Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είχα υποψιαστεί ότι μπορεί να έχει φταίξει το 35% μπαταρίας, το άφησα στην πρίζα από τις 16.00-19.00. Ασχολήθηκα μαζί του πριν λίγο δηλαδή.

Τίποτα λέμε όμως. Τούβλο εντελώς ρε γ@μώτο! Τι να πω. Αρουτάριστο, απείραχτο γενικά.

Άτυχος ήσουν φίλε μου τίποτα άλλο.

Για καποιο απροσδιόριστο λόγο μπρικαρε κατά τη φάση της αναβάθμισης.

Εσχατη λύση αύριο δοκίμασε μπας, μπας λέμε το αναγνωρίσει το pc να αποφύγεις service.

Αν το κατέχεις δοκιμασε να φλασαρεις με flash tool.

Βρες την έκδοση rom του κινητού σου εδώ(αν υπάρχει)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2759934

Αυτό το firmware αν είναι unbranded η συσκευή σου.

23.0.1.A.0.167

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Άτυχος ήσουν φίλε μου τίποτα άλλο.

Για καποιο απροσδιόριστο λόγο μπρικαρε κατά τη φάση της αναβάθμισης.

Εσχατη λύση αύριο δοκίμασε μπας, μπας λέμε το αναγνωρίσει το pc να αποφύγεις service.

Αν το κατέχεις δοκιμασε να φλασαρεις με flash tool.

Βρες την έκδοση rom του κινητού σου εδώ(αν υπάρχει)

 

Εν τω μεταξύ κατέβασα μόλις και ένα Sony Update Service αλλά μου λέει πως δεν υποστηρίζεται πλέον διότι υπάρχει το Sony PC Companion, στο οποίο εμένα δεν μου αναγνωρίζει το τηλέφωνο. :wacko:

Alex όταν λέμε service? Υπάρχει άλλη λύση πέρα από την Arvato? Θέλω να το πάω και να φτιαχτεί αμέσως, όχι να αφήσω το τηλέφωνο και να μείνω χωρίς για 1 εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ κατέβασα μόλις και ένα Sony Update Service αλλά μου λέει πως δεν υποστηρίζεται πλέον διότι υπάρχει το Sony PC Companion, στο οποίο εμένα δεν μου αναγνωρίζει το τηλέφωνο. :wacko:

Alex όταν λέμε service? Υπάρχει άλλη λύση πέρα από την Arvato? Θέλω να το πάω και να φτιαχτεί αμέσως, όχι να αφήσω το τηλέφωνο και να μείνω χωρίς για 1 εβδομάδα.

Με flash tool μόνο που έγραψα μόλις τώρα πάνω.

Υπόψη τα πάντα θα σβηστούν έτσι κι αλλιώς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα υποψιαστεί ότι μπορεί να έχει φταίξει το 35% μπαταρίας, το άφησα στην πρίζα από τις 16.00-19.00. Ασχολήθηκα μαζί του πριν λίγο δηλαδή.

Τίποτα λέμε όμως. Τούβλο εντελώς ρε γ@μώτο! Τι να πω. Αρουτάριστο, απείραχτο γενικά.

 

Αν δεν έχεις ασχοληθεί με flashtool καλύτερα να πας στο service. Θέλει αρκετό διάβασμα, .ftf αρχείο της χώρας που προορίζεται η συσκευή κλπ.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ασχοληθεί με flashtool καλύτερα να πας στο service. Θέλει αρκετό διάβασμα, .ftf αρχείο της χώρας που προορίζεται η συσκευή κλπ.

Νταξει δεν ειναι και κατι τοοοοσο τραγικο..

Με το καταλληλο ftf εισαι αρχοντας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ασχοληθεί με flashtool καλύτερα να πας στο service. Θέλει αρκετό διάβασμα, .ftf αρχείο της χώρας που προορίζεται η συσκευή κλπ.

 

Δεν φλασάρω 1η φορά συσκευή αλλά τι εννοείς?

Λίγη βοήθεια ποτέ δεν είναι περιττή.

Από το λινκ του xda που μου έδωσε ο Alex έχω βάλει να κατεβαίνει το Flashtool ενώ για ROM κατέβασα την 17.1.2.Α.0.314 για UK μιας και το κινητό μου είναι από UK expansys.

Check μια αν θες, γιατί κατέβασα αυτήν που λέει UK-unbranded. Είμαι σωστός?

Το κινητό μου ήταν unbranded.

