίνεται, από μέρα σε μέρα θα πάψει να λειτουργεί και αυτο.

 

Έχουν τελειώσει στο καινουριο σπίτι τα μερεμέτια ρε γμτ. Μάλλον θα δώσω τους παλιούς λογαριασμούς στους καινούριους γείτονες ως εταιρία προς αποφυγή (ειδικά αυτούς τους λογαριασμούς με τα τραγικά λογιστικά λάθοι, :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλεφωνάκι (εννοείτε στο αστικό). Μου είπαν ότι έχει γίνει η κατάργηση. Του απαντάω: Μα το mail λειτουργεί κανονικά. Μου λέει: Ναι, μπορεί να γίνεται, από μέρα σε μέρα θα πάψει να λειτουργεί και αυτο.

 

Έχουν τελειώσει στο καινουριο σπίτι τα μερεμέτια ρε γμτ. Μάλλον θα δώσω τους παλιούς λογαριασμούς στους καινούριους γείτονες ως εταιρία προς αποφυγή (ειδικά αυτούς τους λογαριασμούς με τα τραγικά λογιστικά λάθοι, :lol: )

To email σου θα παψει να λειτουργει 2-3 μηνες μετα την διακοπη σου,ή και ποτε!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι άλλαξε και η Vivodi τα πακέτα που προσφέρει. Το Telefonet1024 έγινε Telefonet+ και έχει ταχύτητα έως 10Mbps. Δεν ξέρω όμως αν θα ισχύει μόνο για όσους κάνουν τώρα αίτηση μιας και το πάγιο πήγε στα 35€ ή αν θα δούμε βελτίωση και εμείς η παλιότεροι. Δείτε το εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει επισης απεριοριστα τηλεφωνημτα...

 

Μαλλον πρεπει να τους παρουμε τηλεφωνο να μαθουμε τι γινεται...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1858647#post1858647

 

[imgalign=right]/news/vivodi.gif[/imgalign]Τη διάθεση της υπηρεσίας Telefonet+ ανακοίνωσε σήμερα η Vivodi, παρουσιάζοντάς την ως μια «double play» πρόταση για απαιτητικούς χρήστες. Με μηνιαίο κόστος 35 ευρώ, οι συνδρομητές της υπηρεσίες έχουν τη δυνατότητα δωρεάν πραγματοποίησης απεριόριστων κλήσεων σε όλα τα σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα (αστικά και υπεραστικά), καθώς και ευρυζωνική πρόσβαση στο Internet σε ταχύτητες «έως 10Mbps» μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της εταιρείας ή 1Mbps εκτός του δικτύου της. Όπως συνήθως, εφόσον η παροχή της υπηρεσίας γίνεται από το ιδιόκτητο δίκτυο της Vivodi, οι συνδρομητές έχουν τη δυνατότητα διακοπής της γραμμής του ΟΤΕ, ώστε να υπάρξει και «απαλλαγή» από το σχετικό πάγιο. Εφόσον είναι επιθυμητό μπορεί να διατηρηθεί ο τηλεφωνικός αριθμός. Στο ίδιο δελτίο τύπου γίνεται αναφορά και στην παλαιότερη υπηρεσία της εταιρείας, «Telefonet», περισσότερες πληροφορίες για την οποία μπορείτε να διαβάσετε στο [thread=155640]σχετικό άρθρο[/thread]. Η Vivodi αναφέρει ότι οι υπηρεσίες Telefonet στο δίκτυό της παρέχουν επίσης δωρεάν ασύρματη ADSL2+ modem/router, δύο τηλεφωνικές γραμμές, φορητότητα τηλεφωνικού αριθμού από τον ΟΤΕ προς το δίκτυο της εταιρείας και δωρεάν όλες τις ψηφιακές «ευκολίες», όπως αναγνώριση και αναμονή κλήσεων, προσωπικός τηλεφωνητής κ.α.

