Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δίκτυο είναι δηλαδή GSM /WCMA (αυτόματο)? Παίξε λίγο από εκεί ή βάλε μια άλλη sim να αποκλείσεις αυτό που λέει ο asot. Επίσης δοκίμασε να βάλεις τη sim στην άλλη υποδοχή

 

Τα δοκίμασα αυτά που λες αλλά δεν έγινε τίποτα.....μόνο να βάλω άλλη SIM δεν δοκίμασα,όταν βρω άλλη θα το δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για κολλα τι εβαλες τελικα; γτ πολλοι βαζουν διπλης όψεως ταινια που ειναι λιγο χοντρη και εχει καποια διαφορα το τελικο αποτελεσμα, οσο για την ποιοτητα κατασκευης του η τριτη φωτογραφια τα λεει ολα..

Αφού η νέα πρόσοψη δεν έχει κόλλα, μάλλον θα αγοράσω αυτό από VickMall:

http://www.ultraimg.com/images/ProfessicalViscoseforjiayuf1.th.jpg

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα αυτά που λες αλλά δεν έγινε τίποτα.....μόνο να βάλω άλλη SIM δεν δοκίμασα,όταν βρω άλλη θα το δοκιμάσω...

Και με άλλη SIM πάλι τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την επαναφορά έχει χαθεί το ΙΜΕΙ?Μου έτυχε με ένα JIAKE V8 όπου φλάσαρα την τελευταία επίσημη έκδοση κ πλέον δεν έπιανε σήμα.Ευτυχώς υπήρχε τρόπος και ξαναέγραψα τα ΙΜΕΙ και όλα μια χαρά.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Και με άλλη SIM πάλι τίποτα....

 

 

Με τον πωλητη επικοινωνησες ;

Μηπως προσφερει καποια λυση η εγγυηση ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την επαναφορά έχει χαθεί το ΙΜΕΙ?Μου έτυχε με ένα JIAKE V8 όπου φλάσαρα την τελευταία επίσημη έκδοση κ πλέον δεν έπιανε σήμα.Ευτυχώς υπήρχε τρόπος και ξαναέγραψα τα ΙΜΕΙ και όλα μια χαρά.

 

Μπορεί να φταίει και αυτό.....μπορείς να μου περιγράφεις τον τρόπο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τον πωλητη επικοινωνησες ;

Μηπως προσφερει καποια λυση η εγγυηση ;

Δεν τον δοκίμασα αυτό γιατί πιστεύω δεν θα βγάλω άκρη....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει και αυτό.....μπορείς να μου περιγράφεις τον τρόπο?

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-95.html

 

Υπάρχουν αρκετοί τρόποι

πχ http://www.doctorandroid.gr/2014/04/invalid-imei-mediatek.html

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει και αυτό.....μπορείς να μου περιγράφεις τον τρόπο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καταρχας δες αν όντως άλλαξε ή χάθηκε το ΙΜΕΙ.

Πηγαινε Ρυθμίσεις- Σχετικά με το τηλέφωνο - Κατάσταση - πληροφορίες ΙΜΕΙ και δες αν έχει αριθμό κι αν αυτός ο αριθμός είναι ίδιος με αυτόν που είναι κολλημένος στο αυτοκόλλητο κάτω απο την μπαταρία σου.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας δες αν όντως άλλαξε ή χάθηκε το ΙΜΕΙ.

Πηγαινε Ρυθμίσεις- Σχετικά με το τηλέφωνο - Κατάσταση - πληροφορίες ΙΜΕΙ και δες αν έχει αριθμό κι αν αυτός ο αριθμός είναι ίδιος με αυτόν που είναι κολλημένος στο αυτοκόλλητο κάτω απο την μπαταρία σου.

 

Δεν χάθηκε το IMEI τελικά το νούμερο είναι ίδιο.....αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά, κακό/καθόλου σήμα = χαλασμένη η SIM ή η υποδοχή της...

 

Πως μπορεί να χάλασε η sim ή η υποδοχή της από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Φιλε μου, πάρε έναν μεγενθυντικό φακό και δες την υποδοχή της SIM - σε κάποιο βάλε/βγάλε, έσπασε κάποιο ποδαράκι υποψιάζομαι...

http://s3.postimg.org/yf94yq783/G2_F_08.jpg

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω σημερα.

η συσκευη ηρθε με εκδοση F1W 20140709-102803

υπαρχει λογος να αναβαθμισω στην νεωτερη F1WW-20140714-200639 ;

από ότι ειδα δεν είναι και πολύ ευκολη υποθεση η αναβαθμιση εκδοσης. Υπαρχει και ένα εικονιδιο στις εφαρμογες που ονομάζεται "αναβαθμιση", αλλα και όταν το πατω δεν κανει τιποτα. Δεν θα επρεπε εφόσον υπαρχει νεωτερη εκδοση να την κατεβαζει αυτόματα μεσω wifi ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Oχι πρέπει να περάσει χειροκίνητα. Αν δεν έχεις προβλημα αστο έτσι

δεν παρατηρησα οποιοδήποτε πρόβλημα πουθενα.

Απλα παντα θεωρω πως κάθε νεα αναβαθμιση διορθωνει η προσθετει κατι.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Εχτές η αδερφή μου (και κατοχος του κινητού) έπαιζε ένα παιχνίδι και μόλις ανεβασε τον ήχο...αυτός χάθηκε εντέλως σε σημείο που έχει εξαφανιστεί και το εικονίδιο media από τις ρυθμίσεις!!!