Το θέμα είναι από ότι βλέπω πως θα φλασάρω την 4.4.2 μιας και την 4.4.4 δεν την έχουν ακόμη ανεβασμένη στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φλασάρω 1η φορά συσκευή αλλά τι εννοείς?

Λίγη βοήθεια ποτέ δεν είναι περιττή.

Από το λινκ του xda που μου έδωσε ο Alex έχω βάλει να κατεβαίνει το Flashtool ενώ για ROM κατέβασα την 17.1.2.Α.0.314 για UK μιας και το κινητό μου είναι από UK expansys.

Check μια αν θες, γιατί κατέβασα αυτήν που λέει UK-unbranded. Είμαι σωστός?

Το κινητό μου ήταν unbranded.

Το θέμα είναι από ότι βλέπω πως θα φλασάρω την 4.4.2 μιας και την 4.4.4 δεν την έχουν ακόμη ανεβασμένη στο xda.

 

Μπορεις να το κανεις και με το pc companion(να το φλασαρεις με κλειστη την συσκευη),μπες στο support zone,πατας επανω στο ενημερωση λογισμικου-επανω στο ενημερωση λογισμικου,οχι στο εναρξη-στο πινακακι που θα σου βγαλει κατω εχει το επιδιορθωση τηλεφωνου,πατα επανω διαλεγεις την συσκευη,ακολουθεις της οδηγιες,περιμενεις να κατεβασει την εκδοση,και όταν τελειωσει σου ζηταει να το συνδεσεις με vol down(κλειστο).

Καλη επιτυχια:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος ενός Z1 compact και επειδή η κοπελια θέλει να αλλάξει κινητό και θέλει κι αυτή το Z1 compact λέω να της το δώσω και να πάρω εγώ το Ζ2. Σκεφτομουν και το Ζ3 αλλα πολλά τα 480 που κάνει ενώ το Ζ2 έχει πέσει στα 340 (350 είχα πάρει το Ζ1 compact ) Αξίζει η να περιμένω να πέσει το Ζ3 έχουν μεγάλες διαφορές σε οθόνη κάμερα κλπ? Διότι στα χαρακτηριστικά είναι κοντά και δεν αξίζουν τα παραπάνω λεφτά για τα 0.2 ghz του επεξεργαστή, έχουν άλλες διαφορές? Έχει κάποιο θέμα το Ζ2 περιληπτικά για να μην ψάχνω τόσες σελίδες? Πχ το Ζ1 compact έχει αδύναμο φλας και σε μερικά είχε flash bleeding. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Νταξει δεν ειναι και κατι τοοοοσο τραγικο..

Με το καταλληλο ftf εισαι αρχοντας.

 

Δεν είπα πως είναι τραγικό, αλλά θέλει προσοχή στις επιλογές. Όταν έχεις τον χρόνο σου και διαβάσεις αρκετα + να δείς και μερικά video, είσαι πιο άνετος. Σε περιπτώσεις "πανικού" μπορεί πιο εύκολα να γίνει λάθος. Γνώμη μου, καθαρά φιλικά το είπα στον φίλο.

 

Δεν φλασάρω 1η φορά συσκευή αλλά τι εννοείς?

Λίγη βοήθεια ποτέ δεν είναι περιττή.

Από το λινκ του xda που μου έδωσε ο Alex έχω βάλει να κατεβαίνει το Flashtool ενώ για ROM κατέβασα την 17.1.2.Α.0.314 για UK μιας και το κινητό μου είναι από UK expansys.

Check μια αν θες, γιατί κατέβασα αυτήν που λέει UK-unbranded. Είμαι σωστός?

Το κινητό μου ήταν unbranded.

Το θέμα είναι από ότι βλέπω πως θα φλασάρω την 4.4.2 μιας και την 4.4.4 δεν την έχουν ακόμη ανεβασμένη στο xda.

 

Εσύ ξέρεις τι συσκευή έχεις και επιλέγεις firmware(υπάρχει τρόπος μέσω του service menu αλλά δεν μπορείς να το δείς τώρα δυστυχώς). Υπάρχει και αυτή η εφαρμογή για να κατεβάσεις firmware http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/pc-xperifirm-xperia-firmware-downloader-t2834142. Δεν την χρειάστηκα και δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά. Έχω διαβάσει καλά λόγια.