 

Παράλληλα, η εταιρεία ανέφερε ότι προχώρησε στην «αναβάθμιση» της υπηρεσίας DSLphone, την οποία χαρακτηρίζει ως την «πρώτη double play πρόταση που παρουσιάστηκε στην ελληνική αγορά το 2004». Συγκεκριμένα, για τους συνδρομητές Broadband Internet της Vivodi ([thread=152963]MaXx[/thread]), μεριζόμενης και πλήρους πρόσβασης στον τοπικό βρόχο (Shared / Full LLU), παρέχονται δωρεάν απεριόριστες κλήσεις σε όλα τα σταθερά τηλέφωνα σε Ελλάδα και εξωτερικό (συγκεκριμένα στη «ζώνη 1» στην οποία περιλαμβάνονται χώρες όπως Γερμανία, Αγγλία, Γαλλία, Ιταλία, κ.ο.κ.), όλες τις ώρες της ημέρας και κάθε ημέρα. Επιπρόσθετα προσφέρονται δωρεάν 2 τηλεφωνικές γραμμές δυνατότητα φορητότητας αριθμού, καθώς και όλα τα πλεονεκτήματα της υπηρεσίας Telefonet. Το κόστος είναι 18,50 ευρώ το μήνα.

 

Σημειώνεται ότι σε όλες τις προαναφερθέντες τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 19%.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή η καινούρια ανακοίνωση "ρίχνει" τους υφιστάμενους πελάτες. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνει κάποιος 40-45 ευρώ αυτή τη στιγμή (μαζί με dslphone) και να έχει ταχύτητα πρόσβασης μόνο 2Mbps.

 

Πιστεύω πως πρέπει να κάνουν μια διευκρίνηση σχετικά το πως θα εντάξουν τους υφιστάμενους πελάτες στο telefonet+ με ταχύτητες πρόσβασης έως 10Mbps.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Άσε δε που δεν διευκρινίζει τι θα γίνει με εμάς που έχουμε Dsl Phone! Θα μας υποχρεώσουν να πάμε στο νέο πακέτο θέλοντας και μη; Να πληρώνουμε τα διπλάσια δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

Τα νεοτερα απο τον μικρο μου πολεμο με τι Βιβοδι:

(μικρη περιληψη: διακοπηκε η συνδεση μου μετα απο 4 μηνες κι ενω ειχα προπληρωσει για ενα χρονο. Ενω ηδη ειχαν περασει 2 1/2 μηνες απο τη αναιτια διακοπη αδυνατουσαν να μου πουν ποτε θα με ξανασυνδεσουν)

 

Αφου τελικα για τη διακοπη της ADSL μου η Βιβοδι παραδεχτηκε οτι ΔΕΝ φταιει ο ΟΤΕ, αλλα ουτε και η ιδια (φταιει το φαντασμα του πυργου) και αφου εκανα αιτηση να μου επιστρεψουν το υπολοιπο του πακετου που ειχα προπληρωσει, περασε 1 μηνας. Ουτε φωνη ουτε ακροαση. Ετσι ειστε κα Βιβοδι μου??

Παρε μια ακομη καταγγελιουλα στη ΕΕΤ (καταγγελια νο 2)΄

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ στην ΕΕΤ ΔΟΥΛΕΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!

 

Μολις ελαβε η Βιβοδι την καταγγελια της ΕΕΤ, 2 βδομαδες περιπου αφοτου την εκανα, μου τηλεφωνησαν και μου ειπαν οτι θα μου επιστρεψουν οχι μονο τα λεφτα που αντιστοιχουν στους 8 μηνες αλλα ποσο που αντιστοιχει σε 10 μηνες, +2 δωρο! Ενω δηλαδη επρεπε να μου επιστρεψουν το ποσο 8 μηνων θα μου επιστρεψουν 10. Δεν τα εχουν βαλει ακομη, ειπανε μεσα στις επομενες 15 μερες..για να δουμε.

