Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα 2 είναι με μαμίσια ROM

Εχει διάφορες official roms και διαφορετικές παρτίδες F1. Δες απο τις πληροφορίες του τηλεφώνου, ποια rom "φοράει".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει διάφορες official roms και διαφορετικές παρτίδες F1. Δες απο τις πληροφορίες του τηλεφώνου, ποια rom "φοράει".

 

Υποθέτω εννοείς αυτό που λέει Αριθμός έκδοσης

F1W 20140325-143344

Προσαρμοσμένη έκδοση

1395729145

 

με 4.2.2 android

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω εννοείς αυτό που λέει Αριθμός έκδοσης

F1W 20140325-143344

Προσαρμοσμένη έκδοση

1395729145

 

με 4.2.2 android

 

Α του Μαρτίου φοράει. Αυτή είναι προβληματική. Αλλαξε rom.

Δοκίμασα και την σίγαση και έχω κανονικά σίγαση σε όλα. Ουτε ήχους στις ειδοποιήσεις, ούτε δόνηση.

Εχω την rom του Μαιου http://www.jiayu.es/software.php?soft&jiayu=F1

Link to comment
Share on other sites

Α του Μαρτίου φοράει. Αυτή είναι προβληματική. Αλλαξε rom.

Δοκίμασα και την σίγαση και έχω κανονικά σίγαση σε όλα. Ουτε ήχους στις ειδοποιήσεις, ούτε δόνηση.

Εχω την rom του Μαιου http://www.jiayu.es/software.php?soft&jiayu=F1

 

Θα το δοκιμάσω. Υποθέτω στις προηγούμενες σελίδες έχει οδηγίες πως το κάνω, σωστα;

Επίσης να φανταστώ ότι χάνονται όλα από το κινητό, έτσι; Μόνο ότι έχω στην κάρτα μένει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο ότι έχει στην κάρτα θα μείνει. Πάρε ένα backup τη ρομ που έχεις τώρα για κάθε ενδεχόμενο Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν αυτό το μικρόφωνο, ταιριάζει και στο F1;

Ρωτάω εσένα επειδή το άνοιξες, μήπως ξέρεις κάτι παραπάνω.

Δεν προχώρησα σε αποσυναρμολόγηση, ότι χρειάστηκε το έκανα από πίσω,

οπότε και δεν είδα τι μικρόφωνο φοράει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή μου εμφάνισε το κινητό ένα πρόβλημα στην οθόνη (όταν πατάω σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης εμφανίζει στο κέντρο της κάτι σαν ένα μπιλακι σαν να πιέζετε εκεί) λέω να το στείλω κινά και θα μου στείλουν καιvουριο , για να το κάνω unroot και να σβήσω τα πάντα απo το κινητό δηλαδή να το φέρω σε εργαστιακι κατάσταση αρκεί να κάνω factory reset h na peraso tin arxiki rom apo cwm ??
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις την αρχική με flashtool για να μην φαίνεται ότι έχεις βάλει cwm
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

λέω να το στείλω κινά και θα μου στείλουν καιvουριο

Συνήθως τα επισκευάζουν, οπότε δεν θα ήμουν τόσο αισιόδοξος για την αντικατάσταση.

Αν θέλεις ενημέρωσέ μας για το τι θα κάνει τελικώς το κατάστημα και για το όνομά του.

 

Κάνε του και ένα hard reset (δες το πως στο google) και θα είσαι οκ για να το επιστρέψεις.

Edited by talos_2002
Προσθήκη «και».

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

το είχα πάρει από ebay και μου είπε ο πωλητής να το στείλω πίσω και να μου το αντικαταστήσει με καινούργιο. Λογικά δεν θα τους ενδιαφέρει αν είναι root και λοιπά αφού το πρόβλημα είναι στην οθόνη αλλά καλύτερα να το στείλω πίσω μαμά μπας και...
Link to comment
Share on other sites

το είχα πάρει από ebay και μου είπε ο πωλητής να το στείλω πίσω και να μου το αντικαταστήσει με καινούργιο. Λογικά δεν θα τους ενδιαφέρει αν είναι root και λοιπά αφού το πρόβλημα είναι στην οθόνη αλλά καλύτερα να το στείλω πίσω μαμά μπας και...

