Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δίπλα μου ένα άσπρο και ένα μαύρο στα κουτιά τους.

Αύριο με το που έχω χρόνο κάνω unboxing, τεστάρω και σας λέω.

Θα ξενερώσω πολύ πάντως αν οι επιδόσεις είναι αισθητά χαμηλότερες.

Την κινεζική έκδοση δεν την πείραξαν, η ευρωπαϊκή τι τους φταίει;

Τα ίδια κάνανε και με το G2f και την ανάλυση της οθόνης.

Ευτυχώς που και τα δύο προορίζονται για χρήστες πολύ χαμηλών απαιτήσεων.

 

Τι κανανε με το G2F και την αναλυση οθονης φιλε? Ρωταω γιατι ειμαι ετοιμος για αγορα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω,επειδή ενδιαφέρετε ένας φίλος να το αγοράσει.

Εσείς που ήδη το έχετε,τι λέει από φωτογραφική,wifi,gps;

Γενικά σαν συσκευή έχει κάποια μείον;

Link to comment
Share on other sites

...ακομη και το minideal που το εχει 56,89 τωρα είναι με τον "νέο" επεξεργαστη?

δεν νομιζω γιατι διαβαζω στην περιγραφή αυτό..."MTK6572, Cortex A7 dual core, 1.3GHz; GPU: Mali-400":worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω,επειδή ενδιαφέρετε ένας φίλος να το αγοράσει.

Εσείς που ήδη το έχετε,τι λέει από φωτογραφική,wifi,gps;

Γενικά σαν συσκευή έχει κάποια μείον;

 

- wifi πολύ καλό

-GPS καλό

-φωτογραφίες επιπέδου κινητού €60

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

- wifi πολύ καλό

-GPS καλό

-φωτογραφίες επιπέδου κινητού €60

Σε ευχαριστώ,άρα τα αξίζει τα λεφτά του:up:

Το θέμα με τον επεξεργαστή,αλλού γράφουν 1.3GHz και αλλού 1.0GHz,αλλά απ'ότι ακούω μόνο 1.0GHz υπάρχει,σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Τι κανανε με το G2F και την αναλυση οθονης φιλε? Ρωταω γιατι ειμαι ετοιμος για αγορα..

Δεν κάνανε κάτι μετά, αλλά από την αρχή

η κινέζικη έκδοση έχει HD οθόνη ενώ η ευρωπαϊκή FWVGA.

Edited by VRaCh
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω,επειδή ενδιαφέρετε ένας φίλος να το αγοράσει.

Εσείς που ήδη το έχετε,τι λέει από φωτογραφική,wifi,gps;

Γενικά σαν συσκευή έχει κάποια μείον;

απο φωτογραφικη μην περιμενεις και πολλα ιδιως την νυχτα, wifi και gps δουλευουν αψογα, αν δεν ειναι απαιτητικος χρηστης ειναι μια καλη επιλογη, το μεγαλο του προσον ειναι η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το ηχειο του κινητου απο aliexpress , αλλα δεν εχω ξανακανει αγορα απο το συγκεκριμενο. Ψαχνω αξιοπιστο πωλητη.

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20141109235512&SearchText=jiayu+f1+speaker

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το ηχειο του κινητου απο aliexpress , αλλα δεν εχω ξανακανει αγορα απο το συγκεκριμενο. Ψαχνω αξιοπιστο πωλητη.

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20141109235512&SearchText=jiayu+f1+speaker

Δε χρειάζεται να μπεις σε αυτή τη διαδικασία για ένα ηχείο, τα περισσότερα κινητά έχουν αυτό το μέγεθος και αυτές τις επαφές για να συνδεθεί το ηχείο, τέτοια ηχεία είχε και το νοκια ν82 που είχα, δοκίμασε από μια παλιά συσκευή να το βγάλεις και πέρασε το, ούτε 5 λεπτά δε θα σου πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το ηχειο του κινητου απο aliexpress , αλλα δεν εχω ξανακανει αγορα απο το συγκεκριμενο. Ψαχνω αξιοπιστο πωλητη.

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20141109235512&SearchText=jiayu+f1+speaker

Εγώ από εδώ πήρα και άλλαξα το ηχείο : http://www.aliexpress.com/item/NEW-Loud-Speaker-Loudspeaker-for-JIAYU-F1-Speaker-buzzer-Free-shipping-airmail-tracking-code/1877789975.html

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ανταλλακτικό touch panel από VickMall.

Και άλλα καταστήματα έχουν ανταλλακτικά, αφού κανονίζουν κατ'ευθείαν με το εργοστάσιο. Έτσι είσαι και βέβαιως ότι είναι αυθεντικό οτ ανταλλακτικό.

Καλό είναι να τους δώσεις και μια φωτό του εξαρτήματος που ψάχνεις ακριβώς.

 

Σήμερα παρήγγειλα και για ένα iOcean X7 HD. Τελικά δεν χρειάζεται να ψάχνεις στο eBay και να την πατάς με μαϊμούδες.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

TWRP recovery για την καινούρια έκδοση F1 :)

https://drive.google.com/file/d/0Bw_ifZf34jthRFYyRUZqeXZWZUk/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

βλεπω να γινεται πολύ συζητηση για το μοντελο με επεξεργαστη στο 1 η 1.3.

