Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε κάποια πληροφορία για το android L για την συσκευη μας?

 

Αρχες του '15

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

βγαινει ευκολα αυτη η ζελατινα???υπαρχη κανενα βιντεο???

Δεν χρειάζεται ιδιαίτερη διαδικασία, άμα βρείς την γωνία τράβα τη λίγο με το νύχι και θα βγεί

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα μια εβδομάδα που έχω το κινητό ότι δεν με ακούνε καθόλου καλά όταν μιλάω απευθείας από την συσκευή. Μου το λένε διάφοροι. Έχει κάποιο πρόβλημα το μικρόφωνο ???τις περισσότερες φορές μιλάω με bloutouth και δεν έχω θέμα. Αλλά όταν δεν το χρησιμοποιώ εχω..:(
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα μια εβδομάδα που έχω το κινητό ότι δεν με ακούνε καθόλου καλά όταν μιλάω απευθείας από την συσκευή. Μου το λένε διάφοροι. Έχει κάποιο πρόβλημα το μικρόφωνο ???τις περισσότερες φορές μιλάω με bloutouth και δεν έχω θέμα. Αλλά όταν δεν το χρησιμοποιώ εχω..:(

 

Πρέπει να έχεις το μικρόφωνο ακριβώς μπροστά στο στομα,αλλιώς χάνεται η φωνή σου. Το πάθαινα κι εγώ και ειδικά άμα το κράταγα με τον ωμό πχ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις το μικρόφωνο ακριβώς μπροστά στο στομα,αλλιώς χάνεται η φωνή σου. Το πάθαινα κι εγώ και ειδικά άμα το κράταγα με τον ωμό πχ.

 

Ειδικά άμα το κρατάω με τον ώμο. Άρα δεν έχει κάποιο θέμα ??έχει συμβεί και σε άλλους ?thanks φίλε ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω θέμα με το μικρόφωνο. Αν δεν το έχεις κολλημένο στο πρόσωπο, δεν ακούγεσαι. Μου το έχουν αναφέρει πάνω από το 50% των συνομιλητών. Ίσως παίζει ρόλο και η θήκη σιλικόνης που φοράω, αλλά τον μεγαλύτερο ρόλο πρέπει να παίζει η αδιαβροχοποίηση του. Κρίμα για τόσο δυνατό τηλέφωνο, να έχει τέτοια ουσιώδη προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

να βαζεται την δικια του θηκη για αυτο την εχει βγαλει η sony επεσε το κινητο στα 326 αξιζει + ειναι κοντα και τα χριστουγεννα αλα βλεπω πολα προβληματα και με κανει να σκεφτομαι να παρω Ζ3 αλα απο ιανουαριο θα υπαρχει το Ζ4 και σεμπτεβριο Ζ5 μας τσακιζει στην επολογη η sony
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω υποψια οτι ο αισθηταρας που προσαρμοζει την αυτοματη φωτεινοτητα δεν λειτουργει καλα ,οταν αλαζω περιβαλλον με αλλες συνθηκες φωτισμου δεν βλεπω ο φωτισμος να υξομειωνεται αναλογα

υποψιν οτι πρωτη φορα εχω sony

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προετοιμάζομαι σιγά σιγά να μπω στη παρέα... τη γνώμη έχετε για αυτό; http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xsuper+slim+case+for+xperia+z2&_nkw=super+slim+case+for+xperia+z2&_sacat=0

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι την αγορά του κινητού (είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο lg g3) να ρωτήσω κάποια πράγματα:

-Το πρόβλημα υπερθέρμανσης της κάμερας έχει διορθωθεί; Αν όχι εμφανίζεται μόνο σε λήψη 4Κ βίντεο ή γενικότερα;

-Γενικά θερμαίνεται πολύ το κινητό; Σε σχέση ας πούμε με άλλα κινητά.

-Φωτογραφίες 20mp τραβάει με χειροκίνητες ρυθμίσεις ενώ με αυτόματες 8mp;

-Η μπαταρία χοντρικά πόσες ώρες οθόνη δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα κ απο εμενα κ καλη εβδομαδα . Ενδιαφερωμαι να αγορασω το Z2 απλα το μονο που σκεπτομαι ειναι τα ελαχηστα αρνητικα της συσκευης. 0πως παραπάνω τα παιδια που ρωτανε αν λυθηκε το θεμα με την υπερθερμανση στοις φωτο ? Ισως ομως με την lolipop να λυθουν εντελως ... ποτε αναμενεται ? Η μπαταρια πως τα παει ? Επισης αναβαθμησεις λετε να παρουμε αρκετες η καποια στιγμη η SONY Θα μας αφησει για να βγαλει τα επομενα ? Κ για το τελος τα 2-3 αρνητικα που εχεται παρατηρησει ... πολυ σημαντικο για εμας τους υποψήφιους αγοραστές. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας .!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι την αγορά του κινητού (είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο lg g3) να ρωτήσω κάποια πράγματα:

-Το πρόβλημα υπερθέρμανσης της κάμερας έχει διορθωθεί; Αν όχι εμφανίζεται μόνο σε λήψη 4Κ βίντεο ή γενικότερα;

-Γενικά θερμαίνεται πολύ το κινητό; Σε σχέση ας πούμε με άλλα κινητά.