κανε μια προσπαθεια και απο πισω ξεσφιξε της βιδες που το κρατανε. Οχι πολυ, μιση στροφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...θα ηθελα να μου πει καποιος αν γινοταν αν το συγκεκριμενο τηλεφωνο θα το προτείνατε σε καποιον για αγορα η όχι...ποια τα πλεονεκτήματα και ποια τα μειονεκτήματα του...με λιγα λογια αν θελετε γιατι ηδη είναι τεραστιο το ολο θεμα του συγκεκριμενου...Ευχαριστω προκαταβολικα :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...θα ηθελα να μου πει καποιος αν γινοταν αν το συγκεκριμενο τηλεφωνο θα το προτείνατε σε καποιον για αγορα η όχι...ποια τα πλεονεκτήματα και ποια τα μειονεκτήματα του...με λιγα λογια αν θελετε γιατι ηδη είναι τεραστιο το ολο θεμα του συγκεκριμενου...Ευχαριστω προκαταβολικα :)

σε αυτα τα λεφτα ισως το καλυτερο διπυρηνο, με μεγαλη μπαταρια, και συμπαγη κατασκευη. Τι αλλο να ζητησεις. 4 παραγκηλα για φιλους.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή μου εμφάνισε το κινητό ένα πρόβλημα στην οθόνη (όταν πατάω σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης εμφανίζει στο κέντρο της κάτι σαν ένα μπιλακι σαν να πιέζετε εκεί) λέω να το στείλω κινά και θα μου στείλουν καιvουριο , για να το κάνω unroot και να σβήσω τα πάντα απo το κινητό δηλαδή να το φέρω σε εργαστιακι κατάσταση αρκεί να κάνω factory reset h na peraso tin arxiki rom apo cwm ??

 

Νομίζω ότι είναι η ρύθμισης στο touchscreen, και οτι εχει να κανει με την εφαρμογη και του τηλ. γενικα.ψαχτω λιγο, το δικο μου τηλ.με mtk 6577 κινεζικο 2 χρονων το κανει αυτο αλα μονο επιδης το εχω βαλει εγω λογο αδυναμης αφης, αντε που δεν θυμαμε πως το εκανα και ουτε εχω εδω το παλιο τηλεφ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την ρομ του Ιουλίου (F1WW-20140714-200639) να πει αν είναι καλύτερη από του Μαΐου του jiayu.es (20140527-183246) ή όχι και αν έχουν διαφορές;

Και επίσης αν έχει ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πρωτοανακοινώθηκε η νέα ρομ και μπορείς να διαβάσεις σχόλια και απαντήσεις σε ερωτήσεις που τέθηκαν γύρω από αυτήν στις σελίδες που ακολούθησαν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386328&page=52

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την ρομ του Ιουλίου (F1WW-20140714-200639) να πει αν είναι καλύτερη από του Μαΐου του jiayu.es (20140527-183246) ή όχι και αν έχουν διαφορές;

Και επίσης αν έχει ελληνικά;

Την δοκίμασα πρόσφατα, Ελληνικά έχει κανονικά αλλά δεν μπορώ να πω πολλά παραπάνω γιατί βγήκε μετά από μισή ώρα.

Το πρόβλημα που είχα ήταν ότι δεν δούλευε το Titanium Backup.

Όταν πήγαινα να το εγκαταστήσω έβγαζε πρόβλημα ότι δεν έχει αρκετό χώρο ενώ είχα 260MB ελεύθερα.