Τα βρισκω αντιστοιχα στο vickmall και στο alliexpress με παραπλησιες τιμες.

Προκειται για τον 12χρονο γυιο μου.

Εχει νοημα πρακτικα να επιλεξω καποιο από τα 2 ;

είναι καποιο νεωτερο του αλλου και επηρεαζει την σημερινη η μελλοντικη λειτουργια της συσκευης ;

μηπως γνωρίζουμε και το sar της συσκευης γιατι δεν το ειδα καπου γραμμενο.

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Για τον 12χρονο γιο σου; Το εχω , και οταν μιλαω με πιανει πονοκεφαλος . Ειμαι και λιγο παραξενος βεβαια σ αυτο το θεμα αλλα δε το προτεινω.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είχα πρόβλημα, ένας ευαίσθητος φίλος μου είπε πως επίσης τον ενοχλεί όταν μιλάει πολύ ώρα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εκείνοι γνωρίζουν. Ίσως σου αναφέρουν την Κινεζική νομοθεσία περί του θέματος. Αν θυμάμαι καλά, ο κατασκευαστής δεν υποχρεούται να το αναφέρει αν δεν ξεπερνάει τις 2 μονάδες.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εκείνοι γνωρίζουν. Ίσως σου αναφέρουν την Κινεζική νομοθεσία περί του θέματος. Αν θυμάμαι καλά, ο κατασκευαστής δεν υποχρεούται να το αναφέρει αν δεν ξεπερνάει τις 2 μονάδες.

 

 

2 μοναδες ;;;

Απαπαπα

Μεχρι 0,80 θα το δεχομουν αλλα οχι παραπανω. Θα ενημερωσω ομως με οτι απαντηση μου δωσουν.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

http://www.jiayu-store.com/jiayu-f1-4-0-inch-smartphone-android-4-2-dual-cameras-gps-2400mah.html

Αν κατεβείτε λίγο πιο κάτω στην σελίδα, η jiayu απαντάει σε ερώτηση για το sar ότι είναι

0,040W/Kg.

Εμένα πάντως δεν μου προκάλεσε ποτέ πονοκέφαλο.

Link to comment
Share on other sites

2 μοναδες ;;;

Απαπαπα

Μεχρι 0,80 θα το δεχομουν αλλα οχι παραπανω. Θα ενημερωσω ομως με οτι απαντηση μου δωσουν.

 

2 μοναδες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ουτε κατα διανοια. Με φουρνο μικροκυματων μιλαει;;

η μεγαλυτερη κληση που ειχα ηταν 20 λεπτα, οι υπολοιπες γυρω στο 10 λεπτο, δεν ειχα κανενα προβλημα

Μια που το εφερε η κουβεντα, με το iphone 3 ειχα περισσοτερο θεμα, και μιλουσα λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αφου απαντηθηκε το θεμα του sar, μια τελευταια ερωτηση πριν την παραγγελια. Βρισκω στο aliexpress με 1,3 και στο vickmall με 1 αντιστοιχα τον χρονισμο του επεξεργαστη, με παραπλησιες τιμες. Τι επιλεγω ;

Υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ωραια αφου απαντηθηκε το θεμα του sar, μια τελευταια ερωτηση πριν την παραγγελια. Βρισκω στο aliexpress με 1,3 και στο vickmall με 1 αντιστοιχα τον χρονισμο του επεξεργαστη, με παραπλησιες τιμες. Τι επιλεγω ;

Υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα ;

Ουσιααστικη διαφορα δεν εχουν, αλλα θα διαλεγα βικμαλλ καθοτι αποδειχτηκε κορυφη στο θεμα αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιααστικη διαφορα δεν εχουν, αλλα θα διαλεγα βικμαλλ καθοτι αποδειχτηκε κορυφη στο θεμα αποστολη.

 

οκ μολις παραγγελθηκε και πλεον αναμενεται.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αντιμετωπίζω ένα θέμα με το gps.

Ενώ κλειδώνει γρήγορα τους δορυφόρους και δίνει το στίγμα σε μικρο χρονικό διάστημα (κάτω από 30 δεύτερα) κατά την πλοήγηση (igo) δεν είναι τόσο ακριβές. Μου αλλάζει τον δρόμο τον οποίο βρίσκομαι και με πάει παράλληλα ένα παρακάτω ή ένα παραπάνω και δηλαδή δεν έχει ακρίβεια. υπάρχει κάτι που μπορεί να το βελτιώσει;

δεν έχει γίνει καμία αλλαγή στο κινητό, είναι όπως το έβγαλα από το κουτί αγορασμένο τον Οκτώβριο.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρειάζεται αναβάθμιση του λογισμικού του. Η νεότερη Ευρωπαϊκή ρομ είναι η F1WW-20140714-200639.

Με ποιά ήρθε το δικό σου;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...