-Φωτογραφίες 20mp τραβάει με χειροκίνητες ρυθμίσεις ενώ με αυτόματες 8mp;

-Η μπαταρία χοντρικά πόσες ώρες οθόνη δίνει;

 

Το κινητό ζεσταίνετε λίγο θα έλεγα (καμία σχέση με το Τ που είχα το οποίο σχεδόν έκαιγε) αλλά 4Κ Βίντεο δεν έχω τραβήξει για πολύ ώρα.

Τραβάει και χειροκίνητα 20,7 MP φωτογραφίες

Όσο για την μπαταρία είναι σχετικό στον κέθε ένα, με νορμάλ χρήση (10-15 κλήσεις, 15 λεπτά ίντερνετ, 5λεπτά email, και με Bluetooth, Wi-Fi & δεδομένα ανοιχτά συνέχεια) φορτίζω κάθε 2 ημέρες έχοντας πάντα ένα υπόλοιπο 30-40%, ή αλλιώς κάθε ημέρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στην παρεα κ απο εμενα κ καλη εβδομαδα . Ενδιαφερωμαι να αγορασω το Z2 απλα το μονο που σκεπτομαι ειναι τα ελαχηστα αρνητικα της συσκευης. 0πως παραπάνω τα παιδια που ρωτανε αν λυθηκε το θεμα με την υπερθερμανση στοις φωτο ? Ισως ομως με την lolipop να λυθουν εντελως ... ποτε αναμενεται ? Η μπαταρια πως τα παει ? Επισης αναβαθμησεις λετε να παρουμε αρκετες η καποια στιγμη η SONY Θα μας αφησει για να βγαλει τα επομενα ? Κ για το τελος τα 2-3 αρνητικα που εχεται παρατηρησει ... πολυ σημαντικο για εμας τους υποψήφιους αγοραστές. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας .!

 

Στην Lolipop θα μπούμε Ιανουάριο – Φεβρουάριο σύμφωνα με την τεχνική υποστήριξη στης Sony, όσο για επόμενες αναβαθμίσεις θα δήξει, πάντως η Sony δεν δίνει αναβαθμίσεις για πολύ καιρό, στο T για παράδειγμα (συσκευή 1,5 χρόνο όταν βγήκε η Kit Kat) δεν πέρασε στην Kit Kat που όλοι περιμέναμε.

Edited by stubu
Link to comment
Share on other sites

Φοβερός φίλε ... να είσαι καλά για τις απαντήσεις σου. ! Προσωπικά τα θετικά είναι περισσότερα απο τα αρνητικά κ θα είναι το επόμενο κινητό μου. .. πιστεύω αξίζει η αγορά του . ! Μπαταρία επεξεργαστής design τα σπάνε ... γιατί όχι ?! :D
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος απο εδώ που να έχει αγοράσει το κινητό απο KaizerStore????Σκοπεύω να το παραγγείλω αυτή τη βδομάδα , το μαύρο χρώμα, αλλά έχω κάποιες αμφιβολίες μήπως είναι της T-Mobile. Συν ότι ελπίζω να έχει τα ακουστικά με noice cancel μέσα.
Link to comment
Share on other sites

και εγω σκεπτομαι να το παρω αλα βλεπω πολλα προβληματα εχει η συσκευη καλα εκει στην sony δεν τα προσεχουν καθολου
Link to comment
Share on other sites

Για ποία προβλήματα λέτε ρε παιδιά? Από τον Μάιο έχω το κινητό ( τώρα είναι προς πώληση) και δεν έκανε ούτε κιχ ούτε τίποτα.η συσκευή είναι φοβερή και αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά της
Link to comment
Share on other sites

Για ποία προβλήματα λέτε ρε παιδιά? Από τον Μάιο έχω το κινητό ( τώρα είναι προς πώληση) και δεν έκανε ούτε κιχ ούτε τίποτα.η συσκευή είναι φοβερή και αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά της

Πραγματικά κ εγω είμαι ψημένος κ έτοιμος να το παραγγείλω κ δεν μπορώ να καταλάβω ο φίλος παραπάνω τι εννοεί. Όπως λες κ εσυ κ άλλοι χρήστες πού το έχετε η μηχανή ζωγραφίζει κ δεν βγάζει χοντρα θέματα. Αν ξέρει κάτι παραπάνω ας κάνει μια παράθεση για να βοηθήσει. ..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κ εγω είμαι ψημένος κ έτοιμος να το παραγγείλω κ δεν μπορώ να καταλάβω ο φίλος παραπάνω τι εννοεί. Όπως λες κ εσυ κ άλλοι χρήστες πού το έχετε η μηχανή ζωγραφίζει κ δεν βγάζει χοντρα θέματα. Αν ξέρει κάτι παραπάνω ας κάνει μια παράθεση για να βοηθήσει. ..