 

Με το flashtool μπορείς να περάσεις firmware χωρίς wipes και να μην χάσεις δεδομένα(πρέπει να ξετικάρεις τα ανάλογα κουτάκια). Σαφώς θα σου πρότεινα μια καθαρή εγκατάσταση αλλά αφού δεν πρόλαβες να πάρεις backup μπορείς να περάσεις το firmware χωρίς wipes να πάρεις backup και μετά το ξαναπερνάς με wipes αν θέλεις . Κάνεις μετά update σε 4.4.4 με pc companion(αν περάσεις την 4.4.2).

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το κανεις και με το pc companion(να το φλασαρεις με κλειστη την συσκευη),μπες στο support zone,πατας επανω στο ενημερωση λογισμικου-επανω στο ενημερωση λογισμικου,οχι στο εναρξη-στο πινακακι που θα σου βγαλει κατω εχει το επιδιορθωση τηλεφωνου,πατα επανω διαλεγεις την συσκευη,ακολουθεις της οδηγιες,περιμενεις να κατεβασει την εκδοση,και όταν τελειωσει σου ζηταει να το συνδεσεις με vol down(κλειστο).

Καλη επιτυχια:):)

 

 

Μπράβο βρε συμφορουμίστα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εσένα και όσους μου έδωσαν ιδέες και μια χείρα βοήθειας.

Το τηλέφωνο το έσωσα με το Sony PC Companion. Ναι μεν σβήστηκαν τα πάντα αλλά έγινε clean install.

Ομολογώ ότι στα 5.5 χρόνια με touch screen smartphones, αυτό μου συνέβη για πρώτη φορά!

Τέλος καλό, όλα καλά. Και άλλη μια φορά ευγνωμονώ τα forum που υπάρχουν και τα μέλη αυτών. Πολλάκις έχω βοηθηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψες πως δεν το βλέπει το pc companion και δεν το σκεύτηκα καν. Χαίρομαι που τα κατάφερες τελικά :) .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το εργαλείο και σκεφτόμουν να το αναβαθμίσω κατευθείαν σε 4.4.4, αλλά διάβασα για διάφορα θέματα που παρουσίασε σε χρήστες. Άλλοι αναφέρουν battery drain, άλλοι lag στην κάμερα και αδικαιολόγητα restart. Εμένα μου άρεσαν πολύ τα εικονίδια, που είδα στο Ζ3, παρόλο το μέγεθος που ξενίζει αρχικά και θα ήθελα να την περάσω, αλλά ειδικά το θέμα της μπαταρίας με απασχολεί πολύ. Είχε κανείς άλλος παρόμοια θέματα ή κάτι εξίσου σοβαρό με την νέα έκδοση? Αν είναι να περιμένω κατευθείαν το lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το εργαλείο και σκεφτόμουν να το αναβαθμίσω κατευθείαν σε 4.4.4, αλλά διάβασα για διάφορα θέματα που παρουσίασε σε χρήστες. Άλλοι αναφέρουν battery drain, άλλοι lag στην κάμερα και αδικαιολόγητα restart. Εμένα μου άρεσαν πολύ τα εικονίδια, που είδα στο Ζ3, παρόλο το μέγεθος που ξενίζει αρχικά και θα ήθελα να την περάσω, αλλά ειδικά το θέμα της μπαταρίας με απασχολεί πολύ. Είχε κανείς άλλος παρόμοια θέματα ή κάτι εξίσου σοβαρό με την νέα έκδοση? Αν είναι να περιμένω κατευθείαν το lollipop.

 

Προσωπικά τίποτα από αυτά στο δικό μου ,ούτε battery drain ούτε τίποτα άλλο .

τα μεγαλύτερα εικονίδια τα συνηθίσεις μετά από 2 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Έγραψες πως δεν το βλέπει το pc companion και δεν το σκεύτηκα καν. Χαίρομαι που τα κατάφερες τελικά :) .

 

Μα δεν το έβλεπε όντως.

Μόνο με τον τρόπο που είπε ο φίλος παραπάνω έγινε η δουλειά.

Ευχαριστώ πολύ πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος ενός Z1 compact και επειδή η κοπελια θέλει να αλλάξει κινητό και θέλει κι αυτή το Z1 compact λέω να της το δώσω και να πάρω εγώ το Ζ2. Σκεφτομουν και το Ζ3 αλλα πολλά τα 480 που κάνει ενώ το Ζ2 έχει πέσει στα 340 (350 είχα πάρει το Ζ1 compact ) Αξίζει η να περιμένω να πέσει το Ζ3 έχουν μεγάλες διαφορές σε οθόνη κάμερα κλπ? Διότι στα χαρακτηριστικά είναι κοντά και δεν αξίζουν τα παραπάνω λεφτά για τα 0.2 ghz του επεξεργαστή, έχουν άλλες διαφορές? Έχει κάποιο θέμα το Ζ2 περιληπτικά για να μην ψάχνω τόσες σελίδες? Πχ το Ζ1 compact έχει αδύναμο φλας και σε μερικά είχε flash bleeding. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Κανείς?? :eek:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Κανείς?? :eek:

 

Αν και δεν ειναι εδώ το κατάλληλο νήμα.