 

Βεβαια αυτη η γενναιοδωρια τους να μου κανουν δωρο και 2 μηνες..με βαζει σε σκεψεις.. θα μπορουσα να τους ζητησω και αποζημιωση? Εδω που τα λεμε σε dial up οσο καιρο ειμουν χωρις DSL ξοδεψα περισσοτερα. Ξερει κανεις αν δικαιουμεθα αποζημιωση οταν η συμβαση μας διακοπτεται με υπαιτιοτητα του παροχεα?

 

Τεσπα..στην καταγγελια μου τα χωσα και στον πΟΤΕ γιατι δινει σε μια μερα συνδεση στα δικα του πακετα και θελει 20 εργασιμες για τους εναλλακτικους. Οχι οτι ιδρωνει το αυτι του πΟΤΕ, βγαζει πιο πολλα απο τη μονοπωλιακη του τακτικη κι ας πληρωνει προστιματα. ουστ!

 

L.

 

υ.σ. αληθευει οτι η ΟΝ εχει προβληματα και κουσουρια? ενας πελατης μου με ενημερωσει οτι η ΟΝ κλειδωνει τους routers της (οτι κι αν σημαινει αυτο) και ηταν εξαλλος..περαν του οτι δεν επερνε ουτε το 1/3 της ταχυτητας για την οποια πληρωσε.

Link to comment
Share on other sites

υ.σ. αληθευει οτι η ΟΝ εχει προβληματα και κουσουρια? ενας πελατης μου με ενημερωσει οτι η ΟΝ κλειδωνει τους routers της (οτι κι αν σημαινει αυτο) και ηταν εξαλλος..περαν του οτι δεν επερνε ουτε το 1/3 της ταχυτητας για την οποια πληρωσε.
Βασικά, η ON έχει αρκετά προβλήματα κατά τα πρώτα βήματα της στο χώρο των τηλεπικοινωνιών, με αποτέλεσμα να αποθαρύνει πολλούς πελάτες της.

 

 

Αρχικά, ενώ οι πρώτες συμβάσεις είχαν υπογραφτεί χωρίς να υπάρχει ρήτρα για το κλείδωμα των πορτών, το pirelli-Router που πέρνουν οι χρήστες της είναι κλειδωμένο. Επίσης, η ΟΝ άλλαξε φυσικά την αίτηση της πλεόν και σε όσους πελάτες διαμαρτηρήθηκαν για τα κλειδωμένα ports είπε απλά ότι μπορούν να πάρουν το πιο ακριβό πακέτο που είναι με open ports. Βέβαια, υπάρχει και η εύκολη λύση του άλλου (δικής σου προτίμησης )ρούτερ, το οποίο στις περισσότερες περιπτώσεις συγχρονίζει λίγο πιο χαμηλά αλλά έχει λιγότερα disconnects. Δεν υποστηρίζει όμως IPTV (εκτός ONREC) γιατί μάλλον το έχουν κλειδωμένο με mac address. Από εκεί και πέρα, υπάρχουν χρήστες που έχουν και πρόβλημα με το τηλέφωνο που μία δουλεύει και μία κόβεται, οφειλόμενο κυρίως σε προβληματα φορητότητας. Τέλος, όντος η ταχύτητα είναι πολύ πιο χαμηλή από αυτή που συγχρονίζει το router, αλλά και αυτό πιστεύω ότι είναι ζήτημα χρόνου.

 

Η γνώμη μου είναι ότι η ON είναι καλή εταιρία και αυτά είναι πρώιμα στάδια για να την κρίνουμε άσχημα, αν και γενικά δεν βοηθούν ώστε να σχηματίστεί μία καλή εικόνα για έναν νέο συνδρομητή.Θα περάσεις αρκετός καιρός για να κρίνουμε ώριμα... Είδατε τελικά που όχι μόνο οι πελάτες της Vivodi έχουν πρόβληματα, μην είμαστε και αχάριστοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...