 

Υπερθέρμανση θα δεις σε εγγραφή βίντεο 4Κ. Να πω όμως ότι όλα τα κινητά έχουν θέμα εκεί.κάποια στα 5 λεπτά και κάποια στα 10.

Επίσης όταν το φτάσεις στα όρια του πάλι θα δεις υπερθέρμανση. Όπως και σε όλα τα κινητά.

Η κάμερα του δεν είναι σε επίπεδο s5 για παράδειγμα.. Η μπαταρία? Ξεχνάει να τελειώσει.εγώ βαρουσα κάτι 7ωρες οθόνη...το κινητό δουλεύει χωρίς κιχ.Lag και τέτοια είναι άγνωστες λέξεις.. Αυτά έχω να πω εγώ ως κάτοχος πρώτης μέρας που βγήκε Γερμανία.Μάιο -Δεκέμβριο το είχα σε χρήση και ειλικρινά δεν έχω παράπονο.. Out of the Box μαζί με το Μ8 οι καλύτερες συσκευές του 14

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω γράψει και άλλες φορές αλλα υπερθέρμανση δεν είχε η συσκευή ακόμα και το καλοκαίρι με 30-35 βαθμούς που το είχα.

Το αντίθετο θα έλεγα ήταν ελαφριά ζέστη η συσκευή ακόμα και με 3G σερφάρισμα.

Εννοείται με wifi σερφάρισμα,YouTube,μουσική κλπ,κατανάλωση περιεχομένου ήταν δροσερό απόλυτα.

Μονο σε παιχνίδια η σε 4k ανέβαζε αισθητά που ολα τα κινητά το ίδιο συμβαίνει.

Προσυπογράφω ολα τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν εξίσου για αυτονομία,lag free εμπειρία.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω απ που βγαίνει το συμπέρασμα οτι έχει/είχε πρόβλημα υπερθέρμανσης η συσκευή.

Που να δείτε πραγματικές υπερθέρμανςεις σε άλλες συσκευές άλλων εταιριών γνωστών ναυαρχίδων.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια απο την εμπειρια χρησης του z2 σας οταν το εχετε στην αυτοματη φωτεινοτητα και αλαζετε συνθηκες φωτισμου αντιθετες δηλαδη απο φως στο σκοταδι η το αντιθετο παρατηρειτε αυξομειωση στην φωτεινοτητα της οθονης

εγω δεν διακρινω καμια αλλαγη οπως με αλλα κινητα που ειχα

και κατι αλλο ποιος αισθητηρας ευθυνεται για αυτο μπας και κανω κανενα τεστ να δω αν δουλευει

o Proximity sensor δουλευει αψογα στο θεμα κατα την κληση οταν το βαζω στο αυτι η οθονη σβηνει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ότι και να λέτε κάποιοι για προβλήματα εμενα δεν με σταματα τιποτα απο το να το αγορασω!

Δεν μου απαντησατε στο προηγουμενο μου ποστ για την σουπερ σλιμ θηκη που σας εδειξα.. τι γνωμη εχετε;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια απο την εμπειρια χρησης του z2 σας οταν το εχετε στην αυτοματη φωτεινοτητα και αλαζετε συνθηκες φωτισμου αντιθετες δηλαδη απο φως στο σκοταδι η το αντιθετο παρατηρειτε αυξομειωση στην φωτεινοτητα της οθονης

εγω δεν διακρινω καμια αλλαγη οπως με αλλα κινητα που ειχα

και κατι αλλο ποιος αισθητηρας ευθυνεται για αυτο μπας και κανω κανενα τεστ να δω αν δουλευει

o Proximity sensor δουλευει αψογα στο θεμα κατα την κληση οταν το βαζω στο αυτι η οθονη σβηνει

 

σε εμένα δουλεύει μια χαρά.

δοκίμασε το εξής: σε ένα φωτεινό μέρος άνοιξε την οθόνη του κινητού και κάλυψε μετά με το δάκτυλό σου την πάνω αριστερή γωνία (ο αισθητήρας είναι δίπλα στον αισθητήρα εγγύτητας). αν δουλεύει σωστά, τότε θα πρέπει η φωτεινότητα να ελαττωθεί όταν βάλεις το δάκτυλό σου

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ότι και να λέτε κάποιοι για προβλήματα εμενα δεν με σταματα τιποτα απο το να το αγορασω!

Δεν μου απαντησατε στο προηγουμενο μου ποστ για την σουπερ σλιμ θηκη που σας εδειξα.. τι γνωμη εχετε;

Σήμερα παρέλαβα αυτές. Έχω πάρει θήκες,κάρτα μνήμης,προστασία οθόνης και τη συσκευή σε λίγες μέρες. Οι θήκες είναι πολύ κομπλέ. Σιλικόνης,είναι ελαστικές αρκετά και είναι πανέμορφες. Λινκ:http://www.ebay.com/itm/Soft-Bumper-Frame-with-Transparent-Clear-Thin-Back-Case-Cover-for-Sony-Xperia-Z2-/131232595735?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item1e8e127f17

Φωτογραφίες:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...