Τι wipes έκανα, τι reset, τι απεγκατάσταση εφαρμογών για περισσότερο χώρο, τίποτα αυτό.

Από την άλλη με την 20140527 δεν είχα κανένα θέμα οπότε και περάστηκε από backup η ίδια.

 

Και μια πουτ@ναφέραμε, αν υπάρχει και άλλος που του την σπάει το ανάποδο της CWM recovery

μπορεί να βάλει την Carliv Touch Recovery 2.2, που δουλεύεται και με αφή.

Κατέβασμα από ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα πρόσφατα, Ελληνικά έχει κανονικά αλλά δεν μπορώ να πω πολλά παραπάνω γιατί βγήκε μετά από μισή ώρα.

Το πρόβλημα που είχα ήταν ότι δεν δούλευε το Titanium Backup.

Όταν πήγαινα να το εγκαταστήσω έβγαζε πρόβλημα ότι δεν έχει αρκετό χώρο ενώ είχα 260MB ελεύθερα.

Τι wipes έκανα, τι reset, τι απεγκατάσταση εφαρμογών για περισσότερο χώρο, τίποτα αυτό.

Από την άλλη με την 20140527 δεν είχα κανένα θέμα οπότε και περάστηκε από backup η ίδια.

 

Και μια πουτ@ναφέραμε, αν υπάρχει και άλλος που του την σπάει το ανάποδο της CWM recovery

μπορεί να βάλει την Carliv Touch Recovery 2.2, που δουλεύεται και με αφή.

Κατέβασμα από ΕΔΩ

 

Και μένα μου την σπάει αυτο το ανάποδο της CWM και παραλίγο μια μέρα να κάνω μεγάλη βλακεία, γιατί όπως το κρατούσα πάτησα το power κατα λάθος και επιλεξε κάτι που ευτυχώς είδα ότι τελικά ήταν το reboot.

Αυτή την δεύτερη την περνάμε με τον κλασικό τρόπο, Mobileuncle - update recovery;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πρωτοανακοινώθηκε η νέα ρομ και μπορείς να διαβάσεις σχόλια και απαντήσεις σε ερωτήσεις που τέθηκαν γύρω από αυτήν στις σελίδες που ακολούθησαν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386328&page=52

 

Μα γι αυτό ακριβώς ρωτάω. Δεν βρήκα κανένα ποστ από κάποιον που την εγκατέστησε με επιτυχία να γράφει εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό ακριβώς ρωτάω. Δεν βρήκα κανένα ποστ από κάποιον που την εγκατέστησε με επιτυχία να γράφει εντυπώσεις.

 

Την εβαλα εγω εχει Ελληνικα δεν εχει Κινεζιες ειναι σταθερη μεχρι στιγμης χωρις να παρατηρησω καποιο bug

κατα την γνωμη μου ειναι παρομοια με την Ισπανικη

Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό ακριβώς ρωτάω. Δεν βρήκα κανένα ποστ από κάποιον που την εγκατέστησε με επιτυχία να γράφει εντυπώσεις.

Εγώ φυσικά :)

Διόρθωσαν κάποια μικρά προβλήματα γραφικών στο μενού (π.χ. διακόπτης WiFi) και νομίζω και την ενεργοποίηση της φωνητικής πληκτρολόγησης που ενεργοποιούταν με κάθε εκκίνηση. Γενικά ήταν βράχος.

Για άλλες λεπτομέρειες δεν μπορώ να απαντήσω πια επειδή το ζήλεψε φίλος που είχε Sony Xperia tipo dual και μου το αγόρασε την επόμενη ημέρα που το είδε.

 

Επεξεργασία: Μου λείπει πολύ το F1 μου...

Έχει κάτι που σε κρατάει σε αυτό. Είναι η στιβαρότητά του, η απροβλημάτιστη λειτουργία του, η ομορφιά του, οι συμμαζεμένες διαστάσεις του, η απέραντη αυτονομία του...

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...