Τώρα δεν δουλεύει καθόλου ο ήχος σαν να κάηκαν τα ηχειάκια ή σαν να αποσυνδέθηκαν!

 

Ξέρει κανείς τπτ?!?!? Ευχαριστώ!!!:rolleyes:

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο «αναβάθμιση» κάνει αναβάθμιση μέσω της κάρτας sd.

Δεν είναι πολύπλοκη η διαδικασία. Επιλέγεις από το πρόγραμμα το αρχείο scatter της αναβάθμισης, επιλέγεις Firmware Update και πατάς να ξεκινήσει την αναβάθμιση. Τότε συνδέεις το κινητό. Αν δεν το αναγνωρίσει σε λίγα δευτερόλεπτα, αφαιρείς την μπαταρία του και την επανατοποθετείς μετά από λίγα δευτερόλεπτα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο «αναβάθμιση» κάνει αναβάθμιση μέσω της κάρτας sd.

 

Δεν είναι πολύπλοκη η διαδικασία. Επιλέγεις από το πρόγραμμα το αρχείο scatter της αναβάθμισης, επιλέγεις Firmware Update και πατάς να ξεκινήσει την αναβάθμιση. Τότε συνδέεις το κινητό. Αν δεν το αναγνωρίσει σε λίγα δευτερόλεπτα, αφαιρείς την μπαταρία του και την επανατοποθετείς μετά από λίγα δευτερόλεπτα.

 

 

Αρα θα βαλω στην καρτα χυμα το αρχειο scatter και το αρχειο της αναβαθμισης και θα κανω την διαδικασια που αναφερεις.

Να υποθεση οτι αναβαθμιση ΟΤΑ μεσω wifi δεν προβλεπεται ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες είναι για τον συνηθέστερο τρόπο, μέσω του προγράμματος, χωρίς κάρτα.

Η αναβάθμιση από την κάρτα έχει διαφορετικό αρχείο και τρόπο αναβάθμισης, οδηγίες για τον οποίο υπάρχουν εδώ: http://www.ejiayu.com/en/News2-92-174.html

 

Νομίζω πως όχι, δεν προβλέπεται ΟΤΑ.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες είναι για τον συνηθέστερο τρόπο, μέσω του προγράμματος, χωρίς κάρτα.

Η αναβάθμιση από την κάρτα έχει διαφορετικό αρχείο και τρόπο αναβάθμισης, οδηγίες για τον οποίο υπάρχουν εδώ: http://www.ejiayu.com/en/News2-92-174.html

 

Νομίζω πως όχι, δεν προβλέπεται ΟΤΑ.

 

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου.

Στις οδηγιες λεει πως βαζεις στο root της μνημης της συσκευης (και όχι στην sd καρτα) 2 αρχεια. Το update.zip και ένα άλλο που δεν καταλαβαινω το ονομα του.

Ισχυει αυτό η οι οδηγιες που γράφονται στο εδώ αρχικο θεμα ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο μήνυμα του θέματος έχει οδηγίες για αναβάθμιση μέσω υπολογιστή, όχι μέσω του κινητού/κάρτας.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει το κεφάλι μου...

Αντάλλαγμα το lenovo s650 μου με το f1 της γυναίκας μου με ραγισμενη οθόνη, αλλιώς έπρεπε να της αγοράσω νέο.

2η ήττα ανακάλυψα πως δεν δέχεται την εγκατάσταση εφαρμογών στην sd.

 

Σας παρακαλώ πείτε μου ότι γίνεται. Αλλιώς θα αναγκαστω να το πετάξω, δεν χωράει τις εφαρμογές μου

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμα πρώτα και μεταφορά με titanium backup

ευχαριστώ αλλά νιώθω χαζός, και κάνω υπομονή έως να το πετάξω...

μετά το factory reset, έχω επιλέξει την sd ως μέσο αποθήκευσης και εγκατάστασης, τίποτα....

με το su (superuser) εγκατεστημένο έβαλα titanium backup , το οποίο επιβεβαιώνει το root access,

κάνω μεταφορά με το titanium των εφαρμογών στην sd αλλά αυτές πάνε στην phone storage , δηλαδή όχι στο λειτουργικό αλλά στον χώρο αποθήκευσης της συσκευής και όχι στην κάρτα.

 

Τι κάνω λάθος???

Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει το κεφάλι μου...

Αντάλλαγμα το lenovo s650 μου με το f1 της γυναίκας μου με ραγισμενη οθόνη, αλλιώς έπρεπε να της αγοράσω νέο.

2η ήττα ανακάλυψα πως δεν δέχεται την εγκατάσταση εφαρμογών στην sd.

 

Σας παρακαλώ πείτε μου ότι γίνεται. Αλλιώς θα αναγκαστω να το πετάξω, δεν χωράει τις εφαρμογές μου

Μόνο με ενοποίηση του εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου μπορείς.

Οδηγίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=53172106#post53172106

Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλά , τα κατάφερα και πλέον λειτουργεί καλά,

 

είμαι με την rom του Μαρτίου χωρίς εμφανή προβλήματα, υπάρχει λόγος για νέα ρομ?

Και αν αυτό γίνει πρέπει να ξανακάνω πάλι την ενοποίηση των αποθηκευτικών ή θα διατηρηθεί?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μουσικη πως και που προσθετουμε στην καρτα μνημης ;

Θελει παντα συνδεση με υπολογιστη ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...