Ενδεικτικά οι διαφορες του z3 με z2 ειναι κυρίως στο form factor ότι έγινε πιο λεπτό,πιο ελαφρύ και πιο βολικό στο κράτημα στο χέρι.

Επίσης έχει πιο φωτεινή οθόνη που το αντιλαμβάνεσαι έξω σε ηλιοφάνεια οπως ότι τσίμπησε ελαφρώς η ποιοτητα της κάμερα.

Τώρα αν σε παίρνει οικονομικά τα 130 ευρω διαφοράς για εμένα αξίζει να προτιμήσεις το z3 η αλλιώς περιμένεις κανα μήνα έως πέσει στα 90-100 ευρω η διαφορά τους.

 

Ποιοτητα κατασκευής,αυτονομία,ομαλότητα σταθερότητα λειτουργικού και τα 2 άψογα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

απο της αρχες του 15 θα εχουμε Ζ4 τι να λεμε

Πιστεύω Ζ4 κατά Απρίλη μεριά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Νέος κάτοχος και εγώ του πανέμορφου Ζ2. Το αγόρασα χθες και είναι γερμανικό. Μόλις ξεκινάει βγάζει το logo της T-Mobile και μέσα έχει και μερικές εφαρμογές της. Πόσο δύσκολο είναι να περάσω το ελληνικό και που θα το βρώ?

Αξίζει να το κάνω ή δεν έχω πρόβλημα και έτσι όπως είναι? Χθες πήρα μόλις το άνοιξα και το μεγάλο update που κάνει το περιβάλλον του σαν του Z3

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Νέος κάτοχος και εγώ του πανέμορφου Ζ2. Το αγόρασα χθες και είναι γερμανικό. Μόλις ξεκινάει βγάζει το logo της T-Mobile και μέσα έχει και μερικές εφαρμογές της. Πόσο δύσκολο είναι να περάσω το ελληνικό και που θα το βρώ?

Αξίζει να το κάνω ή δεν έχω πρόβλημα και έτσι όπως είναι? Χθες πήρα μόλις το άνοιξα και το μεγάλο update που κάνει το περιβάλλον του σαν του Z3

 

για μενα καντο τωρα που δεν το εχεις στησει..ειναι γελοια διαδικασια αρκει να βρεις την καταλληλη ρομ. Την κατεβαζεις και με το flashtool την περνας στο κινητο, σαν ενα φορματ..που διαρκει 5 λεπτα το πολυ.

Μολις το ανοιξεις εισαι ετοιμος και αν θες νασαι ακομα πιο σιγουρος οτι η ρομ ειναι οκ, την ξαναπερνας απο το pc companion. Δε νομιζω οτι εχει νοημα αλλα καμια φορα αν για καποιο λογο η ρομ δεν ειναι οκ, με αυτον τον τροπο εισαι σιγουρος οτι θα κατεβει απο τους σερβερ της σονυ σωστα..και εννοειται οτι θα κατεβει η νεα που εχεις βαλει πλεον,οχι η παλια που ειχες πριν.

Δεν εχεις κανενα θεμα με εγγυησεις, δεν αλλαζει κατι, απλα βαζεις μια αλλη επισημη. Για ρομ ας πουν ή ας ανεβασουν εδω τα παιδια, εγω θα ελεγα οποιος εχει ελληνικο Ζ2 να φτιαξει μια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για μενα καντο τωρα που δεν το εχεις στησει..ειναι γελοια διαδικασια αρκει να βρεις την καταλληλη ρομ. Την κατεβαζεις και με το flashtool την περνας στο κινητο, σαν ενα φορματ..που διαρκει 5 λεπτα το πολυ.

Μολις το ανοιξεις εισαι ετοιμος και αν θες νασαι ακομα πιο σιγουρος οτι η ρομ ειναι οκ, την ξαναπερνας απο το pc companion. Δε νομιζω οτι εχει νοημα αλλα καμια φορα αν για καποιο λογο η ρομ δεν ειναι οκ, με αυτον τον τροπο εισαι σιγουρος οτι θα κατεβει απο τους σερβερ της σονυ σωστα..και εννοειται οτι θα κατεβει η νεα που εχεις βαλει πλεον,οχι η παλια που ειχες πριν.

Δεν εχεις κανενα θεμα με εγγυησεις, δεν αλλαζει κατι, απλα βαζεις μια αλλη επισημη. Για ρομ ας πουν ή ας ανεβασουν εδω τα παιδια, εγω θα ελεγα οποιος εχει ελληνικο Ζ2 να φτιαξει μια.

 

Την ελληνική ρομ θα την κατεβασω με το flash tool δηλαδη? μου εχει επιλογη να κατεβασω όποια ρομ θελω?

Θα πρέπει να είναι root το κινητό?

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο πως το πας με οτι επίσημη rom θέλεις; Εγώ ξέρω πως αν η συσκευή ειναι για t-mobile πρέπει να παει με t-mobile Γερμανική στο service. Σίγουρα δεν υπάρχει θέμα στην arvato;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Την ελληνική ρομ θα την κατεβασω με το flash tool δηλαδη? μου εχει επιλογη να κατεβασω όποια ρομ θελω?

Θα πρέπει να είναι root το κινητό?

 

για μενα καντο τωρα που δεν το εχεις στησει..ειναι γελοια διαδικασια αρκει να βρεις την καταλληλη ρομ. Την κατεβαζεις και με το flashtool την περνας στο κινητο, σαν ενα φορματ..που διαρκει 5 λεπτα το πολυ.

Μολις το ανοιξεις εισαι ετοιμος και αν θες νασαι ακομα πιο σιγουρος οτι η ρομ ειναι οκ, την ξαναπερνας απο το pc companion. Δε νομιζω οτι εχει νοημα αλλα καμια φορα αν για καποιο λογο η ρομ δεν ειναι οκ, με αυτον τον τροπο εισαι σιγουρος οτι θα κατεβει απο τους σερβερ της σονυ σωστα..και εννοειται οτι θα κατεβει η νεα που εχεις βαλει πλεον,οχι η παλια που ειχες πριν.

Δεν εχεις κανενα θεμα με εγγυησεις, δεν αλλαζει κατι, απλα βαζεις μια αλλη επισημη. Για ρομ ας πουν ή ας ανεβασουν εδω τα παιδια, εγω θα ελεγα οποιος εχει ελληνικο Ζ2 να φτιαξει μια.

 

Εχω αγορασμένο το xperia z2 απο τo public. Θα φτιαξω την ρομ και θα την ανεβασω. θα σας ενημερωσω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο πως το πας με οτι επίσημη rom θέλεις; Εγώ ξέρω πως αν η συσκευή ειναι για t-mobile πρέπει να παει με t-mobile Γερμανική στο service. Σίγουρα δεν υπάρχει θέμα στην arvato;

 

Εμένα το κουτί λέει DE απ' εξω. Αν την αλλάξω χάνω την εγγύηση μετά? Αν είναι έτσι δεν υπάρχει λόγος τότε να την αλλάξω..Έχει μεγάλες διαφορές από την ελληνική? Τα updates και αυτή η γερμανική λεκδσοη που έχω όλα δεν τα παίρνει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω αγορασμένο το xperia z2 απο τo public. Θα φτιαξω την ρομ και θα την ανεβασω. θα σας ενημερωσω σημερα.

 

Σε ευαριστώ πολυ!!!!:):)

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Νέος κάτοχος και εγώ του πανέμορφου Ζ2. Το αγόρασα χθες και είναι γερμανικό. Μόλις ξεκινάει βγάζει το logo της T-Mobile και μέσα έχει και μερικές εφαρμογές της. Πόσο δύσκολο είναι να περάσω το ελληνικό και που θα το βρώ?

Αξίζει να το κάνω ή δεν έχω πρόβλημα και έτσι όπως είναι? Χθες πήρα μόλις το άνοιξα και το μεγάλο update που κάνει το περιβάλλον του σαν του Z3

Βρες και κατέβασε το xperifirm

Έχει όλες τις rom.

Μπες xda, και δες πως θα κάνεις το ftf, απο τα αρχεία που θα κατεβάσεις απο το xperifirm.

2 λεπτό...

Κατεβάζεις το flashtoll. Και την περνάς...

Το όλο θέμα, είναι 5 -10 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...